Şimdi Ara

Htc Touch2 vs Samsung S5620 Monte ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
7.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

uzun süredir biriktirdiğim parayla güzel bi telefon almayı düşünüyorum.alacağım telefonda uzun ömür ve özellikleri çok önemli.

bütün paramı acemice bir seçime bırakmak istemedim ve size güzel forum donanım haber halkına sormak istedim

başlıkda belirttiğim gibi HTC TOUCH 2 ve SAMSUNG S5620 MONTE arasında kaldım.

şuana kadar gözüme çarpan bikaç farkları şu

Samsung montede hareket sensörü var,yani yan yatırınca yan dönüyo falan,birde ekranı htc den 0,2 inc büyük ve renk sayısı 256 k (htc ninki 65k ve 2,8 inc) bir diğer farklarıda htc de windows mobile işletim sistemi var samsungda ise samsung un standar işletim sistemi.benim için telefonun yüklediğim programlarıda çalıştırabilmeside önemli ama windows mobile işletim sistemli telefonların bataryası daha çabuk bitiyormuş gibi bi duyum aldım nekadar doğrudur bilemem.birde samsung un ekranı capacitif (yanlış yazdım kesin ) yani el ile temasda algılayabilyor,htc de ise kalem var ama belki oda el ile algılayabiliyodur bunun hakkındada aydınlatırsanız sevinirim

kısaca siz bu telefonlardan hangisini tercih ederdiniz ve neden ?

şimdiden saolun ey forum halkı

HTC TOUCH 2

http://www.hepsiburada.com/htc-touch2-/ProductDetails.aspx?productId=telcephtc33333&categoryId=371946

SAMSUNG S5620 MONTE

http://www.hepsiburada.com/samsung-s5620-monte-2-gb-hafiza-karti-hediye-/productdetails.aspx?categoryid=16001&productid=telcepsams5620m

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aprillia -- 24 Nisan 2010; 19:41:13 >

• Dostum ben htc touch 2 kullanıyorum. Çok kalite telefon. Windows işletim sisteminde istediğin her şeyi yapabiliyorsun, sürüyle program var internette,
    hatta ekranı çeviren bir program bile yapılmış. Monte'yi de inceledim, güzel telefon, ekran da iyi ama özellik ve program bakımından htc çok daha iyi. Sana tavsiyem iki telefona da git bir bak, eline al, youtube'dan incelemelerini izle ona göre bir karar ver. Ayrıca turkcell kullanıcısı değilsen htc ile uyumsuzluk yaşayabilirsin. Bunu da göz önünde bulundur.
  • aydınlattığın için saol adamım.peki ne gibi bi uyumsuzluk yaşayabilirim ? avea kullanıyorumda birde ekran olarak sen memnunmusun,kalem dışında ten i algılamıyomuş falan diyolar senin telefon hakkında doğrumu bunlar
  • Algılaması ile ilgili bir sorun yok ben zaten kalemsiz kullanıyorum vatan da indirim de var 507 tl internet sitesinde de vardı yalnız alır almaz bir ekran koruyucu film al ben ekran çizildikden sonra aldım senin ki de öyle olmasın
  • Htc touch2'yi bir bilgisayar olarak düşünün. Siz Windows Mobile ile neredeyse normal bir pc ile yapabildiklerinizi yapabilirsiniz. Windows mobile geliştirilebilir bir işletim sistemi ve her çeşit ihtiyacınıza göre program yüklemeniz de bu sistemin nimeti. Htc Touch 2 de donanım olarak güçlü bir cihaz. Bu cihazı Samsung'un kendi işletim sistemi ile çalışan bir telefonla kıyaslamayı doğru bulmuyorum ve Htc touch 2 olmasa bile kesinlikle Windows Mobile işleten bir cihaz tavsiye ediyorum:)
  • aslında söyledikleriniz çok doğru birçok nimeti var lakin bi dezavantajıda varki midemi bulandırmaya yetiyo,windows mobile olduğu için bataryanın ırzına geçiyomuş normal kullanımda 1,5 günü zor geçiyomuş ( tabi yazdıklarımın hepsinin sonunda muş var görende muşlu sancak )
  • htc tavsiye ederim bende
  • Öncelikle iki telefon aynı klasmanda değil sanırım, en başta birinde işletim sistemi var diğerinde standart java platformu.

windows mobile kullanmamış biri olarak windows mobile hakkında yorum belirtmem doğru olmaz. Ben daha önce sybianlı telefonlar kullanmış ve şuanda monte kullanan biri olarak bir şeyler söyleyeyim.

3660,Ngage,N80ie ve uniq sybianlı p990i kullanmış biri olarak işletim sistemli bu telefonlarda program ve oyun yüklendikçe telefon ağırlaşıyor, bu cihazları kullanmış biri olarak sybianlı bir telefon tercih etmedim. P990i de kalemle kullanılan bir dokunmatik cihaz ve parmakla da kullanılabiliyordu, temelde basıncı algılıyor kalemli cihazlar neyle bastığınız önemli değil.

Monte de ise durum farklı ekran insan tenindeki elektrikle aktif oluyor insan teni dışında bir şeyle telefona dokunursanız telefon aktif olmuyor. Kesinlikle basmatik değil dokunmatik bir cihaz. İşletim sistemi standart bu yüzden hızlı bir cihaz (kullanım açısından). Java platformunu desteklediği için her türlü java uygulama ve oyun yüklenebiliyor.(dokunmatik sonic çok keyifli yemişim ngage i ) wifi performansı p990i den üstün biraz. p990i den monteye geçtiğim için hiç pişman olmadım öyle söyleyim.

Eğer ben sürekli bişiler yüklemek denemek isterim dersen işletim sistemli bir cihaz al.Yok ben gerekli programları yüklerim bide oyun yüklerim diyorsan java da sana yeterli gelebilir. Montede zaten bir çok yüklemek isteyeceğin şey telefonla geliyor.

Facebook,twitter,Google,flicker,picasse,youtube vs. widget mevcut. Opera mini 5.0 ile de internet gayet keyifli kullanılıyor.

windows mobile konusunda kullananlar yorum yaparlar zaten güncel oyun varmıdır güncel program varmıdır oyunlar dokunmatik oynanır mı gibi.

• iki cihaz farklı klasmanlarda monte sadece bir telefon touch2 ise telefon+bilgisayar diyebiliriz touch2 ile sınırsız uygulama yükleyebilir cihazın özelliklerini maksimum ölçüde ihtiyaçlarına göre geliştirebilirsin batarya ömrü olarak günde 20 dakika wifi ile sörf ortalama 15-20 dakika telefon görüşmesi 2 saat mp3 kullanımı 3-5 kare fotoğraf çekimi ile rahat 2.5 gün gidiyor önemli olan arka planda çalışır uygulamaları kontrol etmek bir uygulamaya girip o uygulamadan tamamen çıkmadıysanız ve 8-10 program arka planda etkinse bataryanın ömrü bir günde dahi bitebilir dikkat edilecek tek husus budur htc ise pda cihazların babası tabir edebiliceğimiz tek markadır.sözün özü kesinlikle htc houch2 derim
  • iyimi iyice çıkmaza düştüm
  • çıkmaza düşmeni gerektirecek birşey yok aslında, şöyle düşün birinde sınırların belli diğerinde değil, windows mobile cihazlarda artık spesifik rom la android vs çalıştırılabiliyor, platform oldukça esnek yani ayrıca farklı ihtiyaçların için farklı şeyler kurabiliyorsun mesela bilgisayarla alakan varsa profesyonel düzeyde cihaz üzerinde sql kullanabiliyorsun, basic c c# program yazabiliyorsun bunların ide leri mevcut, oyun için falan dersen eski platform oyunlarını commodore falan seviyorsan oynama şansın var, doom 1 falan bulabilirsin yani veya wolfenstein 3d yani tamamen senin isteklerin doğrultusunda olay, ha ama dersen ki benim amacım sadece istediğim zaman wireless ı açıp fazla sorun yaşamadan internete girmek, bir şeyi kapat dediğimde çıksın birisi aradığında normal bir şekilde konuşayım falan bunlar için samsung daha iyi, çünkü daha kapalı bir sistem olması sorun çıkmasını engeller ama wm de arada problem olabilir mesela cihaz takılır o sırada arama gelir ekranda arama olduğu belli olmaz ama telefonun tuş ışıkları yanar birisi arıyor anlarsın yani böyle saçma problemler var ama bir bilgisayarla tam olarak ne yapabiliyorsan touch 2 ile de yapabilirsin genel olarak

avea konusuna gelince, hspl yaparak rom değiştirirsin bi sıkıntın kalmaz, turkcell diktatörlüğünü bitirmek lazım yani bu tür cihazlarda ama benim genel olarak gördüğüm htc de artık operatörlere çalışıyor wm konusunda, mesela türkiyedeki cihazların çoğu 1.30.xxx şeklinde romlarla geliyor radyosuz, radyoyu aktif hale getirmek için operatör bağımsız rom kullanman gerekli o da resmi sürüm olarak 1.28.xxx lerde yani daha geride ama t-mobile için htc de 1.33 rom sürümü var ingiltere için mesela, herkese çıkarmıyorlar nedense yani ben anlamış değilim, zaten türkiye için doğrudan hiçbir türkçe rom yok turkcell sağolsun, araplara bile özel rom var ama yani

şarj konusunda svideoz haklı, mp3 kullanımı olmadan 3g wireless bulma imkanı varken kapalı durumda yaklaşık 1 saat telefon görüşmesi, yaklaşık 30dk wifi kullanımı, 5-6 mesaj atma falan gibi bir kullanımla 3 gün çok rahat gidiyor, ama 3g nin kapalı olması önemli çünkü hala türkiye 3. dünya ülkesi olarak doğru dürüst bir 3g altyapısına sahip değil turkcell ve avea için özellikle, 3g de girdim nete derken çat edge e iniyor, vodafone gene neyden girdiysen götürüyor ama nadir sinyali full e dayıyor

yani kısacası telefonla uğraşırım severim diyorsan htc, yok telefon telefondur elimin altında durur işime gelince kullanırım işime gelince cebimde durur yeter ki beni kastırmasın diyorsan monte

• bu arada bir yığın uygulama yükledim şimdiye kadar cihazda kasılma yada kilitlenme olmadı işlemcisi cidden çok iyi tabi bunda ram ve rom boyutuda çok önemli.
  • öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederim

bu günden sonra htc biraz daha ağır basmaya başladı,bugün teknosaya gittim ve samsung monte yi inceledim.ilk alime aldığımda nedense 500 tl lik bi telefonu elime almış gibi hissetmedim (benimkide nasıl bi tabirse ) çok hafif geldi aslında bu iyi birşey ama garip bi his uyandırdı bende,dokunmatiği güzeldi ama yinede bilmiyorum kanım gaynamadı fazla :)

şuan htc ye yönelik düşünmeye başladım lakin onun hakkındada birkaç tereddütüm var,çok saolun şarj konusundaki şüphemi giderdiniz,şuan parmak ile kullanabilme konusunda ve avea hat kullanımı konusunda biraz tereddütlüyüm.

mesela dracos arkadaş güzel bi açıklama yapmış ama ben rom nedir bilmiyom :) yani avea kullanınca sorun çekmemek için yapabileceğim birşeyler varmı ?

birde htc kullanan arkadaşlar parmakla kullanımda nasıl olduğunu açıklarsa sevinirim,parmaklarımda biraz büyük aslında genelde kalem kullanırımda acil işim oldumu barnaklada kullanabiliyom

sizide yoruyom ama dayanın bu hafta alacam

• merhabalar bende htc touch 2 ve samsung corby pro arasında kaldım... benim merak ettiğim en önemli kısım htc touch 2 ile mesaj yazmak kolay mı??? (elle) öğrenci olduğum için genelde arkadaşlarla mesajlaşıyoruz bu yüzden mesa yazımı önemli benim için bu noktada touch 2 nasıl??? diğer özelliklerini biliyorum takıldığım tek nokta bu...

hocam kusura bakma senin konunun içinde soru soruyorum...
  • hakkaten senin yazdığın telefonda hoşmuş he

bu arada mesaj yazma sorusunu sorduğun iyi oldu hertürlü bilgiye ihtiyacım var
  • samsung hoş cihaz ama java tabanlı htc özellikte bu cihazları eziyo ama benim için kilit noktalardan biriside mesaj yazımı bu yüzden corby pro şimdilik daha baskın... ama htc nin dokunmatiği nasıl hiç bilmiyorum... bu konuda kullanan arkadaşlar yorum yaparlarsa çok iyi olur...
  • artık bi yardımcı olunda kurtulun bizden
  • HTC'nin birçok özelliğinden zaten bahsetmiş arkadaşlar. Bende bir HTC kullanıcısıyım, gayette memnunum.
    S5620 Monte kapasitif ekrana sahip demişsin, eğer öyleyse samsung bir adım önde demektir dokunmatik konusunda. Daha hassas ve kolay tepki verir kapasitif ekranlar.
    Radyo önemli dersen eğer samsung tercih sebebi olabilir.
    HTC touch2 normalde radyolu bir pda ama (sanırım TRT payı ödememek adına) radyosu pasif yapılmış. Yurtdışı rom yüklenerek radyosu aktif yapılabilir.
    Touch 2 tarzı pda'ları bilgisayar olarak düşünebilirsin, sınırları sendedir.
    (Bu arada rom: PDA lerde işletim sistemi marka ve modele özel optimize edilmiş, sadece o modelde çalışan işletim sistemi. PDA anakartında bir çipe resetleme işlemiyle silinmeyecek şekilde yazılmıştır işletim sistemini ve temel yazılımları barındırır.)

Sonuç olarak; karışık olmayacak, rahat kullanabileceğin, bir telefondan çok daha fazla özelliklere sahip olması gereksiz, sınırlı ölçüde multimedya özelliklerine sahip bir cihaz almak istiyorsan Samsung monte iyi bir tercih. Bir diğer artısı ise GPS olması.

bunların dışında daha fazla özellik istersen illaki PDA derim.

• aslında monte de güzel telefon ama elime aldığımda elektrik alamadım,ilk başta çok hafif geldi ve malzeme kalitesi garip geldi açıkçası hala çok kararsızım.

ayrıca şuan alacağım telefonu yaklaşık 2 yıl garantisi bitene dek kullanacam.onun için garanti bitene kadar bana işkence etmeyecek bi tel arıyorum
  • Merhaba, Ben bir Touch2 kullanıcısıyım. Dokunmatik ekran konusunda bir sorum yaşamadım. Benimde parmaklarım büyüktür ama kalem kullanmadan mesaj da yazabiliyorum diğer işlemleride yapabiliyorum. Şarz konusunda ise aldığımdan beri bir kere full şarz ettim. Yeni aldığım için fazlaca kurcaladaım ve birazda konuşma ile 2.5 gün gitti. Uzun lafın kısası bende sana HTC tavsiye ediyorum...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.