Şimdi Ara

BenQ'dan iki yeni LCD monitör

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Elektronik üreticilerinden BenQ, G serisi LCD monitörlerine 2 yeni model ekledi. BenQ'nun

G2025HD ve G2025HDA olarak adlandırdığı LCD monitörler 20 inç'lik boyuta sahip. BenQ, 20 inç boyutuna sahip yeni LCD monitörlerinde kontrast oranını 40.000:1, tepkime süresini 5ms, çözünürlüğü ise 1600x900 olarak belirledi.

250 cd/m2 parlaklık oranına sahip olan LCD monitörleri birbirinden ayıran tek özelliğin sahip olduğu arabirimleri olduğu belirtildi zira

BenQ G2025HD kullanıcılara DVI ve D-sub girişi sunarken,

BenQ G2025HDA modelinde sadece D-sub girişi bulunuyor. BenQ, 20 inç'lik LCD monitörlerinde

Senseye+PhotoImage teknolojilerine yer vermiş.

BenQ'nun 20 inç'lik yeni LCD monitörlerinin Mayıs ayı içinde piyasaya sunulacağı belirtilirken fiyatı hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı

• fiyatının pek yüksek olacagını sanmıyorum üst seviye bir ürün digil sonuçta
  • Melez marka "Benq"

hiç güven vermiyor..
  • "melez" dediğiniz benq monitörlerden bu güne kadar 40 ın üzerinde müşterilerime kurduğum sistemlerde kullandım, ne bir ölü pixel çıktı nede bir sorun yaşadım tek bir arıza problemi yaşamadım. fiyat performansı tek kelime ile mükemmel. açık söyleyeyim ben benq nun yerinde olsam bu kalitede ürünleri açıkçası çok daha pahalıya satarım diğer markalara bakınca, görüntü kalitesi olarak gerçekten harikulade, ayrıca enerji tüketimi benzerlerinden daha makul. cihazlar ısınmıyor bile. gözüm kapalı alır kullanırım, tavsiyede ederim
  • gecen sene 600 liraya benq aldım bir daha da almayı düşünmüyorum. 400 lrialık monıtorden farkı yok. monıtor alırsam dell alırım
  • bu işlerde en iyisi hangi markadır.
  • bu işlerde en iyisi şudur diye aslında demek doğru değildir. İyi malzeme ile yapılan monitörler her zaman çok daha pahalı ve iyi olur. Bu yeri gelir Samsung olur, yeri gelir Dell olur, yeri gelir BenQ olur. Bazı markalar da vardır ki asla ucuz malzeme kullanmazlar ve daima pahalı olurlar, mesela Apple....

Saygılarımla
  • yani lcd de buna neden gerek duydular anlamıyorum ledlere ağırlık vermişken birde şu monitörün tipini neden hala değiştirmediler bilmem
  • TR de özellikle "Monitör" alacaklar,maldan ziyade asıl; Distribütör Firma+Servis+Müşteri hizmetlerine bakarak alsınlar!!!

Nasılsa bunların hemen hepsi AUO/Taiwan TN Modüllü ama,yukarıda yazdığım husus çok daha önemli;Samy/LGE alıpta kafayı vurmakta var!!

Yada BenQ/Dell/HP alıp oldukça iyi hizmette almak var!

+
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenilik78

"melez" dediğiniz benq monitörlerden bu güne kadar 40 ın üzerinde müşterilerime kurduğum sistemlerde kullandım, ne bir ölü pixel çıktı nede bir sorun yaşadım tek bir arıza problemi yaşamadım. fiyat performansı tek kelime ile mükemmel. açık söyleyeyim ben benq nun yerinde olsam bu kalitede ürünleri açıkçası çok daha pahalıya satarım diğer markalara bakınca, görüntü kalitesi olarak gerçekten harikulade, ayrıca enerji tüketimi benzerlerinden daha makul. cihazlar ısınmıyor bile. gözüm kapalı alır kullanırım, tavsiyede ederim

aynı işi yapmışız aşağı yukarı,ancak işin içine kişisel tercihler girince bu gibi sonuçların olmasıda normal bence

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

yani lcd de buna neden gerek duydular anlamıyorum ledlere ağırlık vermişken birde şu monitörün tipini neden hala değiştirmediler bilmem

LED LCD paneli aydınlatma tekniğidir sen neden bahsediyorsun??? led farklı bir görüntüleme teknolojisi filan mı zannediyorsun?? kısaca açıklamak gerekirse eskiden LCD panellerin arkasında aydınlatma için floresan ışık kullanılırdı.. şimdi bunun yerine led kullanılıyor hem daha az elektrik harcanıyor hemde kullanılan teknik renklerin daha iyi gözükmesini sağlıyor??? varmı başka bir led teknolojisi??? nedir işin içinden çıkmadığınız nokta?? her bir pikseli ledler mi oluşturuyor yani?? icat edildimi öyle birşey :))))
  • edildi arkadaşım ama şuan piyasada yok led olayınında anlattığın gibi olduğunu biliyorum yani bunlar led backlight ama benim yukarıda demek istediğim led aydınlatmalı monitörler ağırlık kazanırken neden hala normal florasan aydınlatmalı monitörlere yatırım yapıyorlar bunu anlamadım bu arada bende led monitör kullananlardan biriyim . icat edildimi sorusuna gelince lg oled ekranlı bir monitör üretti sanırım 15 inch boyutunda idi ama şuan piyasada değil en azından genelde değil taiwan da satışa sunulmuştu sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

edildi arkadaşım ama şuan piyasada yok led olayınında anlattığın gibi olduğunu biliyorum yani bunlar led backlight ama benim yukarıda demek istediğim led aydınlatmalı monitörler ağırlık kazanırken neden hala normal florasan aydınlatmalı monitörlere yatırım yapıyorlar bunu anlamadım bu arada bende led monitör kullananlardan biriyim . icat edildimi sorusuna gelince lg oled ekranlı bir monitör üretti sanırım 15 inch boyutunda idi ama şuan piyasada değil en azından genelde değil taiwan da satışa sunulmuştu sanırım

tamam kastın oled ise o şekilde ifade et.. yoksa yanlış anlaşılabilir.. led başka oled başka...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.