Şimdi Ara

Sapphire, Radeon HD 5550 Ultimate modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yüksek performans segmenti için hazırladığı Radeon HD 5970 4GB Toxic Edition modelini, dünyanın en hızlı ekran kartı olarak lanse eden Sapphire, çoklu ortam uygulamalarının ön planda olduğu medya bilgisayarları için pasif soğutmalı Radeon HD 5550 Ultimate modelini duyurdu.

40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan DirectX 11 destekli Redwood GPU'sunun güç verdiği ekran kartı, 320x paralel işlem birimi ve 128-bit bellek veri yolu desteği ile geliyor. Grafik işlem birimi 550MHz'de görev yapan ekran kartına 800MHz'de çalışan 1GB GDDR2 bellek eşlik ediyor.

Unified Video Decoder 2 teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için GPU tabanlı donanımsal hızlandırma desteği sunan ekran kartı, görüntü aktarımı için D-Sub, DVI ve HDMI konnektörlerini kullanıyor. Sahip olduğu pasif soğutma ile sessiz çalışan kart, özellikle HTPC'lere göz kırpıyor.

Sapphire Radeon HD 5550 Ultimate, yurt dışında 79 Avro seviyesinden ön-sipariş listelerine girmiş durumda.

• Full film izleyenler kesinlike kaçırmayacaktır.
  • 79€ iyi fiyat sayılmaz.HTPC sistemler için iyi denilebilir sessizlik açısından.
    Haber için tşk.
  • zaten Ati 10 yıldır 128-bit kullanıyor ama olsun bu kart için uygun
  • Bu seviyede bir kart için fazla iddialı bir isimlendirme olmuş bence :)
  • Sapphire gerçekten özel tasarımlı model üretmede bir adım önde
  • 1 GB GDDR2 bellek olması kartın amacını belli ediyor zaten.
    Yalnız HD5550 diye bir model var mıydı? Benim bildiğim 5570 var sadece.

quote:

zaten Ati 10 yıldır 128-bit kullanıyor ama olsun bu kart için uygun

Sadece yuh diyorum.
  • saçma sapan bir kart 79 avroymuş
  • bizim ülkemizde 150 tl ye satılır o paraya bunu alacağına 50 daha koy temiz kullanılmış 4870 alınır
  • 90 avroyada 4830 alınabilir oyunda oynatır
  • bu fiyata bu kart ne kadar satarki
  • 50 üstüne koy onu al 100 daha koy bunu al ...
    Arkadaşlar kartın mantığı performans değilki .
    Sessizlik ve düşük güç tüketimi ...
    E bunları istiyorsanız da o parayı vermek zorundasınız .
    HTPC'ye 48xx serisi kart takmayı düşünmüyorsanız tabi ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: quzman

50 üstüne koy onu al 100 daha koy bunu al ...
    Arkadaşlar kartın mantığı performans değilki .
    Sessizlik ve düşük güç tüketimi ...
    E bunları istiyorsanız da o parayı vermek zorundasınız .
    HTPC'ye 48xx serisi kart takmayı düşünmüyorsanız tabi ...

• bununda alıcısı çıkar elbet:D
  • ati'ler genelde yurtdışından bile ucuza satılabiliyor ülkemizde fakat ben bu tür kartların kesinlikle alınmamasından yanayım. eğer amaç gerçek 1080p film izlemekse, fi tarihinde çıkmış, artık neredeyse hurdacılara düşecek ati kartlar bile o işi görüyor dxva ile. tek mantıklı yanı sessizlik olabilir fakat kasadan illa ki ses geliyor. vga yapmasa hdd yapıyor, hdd yapmasa psu yapıyor. illa ki ses geliyor yani. ben pek doğru bulmuyorum açıkcası bu tür kartları. 150 lira az para değil.
  • 150 Lira, bu kart için oldukça yüksek bir fiyat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gaea

150 Lira, bu kart için oldukça yüksek bir fiyat.

Bu kartta full detay olmasa da oyun da oynarsınız film de izlersiniz, Crysis Metro 2033 falan hariç çoğu oyunu gayet güzel orta ayarda anti aliasing açmadan falan oynatabilir diye düşünüyorum. Bence fiyat mükemmel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dante

quote:

Orijinalden alıntı: Gaea

150 Lira, bu kart için oldukça yüksek bir fiyat.

Bu kartta full detay olmasa da oyun da oynarsınız film de izlersiniz, Crysis Metro 2033 falan hariç çoğu oyunu gayet güzel orta ayarda anti aliasing açmadan falan oynatabilir diye düşünüyorum. Bence fiyat mükemmel.

Tabi ki oynanır da tatmin edici düzeyde bir performansa sahip olduğunu düşünmüyorum.Mesela 8800GT kart güzel bir İ7-İ5 ve Q serisi işlemci ile desteklendiğinde hala umut vaad edici olabilirken ve ikinci elden 100-120 TL arası fiyattan temiz bulunabilirken oyun amaçlı sistem düşünenler, bu kartın fiyatını yüksek ve anlamsız bulacaklardır.

Tabi sıfır sistem isteği gibi bir durum varsa ve amaç multimedia-ofis uygulamaları ve birazcık GPU performansı ise tabi ki düşünülebilir fakat bana çok arada kalacak bir model gibi geldi.

Bekleyip göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaea -- 1 Mayıs 2010; 6:42:11 >

• Gaea i7-i5 demişsinde i7 ye para veren adam 8800gt yi ne yapsın anca egosunu tatmin eder ayrıca tatmin edici değil diyosunda 150 liraya 0 dan sistem toplayan adam gidipde 2. el 8800gt almaz herhalde
  • Bu kartin neresi ultimate anlamadim siradan bir kart

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.