Şimdi Ara

Sony anavatanı Japonya'da disket satışına son veriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
7.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony yaptığı açıklamayla önümüzdeki yıl ile birlikte 3.5-inç floppy disk satışını Japonya'da sonlandıracağını duyurdu. Önce CD/DVD sürücüler ardından da USB belleklerin yaygınlaşmasıyla birlikte gözden düşen ve tozlu raflar arasında kalan disketler için Sony'nin bu hamlesi, sonun başlangıcı olarak gösteriliyor zira Japon elektronik devi aynı zamanda dünyanın en büyük disket üreticileri arasında yer alıyor.

Gelen bilgilere göre Sony, anavatanı Japonya'da geçtiğimiz yıl sattığı 12 milyon disketle pazarın %70'ini elinde bulunduruyor. Hatırlanacağı üzere 3.5-inç disketler ilk defa 1981 yılında 5.25-inç disklerin yerini almak üzere lanse edilmiş ve özellikle 90'lı yıllarda altın dönemini yaşamıştı.

• hala disket kullanan var mı?ben marionun dos versiyonunu atması için arkadaşıma veriyordum
  • Küçükken pedere az mı yalvardım bi takım disket alsın diye Birbirimize disketle ufak oyunları atardık filan.
  • Dolapta hâla 3 tane var. Çalışır halde mi bilmiyorum.
  • 5 tane disket var üstünde cs 1.6 winamp felan yazıyo ya
  • Ben 3-4 yıl önce sistemden floppy'yi söküp attım, bunlar üretimi daha yeni mi bırakıyorlar?
  • Yav son versin artık bi zahmet Bluray çağına geçiyoruz
  • Laptopta disket çıkışı olmamasına rağmen disketler hâla kenarda duruyor şekilleri çok güzel sırf onun için tutulur.
  • Biraz geç bile kalınmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..Knight..

Biraz geç bile kalınmış.

Aynen yahu.Playstation 1 in üretimini son veripde disket üretimine son vermemek ne kadar mantıklı
  • Disketlerin kapasitesi ne kadardı? Hep merak etmişimdir.
  • Öyle demeyim günes tutulmalarında az mı işinize yaradı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KDV Beyannamesi

Disketlerin kapasitesi ne kadardı? Hep merak etmişimdir.

Türkiye'de 1,44MB'lıklar yaygındı ancak en yüksek kapasiteli disket 2,88MB alıyor. Zamanında ne varsa dolduruyormuşuz ya bir de buna, nasıl oluyormuş hâla anlamıyorum...
  • herşeyden nem kapıyordu yok manyeik alan falan delirtiyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: KDV Beyannamesi

Disketlerin kapasitesi ne kadardı? Hep merak etmişimdir.

1,44 MB
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

quote:

Orijinalden alıntı: ..Knight..

Biraz geç bile kalınmış.

Aynen yahu.Playstation 1 in üretimini son veripde disket üretimine son vermemek ne kadar mantıklı

• Eski günler geldi aklıma, özellikle Amiga 500 zamanında az disketim yoktu...

Ortalama kalitede ve uzunlukta bir şarkı bile atılamıyor disketlere, CD bile kullanmıyorum epeydir. İleride de, bugün kullandığımız DVD'ler, BluRay'ler bu duruma gelecek... Teknolojinin sonu yok.
  • umarım bir daha hiç satmazlar.
  • elinizde mutlaka bulundurun antika olacak
  • Sony piyasadan çekilince ben piyasaya sürecem. Piyasada tek olunca malı götürürüm artık.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.