Şimdi Ara

Liseler'de (1-2-3) Sınıf Geçme ( Ayrıntılı Bilgi ) + Not Hesaplama Programı (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
500
Cevap
5
Favori
399.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Beden 3

Coğrafya 2

Biyoloji 2
    ..

II. Dönem

Beden 5

Coğrafya 3

Biyoloji 3

..

İlk dönem ve ikinci dönem notlarının toplamının ortalamasını alacağız,

Beden ~ 3+5=8 ortalamasını ikiye bölerek alıyoruz.

8:2=4 ve 4 gibi çıkan sonuçları ders saati ile çarpıyoruz.

4.2=8 ve 8 gibi çıkan rakamları toplayıp gereken sayıyı (73 kredi gibi) buluyoruz.

Ve 1.5, 2.5 gibi çıkan sonuçları 2, 3 gibi sayıyoruz. mesela ilk dönem 1 ikinci dönem 0. (~0,5 ten 1 gelir.~)

ya da

1. dönem 5
    2. dönem 3

=8

8:2=4

4 çarpı (ders saati)

Mesela bu aldıgım ortalama beden eğitimi olsun ve beden eğitimi haftada 2 saat.

Ortlama 4 çıkmıştı,

4.2= 8 kredi
    oluyor.

• 2.5 3.0 gibi ortalamaları ise kredi toplamını toplam ders saatine bölüyoruz.

Mesela Düz Lise 73 kredi oldu,

73:29=2.5 gibi.
  • arkadaşlar ben 9.sınıf öğrencisiym sene sonunda 2 tane zayıfım geldi dil anlatım ve geometri.ortalamam 2.34 düz liseye gidiorum.şimdi ben sorumlumu geçicem yoksa ortalama yükseltme sınavlarında din anlatım dersini vermek zorundamıyım vermezsem kalıyomuyum yoksa sonraki senelerde sorumlumu oluyorum .meraktan kafayı yicem lütfen yardım eden.ALLAH razı olsn hepinizden
  • arkadaşlar ben anadolu lisesinde okuyan 11.sınıf ögrencisiyim sene sonunda 2 zayıfım geliyor önceki senelerden sorumlu dersimde yok fakat ortalamam 2.90 3 olması gerekior bu halde geçebilirmiyim yoksa ort. yükseltme sınavlarına da girmeyi düşünüorum fakat yükseltemezsem falan sınıfta kalırmıyım lütfen cevap bu arda zayıf derslerin ingilizce ve biyoloji şimdiden tşkkrler
  • @Hulk44

Dil anlatımdan sorumlu olursun ilerki senelerde verirsin.
  • anadolu tekniklerde sınıf geçme puanı kaç ortalama 55 olunursa geçiliyormu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forever58 -- 15 Haziran 2011; 9:07:56 >
  • Arkadaşlar birde Anadolu Teknik liselerinde sınıf geçme puanı kaç?
  • eyvallah kardeşim çok rahtlattın beni
  • arkadaşlar 11.sınıfa gidiyorum benim 1 ve 2.dönem ort. 2,79 2.dönem ort sadece 2.34 2. dönem ort 2.50 nin altında olduğu için sorumluluğamı kalıyorum dil anlatımım 3 :D
  • ne alaka ortalama alınırken ılk donem ve ıkıncı donem ortalaması alınır
  • dil ve anlatım ortalama yükseltme sınavları kolay oluyor diyorlar doğrumu
  • Bence şimdiden başla çalışmaya mümkün olduğunca vermeye bak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hulk44

dil ve anlatım ortalama yükseltme sınavları kolay oluyor diyorlar doğrumu

okuldan okula değişir o hocalara kalmış bişe
  • haklısınız beyler ben bugünden başlarım çalışmaya :D
  • 4 zayıfım vardı 2 ye indi, şu an çok sevinçliyim puanım 2,90 çıkıyor. Matematik ve Psikoloji bir geliyor yıl sonunda sadece psikoloji 1 gözükecek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Del_Piero

4 zayıfım vardı 2 ye indi, şu an çok sevinçliyim puanım 2,90 çıkıyor. Matematik ve Psikoloji bir geliyor yıl sonunda sadece psikoloji 1 gözükecek...

Mesela ilk dönem 3, ikinci dönem 1 yada 0 gelirse karnede 2 olarakmı gözükür? ( ortalaması 2 yapıyor.)
  • Teşekkür ederim, ama Gebze Cumhuriyet Lisesi açılmamakta, bilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PulpFictioN

quote:

Orijinalden alıntı: Del_Piero

4 zayıfım vardı 2 ye indi, şu an çok sevinçliyim puanım 2,90 çıkıyor. Matematik ve Psikoloji bir geliyor yıl sonunda sadece psikoloji 1 gözükecek...

Mesela ilk dönem 3, ikinci dönem 1 yada 0 gelirse karnede 2 olarakmı gözükür? ( ortalaması 2 yapıyor.)

Evet.
  • 10. sınıfım.. geometrim ilk dönem 2, 2.dönem ise 1 geldi. 2+1=3/2=1,5 'tan 2'mi düşer yoksa 1'mi düşer..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xvtndss
    10. sınıfım.. geometrim ilk dönem 2, 2.dönem ise 1 geldi. 2+1=3/2=1,5 'tan 2'mi düşer yoksa 1'mi düşer..?

2
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.