Şimdi Ara

Liseler'de (1-2-3) Sınıf Geçme ( Ayrıntılı Bilgi ) + Not Hesaplama Programı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
500
Cevap
5
Favori
399.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Liselerin Baraj Dersi DİL VE ANLATIM Dersidir.Geçmek Zorunludur.
    Anadolu Liseleri'nde 3.00,Fen Liseleri'nde 3.50 ve üstü düz geçer...

SINIF GEÇME

- [ LİSE 1 ] -

- Ortalama 2,50 tutarsa düz geçer. -
    - Hiç zayıf yoksa düz geçer. -
    - 2,50 tutturamaz ise 3 zayıfa kadar sorumlu geçer. -
    - Dil ve Anlatım dersi zayıf ise sorumlu geçer. -
    - 2,50 tutturamaz ve 3 zayıfın üstünde zayıf gelirse ortalama yükseltme sınavlarına kalır. -
    - 4 sınav hakkı vardır. -

- [ LİSE 2 ] -

- 2,50 tutturamaz ise 2 zayıfa kadar sorumlu geçer. -
    - 2,50 tutturamaz ve 2 zayıfın üstünde zayıf gelirse ortalama yükseltme sınavlarına kalır. -

- [ LİSE 3 ] -

- 2,50 tutturamaz ise 2 zayıfa kadar sorumlu geçer. -
    - 2,50 tutturamaz ve 2 zayıfın üstünde zayıf gelirse ortalama yükseltme sınavlarına kalır. -
    - Lise 1'den 3 , Lise 2 'den 2 , yani toplam da 5 sorumlu dersle Lise 3'e kadar gelmişse 1 zayıf bile getirse 2,50 altında olunca sınavlara kalır. -

- [ Ek Bilgiler ] -

- Taktir ve Teşekkür 2.Dönem notlarına bakılarak verilir. -
    - Sınıf geçmede yıl sonu notuna bakılır. -
    - Bir dersten geçmek için 2. dönem notu en az '2' , 1.dönem '0' ise en az '3' olması gerekir. ( 1-2 geçer 2-1 kalır ) -
    - Sorumlu derslerde bu şekilde belirlenir ( 3.madde ) yani 2.döneme bakılır. -
    - Eğer daha da ayrıntılı bilgi isterseniz bana pm atarak ulaşabilirsiniz. -

Tamamen kendim hazırladım.Umarım yardımcı olmuşumdur

Not : Eskiden bir sitede kendim hazırlamıştım.Sonra çizdiler bizi gerçi ama neyse paylaşayım dedim.Malum okulların kapanmasına az kaldı,bilgilendirmek istedim.

NOT HESAPLAMA PROGRAMI İÇİN TIKLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YamYamPokemon -- 28 Mayıs 2010; 15:14:56 >

• Beyler bu not hesaplama ve sorular sabaha kadar gider ben en iyisi size bir link vereyim ordan güzelce notunuzu hesaplayın artık kimsenin kafasında soru işareti kalmasınBu siteyi google dan arama yaparken buldum

Buyrun :http://sehitilhankucuksolaklisesi.k12.tr/ortalama.aspx

Bu siteden 2.dönemi seçin,sınıfınızı seçin,açılan sayfada 1.dönem ve 2.dönem notlarını girmek için derslerin boş satırları var yazılılarınızı ve sözlülerinizi girin (Sözlülerinizi ve yazılılarınızı e-okul dan verilen notların aynısı olsun).Bu iki dönemin notlarını aynı şekilde ypın biraz uzun olabilir ama kesin sonuç alacaksınız

Kolay gelsin

• Arkadaşlar bu siteden notlarınızı hesaplarsanız daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz.Kimsenin geçensin kalırsın demesi sizi pek tatmin etmez
    http://sehitilhankucuksolaklisesi.k12.tr/ortalama.aspx
  • http://sehitilhankucuksolaklisesi.k12.tr/ortalama.aspx

Doğru dimi bu site ? Biri cevap versin...
  • Bence de en sağlıklısı http://sehitilhankucuksolaklisesi.k12.tr/ortalama.aspx sitesine girip 10 dakkanızı ayırıp notlarınızı yazmak.Bende kalıcammı geçicemmi diye kafayı yiyordum.Hemen girip notları yazdım.Ortalama ile geçtiniz diyor.Vallaha üstümden bir yük kalktı.Kalıcam diye çok korkmuştum.Resminide ekledim.Nasıl bir karne getirdiğimi sizde görün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murokaya076 -- 12 Haziran 2010; 17:48:19 >

• kardesim 9. sınıfa gidiyo. pek anlamıyorum bende, buraya yazayım dedim. geçebilir mi bu notlarla
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkness1298

kardesim 9. sınıfa gidiyo. pek anlamıyorum bende, buraya yazayım dedim. geçebilir mi bu notlarla

Eğer düz liseye gidiyorsa ve ortalaması 2.5i geçiyorsa, ortalama ile geçer. Sene sonunda sınava girmek zorunda kalmaz. Ortalamasını bir hesaplayın. Ortalaması 2.5ı geçerse endişelenmeye gerek yok demek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zamazango -- 11 Haziran 2011; 19:32:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Del_Piero

Puanı 72 çıkıyor 29 a bölersek 2,48 düşüyor....

Ders saatlerini yazarsan daha iyi olur bi öyle hesaplayayım. Belki ders saatlerinde yanlışlık vardır...

cografyası 3 olmus hocası daha yeni sözlü notunu girmiş, tekrar resim koydum o yüzden ders saatlerinide ekledim, bi ilgilenirsen şahane olur valla

= Ders Saatleri =

Beden E. : 2
    Biyoloji : 2
    Coğrafya : 2
    Dil Anlatım : 2
    Din Kültürü : 1
    Fizik : 2
    Geometri : 2
    Müzik : 1
    Kimya : 2
    Matematik : 4
    Sağlık B. : 1
    Tarih : 2
    T. Edebiyat : 3
    Yabancı Dil : 3
    --------------------------------------------
    meslek lisesinde okuyor bu arada kardesim

• quote:

quote:

Ders saatlerini yazarsan daha iyi olur bi öyle hesaplayayım. Belki ders saatlerinde yanlışlık vardır...

cografyası 3 olmus hocası daha yeni sözlü notunu girmiş, tekrar resim koydum o yüzden ders saatlerinide ekledim, bi ilgilenirsen şahane olur valla

= Ders Saatleri =

Puan 76 çıkıyor yani 2,62

• quote:

quote:

quote:

= Ders Saatleri =

Puan 76 çıkıyor yani 2,62

tesekkürler ilgilendigin için, geçiyor o zmn bizim tembel

• 9. sınıf sınıf düz lise ögrencisiyim.2 senem.Acaba geçebilirmiyim sınıfı ? Hesaplayabilirmisiniz ? haftalık ders saati 29 .

http://i1106.hizliresim.com/2011/6/13/9804.png

Orijinalden alıntı: hayatkötüdedee

9. sınıf sınıf düz lise ögrencisiyim.2 senem.Acaba geçebilirmiyim sınıfı ? Hesaplayabilirmisiniz ? haftalık ders saati 29 .

http://i1106.hizliresim.com/2011/6/13/9804.png

67 kredi.

geçmen için 73 kredi olması lazım. rehber öğretmeninle görüşmende fayda var.
  • sorularınızın cevabı ortaöğretim sınıf geçme ve sınav yönetmeliğinde bulabilirsiniz. aşağıda linki var.

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/25664_0.html
  • Sorubak Sınıf Geçme Programı nı deneyin. Not girişlerinden sonra açıklama mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burhan49 -- 30 Mayıs 2012; 14:54:39 >
  • lise 3 bu notlarla geçermiyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: mvrat

Bence de en sağlıklısı http://sehitilhankucuksolaklisesi.k12.tr/ortalama.aspx sitesine girip 10 dakkanızı ayırıp notlarınızı yazmak.Bende kalıcammı geçicemmi diye kafayı yiyordum.Hemen girip notları yazdım.Ortalama ile geçtiniz diyor.Vallaha üstümden bir yük kalktı.Kalıcam diye çok korkmuştum.Resminide ekledim.Nasıl bir karne getirdiğimi sizde görün

/>

arkadaşım ben girdim bütün notlarımı ortalamayla geçtin yazdı güvenilir bir site dimi bu ?

• Harika bir program .Sınıf geçme durumunu çok kolay şekilde hesaplıyor.
    Lise Sınıf Geçme Programı İçin Tıklayınız.
  • Arkadaşlar geçtim mi kaldım mı derdine son. İnce hesapları bırakın sizin yerinize online takdir teşekkür hesaplama programı yaosın. Üstelik kısa zamanda ve tam doğru olarak.

Karne Not Ortalaması hesaplama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurbetciakkuslu -- 13 Mayıs 2014; 2:20:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurbetciakkuslu

Arkadaşlar geçtim mi kaldım mı derdine son. İnce hesapları bırakın sizin yerinize online takdir teşekkür hesaplama programı yaosın. Üstelik kısa zamanda ve tam doğru olarak.

http://yahyagungor.com/karne-not-hesaplaması.html

Sınıf geçme-kalma hesaplanırken ilk dönemin etkisi yok mu? 2. dönem ne aldıysa o mu?

İlk dönem ortalamam 75 gibi birşeydi. 2. dönem 50 olsa kalıyor muyum?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.