- x
anakarta elektrik geliyor ama bilgisayar acilmiyor..
5 Cevap2832 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

133 Mesaj
24 Nisan 2010; 21:23:49 

sevgili dostlar benim bilgisayarimda 4-5 aydir devam eden bir sorun var. ne zaman bilgisayari kapatsam acmak istedigim zaman ilk deneyisimde acilmiyor. power tusuna basiyorum, anakarta elektrik geliyor ama "diiiit" sesi gelmiyor ses gelmedigi zaman da bilgisayarin monitoru karanlik sekilde oylece kaliyor. diit sesi gelene kadar bilgisayari kapatip aciyorum power tusundan. diit sesi yarim saatlik ugraslarim sonucu geliyordu sonunda. ancak simdi bu problem daha da ilerledi. gun boyunca suren bilgisayari acip kapatma rituellerim tamamen faydasiz kalmis durumda. sormak istedigim soru su: bu problem niye var ve bunu nasil onleyebilirim ?

The city stared at me with sharp neon eyes.

5838 Mesaj
25 Nisan 2010; 1:08:13 

Sorun %90 ihtimalle Power Supply'dan kaynaklanıyodur..Yazın bu tür birşey başıma gelmişti.Önlemini şimdiden almazsan ilerde Ekran kartı,İşlemci,vb. Donanımlarında zarar görebilir.Benim Ekran kartım yanmıştı..

Tartışma adabını bilmeyenler, ukalalıktan önünü göremeyenler ve laftan anlamayanlar mümkünse hiç bir şekilde benimle tartışmaya girmesinler.

2125 Mesaj
25 Nisan 2010; 2:52:35 

yukarıdaki arkadaşında belirttiği gibi power suply hatasından dolayı kaynaklanabilir. geçen sene yazın bu şekildeki bilgisayarı 2 parça yakarak zarla zorla kurtarabilmiştim. eğer bu işlerden biraz anlıyorsan daha doğrusu elin tornavida tutuyorsa kasana uygun bi power supply al ve makinana tak. aynı sorunu vermeyeceğine garanti verebilirim.

Play Station 3 Slim 120 Gb Ntsc-U, Xbox 360 Pal, Lenovo Y560, Toshiba P300 26L, Samsung LG 42LW4500 Tv, Logitech Z5500, İphone 4 32 Gb, İpad2 16 Gb Wi-Fi, Nikon D300, Sigma 24-70 F2.8, Nikon 50mm F1.8, Sigma 70-300

133 Mesaj
25 Nisan 2010; 11:58:46 

power supply almadan once jumperla bi cmosa reset atsam veya anakart pilini cikarsam acaba sorun cozulebilir mi ? cunku canavar gibi power suppyim var thermaltake 700w belki anakart kendini kitlemistir diye dusunuyorum.. hem power supply yanmissa heryere elektrik nasil geliyor ki :S yardimlariniz icin simdiden tesekkurler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi subnoise -- 25 Nisan 2010; 12:01:08 >

The city stared at me with sharp neon eyes.

5 Mesaj
28 Nisan 2010; 14:48:00 

Powerdan olduğunu sanmıyorum ramlerde olabilir büyük ihtimal.Ayrıca ilk dedigin gibi biosu pilini çıkarıp tekar tak.sonra rami dene hala aynıysa en son çözüm olarak şunu dene bide anakartı herşeyi sök kasanın dışında bağlantı yaparak dene

488 Mesaj
28 Nisan 2010; 14:58:41 

selam
subnoise

Bilgisayar açılırken gelen "diit" sesi ve benzeri sesler anakart ve işlemcinin sağlam olduğunun göstergesidir.
yani kısaca bilgisayardan duyduğunuz sesler hata sesleri vb. işlemci ve anakart arızalı ise bu sesleri duyamazsınız.
Sizin probleminiz de bunlardan biri olabilir. Yarım saat uğraştan sonra açılıyor demişsiniz emin olunki tamamen şans.. açılması
Donanım bilginiz varsa sorunu uzay montajında deneyerek çözmeye çalışın yani donanım testi yapın.
yeterli bilgiye sahip değilseniz en yakın teknik servise götürün.
kolay gelsin.

Öfkeli iken konuş,göreceksin ki pişman olacağın en güzel konuşmayı yapmış olacaksın.

Arsenal FC
Fan Club
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » anakarta elektrik geliyor ama bilgisayar acilmiyor..
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.281