Şimdi Ara

Aveada internet ücretsiz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
4.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aveada hiç kontorüm olmamasina ramen internet e giriyor ve inanırmisiniz net 100 mb çektim telden ama yok hala giriyor . Eski açık hattımdada böyleydi . Yeni hat aldım yine aynı . Arkilerdede aynı . Bilginiz olsun sizde girin yani . Bi reklamda 20 mayıs a kadar internet işlemlerinizı ücretsiz yapın diyordu avea ama tam emin değilim . Bilmeyen arkadaşlar yararlansin istedim .

• Al bir de burdan yak.

Bir yanlisin var. Aveada faturali hatlara internet bedavaydi. Sizin hatlar faturali olmus.
  • Bir de bedava giriyorum diye seviniyor,acısı ay sonu faturasında kötü çıkacak
  • bir kisi mi bedava giren?
  • Hocam biz birşey diyorsak deneyip diyoruz boş konuşmuyoruz . Yani bir açık hattın faturalı olma şansı düşük . Benim üzerime bile değildi hat ve onda sıfır kontr ile girdim ve başka hatla girdim . Yani yaklaşık 10 adet kontorlü avea hat ile demedim kesin ve net olarak giriyor . İdda değil ispat
  • Arkadaşlar eleştirmekde özgürsünüz tabi ama şu an dada olmak üzere net e telden ücretsiz giriyorum . En az 4 telde denedim oluyor . Ben sadece bilgilendirmek istedim . Çamur atmaya çalışmayıniz arkadaşlar . Gerçek olmasa böyle bir bilgiyi neden paylaşmak isteyeyim ki . Mantıklı olun lütfen .
  • Edge şebekesi veya utms şebekesini destekleyen bi telin ayarlarını düzgün yaparsanız sizde de girebilir .
  • Şimdi arkadaşımin avea hattını aldım . Içerisinde 19.5 lira vardı . Yapılandırma ayarlarını yaptım . Daha sonra opera mini 4.6 türkçe ile giriyorum .lira gitmiyor . Tabi yapılandırma ayarının ve opera mininin de etkisi olabilir . Telimde 3gli yani girebilmek için birazda pratikte mobilden yapılandırma ayarlarını bilmek lazım. (wap olmazda gprs utms olur mesela ) . Birde arkadaşlar öyle bi konuşuyorsunuz ki sanki yalancıyz .
  • Hemen lira düşmüyor olabilir belki belli bir süre sonra düşer
    tabi tahmin benimki
  • Yok düşmüyor . Iyice kurcaladim ve wap gprs den dakika başı belli bir lira düşüyor . Ama yapılandırma ayarlarını yaptığınız zaman sorunsuz . Isterseniz yazarım ayarları.
  • Evet baktım . Yapılandırma ayarlarında tel nokia ise taktiğiniz hattın iki adet ayarı çıkıyor biri avea wap gprs diğeri avea internet . Ben avea internetden giriyorum şu an .
  • Bu kadar kavgaya gürültüye ne gerek var.. Veririm vodafone hattımdan 50 kuruş kafam rahat özgürce girerim internete sınırsız..

50 kuruş için mi bu gürültü patırdı..

Kimse üstüne alınmasın benim vurgulamak istediğim nokta eğer avea'da bahsedildiği gibi bir açık olsa bile güvenip girmem vodafone'nun internet paketleri varken. Avea'nın açıkları bile su dökemez o paketlere
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mc_Leopard

Evet baktım . Yapılandırma ayarlarında tel nokia ise taktiğiniz hattın iki adet ayarı çıkıyor biri avea wap gprs diğeri avea internet . Ben avea internetden giriyorum şu an .

avea internetten girince kontör gitmiyor mu?
  • Ben genc avea tarifesine geçtim ilk ay ücretsiz sonraki aylarda 4 tl, ilk ayım daha dolmadı dolsun bi bakalım varmı ole bişey..
  • ARKADAŞLAR BENDEDE BEDAVA DÜN BAYA Bİ ZORLAYARAK 400MB.LIK KOTA KULLANDIM SADECE 0.07TL DÜŞTÜ BAKİYEMDEN... NORMAL KULLANIMLARDA FAZLA KASTIRMAZSAM HİÇ DÜŞMÜYOR SADECE BİKEZ DÜŞTÜ ODA O.O7TL :D BUGÜN GİRİYORUM YİNE BEDAVA...

YANLIZ SÖYLE BİR SORUN VAR YANLIZ EDGE.DEN BAGLANTI KURABİLİYORUM 3G ŞEBEKESİ ÇEKMİYOR AVEA.NIN NİYE BÖYLE BİLMİYORUM Bİ KAÇ ARKADASLA KONUSTUM VE AVEA.YA MAİL DAHİ ATILDI BİLMEM NEZAMANA AKTİF OLUCAK DİYORLAR YANE SUAN 3G YOK AVEA.DA O YÜZDEN BAGLANTI BİRAZ YAVAS...

HATTIMI TURKCELDEN AVEA.YA TAŞIMIZTIM ACABA ONDANMI Bİ KAMPANYAMI VAR DİYE KONU AÇICAKTIM BU KONUYU GÖRDÜM:)

HATTIM KONTÖRLÜ FATURALIYA GEÇİŞ SÖZ KONUSU DEGİL...

YANE ARKADAS DOGRU SÖYLÜYOR 3HAFTADIR DURUM BU BENDE YENİ YENİ ÇAKTIM DAVAYI KONTÖR DÜŞÜYOR SANIYORDUM OKULDA FALAN DOLAŞIRKEN MSN AÇIK OPERA 10 AÇIK RAHAT RAHAT DOLAŞIYORUM

TELEFON HTC TOUCH DİAMOND AYARLAR KONUSUNDA İSE ŞUNU DİYİM AYARLARI ZATEN TELEFON KENDİSİ OTOMATİK OLARAK KURUYOR YANE HERHANGİ Bİ AYAR YAPILI OLSA OLUYOR ÖZEL BİR AYAR YAPILI DEGİL TELEFONUMDA

HANGİ HATTI TAKARSAM TAKAYIM O KENDİLİGİNDEN O OPERATÖRE UYGUN AYARLARI OTOMATİK OLARAK KURUYOR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezalet forum -- 29 Nisan 2010; 15:18:55 >
  • BU AVEA Bİ ACAİP BU YORUMU YAZDIKJTAN SONRA BİDA GİREYİM DEDİM 20 DAKKA FALAN MİLLİYET GAZETESİNİN SAYFASI AÇIKTI GAZETE OKUDUM ACCIK :D 0.05 TL DÜŞTÜ Bİ DÜŞÜYO Bİ DÜŞMÜYO ACAİP :) MSN KULLANIMINDA DENEDİM ONDA DÜŞMEDİ BU SEFERDE:)
  • Hay gözünü seviym kardsm ya beni yalancı duruma düşürdü arkadaşlarda bak sende denemişsin gayet rahat giriyor .3 aydır böyle durumda. Ben türktelekomda çalışıyorum hemen üzerinde utms yani 3g şebekesi olduğundan dolayı 3g ful çekiyor :) ful giriyorum yani . Yanlız ben download yapamıyorum aveada . Yani vodafone da download yapıyordum aynı telden ama aveada hemen son buluyor . Bu arada 3g çekim alanı çok düşük türkiyede senin durum normal . Sende download oluyor mu ? 400 mb çekmişsin helal olsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mc_Leopard

Hay gözünü seviym kardsm ya beni yalancı duruma düşürdü arkadaşlarda bak sende denemişsin gayet rahat giriyor .3 aydır böyle durumda. Ben türktelekomda çalışıyorum hemen üzerinde utms yani 3g şebekesi olduğundan dolayı 3g ful çekiyor :) ful giriyorum yani . Yanlız ben download yapamıyorum aveada . Yani vodafone da download yapıyordum aynı telden ama aveada hemen son buluyor . Bu arada 3g çekim alanı çok düşük türkiyede senin durum normal . Sende download oluyor mu ? 400 mb çekmişsin helal olsun :)

evet çok fazla download yaptım...

geçen 400mb.ı doldurdugum.da labaratuar sunumu hazırlıyorduk bölümdeki pc.lerin tamamı doluydu benimde acil girmem lazımdı birazda kontör vardı gözümü kararttım girdim telefonun çözünürlük zaten yüksek 640*480 piksel ekran var gireyim bakayım dedim. baktım kontör düşmeyince girmişken baya bi gireyim heralde avea unuttun gene dedm:D

50-70tane pdf dosyası indirdim telefona kayıt edip bakması daha hızlı diye
    opera 10 kullanıyorum downloadda hiç sorun yaşamadım ama 3g.nin 2 telefonumdada çektigini görmedigim için download ve dolaşım çok yavas turkcelle çok hızlı giriyor ve indiriyorum ama beleş oldugu için avea cazip geliyor

ama kullanımı abartınca ufaktan biraz kradi düşüyor :D günllük normal msn kullanımında düşmüyor
  • Valla iki gun once internet paketimin bitimini tam gece 12ye ayarlamislar.12yi gectiginde netteydim hemen parayi kestiler.bu sayede paketimin bittigini hemen anladim.kime beles anlamasi guc
  • Kişi ayırt etmiyorlar . Yapılandırma ayarlarindan avea interneti seç birde opera mini var ise tam destek sınırsız net .
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.