- x
KOLAY DOLUM KARTUŞLARI VE UYUMLU YAZICILAR ANA BAŞLIK
264 Cevap69654 Görüntüleme8 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

66 Mesaj
16 Ocak 2011; 18:44:18 

arkadaşlar bu konuda profesyonel değilim hatta çok amatörüm bugüne kadar hep orjinal kartuş alarak ve bir kaç kerede bir bilgisayarcıya verip kartuşlarımı doldurttum, son zamanlarda çıkan kolay dolay kartuş hakkında biraz bilgi edindim çok güzel bir şey insanın kendi alıp özenle ve titizlikle kendi kendine dolum yapabilmesi ve bir kere aldıktan sonra en az 30 40 dolum yapabilmesi o fiyatlara gerçekten çok güzel fakat bitmeyen kartuş hakkında pek bilgim yok. Bİlgisyarcıda doldurttuğum kartuşlardan hiç performans lamamıştım yaklaşık 15 günde kurudular. Eski yazıcım için HP DESKJET 3745 27 ve 28 numara kolay dolum kartuşu buldum fakat tarayıcı flanda lazım oluyor artık değiştirme zamanı geldi yazıcıyı. Kısacası ben çok fonksiyonlu ilk olarak tabikide orjinal kartuşlarını kullanıcam daha sonrada kolay dolum kartuşu mecvut bir yazıcı arıyorum bildiğiniz gibi yazıcı her zaman değiştirilen birşey değil bir alıyoruz en az 3 4 yıl kullanıyoruz alıncada babama doğru düzgün bir şey aldırtıp bir daha masraf çıkartmak istemiyorum bildiğinzi standart öğrenci olarak ödev dir vs. 300 400 sayfa baskı alıyoruz, yardımcı olursanız sevinirim, iyi forumlar.

FENERBAHÇE

108 Mesaj
18 Ocak 2011; 19:19:20 

Arkadaşlar ben canon mg5150 modelini çok beğendim ama bunun hazır kartuşlarında orjinal kartuşu çıkarıp hazır dolum kartuşun atakmak gerekiyormuş bu işlemi yapan biri var mı kolay yapılıyor mu ? işlem zor mu ? yoksa bu priteri almaktan vazgeçeceğim karar veremedim lütfen yardımcı olun .

58 Mesaj
19 Ocak 2011; 2:30:16 

quote:

Orijinalden alıntı: sncrklnc

arkadaşlar bu konuda profesyonel değilim hatta çok amatörüm bugüne kadar hep orjinal kartuş alarak ve bir kaç kerede bir bilgisayarcıya verip kartuşlarımı doldurttum, son zamanlarda çıkan kolay dolay kartuş hakkında biraz bilgi edindim çok güzel bir şey insanın kendi alıp özenle ve titizlikle kendi kendine dolum yapabilmesi ve bir kere aldıktan sonra en az 30 40 dolum yapabilmesi o fiyatlara gerçekten çok güzel fakat bitmeyen kartuş hakkında pek bilgim yok. Bİlgisyarcıda doldurttuğum kartuşlardan hiç performans lamamıştım yaklaşık 15 günde kurudular. Eski yazıcım için HP DESKJET 3745 27 ve 28 numara kolay dolum kartuşu buldum fakat tarayıcı flanda lazım oluyor artık değiştirme zamanı geldi yazıcıyı. Kısacası ben çok fonksiyonlu ilk olarak tabikide orjinal kartuşlarını kullanıcam daha sonrada kolay dolum kartuşu mecvut bir yazıcı arıyorum bildiğiniz gibi yazıcı her zaman değiştirilen birşey değil bir alıyoruz en az 3 4 yıl kullanıyoruz alıncada babama doğru düzgün bir şey aldırtıp bir daha masraf çıkartmak istemiyorum bildiğinzi standart öğrenci olarak ödev dir vs. 300 400 sayfa baskı alıyoruz, yardımcı olursanız sevinirim, iyi forumlar.

Aşağıdaki ürünü alırsanız, kendi dolum kartuşunuzu kendiniz 10 defa doldurabilirsiniz. Dolum kartuşunun kapasitesi geniştir (XXL), dolayısıyla sık sık dolum yapmanıza gerek kalmaz. (10 dolumdan sonra da yalnız KartuşMatik mürekkep satın alarak dolum yapmayı sürdürebilirsiniz.) Brother marka olduğundan çipi de yoktur, çip resetleme sorunu olmaz. Çözümdeki yazıcı fotokopi, faks ve tarayıcı özelliklerine de sahip çok fonksiyonlu bir yazıcı olup KDV dahil havale fiyatı 286 TL'dir:

Brother MFC 250C Yazıcı + Brother LC 61, 1100 Serisi XXL Kolay Dolum Kartuşları + 100 ml. Mürekkep Kampanya Paketi

Dilerseniz KDV dahil havale ile 206 TL karşılığında Epson SX 215 içeren bir çözüm de sunabiliyoruz ancak gerek fonksiyonlarının fazlalığı gerek hemen hiç sorun yaşanmaması sebebiyle yukarıdaki çözümü tavsiye ediyoruz:
Epson Stylus SX215 Çok Fonk. Yazıcı + Epson T0711 - T0714 Serisi Kolay Dolum Kartuşu + Pigment Mürekkep Kampanya Paketi

Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz:
Bilsarf - İletişim

360 Mesaj
23 Ocak 2011; 14:21:11 

arkadaşlar, cescesor'dan canon mp610 yazıcım için kartuş dolum seti aldım (mürekkepler ve 5 adet boş kartuş), birkaç ay oldu, faturasını zaten attım gitti, yeni deneme imkanım oldu ama siyah ve sarı kartuşlar tam oturmuyor, hiçbirşekilde siyah ve sarı kartuşları oturtamadık, o yüzden 80 tl küsürlük ürün elimde kaldı, tekrar orjinal kartuşlara döndüm, bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar var mı, böyle sorunlar olabiliyor mu?? yeniden boş kartuş takımı almamı önerir misiniz, mürekkep kaliteleri nasıl, ya da cescesor yerine başka firma önerir misiniz?

58 Mesaj
23 Ocak 2011; 15:47:47 

quote:

Orijinalden alıntı: ladex

arkadaşlar, cescesor'dan canon mp610 yazıcım için kartuş dolum seti aldım (mürekkepler ve 5 adet boş kartuş), birkaç ay oldu, faturasını zaten attım gitti, yeni deneme imkanım oldu ama siyah ve sarı kartuşlar tam oturmuyor, hiçbirşekilde siyah ve sarı kartuşları oturtamadık, o yüzden 80 tl küsürlük ürün elimde kaldı, tekrar orjinal kartuşlara döndüm, bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar var mı, böyle sorunlar olabiliyor mu?? yeniden boş kartuş takımı almamı önerir misiniz, mürekkep kaliteleri nasıl, ya da cescesor yerine başka firma önerir misiniz?

Fatura gündeme gelmişken iki hukuki bilgilendirme yapmayı uygun görüyoruz.
1- Taşınır mallarda fatura, malı elinde bulunduranın (zilyedin) onun sahibi (maliki) olduğunun kanıtıdır. Dolayısıyla fatura taşınırların mülkiyetinde ispat açısından çok önemli bir unsurdur ve değerli taşınırların faturalarının saklanması, uyuşmazlık halinde çok işe yarar.
2- Faturaların bir kopyası belirli bir süre satıcı tarafından da saklanmak zorundadır. Bu sebeple şayet aldığınız tüm faturaları tarayıcınızda tarar, herhangi bir kayıt aracına kaydeder ya da bilgisayarınızın diskinde saklarsanız faturayı gönül rahatlığıyla atabilirsiniz; dijital fatura kaydının ibrazı yeterlidir.

Gelelim esas konuya...

Arzunuza göre hem dolum kartuşu ve mürekkep hem de orijinal kartuş şeklinde optimal iki çözüm sunuyoruz size.

1. Kolay dolum kartuşu ve 120 mililitrelik 5 mürekkep paketimiz (kendi çözümümüz olup 1 yıl garantilidir, tarafınıza ulaştırılacak kullanım kılavuzu ile sorun yaşamayacağınızı temin ediyoruz):
Canon PGI-5BK, CLI-8 Serisi 5 li Çipli Kolay Dolum Kartuşları + 5 Renk Mürekkep Kampanya Paketi (KartuşMatik Marka)

2. Orijinal kartuşları internette en ekonomik olarak şu şekilde alabilirsiniz (KartuşMatik olarak PGI 5BK- CLI 8 orijinal kartuşlarda %50 indirim kampanyası yapıyoruz. Bkz. http://resim.donanimhab...key_//tm.htm#44208296):
Canon PGI 5BK CLI8 Serisi 4 Lü Orijinal Inkjet Kartuş Takımı (Havale ile KDV dahil 67,3 TL) + KARTUŞ CANON CLI-8BK SİYAH (Havale ile KDV dahil 27 TL) = 94,3 TL

Bizden satın almayı tercih ederseniz size göndereceğimiz faturayı tarayıp bilgisayarınıza kaydetmeyi unutmayın! :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mener -- 23 Ocak 2011; 15:49:01 >

33 Mesaj
23 Ocak 2011; 20:48:03 

Arkadaşlar, bende cescesorun yeniden doldurulan kartuşu ve mürekkebini aldım. HP Photosmart B110 yeni yazıcımda fotoğraf kağıtlarında çok başarılı çıktılar alıyorum (Yüksek çözünürlükte çekilmiş fotolorda 4-5 mb ). Merak ettiğim bu kartuşlar ne kadar doldurulup kullanılabilir, firmalar sonsuz diyorlar ancak hiç 100 kere doldurup kullanan oldumu?

611 Mesaj
26 Ocak 2011; 1:33:45 

Epson Bx305F modeli nin dolum kartuş setini bulmamız mümkün mü?

1 haftadır arıyorum bulamadım

| Zenit 212 | + | Canon A520 | + |Canon S2 | + | Canon 350D | + | Canon 450D | + | Canon EOS D60 |

Canon S2 ve Tamron 28-75mm f/2.8 (Canon) - Satılıktır - PM atabilirsiniz...

58 Mesaj
26 Ocak 2011; 10:01:49 

quote:

Orijinalden alıntı: webelectronics

Epson Bx305F modeli nin dolum kartuş setini bulmamız mümkün mü?

Maalesef...

36 Mesaj
26 Ocak 2011; 20:47:57 

Bende epsonsx215 yazıcıma kolay dolan kartuş aldım, orjinal kartuşlarından siyah bitti, gelen broşürde orjinallerle birlikte kolay dolan kartuşları birlikte kullanmayın diyor, orjinal kartuşları nasıl muhafza etmek gerekiyor ?

3585 Mesaj
30 Ocak 2011; 5:48:08 

quote:

Orijinalden alıntı: akaslan73

Bende epsonsx215 yazıcıma kolay dolan kartuş aldım, orjinal kartuşlarından siyah bitti, gelen broşürde orjinallerle birlikte kolay dolan kartuşları birlikte kullanmayın diyor, orjinal kartuşları nasıl muhafza etmek gerekiyor ?

kartuşları muhafaza konusunda dikkat etmeniz gereken husus hava almalarını önlemektir.kartuş dolum yapan yerlerden birine gidin onlarda vakum cihazları oluyor.kartuşları güzelce jelatinleyip vakumlasınlar bu şekilde muhafaza edebilirsiniz.
bunun haricinde başka bir yol varsa bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa iyi olur.

124 Mesaj
6 Şubat 2011; 17:39:39 

Elimdeki Epson S515W ile tam uyumlumudur bu set acaba? Bu mürekkebin pigment olmayanı ile ne farkı var?

http://kartus.web.tr/EP...ATIK-MARKA-pid-554.html

Siparişi verdik bu arada..

DH Motorola ATRIX Kullanıcıları

291 Mesaj
6 Şubat 2011; 20:52:25 

MG6150-MG5250 hangisi tercih etmek ileriye dönük en makul seçim olurdu?
MG6150 6 kartuşlu ekstra gri renge sahip/tarama 4800*4800dpi
MG5250 5 kartuşlu/tarama 2400*4800dpi ikisi arasındaki farklar olarak görüyorum.
PGI-525 CLI-526 mürekkep kartuşları ikisinde de ortak.
MG6150,eskiden çekilmiş olan resimleri taratma açısından 4800*4800 olması 2400*4800dpi a göre ne kadar fark yapar bilemiyorum ama avantajlı olacağını düşünüyorum.
MG6150, bitmeyen kartuş com adresinde 5 renk dolu olarak dolan kartuş setiyle satışı var içerisine Osse Ink Canon mürekkep doldurulmuş ve 25 dolumluk ekstarsı var. https://www.bitmeyenkar...s-Seti-DOLU,PR-632.html
Osse Ink Canon mürekkep nasıldır kullanan varmı aramızda.
Cescesor adresinde ise http://www.cescesor.com...eyen-Kartus,PR-416.html
bu ürün var 5 kartuş ve birlikte önerilen mürekkep senekleri de yine 5 renk. MG6150 için 6. kartuşu ekstra 1 set daha alıp yine olmayan gri renk içinde başka bir renk mi kullanmak gerekir.Bu mümkünmüdür.
Özetle MG6150 alıp kullanmak kolay dolum kartuş sayısı ve gri renk eksikleri nedeniyle tercih etmekten vaz geçmelimiyim?Yerine MG5250mi alalım?

58 Mesaj
7 Şubat 2011; 10:59:53 

quote:

Orijinalden alıntı: mazbut

Elimdeki Epson S515W ile tam uyumlumudur bu set acaba? Bu mürekkebin pigment olmayanı ile ne farkı var?

Siparişi verdik bu arada..

Sipariş ettiğiniz set belirttiğiniz "Epson S515W" ile tam uyumludur. Pigment mürekkeplerle dye mürekkepler arasındaki farklar için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz:

Pigment Mürekkepler (Suda Çözünmez) | Dye Mürekkepler (Su Bazlı)

Güle güle kullanınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mener -- 7 Şubat 2011; 11:00:51 >

1849 Mesaj
7 Şubat 2011; 21:37:19 

http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=46438

Bundan düşünüyorum,sanırım uyumlu. Tavsiye eder misiniz?

http://www.kolaykartus....catalog/product&pid=348

Kartuşlarda bunlar sanırım...

Yada farklı cihazlar var:

http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=46802

Ne önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanriseven -- 7 Şubat 2011; 21:44:42 >

1849 Mesaj
7 Şubat 2011; 22:25:10 

Yada çip bulunmayan Brother mı tercih etmeliyim?

http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=44927

58 Mesaj
8 Şubat 2011; 11:00:42 

quote:

Orijinalden alıntı: tanriseven

Yada çip bulunmayan Brother mı tercih etmeliyim?

http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=44927

Siz hiç yazıcı alacağım, mürekkep alacağım, kartuş alacağım diye uğraşmayın, ayrı ayrı sipariş etme zahmet ve maliyetine katlanmayın derim. Aşağıdaki çözümlerden size uygun olanı alın, rahat edin.

Brother yazıcı kartuşları, belirttiğiniz gibi, çipsizdir. Sorunsuzluğu ve kullanışlılığıyla Brother yazıcılarını özellikle tavsiye ediyoruz.

Brother MFC 255 CW modelinin; yazıcı, tarayıcı ve fotokopinin yanısıra faks özelliği de var:

Brother MFC 255CW Yazıcı + Brother LC 61, 1100 Serisi Kolay Dolum Kartuşları + 100 ml. Mürekkep Kampanya Paketi

Çok fazla sayıda baskı ihtiyacınız varsa litrelik mürekkepli çözüm düşünebilirsiniz:

Brother MFC 255CW Yazıcı + Brother LC 61, 1100 Serisi Kolay Dolum Kartuşları + 1 Lt. Mürekkep Kampanya Paketi

Brother marka tüm çözümler:

Brother - Yazıcı + Kolay Dolum Kartuşu + 100 ml. Mürekkep Paketleri

Brother - Yazıcı + Kolay Dolum Kartuşu + 1 Lt. Mürekkep Paketleri

Brother dışında da çözümlerimiz var, dilerseniz inceleyebilirsiniz; ancak biz özellikle Brother çözümlerini tavsiye ediyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mener -- 8 Şubat 2011; 11:03:40 >

1849 Mesaj
8 Şubat 2011; 17:08:00 

Teşekkürler. 255 modeli güzel gibi. Kablosuz olmasıda cabası...

Dolu bir kartuşla, siyah kaç sayfa basabilirim yaklaşık peki?

Sayfa başı maliyet, nasıl olur acaba lazere göre?

Normalde renkli, HP lazer düşünüyordum ama neredeyse 3 katı fiyat var. Bu daha mantıklı olur gibi geldi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanriseven -- 8 Şubat 2011; 17:09:11 >

1849 Mesaj
9 Şubat 2011; 0:56:07 

1000 ml'lik mürekkepler, lazerden bile avantajlı oluyor sanırım??

18 Mesaj
9 Şubat 2011; 12:52:35 

All-in-one bir yazıcı alacağım ama şu kartuş olayı can sıkıcı. donanımhaber'de biraz bakındım ama aklım çok karıştı (:

kimisi kolayca doldurulabilirken, kimisi doldurulamıyor, kimisinin ise kendi dolum tankı sistemleri dahi olabiliyor :o

hangi marka hangi model alsam?

üst limit 175-200 lira.

wireless olması önemli (ya da ethernet olabilir, ama wi-fi ile ulaşabilmeliyim yine) ayrıca otomatik kağıt beslemesi olmalı (scanner ve fax için).

beğendiğim ama kartuş konusunu anlayamadığım modeller:

canon mx-340

epson bx-300f

hp 4500j

teşekkürler.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Şubat 2011; 11:01:26 

quote:

Orijinalden alıntı: tanriseven

Teşekkürler. 255 modeli güzel gibi. Kablosuz olmasıda cabası...

Dolu bir kartuşla, siyah kaç sayfa basabilirim yaklaşık peki?

Sayfa başı maliyet, nasıl olur acaba lazere göre?

Normalde renkli, HP lazer düşünüyordum ama neredeyse 3 katı fiyat var. Bu daha mantıklı olur gibi geldi...

255cw modeli gerçekten çok performanslı ve mürekkeplerimize de çok güveniyoruz. (bu modeli müşteri takdiri nedeniyle özellikle satmak istiyoruz)
mürekkep maliyeti litrelik alımda (%5 doluluk oranına göre) litrelik bir takım için 120.000 sayfa baskıya göre 120.000 / 240 TL olarak gerçekleşiyor. yani lazer ile kıyaslanması bile ayıp olur :)
bunun dışında mürekkeplerimizin beğenilmeme durumunda iade alınacak şekilde satıldığını da belirteyim.
Ayrıca, sitemizden kampanya paketi şeklinde alım yapmanızı tavsiye ediyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: emreden

All-in-one bir yazıcı alacağım ama şu kartuş olayı can sıkıcı. donanımhaber'de biraz bakındım ama aklım çok karıştı (:

kimisi kolayca doldurulabilirken, kimisi doldurulamıyor, kimisinin ise kendi dolum tankı sistemleri dahi olabiliyor :o

hangi marka hangi model alsam?

üst limit 175-200 lira.

wireless olması önemli (ya da ethernet olabilir, ama wi-fi ile ulaşabilmeliyim yine) ayrıca otomatik kağıt beslemesi olmalı (scanner ve fax için).

beğendiğim ama kartuş konusunu anlayamadığım modeller:

canon mx-340

epson bx-300f

hp 4500j

teşekkürler.

bx 300 f tavsiye ederim. kolay dolum kartuşu da bulunmaktadır. (yeni çıkan 305 modelinde kolay dolum kartuşu bulunmuyor ve bu yazıcı tükenmek üzere kaçırmayın derim.)

saygılar

18 Mesaj
13 Şubat 2011; 1:45:28 

quote:

Orijinalden alıntı: KartusWebTR

bx 300 f tavsiye ederim. kolay dolum kartuşu da bulunmaktadır. (yeni çıkan 305 modelinde kolay dolum kartuşu bulunmuyor ve bu yazıcı tükenmek üzere kaçırmayın derim.)

saygılar

BX305fw aldım. anladığım kadarıyla bunun da doldurulabilir kartuşları bulunmakta. en kısa zamanda temin edeceğim.

14 Mesaj
4 Mart 2011; 11:04:18 

Soronsuz ve maksimom kalitede baskı almak isterseniz www.asbilisim.com.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz

1835 Mesaj
14 Mart 2011; 23:43:17 

Canon Pixma MG5250 Çok Fonksiyonlu Yazıcıyı az önce hepsiburada dan sipariş ettim özelikleri ve fiyatı oldukça iyi
şimdi bu ürün için sorunsuz kullanacağım en iyi mürekkep ve dolan kartuş sistemi arayısına girdim,
piyasadaki ürüne uygun setlerde oto reset yok orjinal kartuştaki çipi kullanın diyorlar bu da garantiyi bozuyor sanıyorum
önerilerinizi bekliyorm, oto resetliler sanırım bir süre sonra çıkar

www.t-m-t.info
www.ozeldersci.com

71 Mesaj
21 Mart 2011; 4:58:22 

sayın KartusWebTR yetkilisi
epson to611 serisi dolan kartuşlar için mürekkep bakıyorum.normal mürekkep ve pigment türü iki mürekkep çeşidi satıyosunuz.bunların farkını acıklarmısınız.zira arada fiyat farkı var.

Epson T0711 - T0714 Kartuşlara Özel 4 Renk Mürekkep Takımı ( 4 x 100 ml. )
Epson T0711 x 2 - T0714 Kartuşlara Özel 5 Renk Pigment Mürekkep Takımı ( 5 x 100 ml

58 Mesaj
23 Mart 2011; 1:32:28 

quote:

Orijinalden alıntı: parmente

sayın KartusWebTR yetkilisi
epson to611 serisi dolan kartuşlar için mürekkep bakıyorum.normal mürekkep ve pigment türü iki mürekkep çeşidi satıyosunuz.bunların farkını acıklarmısınız.zira arada fiyat farkı var.

Epson T0711 - T0714 Kartuşlara Özel 4 Renk Mürekkep Takımı ( 4 x 100 ml. )
Epson T0711 x 2 - T0714 Kartuşlara Özel 5 Renk Pigment Mürekkep Takımı ( 5 x 100 ml

Sayın parmente,

Aşağıdaki bağlantıları kullanarak pigment ve dye mürekkepler hakkında bilgi edinebilir, aralarındaki farkı öğrenebilirsiniz:

Pigment Mürekkepler (Suda Çözünmez) - Dye Mürekkepler (Su Bazlı)

Daha detaylı bilgi için:

Bilsarf - İletişim

1976 Mesaj
2 Nisan 2011; 13:50:49 

Yeni konu açmamak için buraya yazıyorum. inkjet yazıcılarda teksir kâğıdı kullanmak yazıcıya bir zarar verir mi? Ya da mürekkep tüketiminde normal kâğıda göre farklılık olur mu?

785 Mesaj
16 Nisan 2011; 21:58:53 

dün canon mp500 yazıcıya cescesordan kartuş seti aldım anacak sarı renkli kartuş sızdırıyor. mesela gece yatıp akşam kalktığımda kartuş kafasını sarı mürekkeple dolmuş olduğunu gördüm.

bu sorunun çözümü nedir.

PSN:LightningTR

14 Mesaj
21 Nisan 2011; 14:25:20 

arkadaş iyide nerden alcaz en uygun ve güvenilir ve en ucuz seti onuda ben söyleyeyim hadi www.ayazshop.com

9 Mesaj
21 Nisan 2011; 20:53:51 

Arkadaşlar ben anlamadım şimdi,bir lazer yazıcı almak istiyorum. Bu çip resetleme lazer yazıcılarda da var mı, bu işlerin olmadığı, toneri çarşıdan alıp doğrudan doğruya doldurabileceğim bir lazer yazıcı yok mu? Bu konulara hakim bir arkadaştan cevap alabilir miyim. Şimdiden sağolun...

21 Mesaj
28 Nisan 2011; 2:32:11 

Merhaba Arkadaşlar,

Birçok Yazıcı Toneri ve Kartuşları web sitemzide kampanyalı olarak satılmaktadır. Sitemize üye olup alışveriş işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca sitemizde ödemeler Kredi kartı , havale ve kapıda kredi kartı ve nakit ödeme şeklinde yapılmaktadır. Ayrıca diğer yazıcılar ve inkjet yazıcıların kartuş ve tonerleride çok uygun.

Brother HL-2040 modeli için tonerimizin linki aşağıdadır.

http://www.kartuscum.ne...Ithal-Muadil-Toner.html

Ayrıca Epson marka yazıcıların kartuş fiyatlarıda dolum tip ve bitmeyen kartuş tiplerinden bile ucuza gelmektedir. Örnek vermek gerekirse ; Epson T0711-0714 tipi kartuş kullanan yazıcıların 4'lü kartuş setleri tek alımda 14TL 3'lü set alımında 36TL yani set fiyatı 12TL'ye gelmekte... Satmış olduğumuz ürünlerimiz firmamızın garantisi altındadır. Satış sonrası tam destek ve %100 müşteri memnuniyeti ilk sıradadır. Sormak istediğiniz bir husus var ise gerek buradan , gerek PM göndererek , gerekse sitemiz üzerinde bulunan Canlı Destek hattından ve iletişim numaralarından 24 saat bilgi alabilirsiniz. Sizleride aramızda görmek çok isterim. Epson kartuş seti ile ilgili ürün linkimiz aşağıdadır.

http://www.kartuscum.ne...-Seti-4-Adet-T0715.html

Saygılarımla ,

Deniz Reyhan

En ucuz Kartuş ve Toner Burada
www.kartuscum.net

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Nisan 2011; 14:04:25 

13

1 Mesaj
23 Mayıs 2011; 15:15:26 

Paylaşım için teşekkürler

raf sistemleri

1271 Mesaj
26 Haziran 2011; 3:05:47 

EPSON STYLUS SX110 icin T0711-T0714 Cescesor Kartuş Dolum Setini yazici USB den PC ile baglantida ve elektrikteyken monte ettim.
ilk defada isabetle %100 uyumlandi.
cihaz yaziliminin onerdigi test sayfasindan cikti aldim,sonuc mukemmel.
olumlu,olumsuz,gelismeleri burdan yazarim.
enjektorlerin kalintilarini klima atik suyu ile tamamen cozundurerek murekkepten arindirdim.
%50 aceton + %50 klima atik suyu karisimini enjektorlerden birer el gecirdim,tamamen nemsiz olarak tekrar kullanmak uzere muhafaza ettim.
klima atik suyu icerdigi toz partikulleri haric bedava damitik su ozelliklidir.
kirec ,klor icermez.hassasiyet gerektirmeyen durumlarda kullanilabilir.
acetonlu su karisimi cok cabuk kurur ve nem birakmaz.
aceton bazi plastik yuzeylerde,yazilarinda kalici hasar birakabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arel.gr -- 26 Haziran 2011; 13:52:16 >

16 Mesaj
2 Temmuz 2011; 14:18:18 

bende hp deskjet 1560 yazıcı var özelliklerine baktığımda tarayıcı destekliyor olarak gözüküyor . bunu tarayıcı olarak nasıl kullanırım ++++ fax olarak kullanabilirmiyim. kullanabilirsem nasıl kullanırım ..

DaĞLaRıN BiLe SeSi ÇıKMaZ BaKMa BöYLe SuSKuN DuRDuĞuMa !

Ne oLMuŞ BüYüK aDaM OLaMaDıYSaK HaYaLLeRiMiZi SaTMaDıK Ya !

1271 Mesaj
4 Temmuz 2011; 2:53:03 

quote:

Orijinalden alıntı: SiLeNtWoLf

bende hp deskjet 1560 yazıcı var özelliklerine baktığımda tarayıcı destekliyor olarak gözüküyor . bunu tarayıcı olarak nasıl kullanırım ++++ fax olarak kullanabilirmiyim. kullanabilirsem nasıl kullanırım ..

yanlis yerde cevap ariyorsun.
burasi yazicilara murekkebi sonradan doldurulabililen,normalinden daha ucuz maliyeti olabilen kartuslari ele aliyor.
forumlarda sorunu ayrintili sekilde tekrar aratacaksin.

291 Mesaj
15 Temmuz 2011; 19:00:10 

Epson R1400 sürekli besleme sistemi kurucam mürekkep seçimini bu marka için OCP varmı bileniniz varmı?
Eğer yok diyorsanız OSSE INK kullanmak dahamı doğru olur. Teşekkürler

611 Mesaj
12 Ağustos 2011; 18:26:15 

Sevgili dostlar; evdeki HP D1360 iflas etti,yeni bir yazıcı almayı planlıyorum..kullanım amacımız şöyle: Ben Apt.yöneticisiyim ayda 8-10 sayfa karışık baskı alırım, oğlum ödevleri için ayda 30-40 sayfa baskı alır, bir de eğer önerilir ise fotoğraf baskısı da almayı planlıyoruz...en önemlisi de ekonomiyi zorlamayacak bir yazıcı arıyoruz..oğlumun arkadaşı aşağıdaki yazıcıyı önermiş, fiyatı da 125 TL gibi..aslında HP ye 55 TL vermiş ve 3 yıl kullanmıştık, yani bu yazıcı birazcık pahalı gibi ama eğer kaliteli ise özelliklerini de dikkate alırsak (tarayıcı+fotokopi+yazıcı+kablosuz+kart okuyusu v.s) sınırı zorlayıp alalım diyoruz...ne dersiniz önerir misiniz?Bu arada kartuşları dolmuyormuş ama ucuzmuş.

Epson Stylus SX425W

Samsung R522 Notebook (Intel Core 2 Duo CPU P7450 @ 2.13 GHz) Jiayu G4 Android Cep Tlf., Epson SX425W Yazıcı+tarayıcı+fotokopi

1271 Mesaj
16 Ağustos 2011; 0:00:19 

kablosuz+kart okuyucu yonlerini gerekmyorsa bosver.
daha ucuza kartuşları dolan EPSON SX110 bulabilirsen isini fazlasiyla gorur.

3618 Mesaj
23 Ağustos 2011; 14:36:18 

merhabalar elimde bx300f var bu aletde kolay dolum kullanabilirmiyim ve eğer kullanırsam ve uzun süre kartuş kullanmazsam bir kaç ay gibi bir sorun olurmu?

teşekkürler

lumia 720, sapphire 7870xt, i5 2500k, panasonic gf53k, samsung 46f6340 bu konularda sorusu olanlara yardımcı olmaya çalışırım.

12 Mesaj
27 Ağustos 2011; 16:26:12 

Arkadaşlar yeni aldığımız bir yazıcıdaki orjinal kartuşu (kolay dolum kartuş özelliğine sahip olan)bir kez mi kullanabiliyoruz?

1271 Mesaj
13 Eylül 2011; 0:36:02 

quote:

Orijinalden alıntı: selmand

merhabalar elimde bx300f var bu aletde kolay dolum kullanabilirmiyim ve eğer kullanırsam ve uzun süre kartuş kullanmazsam bir kaç ay gibi bir sorun olurmu?

teşekkürler

EPSON SX110 ile kolay dolabilen kartuşta 2 ay gibi zaman asiminda sorun yasamadim.

1271 Mesaj
13 Eylül 2011; 0:40:32 

quote:

Orijinalden alıntı: historick

Arkadaşlar yeni aldığımız bir yazıcıdaki orjinal kartuşu (kolay dolum kartuş özelliğine sahip olan)bir kez mi kullanabiliyoruz?

orjinal kartuşlarin dolum ozellikleri olmuyor.
yeni,dolusunu aliyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arel.gr -- 13 Eylül 2011; 0:42:21 >

305 Mesaj
13 Eylül 2011; 20:29:51 

Çok faydalı bir konu, yardımcı olan herkese teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

30 Mesaj
20 Eylül 2011; 20:08:38 

teşekkürle çok yardımcı oldu

30 Mesaj
20 Eylül 2011; 20:17:13 

liste çok işime yaradı keşke güncellense

256 Mesaj
2 Ekim 2011; 3:58:27 

arkadaşlar bana asetata basabileceğim (epson) bir mürekkep lazım,netten araştırdım ama bulamadım,asetat yüzeyi emici olmadıgı ıcın mürekkebin çabuk kuruması gerekiyor sanırım,böyle bir mürekkep varmıdır epson yazıcımda kullanabılecegım.

1271 Mesaj
2 Ekim 2011; 12:39:22 

asetat a murekkep baski farkli teknik yontemler ve tecrube gerektiriyor !
web'te acik izahat bulabilirsen veya test amacli basilmis murekkebi genis zamanda kurutmayi dene.
netice herne olursa burda biseyler yazarsan herkes icin faydali olur.

28 Mesaj
4 Ekim 2011; 0:57:50 

şu an elimde canon mg-8150 yazıcı var ve orjinal kartuşları yeni bitirdim ve c.. ile başlayan firmadan bir takım kartuş ve mürekkep aldım.
Öncelikle şunu söyleyeyim tek başına bu makina bir canavardı ! Şimdi tek dişi kalmış canavarcağzıma bakalım:

Sırayla mürekkepleri kartuşlara doldurdum. Birde ne göreyim: C yazılı şişede meğersem Photo Siyah, Photo Siyah şişesinde de Cyan rengi var !!! (Normal siyahla photo siyahın karışmadığını farz ve kabul ediyoruz.) Şu an siyah yazılar mavi, mavi yazılarda siyah basılıyor. (Büyük siyah kartuşta hani o kalın olanda cyan rengi var şu an, C kartuşunda da siyah mürekkep var o yüzden chiplerini değiştirip kartuşlarıda yer değiştiremiyorum :( )
şimdi bu kartuşların içindeki renkleri artık düzeltemeyiz değil mi ?

Hadi bunu geçtik, kırmızı ve sarı sürekli geçişli, pembeye kayarak çıktı veriyorlar. Ne yaptıysam olmadı, temizleme, yoğun temizleme, hava alma; galiba kartuşlar elimden gidiyor ben hava almaya devam edeceğim. :(

bide ikide bir temizleme zarar verir mi biraz çok denedimde bu muadil mürekkeplerle.

Şu an aynı set aynı firmada 90 lira offf.
Bu arada deneme çıktılarından anladığım kadarıyla mürekkep renkleri orjinale çok yakın. Ama kullanamadıktan sonraaaa... Bide o firmadan aldığım 280 grlık parlak pro kağıtlarda orjinal canon kağıtları kesinlikle aratmadı. Hatta aynı sonuçları aldım, baskıların üzerinden 4 ay geçti ama hiç solma yok. (mürekkep orjinaldi)

Lütfen parası önemli değil, ama beni üzmeyecek bir çözüm istiyorum. Siyah-Beyaz çıktı için canon lazerim var ondan çok memnunum doldurtup kullanıyorum. Ben bol bol fotoğraf basıyordum bu güne kadar ama artık olmuyor.

artık bende ÇALIŞAN KARTUŞ İSTİYORUM !!!

orjinal kartuşlarım: 6 adet
Siyah : CLI-526BK
Siyah : PGI-525PGBK
Sarı : CLI-526Y
Eflatun : CLI-526M
Camgöbeği : CLI-526C
Gri : CLI-526GY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi komikomik -- 4 Ekim 2011; 1:15:43 >

akın

409 Mesaj
4 Ekim 2011; 4:28:04 

quote:

Orijinalden alıntı: komikomik

şu an elimde canon mg-8150 yazıcı var ve orjinal kartuşları yeni bitirdim ve c.. ile başlayan firmadan bir takım kartuş ve mürekkep aldım.
Öncelikle şunu söyleyeyim tek başına bu makina bir canavardı ! Şimdi tek dişi kalmış canavarcağzıma bakalım:

Sırayla mürekkepleri kartuşlara doldurdum. Birde ne göreyim: C yazılı şişede meğersem Photo Siyah, Photo Siyah şişesinde de Cyan rengi var !!! (Normal siyahla photo siyahın karışmadığını farz ve kabul ediyoruz.) Şu an siyah yazılar mavi, mavi yazılarda siyah basılıyor. (Büyük siyah kartuşta hani o kalın olanda cyan rengi var şu an, C kartuşunda da siyah mürekkep var o yüzden chiplerini değiştirip kartuşlarıda yer değiştiremiyorum :( )
şimdi bu kartuşların içindeki renkleri artık düzeltemeyiz değil mi ?

Hadi bunu geçtik, kırmızı ve sarı sürekli geçişli, pembeye kayarak çıktı veriyorlar. Ne yaptıysam olmadı, temizleme, yoğun temizleme, hava alma; galiba kartuşlar elimden gidiyor ben hava almaya devam edeceğim. :(

bide ikide bir temizleme zarar verir mi biraz çok denedimde bu muadil mürekkeplerle.

Şu an aynı set aynı firmada 90 lira offf.
Bu arada deneme çıktılarından anladığım kadarıyla mürekkep renkleri orjinale çok yakın. Ama kullanamadıktan sonraaaa... Bide o firmadan aldığım 280 grlık parlak pro kağıtlarda orjinal canon kağıtları kesinlikle aratmadı. Hatta aynı sonuçları aldım, baskıların üzerinden 4 ay geçti ama hiç solma yok. (mürekkep orjinaldi)

Lütfen parası önemli değil, ama beni üzmeyecek bir çözüm istiyorum. Siyah-Beyaz çıktı için canon lazerim var ondan çok memnunum doldurtup kullanıyorum. Ben bol bol fotoğraf basıyordum bu güne kadar ama artık olmuyor.

artık bende ÇALIŞAN KARTUŞ İSTİYORUM !!!

orjinal kartuşlarım: 6 adet
Siyah : CLI-526BK
Siyah : PGI-525PGBK
Sarı : CLI-526Y
Eflatun : CLI-526M
Camgöbeği : CLI-526C
Gri : CLI-526GY

Ürünü aldığınız firmayla irtibata geçin.Mürekkep şişelerinde dediğiniz gibi gerçekten renk karışması var ise; bu sizi kısmen bağlasa da Firmayı tamamen bağlar! Firma; yapmış olduğu bu hatayı size yığmadan sorunu sizin lehinize çözmeli.
Çözüm; firmadan sıfır üzerinde chip olmayan biri aklın biri de ince 2 adet kartuş talep ediniz. Firmadan gelecek; yok kartuşları temizleyin yok böyle vs... yapın gibi tavsiyeleri kabul etmeyin.Belirttiğiniz gibi bir durum var ise; sorumlu firmadır gereğinide(talebinizi) yapması gerekir.

1074 Mesaj
4 Ekim 2011; 7:22:23 

firmayı ararsınız böyle bariz bir hatada size yardımcı olacaklardır. ben kadıköydeki yerlerine gittim, gayet ilgili davranmışlardı.

28 Mesaj
4 Ekim 2011; 7:55:41 

tamam saat dokuz gibi arayacağım, herkese teşekkürler

akın

28 Mesaj
4 Ekim 2011; 14:18:08 

az önce arayabildim ancak, durumu izah ettim, hem şaşırdılar hem de tamam 2 tane boş kartuş gönderelim dediler. Zaten önceki alış verişlerim, kargo adresim kayıtlıydı (bol miktarda 280gr.lık fotoğraf kağıdı almıştım. Kağıtlar çok güzel)
bakalım ne olacak şimdi?
Bu arada şimdi aklıma geldi karışan siyah renk acaba hangi siyahtı ? Sordum fotoğraf siyahı daha ince olyormuş. Normal siyah ile fotoğraf siyahı ayırt etmenin daha garantili bir yolu var mıdır?

son not: bir arkadaş bu marka mürekkep alacağıma kartuşuma su doldurup yazdırırım daha iyi diyordu. Ben mürekkebine bir şey diyemeyeceğim ama başıma gelenlere inandıramadım sanırsam. (Muhtemelen bozduğum iki kartuşu böyle saçma bir yalan uydurarak bedavaya falan getireceğimi sandılar. Ben ancak yalan söylüyor olabilirim. ) O yüzden ben artık kendime yeni bir yer bulsam iyi olacak. İLGİ ALAKA VARMIŞ GİBİ DAVRANIP BAŞLARINDAN SALLAYIP DURDULAR. EN SON PARASI NEYSE GÖNDERİN DEDİMDE bari olanları kullanabileyim. Neyse bunlarıda Allaha havale ediyorum, cevap yazan herkese teşekkürler.

son not 2: insafa gelip cuma günü 2 tane kartuş gönderdiler, yanlış doldurulanlarıda geri istediler gönderdim. Kızınca hakkınızı veren bir şirket. Türkiye şartlarında 10 üzerinden 7 veririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi komikomik -- 16 Ekim 2011; 19:56:26 >

akın

38 Mesaj
18 Ekim 2011; 12:46:56 

merhaba,

sürekli besleme sistemleri ve 6 tl ye sıfır kartuşlar için aşağıdaki siteyede bakabilirsiniz, uğraşmadan orjinal kalitesinde çok uygun kartuşlar
www.kartussan.com

177 Mesaj
19 Ekim 2011; 14:48:07 

ikinci el hp photosmart 6380 aldım fakat arkadaş sağolsun eski kartuşları atmış. Hp 364 doldurulabilir kartuşları varmış ebayda buldum fakat baktım ki çipleri yanında yok onlarda satılıyor alacağım fakat görmez diyenler var sizce reset çipi almalımıyım iş görür mü yoksa çlışır mı dersiniz lütfen yardım

34 Mesaj
20 Ekim 2011; 14:03:05 

2 tane Epson Stylus SX515W Yazıcı aldım. Buna uyumlu Epson T0711-T0714 Kolay Dolum Kartuşu ve mürekkep (pigment tercihim) alacağım..
dolabilen kartuş ve mürekkeplerden Hangi markaları tavsiye edersiniz...
Tavsiyelerinizi bekliyorum..

58 Mesaj
21 Ekim 2011; 13:40:35 

quote:

Orijinalden alıntı: muyace

2 tane Epson Stylus SX515W Yazıcı aldım. Buna uyumlu Epson T0711-T0714 Kolay Dolum Kartuşu ve mürekkep (pigment tercihim) alacağım..
dolabilen kartuş ve mürekkeplerden Hangi markaları tavsiye edersiniz...
Tavsiyelerinizi bekliyorum..

Direkt aşağıdaki KartuşMatik paketini alabilirsiniz:

409 Mesaj
22 Ekim 2011; 16:00:55 

Kolay dolum kartuşlarını baradan http://www.cescesor.com...en-Kartuslari,PR-2.html alın. Sipariş notuna siyah kartuşun(711 nolu) chipinin 711HR (yüksek kapasiteli chip, daha fazla baskı sayısı almanızı sağlar) olmasını isteyin...
Pigment mürekkepleri de buradan http://www.kartusmatik....X-100-ML--pid-1040.html
veya buradan http://www.cescesor.com...-ultra-murekkepler.html alın... Her iki markanın pigment mürekkepleri hem kaliteli hemde renk uyumluluğu mükemmel.Orjinalin aynısı gibi...

409 Mesaj