Şimdi Ara

HTC, 2010'un ikinci çeyreği için hedeflerini büyütüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Uzun yıllardır pazarda olmasına rağmen özellikle son yıllarda önemli büyüme gösteren Tayvan'lı akıllı telefon üreticisi HTC, 2010 yılının ilk yarısında telefon satışlarında önemli bir artış hedefliyor.

Amerika, Avrupa ve Asya pazarındaki talep doğrultusunda bu yılın kış döneminde %37'lik artışla 3.3 milyon akıllı telefon üretimi gerçekleştiren HTC; bahar döneminde %36'lık artışla 4.5 milyon cihaz sevkiyatı, 2010 yılının ilk yarısı değerlendirildiğindeyse toplamda 7.8 milyon dağıtım ile geçen seneye göre %40'lık artış yapmayı hedefliyor. İlk çeyrekte 37.7 milyar Tayvan doları gelir açıklayan firma, ikinci çeyrekte de gelirinin 50 milyar Tayvan dolarını aşmasını bekliyor.

Toplam satış karının ikinci çeyrekte de ilk çeyrekteki %30.3 seviyelerinde olmasını bekleyen HTC'nin ürünlerinin ortalama satış fiyatıysa 2009'un son çeyreğinde 348 dolarken, ilk çeyrekte bu değer 339 dolara düşmüş durumda.

• Dunya'nin pazar payi en buyuk ureticisi degil mi su anda HTC?
  • htcnin çıkardığı telefonları beğeniyorum.eğer şu an telefon alsam ilk tercihim htc olurdu.ciddi olarak başarıyı hakettiklerini düşünüyorum.tabi türkiyeyi önemsemeyip her telefonlarını getirmiyorlar.bunun tabi eksi bir puan onlar için
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 3 Temmuz 2010; 22:23:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: [KEO]

Dunya'nin pazar payi en buyuk ureticisi degil mi su anda HTC?

Merhaba

Akıllı telefon pazarındaki sıralama şu şekildedir;

Nokia--->% 38.9
    RIM--->% 19.8
    Apple--->% 14.4
    HTC--->% 4.6

Bu sonuçlar Şubat ayının başında IDC tarafından yayınlanan raporda yer almıştır.
  • İstatistik doğruda ben Nokia'nın ürettiği gerçekten akıılı bir telefon göremedim.
    HTC win mobile ağırlıklı telefonlarda daha popüler diyebiliriz.Bende HTC ürünlerini çok beğeniyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shady

quote:

Orijinalden alıntı: [KEO]

Dunya'nin pazar payi en buyuk ureticisi degil mi su anda HTC?

Merhaba

Akıllı telefon pazarındaki sıralama şu şekildedir;

Nokia--->% 38.9
    RIM--->% 19.8
    Apple--->% 14.4
    HTC--->% 4.6

Bu sonuçlar Şubat ayının başında IDC tarafından yayınlanan raporda yer almıştır.

Dostum o istatistikler sonuna kadar doğru. Sonuçta Nokia belirli özellikleri olan telefonlar arasında açık ara farkla en fazla satışı yapan marka. Ama o istatistik, bütün N serilerini akıllı telefon sayıyor. Bence N97'den başka N serisinde akıllı olarak, HTC'nin şu son 1 sene içerisindeki telefonları ile kapışacak telefon yok. Ki Nokia'nın akıllı telefon sayılabilecek sadece 2 tane telefonu var. Biri N97, bir diğeri N900. N97 deliler gibi sattı; ama n900 çok satmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kralhasanyigit -- 1 Mayıs 2010; 14:51:24 >

• Nokia mi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.