Şimdi Ara

PIRANHA QUATTRO KULLANANLANICILARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
1
Favori
29.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Quattro kullanıcıları olarak, ürün ile ilgili bilgi alışverişi, çıkan sorunlara çözümler, ince detaylar ve cihazı dahada kullanışlı hale getirebilmek için neler yapabileceğimizin tartışıldığı bir ortam oalrak bu başlıkta toplanalım, ne dersiniz? İlk paylaşım da benden olsun. Biliyorsunuz GPS pocket pc vs gibi cihazların birçoğu windows ce altında çalışıyor. Bizim cihaz da windows ce 5.0 var. Bu ekrana nasıl düşüleceğini anlatmaya çalışayım.
    Herşeyden önce program paylaşmak sanırsam burada yasak. Prog adlarını vereceğim sadece.

1. Cihazı PC'ye kablosu vasıtası ile bağlıyoruz.
    2. TFAT isimli sürücüye giriyoruz.
    3. gpsrunfile.txt içerisine "\windows\explorer.exe" yazıyoruz ve kaydediyor çıkıyoruz.
    4.İnternetten windows ce için olan sync.exe dosyasını çekiyor cihazın sonradan bulabileceğiniz herhangi bir alanına atıyoruz.
    4. Cihazı düğmesine basılı tutarak kapatıyor ve açıyoruz.
    5. Cihazın il menüsündeki ilk seçenek olan GPS yazılımını çalıştırdığımızda karşımıza explorer sayfası açılacak. Oraya \ yazıp enterlıyoruz.
    6. sync.exe yi bulup cihazda çalıştırıyoruz. programda karşımıza çıkan ilk seçeneği seçiyoruz ve tekrar düğmeye basıp kapatıyor ve açıyoruz. (programdaki ikinci seçenek durumu eski haline getirir)
    7.PC için actvsync 4.5 programını çekip pc mize kuruyoruz. Programı çalıştırıp kabloyu piranhaya bağlıyoruz. Herşey doğru yapıldı ise program connect olmuş olması lazım.
    8. Daha sonra CeRegEditor isimli pc yazılımı çekip pc ye kuruyoruz. Yazılım içinden piranhaya connect olup cihazın registry sine ulaşıyoruz.
    9. [HKEY_LOCAL_MACHINE\init] "Launch97"="explorer.exe" olrak değiştiriyoruz.((((explorer.exe))))
    10. Cihazı kapatıp açıyoruz ve mutlus son. windows ekranı karşınızda.

Arkadaşlar acele ile yazdım anlatım bozuklukları vs gibi durumlar için kusura bakmayın. Cihazı bu şekilde okadar çok yönlü kullanabiliyoruz ki, piranhanın bize sunmuş olduğu 6 ana menülük cihaz gidiyor yerine sanki bir cep bilgisayarı geliyor. Vakit buldukca paylaşımlara devam edeceğim. Sizlerdende katkı bekliyoruz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• bu cihaz tv li olan modelmi acaba? tv li ise cihazdan memnunmusun tavsiye edermisin?
  • isacubukcu kardeşim bendede aynı urunler var lutfen biraz yardım edermisin anladım tam olarak nasıl yapıcamı şimdiden yardımlarınızda dolayı teşşekkürler
  • Merhabalar,

levent06y,
    Cihazdan oldukça memnunum. Bluetooth istemiyorsanız bu ürünü tek geçerim. TV açııken veya mp3 çalarken bile gps yapılabiliyor.

snopy2828,
    Kardeş iş yoğunluğum hafiflesin detaylı screenshotlı felan bir anlatım yapacağım. Yada bilgili bir arkadaş çıkarsa oda yapabilir. Daha hızlı yardımcı olmuş oluruz.

Katkılarınızı bekliyoruz....
  • tamam sagol isacubukcusabırsızlıkla seni bekliyorum devamlı takib edicem inşallah uzun surmez kolay gelsin
  • @isacubukcu
    bende quattro kullanıyorum...çok memnunum..
    emeğin için sağol güzel bir başlık olmuş..ayrıca bilgilerini paylaşman çok yararlı oluyor..
    bizde senin sayende yeni kazanımlar edineceğiz..

dediğiniz gibi resimli olarak biraz destek verirseniz süper olacak..
    ( peki bunları yaptık..geri dönüş oluyor mu? ilk aldığımız güne )

quattro modelini naviextras da ne zaman görüp güncelleyebileceğiz bilgisi olan varmı..?
    servise sorduğumda satın aldığınızdan 1 ay sonra diyor..ne alaka anlamadım..
    yeni galileo var quattro yok ..
    harita güncelleyen var mı..
    bende 2009/9 gözüküyor..( ve lazım olan bir yol eksik..:(( ..istanbul ıspartakule gişe çıkışı yok )

bu arada bildiğiniz gibi prizden şarj edemiyoruz..araç ve usb den bilgisayar kullanıyorduk..
    5 tl ye... 5 volt 800 miliamperlik bir adaptör aldım..usb çıkışı var..böylece herhangi bir prizde şarj için yeterlı oluyor..( mecidiyeköy akın elektronikten aldım..)

saygılar sevgiler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanbaba -- 29 Nisan 2010; 18:07:29 >

• Arkadaşlar tek başlıkta toplansak iyi olmaz mı? Daha önce açılan PIRANHA QUATTRO başlığı!!!
    http://forum.donanimhaber.com/m_38981042/tm.htm
  • aslanbaba,

Kullanan birinin daha çıkması çok güzel. Resimli anlatımı yapacağım ancak biraz sabır lütfen. Olmadı ingilizce türkçe bol miktarda kaynak var internette. GPS unlock olarak aratırsanız bulacaksınız. Kendinizde yapabilirsiniz çok kolay.

? dediğiniz gibi resimli olarak biraz destek verirseniz süper olacak..
    ( peki bunları yaptık..geri dönüş oluyor mu? ilk aldığımız güne )

! Evet geri dönüşü pek tabi mümkün. Registry den ve gpsrunfile.txt den gerekli entryleri eski haline getirdiğimizde yine aynı şekilde geriye dönüş mümkün.

? quattro modelini naviextras da ne zaman görüp güncelleyebileceğiz bilgisi olan varmı..?
    servise sorduğumda satın aldığınızdan 1 ay sonra diyor..ne alaka anlamadım..
    yeni galileo var quattro yok ..
    harita güncelleyen var mı..
    bende 2009/9 gözüküyor..( ve lazım olan bir yol eksik..:(( ..istanbul ıspartakule gişe çıkışı yok )

! Ben kensi uygulamasını kullanmıyorum aletin amigo var ve updateleri malum yerlerden kendime göre uyarlıyabiliyorum. Sizde win ce ye düşdükten sonra istediniz uygulamayı kurup güncelleyip kullanabileceksiniz :)

Adaptör önerisi çok işime yaradı. Hemen bir tane almak lazım.

webcin,

Tabi olabilir neden olmasın, farketmez bizim için. Siz karar verin...

• bu cihazı bende aldım aranıza katıldım şimdi neler yapmam gerekir?
  • isa cubukcu kardeşim ben biraz araştırdım bu olayı ama tam guvenemedim senden destek beklıyorum :) bide yaptıktan sonra aynı ozellikler filan duruyo demi tv filan calısıyor
  • arkadaşlar cihazın cama tutturma aparatını kırdım yenisini nereden temin edebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: levent06y

arkadaşlar cihazın cama tutturma aparatını kırdım yenisini nereden temin edebilirim?

Cihazınızı kutusuzmu aldınız ? Genelde ithaltçı firma bilgileri vs. kutularda,klavuzlarda yazar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

quote:

Orijinalden alıntı: levent06y

arkadaşlar cihazın cama tutturma aparatını kırdım yenisini nereden temin edebilirim?

Cihazınızı kutusuzmu aldınız ? Genelde ithaltçı firma bilgileri vs. kutularda,klavuzlarda yazar.

pıranha müşteri hizmetlerine mail attım, parça siparişi verdiklerini daha sonra onlarla tekrar irtibat kurmam söylendi
    ne kadar saçma bir olay cihazı satıyorlar ellerinde parça yok..üstelik yeni çıkan bir cihaz aldığıma çok pişman oldum

• levent06y hocam piyasayı biraz dolaşırsanız buna uygun bir yedek parça bulursunuz eminim.
    umarım hazırlamaya çalıştığım rehberi görüp değişik alanlarda kullanmaya başladığınızda ürünü aldığınıza pişmanlıkta biraz soğuma olur :) Dökümanı hazırlıyorum, yavaş gidiyor biraz ama.

İyi Günler.
  • @isacubukcu..
    sabırsızlıkla belkiyoruz..
    ben cihazdan memnunum fakat şu sorun çok canımı sıkıyor..
    cihazda 2009/9 haritası yüklü..ve naviextras'tan yeni haritayı yükleyemiyorum..
    bizim cihazdan sonra çıkanlar dahil tüm modeller var fakat quattro modelinin güncelleme desteği yok..
    ne yapacağız..bilemiyorum..
    müşteri hizmetlerini aradım naviextras a sorun diyor..
    firma olarak sattığınız ürünün desteğini sizin takip etmeniz gerekirken ben mi uğraşacağım dedim..bizde söyleyelim diyorlar..
    nasıl çözeceğim bu işi anlamadım..

aksi gibi kullandığım güzargahda yollar değişti..acil yeni harita lazım yoksa bir işe yaramıyor..

geri mi versem ne yapsam..bilemiyorum..
  • cihazı kullanan arkadaslar televizyon ozelligi hakkinda bilgi verebilir mi? mesela ntv, cnnturk gibi kanallari net cekiyor mu?
  • aslanbaba,

Ben leonu seçerek sorunsuz update yaptım. Aynı altyapı var bu cihazla. Ama deneyipte bir sorun yaşarsanız bu sizin sorumluluğunuzda. Bunu belirteyim. Ancak ben sorunsuz update yaptım bilginiz olsun.

xms,

Cihazın TV özelliği çin malı cep telefonlarında gördü iseniz birebir onların tunerları ile aynı. Lokasyona göre 10 15 kanalı net çekiyor diyebiliriz. Ama bu netlik göreceli tabi. Beni tatmin ediyor açıkcası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanbaba

@isacubukcu..
    sabırsızlıkla belkiyoruz..
    ben cihazdan memnunum fakat şu sorun çok canımı sıkıyor..
    cihazda 2009/9 haritası yüklü..ve naviextras'tan yeni haritayı yükleyemiyorum..
    bizim cihazdan sonra çıkanlar dahil tüm modeller var fakat quattro modelinin güncelleme desteği yok..
    ne yapacağız..bilemiyorum..
    müşteri hizmetlerini aradım naviextras a sorun diyor..
    firma olarak sattığınız ürünün desteğini sizin takip etmeniz gerekirken ben mi uğraşacağım dedim..bizde söyleyelim diyorlar..
    nasıl çözeceğim bu işi anlamadım..

aksi gibi kullandığım güzargahda yollar değişti..acil yeni harita lazım yoksa bir işe yaramıyor..

geri mi versem ne yapsam..bilemiyorum..

bende baktım bu modelin güncellemesi yok

• quote:

Orijinalden alıntı: isacubukcu

aslanbaba,

Ben leonu seçerek sorunsuz update yaptım. Aynı altyapı var bu cihazla. Ama deneyipte bir sorun yaşarsanız bu sizin sorumluluğunuzda. Bunu belirteyim. Ancak ben sorunsuz update yaptım bilginiz olsun.

xms,

Cihazın TV özelliği çin malı cep telefonlarında gördü iseniz birebir onların tunerları ile aynı. Lokasyona göre 10 15 kanalı net çekiyor diyebiliriz. Ama bu netlik göreceli tabi. Beni tatmin ediyor açıkcası.

acıkcası Galileo mu quatro mu almalıyım kararsızım.. bazen trafikte cok takılı kalıyorum, tv ise yarar sanıyorum ama, galileo daha hızlı islemciye sahip sanırım
  • tv işe yarıyor..ben kaç kere kullandım..sıkışık trafikte ve beklerken iyi oluyor..
    tabi yayını aldığınız konum önemli..sesde pek sorun olmuyor ama görüntü karıncalanması malum..ama idare eder..
    ayrıca şunu düşünmek gerek..zaten tüm navigasyonlar başarsoft olduğu zaman sorunsuz aynı işi görüyor..
    + tv olsun mu olmasın mı sizin kararınız..

birde şu quattro güncelleme işi rayına otursa..sorun kalmayacak..

ben naviextrasta quattro modelini gördüğümde güncelleyeceğim..( biraz beklemem gerektiği söyleniyor..)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.