- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
GÜNCELLENDİ:WHATSAPP ANA BAŞLIK-TEK KONU (TÜM SORULAR BURAYA!)
3443 Cevap588354 Görüntüleme65 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3585 Mesaj
25 Nisan 2010; 10:19:28 

0

WhatsApp Messenger mobil platformlar arası bir online mesajlaşma yazılımıdır. WhatsApp Messenger iPhone, BlackBerry, Symbian, Windows Phone ve Android işletim sistemli akıllı telefonlarda kullanılabilir durumdadır. Uygulamanın ücreti WhatsApp, BlackBerry, Symbian ve Android kullanıcıları için yıllık 1,99$’dır. iPhone kullanıcıları ise AppStore’dan 0,99$’a indirebilir.

WhatsApp Messenger ile normal mesajlaşma yanında resim, müzik, video, sesli mesaj ve lokasyon gönderimi de yapılabilir. Ayrıca grup mesajlaşmasına da imkan tanır.
Push Notifications sayesinde program kapalı olduğunda bile mesajlar size ulaşır.

Eğer telefon rehberinizde WhatsApp kullananlar varsa program kullanan kişileri otomatik olarak WhatsApp’e ekler. Bunun için de programı ilk kez çalıştırırken telefon numaranız soruluyor.

Mesajlaşma sırasında eğer yazdığınızın yanında sadece bir tik işareti varsa bu mesajınız WhatsApp’in serverlarına ulaşmış demektir. İki tik çıkarsa da mesajınız, mesajlaştığınız kişinin cihazına ulaşmış demektir. Yani okunup okunmadığı değil sadece ulaşıp ulaşmadığı belli oluyor.

Eğer iPhone’da mesaj iletimi konusunda sorun yaşanıyorsa, ayarlarda bildirimler açık konuma getirilmelidir. Ayrıca rehberinizde bulunan mesajlaşmak istenmeyen kişileri de WhatsApp’in kendi ayarlar menüsünden engelleyebilirsiniz.

Şimdi uygulamanin özelliklerine biraz daha ayrıntılı bakalım;

iOS İçin Whatsapp Uygulaması:

Favorites: Favorites bölümünde, cihazimizda kayitli olan kisilerimizi ekleyebiliyorsunuz. (Hizli ulasabilmek için)

Status: Burada, diger cihazlarda ismimizin altinda gözükebilen küçük bir not ekleyebiliyoruz.

Contacts: Bu bölümde ise, cihazimizda kayitli olan bütün kisilerimizi görebiliyoruz.
Istedigimiz birisine mesaj gönderebilmek için, o kisinin üzerine tikliyoruz.

Chat settings:

Name: Buradan, karsi taraftaki kisiye mesaj attigimizda, ismimizin nasil gözükücegini ayarliyoruz.

Chatwallpaper: Chat ekraninin arka planini buradan degistirebilirsiniz.

Show Preview: Bu özelligi kapattigimizda ise, birisi mesaj gonderdiginde mesajin içerigini gizliyor. (Kilit ekraninda)

Message timestamp: Bu özellik sayesinde, gönderdiginiz her mesajin yaninda, gönderdiginiz saat yaziyor..

Save incoming media:Gönderilen video, resmi kaydetmenizi saglar.

Blocked: Bu özellik sayesinde, istediginiz kisileri engelleyebilirsiniz.

0
0

Uygulama bizim telefon numaramızı kullanıcı adı olarak kullanıyor. Girdiğimiz telefon numarasının bize ait olduğundan emin olmak için de bu numaraya SMS atarak bir onay kodu gönderiyor. Bu onay kodunu girdikten sonra da uygulama aktif hale geliyor.

0
0

Uygulamanın telefon numaramızı kullanmasının en büyük nedeni de adres defterimizdeki WhatsApp kullanan arkadaşlarımızı Favorilerde otomatik olarak göstermesidir.

0
0

Bu ilk aşamada bizden istenen bir isim var ki bu kullanıcı adı değil. Sadece uygulama açık değilken bir mesaj geldiğinde bildirim (push notification) ekranında arkadaşımıza görünecek ismimiz.
Bu arada uygulamanın mesajlaşma yetenekleri oldukça yüksek. Yani sadece yazı, resim veya video değil, örneğin bulunduğumuz konumu da uygulama içerisindeki haritada gösterecek şekilde kolayca paylaşabiliyoruz.

0
0

1.Take Photo or Video’yla yeni bir resim veya yeni bir video çekip yollaabilirsiniz.
2.Choose Existing ile cihazinizda bulunan bir video’yu veya bir resmi karsi tarafa gönderebilirsiniz.
3.Audio Note’la sesimizi kaydedip, yollayabilirsiniz.
4.Share Contact ile karsi tarafa cihazinizda kayitli olan bir kisiyi gönderebilirsiniz. (Telefon numarasini)
5.Share location ile karsi tarafa nerede bulundugunuzu göstertebilirsiniz. (Harita üzerinden)

Önemli Not: Uygulama en başta bir kerelik SMS onayı istediğinden WhatsApp’dan sadece iPhone kullanıcıları faydalanabilir. Ayrıca gönderilen mesajların operatörünüzle ve klasik SMS teknolojisi ile bir alakası yoktur. Dolayısıyla bu mesajlardan dolayı SMS ücretlendirmesi olmaz. WhatsApp mesajlaşma için sadece internet bağlantınızı kullanır. Telefon numaranız sadece bir nevi kullanıcı adı olarak kullanılır.

Android İçin WhatsApp Uygulaması:

Android kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan WhatsApp Messenger, sizi bir nevi operatörlere, dolayısıyla da tarife ve koşullara bağımsız hale getiriyor. Listenizdeki tüm WhatsApp kullanan kişilerle ücretsiz mesajlaşmanız için tek ihtiyacınız olan şey internet.

WhatsApp'ı yükledikten sonra, numaranızı isteyen bir kutu çıkıyor. Bu kutuya, +90 olmaksızın numaranızın gerisini yazdıktan sonra, göndere basmak sizin WhatsApp'a girişinizi sağlıyor. Bu evreden sonra sizin yapmanız gereken şey telefonunuzun rehberiyle, WhatsApp'ın rehberinin senkronizasyonunu beklemek.

0

Rehberimizde kayıtlı kişilerin hangilerinin WhatsApp kullandığını öğrendikten sonra işlem tamamlanıyor. Artık listenizden bulunan kişinin üzerine tıklayıp, ücretsiz olarak mesaj göndermek için hiç bir engelimiz kalmadı. Kullanışlı bir mesajlaşma ekranı sunan Whatsapp, karşılıklı görüşmeyi iPhone tarzında bize sunuyor. Bu ekranı özelleştirmek, kendi istediğiniz arkaplanları uygulamak, konuşma balonlarının renklerini değiştirmek sizin elinizde.

0

Konuşmalarımızı bitirdikten sonra, mesaj kutumuzda son görüştüğümüz kişiler, son yaptığımız ortak konuşmaları bulabiliyoruz. Sık konuştuğumuz kişileri rahatlıkla bulmamıza da imkan veren mesaj kutusu, WhatsApp'ın kısayoluna tıkladığınızda karşınıza gelen ilk ekran.

-1

Her platformdaki kullanıcıları, operatör, tarife ve ücret ayırmaksızın buluşturan, çok hızlı ve stabil bir şekilde birbirine bağlayan WhatsApp programı, bizce yeni nesil tüm akıllı telefonların vazgeçilmez uygulamaları arasındadır. Tabii Wi-Fi ile bağlanmadığınız noktalarda 3G ile bağlanıp mesaj göndermek için yine operatörünüzün internet tarfilerinden yararlanmanız gerekiyor. En azından her yöne aynı kb gönderim yaptığı için operatör farkı olmuyor.

Uygulamanın aynı zamanda iPhone, Symbian ve BlackBerry versiyonu da bulunuyor.

WHATSAPP could not connect hatasi ÇÖZÜMÜ...

http://forum.donanimhab...page_1/f_y/key_//tm.htm

Whatsapp Messenger TÜRKÇE YAMA

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#65054742

Whatsapp "göndermek" yazısını değiştirme

http://resim.donanimhab...y/key_//tm.htm#65330385

Bu mesaj içeriğinin bir kısmı çeşitli kaynaklardan alıntı yapılmıştır.

Faydalı bir çalışma olması dileğiyle..

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

1549 Mesaj
25 Nisan 2010; 10:40:30 

Up

1549 Mesaj
25 Nisan 2010; 11:25:57 

Up hiç mi kullanan yok ya bu programı?

2190 Mesaj
25 Nisan 2010; 13:27:09 

vallahi ben ilk defa duydum nedir bu program biraz açıklar mısın?

iPhone 6 Plus 64 GB

506 Mesaj
25 Nisan 2010; 13:27:14 

ben whatsapp ı bilmiyorum ama sana ping! i tavsiye ederim gonderir gondermez gidiyor karsındaki insandada ping! yuklu olması gerekior

5366 Mesaj
25 Nisan 2010; 13:28:14 

Aynen, ben de bu konuda ping! 'i öneririm.

Nikon D7000 / Tamron 17-50 f2.8 / Nikkor 50mm f1.8D / Nikkor 55-200 VR
flickr / Instagram

1549 Mesaj
25 Nisan 2010; 15:50:09 

Whatsapp ücretli Ping ücretsiz mi değil mi? Bir de Ping'i de açıklarsanız sevinirim.

1569 Mesaj
25 Nisan 2010; 15:55:00 

ikisi de ücretli program.ikisi de internet bağlantısını kullanıyor.ben de ping i kullanıyorum.pingde arkadaşlarının nickini öğrenmen gerek.nicki yazıp mesajını yolluyosun hemen gidiyor.tabi karşıdaki kişide de iphone olacak ve ping kurulu olacak.aslında whats app da aynı mantık var

iPhone Teknik Destek

1549 Mesaj
25 Nisan 2010; 15:57:36 

quote:

Orijinalden alıntı: ilkker

ikisi de ücretli program.ikisi de internet bağlantısını kullanıyor.ben de ping i kullanıyorum.pingde arkadaşlarının nickini öğrenmen gerek.nicki yazıp mesajını yolluyosun hemen gidiyor.tabi karşıdaki kişide de iphone olacak ve ping kurulu olacak.aslında whats app da aynı mantık var

Hayır benim anlamadığım şey ücretsizlik bunun neresinde hani desenki BIS gibi bişi o da değil bildiğin Skype veya MSN mantığı değil mi? Yani biraz daha teknik bilgi mesela bir de bilenler bana BlackBerry'lerdeki ve eğer iPhone'da da kullanılıyosa pin to pin sistemini azıcık açıklayabilir mi?

687 Mesaj
25 Nisan 2010; 17:11:36 

Whatsapp bu konuda en kullanislisi derim rehberindeki kisinin whatsapp i varsa numarasından otomatik ekleme yapıyor ayne bb pin gibi iletimleri anında ve gecikme ile karşılaşmadım push olmasıda diğer güzel bir yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1549 Mesaj
25 Nisan 2010; 17:15:58 

quote:

Orijinalden alıntı: deejaycluber

Whatsapp bu konuda en kullanislisi derim rehberindeki kisinin whatsapp i varsa numarasından otomatik ekleme yapıyor ayne bb pin gibi iletimleri anında ve gecikme ile karşılaşmadım push olmasıda diğer güzel bir yani

Push Notification mı? Bir de nasıl gidiyor öyle saniyede aklım almıyor ya? Biraz açar mısın konuyu bir de?

1569 Mesaj
25 Nisan 2010; 17:43:50 

push sudur: diyelimki telefonda safaride surf yapiyorsun sana ping den yada whats den sms geldi ekrana bir uyari dusuyor.iste buna puah servisi deniyor. iphone dedigin cihaz internetle ayrilmaz bir butun iphone u olan herkeste bir sekilde internet paketi oldugu icin bu uygulamarin mesajlari bizim icin ucretsiz sayilir.saniyede neden gitmiycekki mesaj onu anlamadim. ne kadar zamanda gitmeli ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkker -- 25 Nisan 2010; 17:44:32 >

1549 Mesaj
25 Nisan 2010; 17:47:47 

quote:

Orijinalden alıntı: ilkker

push sudur: diyelimki telefonda safaride surf yapiyorsun sana ping den yada whats den sms geldi ekrana bir uyari dusuyor.iste buna puah servisi deniyor. iphone dedigin cihaz internetle ayrilmaz bir butun iphone u olan herkeste bir sekilde internet paketi oldugu icin bu uygulamarin mesajlari bizim icin ucretsiz sayilir.saniyede neden gitmiycekki mesaj onu anlamadim. ne kadar zamanda gitmeli ?

Yani EDGE hızında bile anında ulaşıyor mu ondan bahsediyorum.

1549 Mesaj
25 Nisan 2010; 17:50:12 

quote:

Orijinalden alıntı: ateş_kafa

Yani EDGE hızında bile anında ulaşıyor mu ondan bahsediyorum.

Ayrıca bi de olay şu msn'de bile bi foto göndericeksin en az 5-6 saniye bekliyosun yüklenmesi için.

1569 Mesaj
25 Nisan 2010; 20:11:24 

ulasiyor tabi sonucta sms hizi kadar diyebilirim. tabi server yogun olursa ona bisey diyemem :)

1549 Mesaj
26 Nisan 2010; 8:22:37 

Hmm sağolun arkadaşlar. Zaten şu an iPhone kullanmıyorum. Whatsapp'in sitesinde OVI işareti vardı. Sanırım yakında Symbian'lı telefonlarda kullanabilecek bu yazılımı.

4246 Mesaj
26 Nisan 2010; 10:18:30 

whatsapp muthiş bir program hatta locztion bile gönderebiliyosun karşındakine

C4 1.6 e-Hdi Comfort Plus 112BG

1549 Mesaj
26 Nisan 2010; 11:31:40 

Vay canına sırf bu tür programlar için iPhone alınır. 1 sorum daha var bu programlar Wi-Fi üzerinden iTouch'ta çalışıyor mu?

1549 Mesaj
26 Nisan 2010; 11:45:24 

Aklıma gelmişken ne kadar data ücreti kullanıyor?

1549 Mesaj
16 Mayıs 2010; 18:40:19 

Hergün 10-20 dakka arası kullanımla ne kadar data tüketir?

1152 Mesaj
16 Mayıs 2010; 22:54:39 

Datasını bilmem ama whatsapp benim kullandığım bir numaralı app. Resim gönder, mesaj at, toplu mesaj at, harita üstündeki yeri arkadaşına gönder vsvs. süper bir uygulama. Ama arkadaşlarınında aynı uygulamayı kullanması gerekiyor. Uygulama telefon rehberinde whatsapp uygulaması bulunan arkadaşlarını kendisi buluyor.

Gamertag : bravesgt

PSN : kemal45

1549 Mesaj
5 Haziran 2010; 14:15:09 

Peki bu Push Notification özelliği sürekli mesajları bize iletiyor ya bunun için internet kullanıyor doğal olarak. Data ücreti alıyor mu?

1857 Mesaj
5 Haziran 2010; 14:45:26 

ping in cracklisini hangi source dan bulabiliriz? cydia da var mı?

1549 Mesaj
5 Haziran 2010; 15:02:41 

Up

1549 Mesaj
6 Haziran 2010; 9:56:46 

Bir soru sordum ve iPhone kullanıcıları için hiç de zor bir soru değil.

735 Mesaj
6 Haziran 2010; 10:34:19 

quote:

Bir soru sordum ve iPhone kullanıcıları için hiç de zor bir soru değil.

Çok kafana takma bu olayları. Bir resimle bi metni hiç karşılaştırma hele ki çok saçma olur. Evet internetten gelen herhangi birşey olduğu için veri alınmış olur. Yalnız bunlar o kadar küçük meblağlar ki bunları hesaplamak çok saçma olur. İkinci kez söylüyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JustBeCooL -- 6 Haziran 2010; 10:35:05 >

1549 Mesaj
6 Haziran 2010; 10:37:57 

quote:

Orijinalden alıntı: JustBeCooL

Çok kafana takma bu olayları. Bir resimle bi metni hiç karşılaştırma hele ki çok saçma olur. Evet internetten gelen herhangi birşey olduğu için veri alınmış olur. Yalnız bunlar o kadar küçük meblağlar ki bunları hesaplamak çok saçma olur. İkinci kez söylüyorum...

Sağolasın JustBeCooL. Peki bu programlar iTouch üzerinde de çalışıyor mu?

1549 Mesaj
6 Haziran 2010; 10:54:35 

Up

1549 Mesaj
6 Haziran 2010; 11:52:01 

Ben sordum ben cevap veriyim. Bu programlar iPod Touch üzerinde de kullanılabiliniyormuş. Ancak iTouh'daki Contact lara isim ve numara eklememiz gerekiyormuş. Bilgilerinize... Ben sırf bu program için iPhone almak istemiyordum çünkü zaten yeni telefon almıştım ancak madem ki iTouchda çalışıyo bi iTocuh alıcam. Nanoyu değiştirme vakti geldi.

188 Mesaj
6 Haziran 2010; 18:14:47 

Whtasapp iphone daki belki de en kullanışlı program, ping'i de kullandım ama whatsapp ile kıyaslanmaz bile, en güzel özelliği nick name gibi bir şeye ihtiyacınız yok rehberinzde whatsapp uygulamsı yüklü kişileri anında görüyorsunuz, ve ister sms,resim, video, lokasyon gönderin. ping çok istikrarlı bir yazılım değil zaten sanırım adını da ping2 olarak değiştirmiş daha doğrusu ping2 adında yeni bir uygulama daha çıkarmış eski uygulaması appstore da görünmüyor artık.

Sonuç olarak whatsapp tarışmasız en iyisi rehberimdeki 21 kişi ile bu programı çok yoğun olarak kullanıyorum.

1549 Mesaj
6 Haziran 2010; 18:16:37 

quote:

Orijinalden alıntı: KoVBoY47

Whtasapp iphone daki belki de en kullanışlı program, ping'i de kullandım ama whatsapp ile kıyaslanmaz bile, en güzel özelliği nick name gibi bir şeye ihtiyacınız yok rehberinzde whatsapp uygulamsı yüklü kişileri anında görüyorsunuz, ve ister sms,resim, video, lokasyon gönderin. ping çok istikrarlı bir yazılım değil zaten sanırım adını da ping2 olarak değiştirmiş daha doğrusu ping2 adında yeni bir uygulama daha çıkarmış eski uygulaması appstore da görünmüyor artık.

Sonuç olarak whatsapp tarışmasız en iyisi rehberimdeki 21 kişi ile bu programı çok yoğun olarak kullanıyorum.

Evet iTunes üzerinden AppStore'a gözattım az önce. Ping2 var ancak ücretsiz olmuş Ping2. WhatsApp ise ücretli uygulamalarda 1.sırada. iTouch üzerinden bunu kullanan varsa biraz daha bilgi verebilir mi?

1549 Mesaj
6 Haziran 2010; 18:18:39 

quote:

Ha bir de ne kadarlık bir data planı kullanıyorsunuz?

116 Mesaj
6 Haziran 2010; 19:54:00 

Bu programi kullanmiyorum ancak sadece yazi gonderecekseniz sms'de oldugu gibi, 10 tlye alacaginiz 100 mb internet paketi size yetecektir. Bu arada itouch alirsaniz gsm baglantisi olmadigi icin wifisiz mesaj yollayamazsiniz. Yani ev ve kafe gibi yerler disinda mesaj yollamaniz mumkun olmaz. Alirken bunu da gozardi etmeyin.

2589 Mesaj
6 Haziran 2010; 21:00:41 

quote:

Arkadaş yazılması gereken herşeyi yazmış,en fazla kullandığım program !

1613 Mesaj
6 Haziran 2010; 22:00:41 

Son update ile Ping Whatsapp'tan farksız oldu, ben Pingi tercih ediyorum, zevk meselesi ikisi de aynı aşağı yukarı.

"Din gerekli bir kurumdur. Dinsiz ulusların devamına olanak yoktur. Kemalizm'in laiklik anlayışının özü ise, dinin siyasete alet edilmesine engel olunmasıdır."

Logitech MX5000 Kablosuz Masaüstü Seti İncelemem ve Asus N61JA-JX114V Dizüstü Bilgisayar İncelemem

1549 Mesaj
7 Haziran 2010; 10:11:30 

quote:

Orijinalden alıntı: The Force

Son update ile Ping Whatsapp'tan farksız oldu, ben Pingi tercih ediyorum, zevk meselesi ikisi de aynı aşağı yukarı.

Ping2 ücretsiz olmuş zaten. Ya da kısa bi süre için öyle. Sanırım WhatsApp te kullanıcı adı derdi falan yok direk numara giriyomuşsun.

1800 Mesaj
11 Haziran 2010; 10:38:17 

whatsapp te wifi ile bağlanıyorum arkadaşa bişey yazıcam fakat şu uyarı geliyor karşıma.

sorry, we failed to register you with a chat server. contact support ??

bunun sebebi nedir

39 Mesaj
11 Haziran 2010; 12:02:10 

arkadaşlar uzun zamandir kullanıyorum whatsapp programını iphone için en iyi progrma kendi direk ekliyor rehberinizden whatsaap kullanicilarini her türlü resim video ses yollayabiliorsunuz ayrica arka planda çalişiyor yani biri size mesaj atarsa hemen normal mesaj gibi geliyor ekrana muhteşem bişi rakibi yok bence:)whatsappi kullanana bi daha bırakamiyor söylim

1621 Mesaj
11 Haziran 2010; 12:21:27 

Whatsup çok iyi.Ben sürekli kullanıyorum çok memnunum.

2008 MODEL POLO 1.4 TİPTRONİC-37P3000BRAVIA-DIGITURKPLUS-NOKIA LUMIA 920-TOSHIBAA100-233-LUMIX FZ38-MACBOOK PRO 2.66GHZ 15 INC 320 GB

1800 Mesaj
11 Haziran 2010; 18:48:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Ras0

whatsapp te wifi ile bağlanıyorum arkadaşa bişey yazıcam fakat şu uyarı geliyor karşıma.

sorry, we failed to register you with a chat server. contact support ??

bunun sebebi nedir

107 Mesaj
26 Haziran 2010; 17:51:43 

arkadaşlar whats app'i indirdim fakat bi sorum olucak.BBM pinlerini ekliyip bbm kullananlarla konuşma seçeneğimiz var mı?

420 Mesaj
26 Haziran 2010; 18:24:47 

pin eklemene gerek daha dogrusu whatsapp da eklemek yok.
rehberinde kayitli olup programi kullanan varsa direk konusabiliyosun.

1549 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:02:37 

Merhaba arkadaşlar,
Nokia için olan beta sürümünü yükledim. Şu an Nokia kullanan ve bunu yükleyen hiç arkadaşım yok. Ama BlackBerry'si olan biriyle konuştuım gayet güzel. Aynı BBM'deki gibi mesajın iletildiğini falan gösteriyo. Ancaak beta sürüm olduğundan mıdır nedir programdan çıkış yapınca internet bağlantısı kesilmiyor. iPhone'da da aynı şekilde mi?

1549 Mesaj
4 Ağustos 2010; 11:18:59 

quote:

Merhaba arkadaşlar,
Nokia için olan beta sürümünü yükledim. Şu an Nokia kullanan ve bunu yükleyen hiç arkadaşım yok. Ama BlackBerry'si olan biriyle konuştuım gayet güzel. Aynı BBM'deki gibi mesajın iletildiğini falan gösteriyo. Ancaak beta sürüm olduğundan mıdır nedir programdan çıkış yapınca internet bağlantısı kesilmiyor. iPhone'da da aynı şekilde mi?

Hala cevap gelmedi? iPhone'da da programı kapatınca internete bağlı kalmaya devam ediyor mu?

1549 Mesaj
4 Ağustos 2010; 11:56:49 

Uuuuup :-)

858 Mesaj
4 Ağustos 2010; 14:17:52 

quote:

Hala cevap gelmedi? iPhone'da da programı kapatınca internete bağlı kalmaya devam ediyor mu?

program push notifications mantığıyla çalışıyor..

programı kapasanda biri sana mesaj atarsa mesaj sana ulaşıyor..

yani biri sana mesaj attığında program kapalı olsada kendisi internete bağlanıp sana mesajı ulaştırıyor.

684 Mesaj
4 Ağustos 2010; 14:20:26 

Evet bağlı kalıyor zaten ios4 ile birlikte arka planda çalışma özelliği de geldi yani arka plana atınca online olarak gözüküyorsunuz, tamamen kapatınca da eğer bildirimler açıksa mesaj gelince uyarı veriyor..

1549 Mesaj
4 Ağustos 2010; 14:29:54 

Hmm. Çok teşekkürler arkadaşlar. Peki bu sürekli internete bağlı kalması bi yandan da dezavantaj. Şarjı baya etkiler. Aslında şarjı da geçtim çok radyasyon yaymaz mı?

1549 Mesaj
4 Ağustos 2010; 16:12:49 

Radyasyon konusuna yorumlarınız nedir? Aslında ben düşününce pek bi fark olmayacağını düşünmeye başladım?

684 Mesaj
4 Ağustos 2010; 18:25:13 

Evet şarj tüketimine etkisi yadsınamaz fakat radyasyon hakkında net bir şey söyleyemem ama bence telefonla konuşurken maruz kaldığımızdan daha azdır heralde

1549 Mesaj
4 Ağustos 2010; 18:40:37 

quote:

Orijinalden alıntı: Shat
Evet şarj tüketimine etkisi yadsınamaz fakat radyasyon hakkında net bir şey söyleyemem ama bence telefonla konuşurken maruz kaldığımızdan daha azdır heralde

Hmm. Tamam çok sağol. ;)

1549 Mesaj
11 Ağustos 2010; 14:48:09 

Ping'in artıları eksileri nedir Whatsapp'e göre. İnternette birsürü yazı var ama uzun süredir kullananlar daha iyi yanıt verebilir bence?

1549 Mesaj
11 Ağustos 2010; 20:59:08 

Up

1242 Mesaj
12 Ağustos 2010; 11:26:09 

quote:

Ping'in artıları eksileri nedir Whatsapp'e göre. İnternette birsürü yazı var ama uzun süredir kullananlar daha iyi yanıt verebilir bence?

ikisini de kullanıyordum ama suan sadece whatsapp var
cunku ping e eski iphoneumda milleti eklemistim
telefonu degistirince aynı kullanıcı adımla giris yapamadım
yeni isim almamı soyledi bende sildim. suan whatsapp var menunum

1549 Mesaj
12 Ağustos 2010; 12:17:36 

Hmm. Peki Ping'de de uygulamadan çıkınca internete bağlı kalıyor mu?