Şimdi Ara

Nook, Amazon Kindle'ı geride bıraktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
6.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Amazon Kindle ile hız kazanan elektronik kitap okuyucusu pazarında dengeler değişebilir mi ? Digitimes'ın yayınladığı yeni bir habere göre, Barnes & Noble'nin yeni eKitap okuyucusu Nook, Amerika'daki Mart ayı satış rakamlarına göre Kindle'ı geride bırakmayı başardı.

Çift ekranlı tasarıma sahip olan Nook, geçtiğimiz ay Amerika'da %53'lük paya ulaşarak Amazon'un popüler ürünü Kindle'ı geride bırakmayı başardı. Digitimes Research'ün kıdemli analisti Minghci Kuo'ya göre bunun arkasındaki en önemli neden yeni ürünlere olan ilgi.

Uzunca bir süredir pazarda olan Kindle'a karşı henüz piyasaya yeni giren Nook'a yeni ürünlere meraklı olan tüketicilerin ilgi gösterdiğini belirten Kuo, aynı zamanda Barnes & Noble'nin Amerika'daki perakende kanallarında olmasının da bir avantaj getirdiğini ifade ediyor.

Bilindiği üzere çıktığından beri sadece online kanal aracılığı ile satılan Kindle için Amazon yeni bir strateji ile ürünü hedef mağazalarda da sunmaya başladı. Bu arada ilk çeyrekte 1.43 milyonluk hacme ulaşan eKitap okuyucusu pazarının 2. çeyrekte 2.02 milyona çıkması bekleniyor.

2010 yılının tamamı için yapılan tahminlere göre pazarın bir önceki yıla göre 3.82 milyon adetlik artış ile 11.40 milyona çıkması bekleniyor.

• bu aletler özellikle çocuklara kitap okumayı sevdirmek için kullanılabilir..
  • türkiyede amazon.com'un yapmak istediğini idefix yapmak istiyor
  • Yararlı bişey yapsınlar, çinden klonlarını istiyoruz.
  • Evet, idefix yapmaya çalışıyor ancak amazon'un yaptığı şekilde değil. "Biz tekel olmak istemiyoruz." diye açıklamaları ve gerçekten de bu yönde adımları var. Piyasaya aletleri sürecekler, ama isteyen daha sonra kendi cihazıyla pastadan pay almaya çalışabilir. Kitabevleriyle kitap anlaşmaları da aynı şekilde. Cihaz idefix'ten alınsa da kitapları başka sitelerden alabilecekler. Tabi bunların hepsi yakın gelecekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freedom36 -- 27 Nisan 2010; 2:53:07 >
  • Dün amazondan getirtmeyi denedim. Türkiye'ye göndermediklerini belirtiyorlar. Idefix iyi bir iş yapıyor ancak reader çeşitlerini artırması lazım. Muhtemelen uzun okumalarda gözü yormamak ve uzun ömürlü batarya amacıyla kullandıkları teknolojinin sınırlarından dolayı onca paraya satılan cihazların incelediklerimden hiçbirisi renkli ekran kullanmıyor. Belki de pazarlama taktiğidir onları da 1-2 yıl içinde çıkaracaklar. Zamanla göreceğiz.
  • ekranların renkli olmamasının nedeni,pil ömrü ve ışıktan etkilenmemek için. Kimse güneş altında okunamayan bir kitap bir istemez. Bu nedenle e-kitaplarda e-ink diye bir teknoloji kullanıyor. Ekranın içinde gerçek murekkep var ve elektrik akımı ile ekrana yakınlaştırıp uzaklaştırılıyor. Bu sayede kitap gibi ışıktan etkilenen ve sabit bir görüntü için 0 enerji harcayan bir yapı oluşturuluyor.
  • Dün amerikadan nook wifi'm geldi. başka kullanan var mı acaba forumda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: birtamyus

Dün amerikadan nook wifi'm geldi. başka kullanan var mı acaba forumda?

amerika' dan getirtmek için ne gibi işlemler yaptığını anlatabilir misin ben de almak istiyorum bu cihazı , size ne kadara maloldu ve ne şekilde ödeme yaptınız ayrıntı verirseniz çok memnun olurum teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alcadraz -- 7 Temmuz 2010; 2:19:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: birtamyus

Dün amerikadan nook wifi'm geldi. başka kullanan var mı acaba forumda?

Bende amerikan nook wifi almayı dusunuyorum, ozel birsey yapmak gerekiyor mu ? Gumrukte falan sorun cıkarıyorlar mı ?
  • Merhaba bende nook almak isteyenlerdenim.

Ebay da 160 dolar civarına bulunabiliyor fakat 50 dolar yol parası istiyorlar ve standard posta

ufak bir kitap kadar olan bir alet için çok yol parası aynı fiyata fedx ile yollanmadı lazım

nook ile ilgili merak ettigim sayfalar arası geçiş. Mesela bir anda 40. Sayfaya gecis yapabiliyormuyuz hızlı geçiyor mı
  • Benim nook u arkadaşım getirdi amerikadan. 149 $ + %7 tax ile 167 $ a gelmiş oldu bana.
    Sayfalar arası geçiş diğer e-ink ekranlı aletler gibi.
    Go to seçeneği ile istediğiniz sayfaya ya da bookmarka anında geçebiliyorsunuz.
  • Bir de alacak arkadaşlar şunu göz önünde bulundursunlar. Alet ilk geldiğinde ideeffixeden aldığım kitaplarda türkçe karakter sorunu yapıyordu.
    Softroot yapıp o sorunu çözdüm. meraklı arkadaşlar nookdevs.com sitesinden bilgi alabilirler konuyla ilgili.
    Ben wifi özelliğini çok kullanıyorum. Türkçe sayfalarda karakter sorunu olmuyor.
    İnternetten bir şeyler okumak için mükemmel.
  • Fotoğrafları eklemeye çalıştım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birtamyus -- 23 Temmuz 2010; 16:06:41 >

• Merhaba,
    Bu cihazla internetten bizim gazeteler rahat okunuyor mu? Bir de çeşitli bankaların "internet bankacılığı" çalışıyor mu? Deneyen oldu mu?
    Teşekkürler.
  • bankacılık işlemlerini hic denemedim. ama çoğu internet sitesini masaüstü bilgisayarda olduğu gibi açabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.