Şimdi Ara

<| Piranha Galileo 5.0 inç + 2 GB Dahili Hafıza + Bluetooth + Video In + Amigo (Yeni!!!) |> (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
255
Cevap
1
Favori
42.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • yedek aldım ama bu indirdiğim naviekstras programına girip geri yükle diiynce hata veriyo bnm cişhazımın seri nosu nerede yazar arkasında p38213683 yazıyo barkodun altında buna göre hangi güncellemeyi indirip yüklemeliyim
  • Benim cihazla ilgili bir sorunum var. Daha önce USB girişi Arizalandı ve tamir ettirmiştim ancak tamir eden adam düzgün yapmamış ve suan bilgisayara bağladığımda sadece şarj ediyor hafızasına erisemiyorum. Acaba hafıza kartına harita atıp o sekilde kullanma şansım var mı? Ya da nasıl bir çözüm uretebilirim bu duruma? Suan yurtdisindayim ve yeni harita yüklemem gerekiyor mutlaka.
  • merhaba arkadaşlar;

ekranın üst kısmında istanbul ankara vs. gibi tabelalar çıkıyor. onu nasıl kaldırıyoruz. çok yer kaplıyor.

şimdiden saolun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hidden track -- 20 Ekim 2011; 17:02:23 >
  • Sys.txt ye aşağıdaki kısmı eklerseniz çıkmaz. Ama cihazda yazılım içerisinde nerden nasıl kapanır bilemiyorum, Amigo yazılım galiba.

[interface]
    laneinfo_signpost_enabled=0
  • selamin aleyküm cemaat :) bu cihazı almak istiyorum ne öneriyorsunuz.bazı şeyleri anlayamadım burada yazılan.ben bu cihazın seslerini arabanın hoparlörlerinden alamıyormuyum?müzikleri sadece hafıza kartından mı okuyor?yada resim yada videoları?videoları oynatmak için hangi formata kaç boyutlarda convert etmek gerekir?yol güncellemelerinin atılcağı klasörler hangisi?yardımcı muhattab bulabilirsem..
  • arkadaşlar cihazı aldım elimde.zamanla paylaşacağım izlenimlerimi.bu piranha plus+ garantiyi uzatıp servis sürelerini kısaltıyormuş.sizce gereklimi ya da deneyen varmı?ayrıca 3 gün icinde kayıt diyor sigorta icin yaptınızmı?piranha plus+ 29,90 sitesinde nedir durum?
  • konuyu hortlatıyorum bende de galileo var geçen sene bimeksten satın almıştım... sorum şu; bu cihaza geri görüş kamerası bağlayan var mı aramızda ? varsa çalışma performansını biraz anlatabilir mi ?
  • Cihaz halen alınabilitesi yüksek bir cihazmıdır acaba? Hepsiburada dan 250 TL ye tamamlanarak 30 TL çek avantajı ile
    199 TL den almayı düşünüyorumda.
    Selamlar,
  • quote:

Orijinalden alıntı: raistlinthewiz

Tabiki;

NaviSharp - [Windows CE 6, igo Amigo, Piranha Leon, Galileo..] Unlock ve Frontend

Bilindiği üzere windows ce 5 tabanlı igo yazılımına sahip cihazlar igo'nun gpsfilerun.txt yöntemi sayesinde unlock edilebilmekte. Kısa bir süre önce ise ce 6.0 tabanlı Piranha Galileo aldım ve unlock yöntemini araştırken henüz konu hakkında bir çözüm olmadığını gördüm. Sonuç olarak igo yazılımını içeren ce 6.0 cihazlarda windows ce'yi unlock etmenin bir yöntemini buldum ve ilk olarak burada yayınlıyorum.

Açıklamalara geçmeden önce bir proof-of-concept resmi:

Uyarı: Yöntemi kullanmanız durumunda olası bütün riski kabul etmelisiniz. Hatalı bir uygulama sonucunda oluşabilecek sorun ve hatalardan ve/veya cihazınızın garanti dışı kalmasından dolayı HİÇBİR SORUMLULUK KABUL ETMEYECEĞİM. Bu yöntemi sadece ve sadece SORUMLULUĞU KABUL EDİYORSANIZ KULLANIN.

Yöntem Nasıl Çalışıyor?

Yöntemi kısaca anlatmak gerekirse, gpsrunfile.txt seçeneğimiz olmadığı için farklı bir yöntem uyguluyoruz. Piranha ve benzeri igo yazılımına sahip windows ce 6.0 cihazlar, öntanımlı olarak bilgisayarınıza takdığınızda mass storage olarak çalışıyorlar ve bu sayede igo'nun dosyalarına erişmemiz mümkün oluyor. Piranha'nın default shell'i olan GPS.exe menusunde ilk secenek olarak bize igo'yu çalıştırma tuşunu sunuyor ve gerçekte igo'nun MobileNavitor.exe dosyasını çalıştırıyor. Kullandığımız trick ise tam bu noktada, kendi yazdığımız ve registry'e ulaşıp startup shell'i değiştirecek uygulamayı igo'nun MobileNavigator'u yerine koyuyoruz ve Piranha'nın shell'i igo'yu çalıştırdığını zannederek bizim patcher'ımızı çalıştırıyor. Burada aslında basit bir registry editoru koyup kullanmak mümkün olsada (tabı kucuk ekranda registery editoru kullanmak ve degisiklik yapmak hayli zor) bunun yerine bu işi kullanıcı için otomatik olarak yapacak bir patcher'ı yazdım. Patcher'ın source'unu merak edenler ve virus olup olmadığını gözleriyle görmek isteyenler, GPL 3 ile lisanslanmış olan programın kodlarını http://code.google.com/p/navisharp/source/browse/#svn/trunk/patcher adresinde inceleyebilirler.

Uygulama

Adım 1

http://code.google.com/p/navisharp/downloads/list adresinden en son çıkan NaviSharp patcher'ı indirin ve zip dosyasını bilgisayarınıza açın.

Adım 2

Cihazınızı USB kablosu vasıtasıyla bilgisayarınıza bağlayın.Cihazda USB Mode'a geçin. Bilgisayarınızdaki sürücü listesinde cihazı bulun ve MobileNavigator klasorune girin. (Sürücü harfi sizin için farklı olabilir)

MobileNavigator klasörü içerisinde bazı dosyalar göreceksiniz. Burada yer alan MobileNavigator.exe'yi MobileNavigator.yedek.exe olarak adlandırın. İndirdiğiniz zip dosyasının içerisinden çıkan MobileNavigator.exe'yi bulunduğunuz klasöre kopyalayın.

Adım 3

Cihazın USB bağlantısını kesin ve USB kablosunu çıkarın. Cihazın kabuk yazılımından (yani Piranha menüsünden) ilk seçenek olan Navigasyon'u seçin.

Buraya kadar herşeyi doğru şekilde yapmışsanız igo navigasyon yazılımı yerine şöyle bir ekranla karşılaşacaksınız.

Yazılım explorer.exe'nin doğru yerde olup olmadığını ve registry'deki init key'lerini kontrol edecek ve bir sıkıntı varsa Patch butonunu kullanılamaz hale gelecektir. Eğer bir sıkıntı oluşmamıssa (Got Explorer.exe:True ve Got Init Key:True ise) Patch butonu aktif hale gelecektir. (Not: Ekran görüntüsünde Current Shell: explorer.exe olarak gözüksede unlock edilmemiş bir cihazda bu GPS.exe olarak gözükecektir ki normaldir, GPS.exe Piranha'nın ön tanımlı shell uygulalamasıdır).

Patch butonuna bir kez tıklayarak cihazın patchlenmesini sağlayabilirsiniz ki bu adımdan sonra shell sizin cihazınızdada explorer.exe olarak gözükecektir. (Current Shell: explorer.exe). Bu adıma kadar herşey sorunsuz gittiyse cihazınızı kapatıp tekrar açtığınızda Windows CE 6 ekranı sizi bekliyor olacak.

Adım 4

Son adım olarak igo yazılımının, adını MobileNavigator.yedek.exe olarak değiştirdiğimiz dosyasının adını MobileNavigator.exe yapmamız gerekiyor ki iGo'yu normal olarak Piranha shell'dende kullanabilelim

Umarım yardımcı olmuştur. Programı ben kendi cihazımda başarılı birşekilde çalıştırdım ve resimlerdede görüldüğü gibi Piranha Galilelo'mu unlock ettim. Yinede programın yeni olduğunu göz önüne alırsak hatalar olabilir, bildirirseniz gerekli düzeltmeleri yapar tekrar yayınlarım.

Not: Piranha kabuğundaki özellikle bluetooth'daki bazı sorunlar nedeniyle kendi frontend'imi yazmaya başladım. Bittiğinde onuda burada bulabileceksiniz. Fikirlerinize açığım..

NaviSharp Frontend için planladıklarım:

• Bluetooth arabirim ve stack'ini sıfırdan yazacağım. Özellikle iphone'daki rehber senkronizasyonunu çözmeyi planlıyorum.
    • Media player olarak VLC kullanacağım.
    • MP3 player'ı navigasyon açıkkende kullanılabilecek hale getireceğim.
    • GPS bilgisi ekranına da el atmayı düşünüyorum.
    • lock fonksiyonu
    • task manager

arkadaşlar benim ki normal masa üstü görüntüsü yerine altta çalışan gps exe görüntüsü ile geliyor nasıl yokedeceğimi ve normal masa üstü ile getirecepimi bilen varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: aym82
    arkadaşlar benim ki normal masa üstü görüntüsü yerine altta çalışan gps exe görüntüsü ile geliyor nasıl yokedeceğimi ve normal masa üstü ile getirecepimi bilen varmı

önce cihazınızı PC bağlayın. mobilenavigator yedeğinizi alın (lisanslar da burada olduğu için bu önemli).

piranha sitesinden cihazınıza uygun olan (cihazınızın seri nosuna göre) rom'u (işletim sistemi yazılımı) indirin winrarla çıkartın.

cihazınıza uyan bir hafıza kartını biçimlendirin. biçimlendirdiğiniz boş hafıza kartına winrarla çıkarttığınız tüm rom dosyalarını olduğu gibi atın.

http://www.piranha.com.tr/support_product.php?product_id=187 yazılım bölümüne tıklayın seri noları göreceksiniz cihazınız hangi seri ile başlıyorsa onu indirin.

aşağıdaki format.cfg dosyasını da indirin winrar ile çıkartıp bunu da içinde rom bulunan hafıza kartına atın.

http://www.yukletr.com/download.php?file=c1d3ba7d4413571bf70a70efbb4046c0

rom ile verilen yükleme talimatını aynen uygulayın.

1. Seri nosuna göre cihaza ait yazılımı sitemizden indiriniz.
    2. İndirdiginiz dosyayı rardan çıkarınız.
    3. Formatlanmış bir MikroSd karta dosyaları kopyalayınız.
    3. Kartı cihaza takın power tuşunu basılı tutup cihazın arka yüzündeki reset tuşuna basınız.
    4. Yazılım yüklemeye başladıgı zaman power tuşunu bırakın
    5. Yazılım yüklemesi bittikten sonra MikroSd kartı cihazdan çıkarıp cihazı resetleyiniz.

yükleme bitiminde hafıza kartını çıkartın cihazınızı PC bağlayıp işleme başlamadan önce yedek aldığınız mobilenavigator dosyasını tekrar cihazınıza atın. cihazı çalıştırın keyfinize bakın.

önemli not:

format.cfg dosyası cihazdaki MobileNavigator dosyanızı ve işletim sistemini tamamen silecektir. rom cihazın işletim sistemini sıfırdan kuracaktır. bu bakımdan tekrar yüklemek için MobileNavigator dosyasının yedeğini almanız çok önemlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevizkabugu -- 23 Ocak 2013; 1:25:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ince999

Arkadaşlar buraya biraz evvel kayıt oldum önce herkesi selamlarım.
    Birkaçgün evvel galileo tipndeki navigasyon aletini aldım,kullanım klavuzunu okuyarak kullanımını ögreniyorum.Benim sıkıntım AVİN fişine kamera takıp arkayı görememek yani kamera takıp çalıştıramıyorum ayrıca fm vericisinide çalıştıramıyorum,çünkü bu iki konu ile ilgili ne bilgi bulabildim nede cihazda bunların ayarı ile ilgili başlık sekme filan yok Lütfen yardım edermisiniz.Teşekkürler

çözümü yokmu bende bekliyorum
  • arkadaşlar çok acil olarak bana galileo p303 dosyaları lazım, bu gece yola çıkmam gerekiyor, eğer elinde olan varsa, çok rica ediyorum gönderebilir mi?
  • arkadaşlar çok acil bir şekilde p303 seri nolu cihazın dosyaları lazım, bu gece yola çıkacağımdan bunları temin etmem gerek, yardımcı olursanız sevinirim.
  • arkadaslar selam, Navitech grd 41 navigasyonumun görsel arayüzünü beğenmediğim için değisiklikler yapmak istiyorum, wince 6 tabanlı cihaz fakat cihazın temalarına ulasamıyoum. mobilenavigator.exe dosyasını formlarda bulduğum exe ile değistirip Wince 5 ekranına ulastım fakat windows masaüstündeki My Devıce kısmının icinde klosörlerde cihaza ait görsel temaları bulamadım Acaba Wince 6 arayüzlemi görülebiliyor, birönceki aracımın navigasyonu cylone marka idi wince6 tabanına ulasmak için Update.exe yazılımı ile cihazın arayüzündeki dosyalara ulasabiliyordum. fakat bu "update.exe" yada linkteki "navisharppatcher" içindeki mobilenavigatör.exe dosyası ile sadece wince 5 ulasıyorum ve ekrandaki pathcer gelmemekte bu yüzdende Unlock edilmemekte navitech cihazda wince 6 ulasamıyorum. ul
    a
    sabildiğim ekran Wince5 arayüz resimlerde göründüğü gibidir yardımlarınız rica olunur,
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.