Şimdi Ara

ATi Catalyst 10.4 sürücüsü çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
9.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alt="ATi Catalyst 10.4 sürücüsü çıktı"

AMD arka arka sunduğu ön-izleme sürümlerinden sonra Nisan ayı için hazırladığı 10.4 sürüm numaralı resmi Catalyst sürücü paketini kullanıma sundu. WHQL sertifikasına sahip olan yeni sürücü paketi, v8.723 sürüm numaralı ekran kartı sürücüsünü içeriyor ve çok sayıda yeni güncelleme ile birlikte geliyor. Radeon HD 2000 serisinden günümüzde kadar olan ATi ekran kartlarına ve entegre grafik yongalarına destek veren yeni sürücünün özellikle video odaklı geliştirmeler getirdiği, ayrıca bazı performans güncellemeler sunduğunu görüyoruz, işte detaylar;

ATI Catalyst - Video Geliştirmeler

- H.264 Level 5.1 desteği.

- ATI Catalyst desteklenen tüm oynatıcılarda 5.1 Level akış oynatımı.

- Yüksek çözünürlükte (4Kx2K) içerik oynatımı.

AMD Video Dönüştürme Güncellemeleri

- ATi Catalyst 10.4, Windows 7 için gelişmiş sürükle bırak video dönüştürme desteği ve performans iyileştirmeleri.

- Yeni format desteği: H.264 dosya formatları - MTS ve WMV9 karmaşık, birleştirilmiş profil içeriği.

- ATi Catalyst Control Center için GPU hızlandırmayı açma/kapama opsiyonu.

- ATi Catalyst Control Center'ın gelişmiş görünüm seçeneği altında ATi Video Dönüştürücü desteği.

Performans İyileştirmeleri:

- S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky

ATI Radeon HD 5970 ile %6'ya varan performans artışı.

ATI Radeon HD 5800 serisi ile %3'e varan performans artışı.

ATI Radeon HD 5700 serisi ile %3'e varan performans artışı.

ATi Catalyst 10.4 sürücü paketinin işleitm sisteminizle uyumlu versiyonunu aşağıdaki linkler aracılığı ile indirebilirsiniz.

Catalyst 10.4 WHQL (Windows XP 32bit) 

Catalyst 10.4 WHQL (Windows XP 64bit) 

Catalyst 10.4 WHQL (Windows 7/Vista 32bit) 

Catalyst 10.4 WHQL (Windows 7/Vista 64bit)

• SAOL ATİ YOLA DEVAM
  • 4xxx serisine performans sürücüsü çıkmayacak belli oldu.
  • muhaaaaa yapa yapa stalkerdamı iyileştirme yapmış yüzde 3, 2 fps bile değildir nerdeyse nvidia driverlarla 9600gt yi bile senin hd4850ne rakip durumuna getirdi sen hala yüzde 3.... hala h264 bilnemne uğraş 5.1 akış sağla
  • Hayırlı olsun site baya yogun galiba çok yavaş çekiyor dosyayı :D
  • Video dönüştürücüyü merakla bekliyordum, indirelim hemen.
  • sadece oyun performansı olarak düşünmeyin bence,bi önceki sürüm bilgisayara yükmüş onu anladım:) driverlerin bilgisayara uyumuda önemli,bu sürümü tuttum
  • Bu 5.1 desteğini benim anakartım veriyor ekran kartınıda desteklemesi gerekmiyor dimi?benim açımdan?
  • Arkadaşlar bu "- ATi Catalyst Control Center için GPU hızlandırmayı açma/kapama opsiyonu. " hangisi oluyor, video converter bölümüdeki mi ?
  • işin ilginci 10.4a 'da bulunan Bad Company 2 yükleme hızı fixi WHQL sürücüsünde bulunmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lethian

işin ilginci 10.4a 'da bulunan Bad Company 2 yükleme hızı fixi WHQL sürücüsünde bulunmuyor.

bc2 için yapılan ayar belkide bazı sorunlara neden oldu ve whql de çıkartılar bunu
  • evet video dönüştürücü seçeneği sadece basic görünüm altında mevcuttu.. hep merak etmiştim bu menüye neden gelişmiş görünümde yer vermediklerine.. gerçekten çok saçma bir durumdu.. gerçi şu an 10.4a sürücüsünü kullanıyorum onda gelişmiş altında yer alıyor.. daha yeni adamlar farketmiş herhalde.. Aaa biz bu menüyü gelişmiş menülerin arasına koymayı unutmuşuz... biraz geç oldu ama olsun hadi yapalım...

anlamak zor...

artı bir ilave daha yapıyım... video çeviricisi berbat.. çevirdiği videolar tam anlamıyla rezalet.. gerçi eski sürümde denemiştim yenisinde hiç denemedim umarım düzeltmişlerdir..
  • 2 ayda 1 bir sürücü çıkarsında göz doldursun bari böyle kıdım kıdım olmuyor.
    10.x sürümleri ve hotfix ler gerçekten iyi performans verdiler. bunları topluca sunduğununu düşüyorumda. Herkesin ağzı kulaklarına varırdı.
  • dodocan çok dodo bi yorum olmuş
  • @dodocan
    şu forumun cılkını çıkarıyorsunuz vallahi saçma sapan yorumlarınızla
  • hd48xx serisi için indirmeye gerek yok sanırsam
  • quote:

muhaaaaa yapa yapa stalkerdamı iyileştirme yapmış yüzde 3, 2 fps bile değildir nerdeyse nvidia driverlarla 9600gt yi bile senin hd4850ne rakip durumuna getirdi sen hala yüzde 3.... hala h264 bilnemne uğraş 5.1 akış sağla

Haklısın 9600gt 4850'ye rakip hale getirdi ama driver'le değil ismini değiştire değiştire muhahahaha
  • quote:

Orijinalden alıntı: DiciQ

hd48xx serisi için indirmeye gerek yok sanırsam

sürücüler genelde çıktığı dönemde piyasada ağırlıkta olan modelleri optimize etmek amaçlı da olsa önceki modeller için de faydalıdır
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@fx57

linkler için saol
  • Haberi okumadan 2x, 3x, 4x serisini desteklemiyor diyenleri, tekrar dikkatlice okumaya davet ediyorum.

quote:

fx57
    Radeon HD 2000 serisinden günümüzde kadar olan ATi ekran kartlarına ve entegre grafik yongalarına destek veren yeni sürücünün

quote:

@dodocan
    muhaaaaa yapa yapa stalkerdamı iyileştirme yapmış yüzde 3, 2 fps bile değildir nerdeyse nvidia driverlarla 9600gt yi bile senin hd4850ne rakip durumuna getirdi sen hala yüzde 3.... hala h264 bilnemne uğraş 5.1 akış sağla

Ortam germek için bu tür yorumları yazmak moda oldu.
    Nvidia'nın kart yakan driverlerinden mi bahsediyorsunuz?
    O sürücüleri Nvidia yayından kaldıralı çok oldu.
    9600Gt 4850 ye driver ile ulaşamaz.

• Video dönüştürme yeri nerde ben hala bulamadım
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.