Şimdi Ara

Liseler'de (1-2-3) Sınıf Geçme ( Ayrıntılı Bilgi ) + Not Hesaplama Programı (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
500
Cevap
5
Favori
399.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bişey sorabilir miyim ben 11.sınıftayım eşit ağırlık alanıyım.... dil ve anlatımım 1.dönem 3 idi 2. dönem 1 gelirse ortalama yükseltmeye kalır mıyım?( not ortalamam 2,50 den yüksek....)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem

Arkadaşlar 10. sınıf sayısal okuyorum. önümüzdeki sene tm'ye geçicem, not şartı aranıyor mu geçişte ?

Hayır ama coğrafya ve 1-2 sözel dersten sorumlu olursun verir geçersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: In God We Trust

quote:

Arkadaşlar 10. sınıf sayısal okuyorum. önümüzdeki sene tm'ye geçicem, not şartı aranıyor mu geçişte ?

aman tek derdim o olsun. sağol... ama şöyle bişey var; dershanedeki rehberlikçi bana "artık alan diye bir mevzu kalmadığından, geçişte sorumlu da olmuyorsun" demişti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lawagolem -- 26 Mayıs 2011; 0:51:32 >
  • quote:

quote:

quote:

aman tek derdim o olsun. sağol... ama şöyle bişey var; dershanedeki rehberlikçi bana "artık alan diye bir mevzu kalmadığından, geçişte sorumlu da olmuyorsun" demişti

Yeni mevzuatla alakam yok ben eskisine göre okuyorum ydil bölümündeyim bizde böyle

• Belge krediye göre mi yoksa 2. dönem notlarına göre mi alınıyordu ?
  • arkadaşlar 10. sınıf anadolu lisesi öğrencisiyim.kredi ile ortalamam 2.9 ama puan ortalamam 61.5 ing ve fransızca 1 gelicek.sınıfı sorumsuz geçermiyim?
  • Simdi arkadaslar Anadolu Lisesine gidiyorum. benim ilk donem Geometrim 1 di.Bu donem de 1 gelicek büyük ihtimalle.Baska 1'im olmaz.Okula böyle kağıt asmislardi gecen sene dersten sınava gircekler falan.Beni de oraya yazarlar mı?Bi de 2 donem ortalamasına mı bakılıyor yoksa 2.doneme mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rockerboy-h

Simdi arkadaslar Anadolu Lisesine gidiyorum. benim ilk donem Geometrim 1 di.Bu donem de 1 gelicek büyük ihtimalle.Baska 1'im olmaz.Okula böyle kağıt asmislardi gecen sene dersten sınava gircekler falan.Beni de oraya yazarlar mı?Bi de 2 donem ortalamasına mı bakılıyor yoksa 2.doneme mi?

Aynı soruyu bende sorucaktım. Şimdi ben kredi hesabı yaparken iki dönemin ortalamasına mı bakıcam ?
  • Anadolu lisesinde okuyorum. Lise 2yim. Ilk donem matematik,geometri ve fizik 1 dustu. Bu donem matematik ve geometri kurtuldu. Fakat fizigi kurtaramadim ilk yazilim 17, bugun ogleden sonra 2. Yani son yaziliya girecem. Buda kotu gecicek, hocamizda kil biri oldugu icin bu donemde 1dusucek. Ne gelir basima? Sorumlu mu kalirim, yada ne olur? Karne gunu yurtdisina gidecegim 3ay o yuzden yukseltme sinavlarinada kalamicam..
  • Anadolu lisesinde okuyorum lise 3 üm ortalamamın 3.00 olması gerekiyor geçmem için orttalama nasıl hesaplanıyor 1. dönem ortalamamla 2. yi toplayıp 2 ye mi bölcem yoksa karnede yazan yıl sonu ortalamalarımın mı ortalamasının 3.00 olması gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acerygt -- 30 Mayıs 2011; 18:15:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acerygt

Anadolu lisesinde okuyorum lise 3 üm ortalamamın 3.00 olması gerekiyor geçmem için orttalama nasıl hesaplanıyor 1. dönem ortalamamla 2. yi toplayıp 2 ye mi bölcem yoksa karnede yazan yıl sonu ortalamalarımın mı ortalamasının 3.00 olması gerekir.

Sadece 2.dönem hesaplanıyor.Mesela mat haftada 4 ders ortalaman 55 55*4=220 böyle bütün dersleri toplayıp ders saatine bölüyorsun mesela bizde 29 29'a bölüyoruz sizde kaç bilemem
  • quote:

Orijinalden alıntı: FtnBttL

Anadolu lisesinde okuyorum. Lise 2yim. Ilk donem matematik,geometri ve fizik 1 dustu. Bu donem matematik ve geometri kurtuldu. Fakat fizigi kurtaramadim ilk yazilim 17, bugun ogleden sonra 2. Yani son yaziliya girecem. Buda kotu gecicek, hocamizda kil biri oldugu icin bu donemde 1dusucek. Ne gelir basima? Sorumlu mu kalirim, yada ne olur? Karne gunu yurtdisina gidecegim 3ay o yuzden yukseltme sinavlarinada kalamicam..

Diğer notların yüksekse ortalamayla geçersin yüksek değilse sorumlu geçersin hiçbir şekilde tekrar yapmazsın.
  • quote:

quote:

Anadolu lisesinde okuyorum lise 3 üm ortalamamın 3.00 olması gerekiyor geçmem için orttalama nasıl hesaplanıyor 1. dönem ortalamamla 2. yi toplayıp 2 ye mi bölcem yoksa karnede yazan yıl sonu ortalamalarımın mı ortalamasının 3.00 olması gerekir.

Sadece 2.dönem hesaplanıyor.Mesela mat haftada 4 ders ortalaman 55 55*4=220 böyle bütün dersleri toplayıp ders saatine bölüyorsun mesela bizde 29 29'a bölüyoruz sizde kaç bilemem

Bugün okul müdürüne sordum bana sene sonu dedi 2. dönem değilmiş 1. ve 2. dönemin ortalaması alınıyor dedi
    quote:

quote:

• Arkadaşlar 4 gündür düşüne düşüne hesaplaya hesaplaya kafayı yedim.Lütfen biri bana yardımcı olsun.

İlk dönem gelen notlarım: İkinci dönem notları:

Matematik:2 mat:1
    Geometri: 1 geo:1
    Edebiyat: 1 edeb:2
    Dil Anlatım: 2 dil:3
    İngilizce : 3 ing:3
    Coğrafya: 5 coğ:3
    Müzik:5 müzik:5
    Milli G. : 5 milli g: 5
    Tarih: 2 tarih: 1
    Psikoloji: 1 psiko: 1
    Beden: 5 beden: 5
    Din : 4
    din: 4

Şimdi hesaplama nasıl yapılıyor??? Bazıları iki dönemi toplayıp ardından ikiye bölüp sonrada çıkan sonucu ders saati ile çarpıyorsun.Bazıları da ilk dönem 2 olan dersin,ikinci dönem 1 geldiğinde sonuçta 2 sayılabilmesi için ilk önce 2 . dönem notlarını ders saati ile çarpıcakmışız eğer 2.50 yi geçerse o zaman 2 sayılıyormuş.Lütfen bu konu hakkında aydınlatn beni... İlkine göre puanım 82 çıkıyor yani 82/29= 2,9 DİĞERİNE GÖRE İSE 72 çıkıyor yani 72/29= 2,48 :((((

2,48 i geçirirler mi acaba... aslında edeb 2. dönem 2 yazdım ama yazılılarım 45-55-52 sözlüye 55 yıllık ödeve de 65 verse 277/5 ten 55,4 geliyor
    tarih te 25+52 sözlüler de 55+55 verirse 46,75 ten 2 geliyor SİZCE HOCALAR BU NOTLARI BANA VERİR Mİ?? SORULARIMI CEVAPLANDIRIN LÜTFEN ÇOK TEŞEKKÜRLER....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scope_123 -- 31 Mayıs 2011; 17:40:08 >

• Şimdi benim ortalamam 70 ama tarih 1 gelebilir. Yazın okula gelmem gerekiyor mu gerekmiyor mu? Lise 2 anadolu lisesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Captor. -- 31 Mayıs 2011; 18:28:06 >
  • Beyler şimdi benim fizik 1. dönem 3, 2.dönem 1 geliyor. Bir de Geometride aynı şekilde 1. dönem 3 ,2. dönem 1. Not Ortalamam 3.1

Şimdi ben sorumlu mu geçerim. Ortalama ile mi geçerim. Cevaplarınızı bekliyorum. 10. sınıf anadolu lisesi öğrencisiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaLTaNa -- 31 Mayıs 2011; 18:36:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaLTaNa

Beyler şimdi benim fizik 1. dönem 3, 2.dönem 1 geliyor. Bir de Geometride aynı şekilde 1. dönem 3 ,2. dönem 1. Not Ortalamam 3.1

Şimdi ben sorumlu mu geçerim. Ortalama ile mi geçerim. Cevaplarınızı bekliyorum. 10. sınıf anadolu lisesi öğrencisiyim

ortalama ile gecersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rockerboy-h
    Simdi arkadaslar Anadolu Lisesine gidiyorum. benim ilk donem Geometrim 1 di.Bu donem de 1 gelicek büyük ihtimalle.Baska 1'im olmaz.Okula böyle kağıt asmislardi gecen sene dersten sınava gircekler falan.Beni de oraya yazarlar mı?Bi de 2 donem ortalamasına mı bakılıyor yoksa 2.doneme mi?

?
  • quote:

quote:

quote:

Bugün okul müdürüne sordum bana sene sonu dedi 2. dönem değilmiş 1. ve 2. dönemin ortalaması alınıyor dedi
    quote:

quote:

Tabiki ortalaması alınır, sadece 2. dönemde neymiş, 1. dönem okula gitmeyelim o zaman hiç

• Aynen iki dönemin ortalaması ile yapılması gerekiyor ne öle sadece 2. dönem ile hesaplanıyormuş....
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.