Şimdi Ara

Tenya (Bağırsak solucanı)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
269
Cevap
7
Favori
284.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende tenya var. Doktor kontrolünde bir ilaca başladım. Dökülmeye başlıyorlar. Fakat ilaçla birlikte resmen kudurdular. Uyku uyuyamıyorum. Bunun ameliyatı var mı acaba kökten kurtulunsa? Yaşayanlar tecrübelerini yazarsa sevinirim. Nasıl kurtuldunuz bundan? Ne kadar sürdü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sysgeek -- 28 Nisan 2010; 2:30:42 >
  • Kekik
    Doktoruna sor bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sæm

Kekik
    Doktoruna sor bence..
    Yarın ilk işim o olacak zaten. Çok fena birşey.
  • Ameliyatı falan yok..El vevücut temizliğine çok özen vericeksin..Ellerini tuvaletten çıktıktan sonra çok iyi bir şekilde yıkıcaksın ve ellerini asla ağzına götürmiyeceksin.Aynı şekilde yemek yerken ellerin çok temiz olmalı..Yediğin şeylerinde hijyenik olmasına özen göster..Bide sık sık iç çamaşırını değiş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kei$er$oZe

Ameliyatı falan yok..El vevücut temizliğine çok özen vericeksin..Ellerini tuvaletten çıktıktan sonra çok iyi bir şekilde yıkıcaksın ve ellerini asla ağzına götürmiyeceksin.Aynı şekilde yemek yerken ellerin çok temiz olmalı..Yediğin şeylerinde hijyenik olmasına özen göster..Bide sık sık iç çamaşırını değiş..
    El yıkamada sorun yokta küçükken çiğ sosis ve sucuk yerdim. Dolaptan pişmemiş köfteleri aşırdığımıda hatırlıyorum. Sanırım ondan. Ne kadar sürede geçer bi tahmininiz var mı?
  • Allah yardımcın olsun kardeşim. Gerçekten çok nalet bi canlı.

Arkadaşın dediği gibi kekik yardımcı olacaktır. Ancak en önemlisi el temizliği. @keisersoze gerekenleri anlatmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exit to DOS

Allah yardımcın olsun kardeşim. Gerçekten çok nalet bi canlı.

Arkadaşın dediği gibi kekik yardımcı olacaktır. Ancak en önemlisi el temizliği. @keisersoze gerekenleri anlatmış.
    Allah acil şifa versin. Arkadaşlar gerekeni söylemiş zaten el temizliği çok önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sysgeek

El yıkamada sorun yokta küçükken çiğ sosis ve sucuk yerdim. Dolaptan pişmemiş köfteleri aşırdığımıda hatırlıyorum. Sanırım ondan. Ne kadar sürede geçer bi tahmininiz var mı?

NE? Ben bunları hâlâ yapıyorum ama bundan sonra elimi bile sürmem çiğ şeylere!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

Allah acil şifa versin. Arkadaşlar gerekeni söylemiş zaten el temizliği çok önemli.

Alıntıları Göster
    Çok sağolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AurorAbeam

quote:

Bence yapmayın. Gece ağız suyunda akıntı, burunda kaşıntı, ve zayıflığınızda varsa bence bir doktora görünün. Yıllardır kilo almak için uğraşıyorum çok yediğim halde neden kilo alamadığımda anlaşıldı. Şunlardan biran önce kurtulmak istiyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AurorAbeam

quote:

Bence yapmayın. Gece ağız suyunda akıntı, burunda kaşıntı, ve zayıflığınızda varsa bence bir doktora görünün. Yıllardır kilo almak için uğraşıyorum çok yediğim halde neden kilo alamadığımda anlaşıldı. Şunlardan biran önce kurtulmak istiyorum.

Alıntıları Göster
    Salam,sosis,sucuk vb. türevlerini kızartmadan asla yeme..Yediğin etler çok iyi pişmeli..Ayrıca çiğ hamur vb. şeylerdende uzak dur.Küçükken tadı güzel olduğu için az çiğ kek hamuru yememiştim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kei$er$oZe

Salam,sosis,sucuk vb. türevlerini kızartmadan asla yeme..Yediğin etler çok iyi pişmeli..Ayrıca çiğ hamur vb. şeylerdende uzak dur.Küçükken tadı güzel olduğu için az çiğ kek hamuru yememiştim..

Alıntıları Göster
    Kıçından çıkarken ailene sakın gösterme korkarlar.Kıçından çıkarken sende sakın korkma, bil ki o yaratık yediklerinin en az yarısını yiyip büyüdü.O yüzden yaratık çıktığı için minnet duy.

1960'lı yıllarda tenya yumurtası yutup zayıflama çabasına giren Hollywood'lu yıldızlar mevcuttu.Kişi tabi kendisi bilir ama bence çok iğrenç bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaea -- 28 Nisan 2010; 3:31:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gaea

Kıçından çıkarken ailene sakın gösterme korkarlar.Kıçından çıkarken sende sakın korkma, bil ki o yaratık yediklerinin en az yarısını yiyip büyüdü.O yüzden yaratık çıktığı için minnet duy.

1960'lı yıllarda tenya yumurtası yutup zayıflama çabasına giren Hollywood'lu yıldızlar mevcuttu.Kişi tabi kendisi bilir ama bence çok iğrenç bir durum.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar acil şifalar diliyorum bu rahatsızlığı yaşayanlara ne zararı var bu yaratığın hissettiriyormu kendini
  • quote:

Orijinalden alıntı: TÜRKİY3

arkadaşlar acil şifalar diliyorum bu rahatsızlığı yaşayanlara ne zararı var bu yaratığın hissettiriyormu kendini

Alıntıları Göster
    Bu videoyu izledikten sonra ben bile kendimden suphelenmeye basladim. Kasinti tuttu ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_efendy34

Bu videoyu izledikten sonra ben bile kendimden suphelenmeye basladim. Kasinti tuttu ya

Alıntıları Göster
    öğğğğ kolonoskopimi o son görüntü
  • quote:

Orijinalden alıntı: legendboxer

öğğğğ kolonoskopimi o son görüntü

Alıntıları Göster
    ameliyatı yok ancak çaresi var kuru inirin içine anason koyup sabahları aç karnına ye birtane bile kalmicak
  • Ben Hap almıştım toplu katliam oldu 2 güne bittiler :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: gideroslu_37

ameliyatı yok ancak çaresi var kuru inirin içine anason koyup sabahları aç karnına ye birtane bile kalmicak

Evet şöyle bir bitkisel macun kullanmaya başladığımda dökülmeye başladığını gördüm zaten.
    http://www.bitkiselkarisim.com/product_info.php/cPath/189/products_id/298

İçerisinde anason da var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_efendy34

Alıntıları Göster
    nasıl anladın tenya oldugunu be kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: jebote

nasıl anladın tenya oldugunu be kardeşim

Kurdalyenin yarısı genişliğinde erişte büyüklüğünde parçalar vardı. Birde iplikimsi uzun birşey vardı dışkıda. Sonra doktora gittim. Tahlille kesinleşti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sysgeek -- 28 Nisan 2010; 9:11:09 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.