Şimdi Ara

TURKCELL IPHONE DATA PAKETINI BASKA CİHAZDA KULLANMA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaslar Turkcell den Iphone 4gb data 150 dk lik paketini aldim. Sim kartimi ikiz yaptirip diger sim karti almıs oldugum Turkcell VINN modeme takarak kullaniyorum.

Kafama takilan Turkcell VINN da kullandigim zaman gecerli oluyormu? Yoksa baska bir IMEI cihaz olarak algilayip 4gb yerine hattimdan mi kullaniyor.

• bana başka cihazla kullanamazsın demişlerdi imei den anlaşılıyor sanırım, örneğin iphone internet paketleri var 1 yıllık 29 tl yerine 19 tl 1g mesela, başka bir cihazdan denedik olmamıştı,cihazınız iphone değil diye cevap gelmişti tehlikeli bir durum, güncelinitakip et iki günde bir mb düşüyor mu fatura kabarıyor mu gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemele

Merhaba,

Arkadaslar Turkcell den Iphone 4gb data 150 dk lik paketini aldim. Sim kartimi ikiz yaptirip diger sim karti almıs oldugum Turkcell VINN modeme takarak kullaniyorum.

Kafama takilan Turkcell VINN da kullandigim zaman gecerli oluyormu? Yoksa baska bir IMEI cihaz olarak algilayip 4gb yerine hattimdan mi kullaniyor.

iphone bilmiyorum ama blackberry internet paketini istediğin cihazda kullanabiliyorsun..Bizzat turkceele mesaj attım öğrendim istersen vinnda istersen iphone da kullanabiliyorum..

bu arada sim karti ikiz yapma olayı nasıl oluyor?
  • DSGNRY,

Mesela soyle dusun hic bir kampanyaya yada pakete dahil degilsin elinde de x bir telefon var. Turkcell e basvurup hattina aylik 1-2-4gb lardan birini aliyorsun. Turkcell sendeki telefonun markasini bilmiyor sen telefonunu degistirdin yada kaybettin ne olacak?

Allah vermesin Iphone um calinsa bozulsa bende gidip x bir baska telefon alacagim bu durumda 4gb i kullanamayacakmiyim.

Az once 4310 a msg attim kalan MB: 3851mb,
    Iphone da ki Turkcell online islemlerde kalan: 3951 Herhalde Update olmadi.

Cumartesi aksamdan itibaren kullaniyorum download yok sadece internete http yapiyorum. Arada 100mb fark var buda normal gibi dusmus gibi geliyor.

Ertugbilgin*

Kullanabilmeliyim mesala Iphone um calindi gittim x bir marka telefon aldim kullanamiyacakmiyim.

Hattinizi ayni ozelliklerde Turkcell TIM lerde 17tl karsiligi ikiz yaptirabliyorsunuz ama ikisi ayni anda acik olmuyor. Birinin kapali olmasi gerekiyor.

• Valla denemedim hocam dediğin gibi de olabilir ama internet için SMS attık arkadasın Nokia n97 mini den iphone değildir diye cevap geldi. Ama vinn da durum farklıdır belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dsgnera -- 28 Nisan 2010; 0:24:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DSGNRY

Valla denemedim hocam dediğin gibi de olabilir ama internet için SMS attık arkadasın Nokia n97 mini den iphone değildir diye cevap geldi. Ama vinn da durum farklıdır belki.

Cep telefonundan farkli olabilir cunki telefon modeli oraya kayitlidir ve ona gore ayar gonderiyor elle deneseydiniz.

Ornek iste; Iphone u birine verdiniz, Allah vermesin basina bisey geldi sizin internet paketiniz var ne olacak hocam. Gidip tekrar Turkcell onayli Iphone alinmayacagina gore baska bir IMEI olan baska bir cihaz da kullanacaksiniz.
  • samsung b7320 ye tanimlanan aylik 1 gb pakedimi istedigim cihazdan kullanabiliyorum, oim'den baktigimda tl hanesinde hep internet aylik L paket 0 lira yaziyor. yani baska cihazda kullanabilirsin.
  • Soyledigim kesin mantikli ve yasal bir yola basvuruldugunda hakli cikartacak bir durum olmasina ragmen,

Yinede Turkcell bu izin vermemisde olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tai-chi

samsung b7320 ye tanimlanan aylik 1 gb pakedimi istedigim cihazdan kullanabiliyorum, oim'den baktigimda tl hanesinde hep internet aylik L paket 0 lira yaziyor. yani baska cihazda kullanabilirsin.

Umm iyi haber dostum valla 300 tl ye VINN aldim hattimi ikiz yaptim biri VINN da biri Iphone da, TT ADLS ve sabit hatti kapattim. Hepsi 4GB kotami VINN da kullanmam uzerine kurulmustu. Omaz ise bosa gidecek.
  • Blackberry internet paketini istediğin cihazda kullanamıyormuşsun diye bilgi verildi tim tarafından bize.
  • cemele sim kartı ikiz yaptırırken herhangibir evrak istedilermi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratoto

cemele sim kartı ikiz yaptırırken herhangibir evrak istedilermi.

Kimlik yeterli oluyor.
  • quote:

Blackberry internet paketini istediğin cihazda kullanamıyormuşsun diye bilgi verildi tim tarafından bize.

tim'lerde çalışanlar üzülerek söylüyorum hiç bir bilgisi olmuyor..Bizzat turkcell müşteri hizmetleri ile mailleştim ve teyit ettirdikten sonra blackberry sınırsız datamı vınn 3 modemle de kullanarak download yaptım ayrıca iphone ile de kullanıyorum ekstra herhangi bir ücret ödemiyorum.Direk kotamdan düşüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertugbilgin

quote:

Blackberry internet paketini istediğin cihazda kullanamıyormuşsun diye bilgi verildi tim tarafından bize.

tim'lerde çalışanlar üzülerek söylüyorum hiç bir bilgisi olmuyor..Bizzat turkcell müşteri hizmetleri ile mailleştim ve teyit ettirdikten sonra blackberry sınırsız datamı vınn 3 modemle de kullanarak download yaptım ayrıca iphone ile de kullanıyorum ekstra herhangi bir ücret ödemiyorum.Direk kotamdan düşüyor.

Malasef sadece TIM lere ozgu bisey degil. Modem ararken Turkcell TIM lerden E182 VINN, VODAFONE bayilerinden K4505 ve AVEA bayilerinden E1820 modemleri sordum her uc modeminde ortak noktasi Huwaie yapimi olmasi ve 21Mbps a kadar HSDPA hizina sahip olmalari idi.

Belkide toplamda 20 yer gezdim hepsi disardan bakinca cok buyuk ciddi kuruluslar gorunuyordu ama hic birinde daha bu modemlerin varligindan haberi olan temsilciler yoktu hepsi oyle bir modem yok diyerek ellerindeki modemleri satmaya calisiyorlardi.

En son bir yerde dolaplari filan karistirarak buldular ve onda satis temsilcisinin 'İyi bu modemi aliyorsunuz ama kullanamazsiniz devlet 21Mbps ye izin vermiyor' demesi ile pes dedim.

Gercekten Ceptelefonu sirketleri ben birinciyim ben soyleyim ben boyleyim diyeceklerine biraz daha musteri memnuniyetine odakli calissalar fark olusacak.

• tam 1.5 senedir bu sekılde kullanıyorum 3g li laptopda bir tane simkart ve farklı telefon hattımda da data paketini kullanıyorum böle kulaktan dolma bilgilere inanmayınız o kadar para verıyorsunuz sonucta
  • yeni bir htc telefon aldım. içinden 100mb internet çıktı. mesajı gönderdim. ama sadece faturalı kullanıcılar için geçerliymiş. şimdi ben bu şifreyi faturalı hat kullanan başka telefonlarda kullanabilir miyim?
  • Evet arkadaslar olayi Turkcell musteri hizmetlerindende teyit ettirdim.

Baska bir mobil cihaz, VINN modem yada benzer cihazlarda almis oldugumuz paketteki internet i kullanabiliyormusuz. Olmasi gerekende bu zaten pakette verilen data-konusma-sms bunlar hatta verilen veyuklenen haklar.

Kullanicinin kontrat suresince ayni cihazi kullanmasi beklenemez.

300 tl ye aldigim modem, Turktelekom u kapatmam filan bir anda bosami gidiyor diye icime endise dusmedi degil. Neyse korktugum basima gelmedi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.