- x
Tenya (Bağırsak solucanı)
218 Cevap63261 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

8 Mesaj
28 Nisan 2010; 12:46:19 

Burnumuzdan ağzımızdan çıkar mı :) Tualetinle çıkar merak etme.

1760 Mesaj
28 Nisan 2010; 12:47:31 

boy 172 kilo 54 ama küçüklüğümden beri zayıfım.Akşamları arada ağzımdan su geliyor.
Midem hiç bulanmıyor.Kabızlık yok.Hergün neredeyse wc de rahatım.
bu arada dışkımda hiç böle solucan gibi bişiler görmedim.Temizimdir.

8 Mesaj
28 Nisan 2010; 12:49:53 

quote:

Orijinalden alıntı: zmax

boy 172 kilo 54 ama küçüklüğümden beri zayıfım.Akşamları arada ağzımdan su geliyor.
Midem hiç bulanmıyor.Kabızlık yok.Hergün neredeyse wc de rahatım.
bu arada dışkımda hiç böle solucan gibi bişiler görmedim.Temizimdir.

Bende öyle demiştim ama :) durup dururken çıkmıyor ki ilaçtaki öldürücü maddeyi yedikten sonra çıkıyorlar. Sonuçta parazit. Gelişimini bile engelliyor.

2789 Mesaj
28 Nisan 2010; 12:52:06 

quote:

Orijinalden alıntı: sysgeek

Bende öyle demiştim ama :) durup dururken çıkmıyor ki ilaçtaki öldürücü maddeyi yedikten sonra çıkıyorlar. Sonuçta parazit. Gelişimini bile engelliyor.

ilaç almadan hiç dışkının içinde rastlamadın mı?

MyAnimeList - GwynBlade

8 Mesaj
28 Nisan 2010; 12:55:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Physicist_

ilaç almadan hiç dışkının içinde rastlamadın mı?

Ben yıllardır zayıflığımdan şikayetçiyim. Neredeyse denemediğim yol kalmamıştı. Body'ye bile gittim. Kas oldu ama kilo olmadı. En sonunda aktardan aşağıdaki linkteki bitkisel karışımı aldım.
http://www.bitkiselkari...ath/189/products_id/298
Kendileri önerdiler. Üzerinde bağırsaktaki parazitleride döker yazıyordu. Kullanmamdan saatler sonra dışkıda gördüm. Sonra doktora gittim tam emin olmak için. O da onayladı zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sysgeek -- 28 Nisan 2010; 13:01:43 >

1591 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Last Mogolo
28 Nisan 2010; 12:59:50 

quote:

Orijinalden alıntı: arbuzik

kardeş bu ilacı kullandıktan sonra kurtçuklar sadece tuvalette dışkı yaparken çıkmayacak mı? durduk yere burnumuzdan ağzımızdan mı çıkacak? öyleyse ben almıyım. tedavi filan olmuyorum.

doktora gitdiginizde verilecek ilac Antihelmentik gurubu ilaclardir bunlar KONTİL - PIRANTEL -STRAKS gibi vs eczaneden alıyorsun 15 ml şeklinde veya tablet olarak satılıyor ilacı içtikten sonra Dışkı yolu ile atılıyor.

Yomesan Tenya Düşürücü VS
Kıl Kurtları icin : Kontil VS

FİYATLARİ : 1.5 TL İLE 2.5 TL ARASINDA

yukarıda degim gibi aile nin tamamı tedavi olmasi gerek ailevi tedavi şart.Kişisel temizlik şart Bunlara uyulmasa Kısa süre sonra tekrar Cıkar. Kurtcuklar

Ben diyorumki bu ükede herkes bir amerikali zenci gibi iri olmayi hak ediyor!! bakin kilo aldirmak benim isim BENIM ISIM benim http://pspicin.blogspot.com.tr/

2789 Mesaj
28 Nisan 2010; 13:00:27 

quote:

Ben yıllardır zayıflığımdan şikayetçiyim. Neredeyse denemediğim yol kalmamıştı. Body'ye bile gittim. Kas oldu ama kilo olmadı. En sonunda aktardan aşağıdaki linkteki bitkisel karışımı aldım. Kendileri önerdiler. Üzerinde bağırsaktaki parazitleride döker yazıyordu. Kullanmamdan saatler sonra dışkıda gördüm. Sonra doktora gittim tam emin olmak için. O da onayladı zaten.

hemen hemen aynı durumdayız ,banada doktor yolu gözüktü

MyAnimeList - GwynBlade

2995 Mesaj
28 Nisan 2010; 13:00:45 

quote:

Ben yıllardır zayıflığımdan şikayetçiyim. Neredeyse denemediğim yol kalmamıştı. Body'ye bile gittim. Kas oldu ama kilo olmadı. En sonunda aktardan aşağıdaki linkteki bitkisel karışımı aldım. Kendileri önerdiler. Üzerinde bağırsaktaki parazitleride döker yazıyordu. Kullanmamdan saatler sonra dışkıda gördüm. Sonra doktora gittim tam emin olmak için. O da onayladı zaten.

Link?

Düş peşindeyim,Düş peşime.

8 Mesaj
28 Nisan 2010; 13:01:47 

299 Mesaj
28 Nisan 2010; 13:02:04 

off tedirgin oldum bende simdi

8 Mesaj
28 Nisan 2010; 13:06:56 

Arkadaşlar tekrar tekrar koyup durmayın şu videoyu

2995 Mesaj
28 Nisan 2010; 13:13:48 

Olup olmadığı belli değil dışkı temiz ama durum şüpheli bunun için ilaç kullanılır mı?Bağırsak solucanı dökücü ilacın ismi nedir?Ne Kadar?

3260 Mesaj
28 Nisan 2010; 13:15:40 

Kurtlardansa tenyalar çok daha iyi bir hastalık ^^

Amazonwoman DK Justiceqt Holy Pala Elimsende Warrior Kizvermediler-Shadow Priest
Ahahahaahhah warlock

8 Mesaj
28 Nisan 2010; 13:17:38 

quote:

Orijinalden alıntı: gokmavı

Olup olmadığı belli değil dışkı temiz ama durum şüpheli bunun için ilaç kullanılır mı?Bağırsak solucanı dökücü ilacın ismi nedir?Ne Kadar?

Arkadaş yukarıda yazmış. Kullanılmasında da bir sakınca yok. Eczacıya sorarsanız yol gösterir zaten.

4636 Mesaj
28 Nisan 2010; 13:40:45 

Burundan da mı çıkıyo..

8 Mesaj
28 Nisan 2010; 13:47:03 

Burundan çıktığı yok. Sadece belirtiler arasında burun kaşıntısı.

2326 Mesaj
28 Nisan 2010; 13:49:07 

Ben 1.78 boyundayım. Sabah kalktığımda tüm ihtiyaçlarımı giderip aç karnıma tartılkdığımda 64 kiloyum. Normal mi?

692 Mesaj
28 Nisan 2010; 13:50:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Mogolo

doktora gitdiginizde verilecek ilac Antihelmentik gurubu ilaclardir bunlar KONTİL - PIRANTEL -STRAKS gibi vs eczaneden alıyorsun 15 ml şeklinde veya tablet olarak satılıyor ilacı içtikten sonra Dışkı yolu ile atılıyor.

Yomesan Tenya Düşürücü VS
Kıl Kurtları icin : Kontil VS

FİYATLARİ : 1.5 TL İLE 2.5 TL ARASINDA

yukarıda degim gibi aile nin tamamı tedavi olmasi gerek ailevi tedavi şart.Kişisel temizlik şart Bunlara uyulmasa Kısa süre sonra tekrar Cıkar. Kurtcuklar

tamamdır eczaneye sorarım zaten pahalı birşeyse doktora yazdırırım

Kendimi biraz öldürüyorum
Her ilişkide
Bu aşkla ilgili değil
Sadece başka bir cenaze töreni..

8 Mesaj
28 Nisan 2010; 13:50:49 

quote:

Orijinalden alıntı: sampiyon bilo

Ben 1.78 boyundayım. Sabah kalktığımda tüm ihtiyaçlarımı giderip aç karnıma tartılkdığımda 64 kiloyum. Normal mi?

Normal aslında, ama ideal kilon boyunun cm kısmının 10 eksiğidir. Yani 68 ideal kilon.

1591 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Last Mogolo
28 Nisan 2010; 13:59:51 

kıl kurtları gece uykudan 2-3 saat sonra anüsten dışarı çıkarak makat civarına binlerce yumurta bırakır ve kısa süre içinde ölürler. Yumurta 6 saat içinde bulaşıcı özelliğini kazanır.

Ben diyorumki bu ükede herkes bir amerikali zenci gibi iri olmayi hak ediyor!! bakin kilo aldirmak benim isim BENIM ISIM benim http://pspicin.blogspot.com.tr/

1602 Mesaj
28 Nisan 2010; 14:17:13 

olm 1 metre tenya mı olur kenzap içsen cıkmaz o

hani abartmasak

2006'dan beri buradayız.
Bugünler sizin olsun ama uğruna çok çalıştıgım gelecek benimdir.

3233 Mesaj
28 Nisan 2010; 14:18:03 

konuyu okudum ve karnım ağrımaya başladı. daha fazla psikolojik olarak etkilemezdim heralde

bang! bang!

344 Mesaj
28 Nisan 2010; 14:25:43 

Bende zayıflıktan şikayetçiyim acaba bendede olabilirmi nelerdir bunların belirtileri

(arada küçük kurçuklar çıkıyor )

.

2789 Mesaj
28 Nisan 2010; 14:27:31 

quote:

kıl kurtları gece uykudan 2-3 saat sonra anüsten dışarı çıkarak makat civarına binlerce yumurta bırakır ve kısa süre içinde ölürler. Yumurta 6 saat içinde bulaşıcı özelliğini kazanır.

olm manyak manyak bilgiler verip durma

MyAnimeList - GwynBlade

8 Mesaj
28 Nisan 2010; 14:27:57 

quote:

Orijinalden alıntı: nobran19

Bende zayıflıktan şikayetçiyim acaba bendede olabilirmi nelerdir bunların belirtileri

(arada küçük kurçuklar çıkıyor )

Kurt çıkıyorsa vardır zaten.

Belirtileri;
Makatta kaşıntı,
burunda kaşıntı,
ağızdan su akması (gece yatınca daha çok belli oluyor),
Kilo kaybı yada kilo alamama.

2621 Mesaj
28 Nisan 2010; 14:31:48 

quote:

Orijinalden alıntı: mAh0
çiğ köfte fazla yiyenlerdede görülüyor bu hastalık geçmiş olsun acil şifalar.

hass.....r şüpelendim lan burun kaşıntısı var arada su da akar hastada oldum zaten yüksek ateş var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkDevil_ -- 28 Nisan 2010; 14:32:46 >

8 Mesaj
28 Nisan 2010; 14:32:48 

quote:

Orijinalden alıntı: FirstKiss

olm 1 metre tenya mı olur kenzap içsen cıkmaz o

hani abartmasak

Oluyor valla. Rekor 7 metre sanırım dünya üzerinde.

344 Mesaj
28 Nisan 2010; 14:33:23 

quote:

Kurt çıkıyorsa vardır zaten.

Belirtileri;
Makatta kaşıntı,
burunda kaşıntı,
ağızdan su akması (gece yatınca daha çok belli oluyor),
Kilo kaybı yada kilo alamama.

.asktr :S hepsi var özelliklede kaşıntı ve kilo alma

.

386 Mesaj
28 Nisan 2010; 14:34:34 

boyum 185 kilom 85 göbek var bu tenya nasıl oluşur?

2789 Mesaj
28 Nisan 2010; 14:34:51 

quote:

Oluyor valla. Rekor 7 metre sanırım dünya üzerinde.

rekor bende olabilir küçüklüğümden beri fazla kilo alamadım çoğu belirtide 5 yıldır var

MyAnimeList - GwynBlade

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Nisan 2010; 14:38:42 

Bize biyolojici bunun için bi ilaç söylemişti ilk dönem. Eczanede satılıyomuş. 2 kullanımlıkmış. Bi ilk aldığında içiyosun bi de 15 gün sona, ardından da bişe kalmıyo. Ama ilacın adı aklımda değil yarın dersimiz var sorarm tekrardan

8 Mesaj
28 Nisan 2010; 14:40:30 

quote:

;)]

quote:

Orijinalden alıntı: menteşe

boyum 185 kilom 85 göbek var bu tenya nasıl oluşur?

Gel nakil edeyim sana tenya

908 Mesaj
28 Nisan 2010; 14:48:22 

Benim 10 yaşındaki kardeşimde cok zayıftı. biz ailecek şişmanızdır
Doktora gittik tahlil sonucu tenya çıktı. Zaten midesi bazen ağrıyordu asitli şeylerde , yemeklerden sonra ve sıcaklarda.
Hap verdi herhangi bir sonuç çıkmadı dışkıda. Tenya öyle yapışmış ve büyümüşki onca zamanda hapla bile düşüremiyorlar
Ameliyata aldılar ve 1.78m uzunlukte incecik kurdele gibi tenya çıktı. http://www.nuveforum.ne...d1234660075t-taenia-jpg

serçe parmak kalınlıgında acaip bi yaratık. Bazıları hapla düşmüyor ve öldürücü olabiliyormuş.

Birde önemli not. Tavsiye edilen : Öldürmek için 2 gün aç kalınıp 2. gün akşamı ağıza bir miktar süt alınırmış. Tenya kıvrana kıvrana ağıza kadar gelirmiş açlıktan. Sizde elinizde boğazınızdan bu yaratığı çekip çıkartabilirmişsiniz.

✔ West : Boqe

3348 Mesaj
28 Nisan 2010; 14:51:57 

Benim de küçüklüğümden beri(yaşım 20) bu sorunum var. Her yolu denedik ama bir türlü olmadı, boyum 1.78 kilom 55. Çeşitli haplar kullandım ailem de kullandı. Benim de belirti olarak sadece geceli uyurken ağzımdan su akıyor başka birşey yok, ama verdiğin linktekini denemek istiyorum inşallah bir sonuca ulaşırım..

Biz aslanın kral olmadığı,kartalın yuva yapamadığı,kanaryanın uçamadığı yerdeyiz...biz ESES'liyiz...

Uzaklaştırılmış
28 Nisan 2010; 14:54:19 

Konuyu okudum k*çım kaşındı anasını satayım ya

1490 Mesaj
28 Nisan 2010; 14:58:24 

bağırsak temizliği şart. sen yine iki gün iyi demişsin ben 3 gün diyecektim şimdi. illa tenya olduğunda normal yaşamınızda da ayda bir kaç gün az yemek yiyin veya aç kalın daha sağlıklı olursunuz. vücut bağırsağı temizler o vakitte. Her yıl tuttuğumuz orucunda bunda faydası çoktur.

Bazı hayvanlarda örneğin ineklerde boyu 1,5-2 metreyi bulabiliyormuş.

Birilerinin menfaatine ters düşmediğin için seviliyorsan, Bırak nefret etsinler!!!!

Hareket etmezsen, zincirlerini farkedemezsin

908 Mesaj
28 Nisan 2010; 14:59:58 

arkadaşlar bide anüse çıkan kurtlar için anüse bir tane sarımsak sokuyormuşsunuz. Kurtlar patır patır dökülüyormuş. Bunu bikaç doktorda söylemişti. Özellikle insanlar böyle durumlarda çok korkuyorlar, yapmak istemiyorlar. Ama şuan bende bile olabilir farkında olmayabilirim. Bende yarın bi kontrole çıkıcam. İnanın büyüyünce daha da iğrençleşiyor kurtulması. Ağıza kadar çekmek, anüsten çekmek. Düşünsenize yolda kız arkadaşınızla geziyorsunuz ve anüsünüzden kafasını çıkartıp hareket ediyor. Naparsınız kızın yanında. Onun için kontrole elden bırakmamak lazım.
Ben şişmanım gerek yokta demeyin bizim işteki bir abi ameliyat oldu ve kilosu 120 küsür idi afedersin

Düşünsenize umursamıyorsun ve yolda yürürken birden arkadan çıkartıyor kafasını 2 metrelik yılan naparsın

✔ West : Boqe

2995 Mesaj
28 Nisan 2010; 16:26:54 

Yukarıda bunun ilacı Yomesan Yazıyor bende Tenya olup olmadığına emin değilim ama eczaneden bu ilacı alsam ters bir etkisi olur mu?Yoksa Sarımsakla idare etsek mi?

1120 Mesaj
28 Nisan 2010; 18:53:42 

Kardeşim bu illet aileye de söylenmez ki, sevmiyorum doktoru, allah korusun içime tenya düşürdünüz.

Ben de çok çabuk kilo verdim 26 kilo kadar, beyaz tenya görünüyor dışkıda ancak çok önemsemiyordum, doktora gitmeden napabiliriz.

Çiğ sucuk, çiğ köfte benim kadar yiyeniniz yoktur

Ayrıca havuç iyidir iyi.

8 Mesaj
28 Nisan 2010; 18:58:14 

Çok kilo vermişsin normal değil. Bence git bir an önce. Niye aileye söylenmesin doğal birşey herkesin başına gelebilir. Benim arkadaşlarım bile biliyor

1120 Mesaj
28 Nisan 2010; 20:47:11 

26 kilo verdim, ancak memnunum aslında, hollywood yıldızından ne eksiğim var

1591 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Last Mogolo
28 Nisan 2010; 22:39:13 

quote:

Orijinalden alıntı: gokmavı

Yukarıda bunun ilacı Yomesan Yazıyor bende Tenya olup olmadığına emin değilim ama eczaneden bu ilacı alsam ters bir etkisi olur mu?Yoksa Sarımsakla idare etsek mi?

haci sen kontil al yomesan degil

8 Mesaj
28 Nisan 2010; 22:48:09 

Bu tür vakalarda andazol işe yarıyor mu? Yoksa Kontil daha mı etkili?

1434 Mesaj
29 Nisan 2010; 2:37:48 

quote:

Orijinalden alıntı: FeysteBirVidyo

Konuyu okudum k*çım kaşındı anasını satayım ya

quote:

Orijinalden alıntı: egemem

arkadaşlar bide anüse çıkan kurtlar için anüse bir tane sarımsak sokuyormuşsunuz. Kurtlar patır patır dökülüyormuş. Bunu bikaç doktorda söylemişti. Özellikle insanlar böyle durumlarda çok korkuyorlar, yapmak istemiyorlar. Ama şuan bende bile olabilir farkında olmayabilirim. Bende yarın bi kontrole çıkıcam. İnanın büyüyünce daha da iğrençleşiyor kurtulması. Ağıza kadar çekmek, anüsten çekmek. Düşünsenize yolda kız arkadaşınızla geziyorsunuz ve anüsünüzden kafasını çıkartıp hareket ediyor. Naparsınız kızın yanında. Onun için kontrole elden bırakmamak lazım.
Ben şişmanım gerek yokta demeyin bizim işteki bir abi ameliyat oldu ve kilosu 120 küsür idi afedersin

Düşünsenize umursamıyorsun ve yolda yürürken birden arkadan çıkartıyor kafasını 2 metrelik yılan naparsın

1591 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Last Mogolo
29 Nisan 2010; 9:28:47 

quote:

Bu tür vakalarda andazol işe yarıyor mu? Yoksa Kontil daha mı etkili?

ANDAZOL 200 MG 6 FILM TABLET
KONTİL 250 MG 6 TABLET

kontilın MG daha fazla,,, herhalde kontil daha etkilidir. < ben bu ikisinide kullandım Kullandıktan sonra tekrar cıkmaya başladılar sorun bendemi ilacdamı bilmiyorum ama en son kullandıgım SITRAKS 40 MG/5 ML 30 ML SURUP ilac bu ,,,,,Her p.k yaptıgımda İnceliyorum Daha rastlayamadim.

2789 Mesaj
29 Nisan 2010; 16:13:10 

quote:

KONTİL 250 MG 6 TABLET

kontilın MG daha fazla,,, herhalde kontil daha etkilidir. < ben bu ikisinide kullandım Kullandıktan sonra tekrar cıkmaya başladılar sorun bendemi ilacdamı bilmiyorum ama en son kullandıgım SITRAKS 40 MG/5 ML 30 ML SURUP ilac bu ,,,,,Her p.k yaptıgımda İnceliyorum Daha rastlayamadim.

hocam bu tenya varsa dışkıda kesin görülür mü?

MyAnimeList - GwynBlade

1591 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Last Mogolo
29 Nisan 2010; 20:13:20 

quote:

hocam bu tenya varsa dışkıda kesin görülür mü?

Sorunun cevapı : Şanslı isen p.k diş yüzeyinde Görebilirsin. P.k içini Deşersen Daha net ortaya cıkar... Ülkemizde en Cok görülen Kıl Kurtları dır bu yüzden Tenya degil Kıl Kurtlarını Önemseyin. Kıl Kurtlari 2 Milimetre Boyutunda Beyaz Sarımtırak Bir Renktedir.

2789 Mesaj
29 Nisan 2010; 20:33:05 

quote:

Sorunun cevapı : Şanslı isen p.k diş yüzeyinde Görebilirsin. P.k içini Deşersen Daha net ortaya cıkar... Ülkemizde en Cok görülen Kıl Kurtları dır bu yüzden Tenya degil Kıl Kurtlarını Önemseyin. Kıl Kurtlari 2 Milimetre Boyutunda Beyaz Sarımtırak Bir Renktedir.

Kıl kurtlarının tenyadan ne gibi kötü yönleri var, benim gece yatarken salyam akıyorda acaba bu olay tenyada da olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Physicist_ -- 29 Nisan 2010; 20:34:28 >

MyAnimeList - GwynBlade

8 Mesaj
29 Nisan 2010; 23:53:03 

quote:

Kıl kurtlarının tenyadan ne gibi kötü yönleri var, benim gece yatarken salyam akıyorda acaba bu olay tenyada da olabilir mi?

valla hepsi kilo aldrmyor ve zayiflatiyor. Sonucta yararli maddeleride onlar yiyor sen degl.bskada bi zarari yok. Ama bazisina karin agrisida yapablyormus.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1591 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Last Mogolo
30 Nisan 2010; 17:57:54 

quote:

Kıl Kurtu belirtisi : Yastıga Türük akmasi - Agız Kokusu - Makat Ve Burunda Kaşıntı --

Şikayetleri : Gecelerı agzımdan salya akıyor ve de 1 saat gecmeden acıkıyorum ve zayıfım. Ne kadar yesem de kılo alamıyorum----
---
Ağırlıklı sabah kalttığımda bazen de gün içinde birden benim de burnum kaşınıyor. Hatta sümkürürken en 2mm boyu. kurt çıktı.--

----

Tenya : En uzun parazitlerdir....CEŞİTLERİ : Sığır tenyasi - domuz tenyasi - Balik Tenyasi - = Belirgindir cok uzundur. parca parca dokulur. 2 cm beyaz renktedir.bagırsakta metrelerce uzayabilir., Şeritleri Ufak ufak Dokulur.

Gelişim bozuklugu - Beslenme bozuklugu karın agrisi -bagırsak tıkanmasI-- Karında Kitle, şişkinlik.

Çig Kofte- Saglıksız Et - İyi Pişirilmemiş Etler.vs

Uzaklaştırılmış
10 Temmuz 2010; 11:38:05 

Beyler çıkarken çok belli oluyor mu bu iğrenç yaratık? Hadi kıl kurdu neyse gözle bile zor görülüyor da tenyayı cıkartırken harbiden tiskinirim.

İlaç almayı düşünüyorum ama sanırım kıl kurdu var. Tenya olması zor çünkü hayatta çiğ et yemem.

0 Mesaj
13 Temmuz 2010; 20:20:32 

arkadaşlar söylemesi ayıp..
bende kıl kurdu var..birde afedersiniz sürekleri makat kaşınıyor....

52 Mesaj
16 Temmuz 2010; 22:44:21 

arkadasim samsunlu,,,bendede ayni sorun vardi..ozellikle 18 yasina kadar muzdariptim bu sorunla.. 3-4 yil ilginctir sicak havalarda ve gecelerde yogunlasirdi kasinmalarim...ozellikle geceleri kicimdan elimi cikarmazdim..o derece kotu br durumdaydim..wc ye gittigimde diskimda 50 kusur tenya saymisligim bile vardir....gotumden tenya topladimida bilirim...gunduzleri ise bu tenyalarin farkinda bile degilsin...
sana tavsiyem hemen bir doktora basvur..utanma sikilma olmasin...gelisimini engeller bunlar senin...ben duzenli olarak ilac tedavisi aldim ve gecti..hatirlamiorum hangi ilac oldugunu...

0 Mesaj
19 Temmuz 2010; 19:15:02 

valla dostum tenya falan çıkmadı geceleri bakıyorum yok her gün bir kaç defa banyo yapıyorum kıl kurtları iyice kayboldu,kaşıntı da azaldı,peki ya kaşıyınca bu tenyalar ezilmiormu ?

285 Mesaj
9 Ağustos 2010; 16:12:51 

quote:

KONTİL 250 MG 6 TABLET

dostum sitraks aldım ama nasıl kullancağız doktor 3 ölçek dedi.aç mı tok mu bişey demedi..
ve kaç kere günde?

3,2 liter 6 cylinder / 338 horse power @ 7900 rpm /365 N·m torque @ 4900 rpm / 0-100 km/h: 4.6 seconds / top speed 303 km/h
/ length 4491 mm / height 1372 mm / weight 1,549 kg

305 Mesaj
9 Ağustos 2010; 22:13:37 

quote:

Orijinalden alıntı: egemem

Benim 10 yaşındaki kardeşimde cok zayıftı. biz ailecek şişmanızdır
Doktora gittik tahlil sonucu tenya çıktı. Zaten midesi bazen ağrıyordu asitli şeylerde , yemeklerden sonra ve sıcaklarda.
Hap verdi herhangi bir sonuç çıkmadı dışkıda. Tenya öyle yapışmış ve büyümüşki onca zamanda hapla bile düşüremiyorlar
Ameliyata aldılar ve 1.78m uzunlukte incecik kurdele gibi tenya çıktı. http://www.nuveforum.ne...d1234660075t-taenia-jpg

serçe parmak kalınlıgında acaip bi yaratık. Bazıları hapla düşmüyor ve öldürücü olabiliyormuş.

Birde önemli not. Tavsiye edilen : Öldürmek için 2 gün aç kalınıp 2. gün akşamı ağıza bir miktar süt alınırmış. Tenya kıvrana kıvrana ağıza kadar gelirmiş açlıktan. Sizde elinizde boğazınızdan bu yaratığı çekip çıkartabilirmişsiniz.

Aynısı bende de oldu. 2 gün aç kaldım. Doktor bi ilaç verdi onu sütle karıştırıp içtim. 1 metre boyunda tenya ağzımdan çıktı. Sonra baya kusmak zorunda kaldım. Bi kaç gün bişey yiyemedim.

1120 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:09:37 

Arkadaşlar tenyadan bende müzdaripim, 1 seneye yakın bir zaman oldu. Kaşıntı fena oluyor ve dışkıda görünüyor hemde sayısı oldukça fazla şekilde.

Doktora gidemem ne yazık ki sizin kullandığınız ilaçlardan kullanıcam mecbur olarak ancak kesin bir çözüm bulan var mı aranızda ?

Tenya erişte tanesi kadar, hafif sarımtırak renkte olan ve kaşıntı yapıyor hatta çoğu zaman kendi kendine dışarı çıkmaya çalışıyor, çok uzun olmuyorlar genelde, 1 - 2 cm arası bir şey oluyor.

Yemem gereken besinler ve kullanmam gereken ilaçları söylermisiniz, bugün hemen başlıyayım, hazır ramazan gelmişken mideyi de boşaltayım dediğiniz gibi 2 gün bir şey yemeyeyim ( ölmezsem tabi )

Yardımcı olursanız sevinirim.

285 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:32:31