Şimdi Ara

GeForce GTX 460 için gözler 1 Haziran'da

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
9.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yüksek performans segmenti için hazırladığı GeForce GTX 470 ve GeForce GTX 480'i pazara sunan Nvidia, Fermi tabanlı yeni model hazırlıklarını sürdürüyor. Gelen bilgilere göre firmanın bundan sonraki adımı, 1 Haziran'da lanse edilmesi beklenen GeForce GTX 460 olacak.

GeForce GTX 480 modeliyle dünyanın en hızlı grafik yongasını lanse eden firma, alt fiyat segmentleri için satın alınabilirliği daha yüksek modelleri pazara sunmayı ve Fermi mimarisinin kullanım yaygınlığını arttırmayı amaçlıyor. İşte bu hedefin gerçekleşmesinde GeForce GTX 460'ın önemli bir rol üstlenmesi bekleniyor.

Henüz doğrulanmış olmasa bile Nvidia tabanlı ekran kartı üreten bazı firmaların, Haziran ayının hemen başında Tayvan'da gerçekleştirilecek Computex 2010 fuarına, çantalarında GeForce GTX 460 ile katılmaları bekleniyor. Peki GeForce GTX 460 hangi özelliklere sahip olacak ?

Tahmin edileceği üzere yeni modeller üzerine Nvidia'nın ağzını bıçak açmıyor. Ancak gelen bilgilere göre GeForce GTX 460, 320-Bit bellek veri yolu desteğine sahip GeForce GTX 470 ve 384-bit bellek veri yolu desteğine sahip GeForce GTX 480'den farklı olarak 256-bit olacak.

alt="GeForce GTX 460 için gözler 1 Haziran'da"

GeForce GTX 470

DirectX 11, 3DVision Surround ve C++ hızlandırma gibi Nvidia'nın Fermi mimarisiyle lanse ettiği yeni özelliklere sahip olacak GeForce GTX 460, paralel işlemci (CUDA çekirdeği), doku ünitesi ve ROP birimlerinin sayısı açısından da üst modeller GTX 470 ve GTX 480'nin gerisinde yer alacak.

40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GF100 varyasyonundan (GF104?) güç alması beklenen GeForce GTX 460'ın 384x paralel işlem birimiyle gelmesi bekleniyor. 48x doku ünitesine ve 32x ROP birimine sahip olacağı belirtilen kartın, 1GB GDDR5 bellekle gelmesi de olası görünüyor.

çift slot soğutucu kullanacak olan GeForce GTX 460'ın ısıl güç tasarımı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor ancak teknik özelliklerindeki değişikliklerden yola çıkarak, GeForce GTX 470 ve GeForce GTX 480 modellerine kıyasla kaydadeğer bir TDP kazanımıyla gelmesi beklenebilir.

Yaz dönemine yeni Fermi modelleriyle girmesi beklenen Nvidia'nın, GeForce 8800GT'deki başarısını tekrarlayacak yeni bir ikon model hazırlamayı hedefliyor. 250-300$ aralığında olması bekkenen GTX 460'a karşı AMD-ATi'nin nasıl bir strateji izleyeceğini ise zaman gösterecek.

• Sanırım 5850 düzeyinde bir kart olucak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xtremee

Sanırım 5850 düzeyinde bir kart olucak.

o zaman GTX470'den pek farkı olmaz.
    bana kalırsa HD5830 düzeyinde olacak.
  • HD 5830'u amma abarttın, HD 4890 ve GTX 275 bile rakip oluyor o dediğin kart'a hatta bazen daha iyi sonuçlar veriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 23 Nisan 2010; 22:45:01 >
  • quote:

Bencede..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLcat[R]aZ

quote:

Bencede..

+1
  • GF104'ler daha umut verici..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 23 Nisan 2010; 22:55:54 >
  • Beklediğim kart budur. Eğer 5850 ayarında gelirse anında kapar üzerine bir de SLI yaparım ama 5850 ile 5830 arasında olacak diye tahmin ediyorum ki böyle olursa ciddi hayal kırıklığı yaşarım.
  • 8800 gt ' nin ikizi diye bahsediliyordu bu karttan. umarım onun gibi f-p kartı olur.
  • 8800gt'deki başarıyı yakalamak istiyorsa gtx470'ten biraz daha performanslı 300$'ın altında satılacak bir kart yapması gerekir Nvidia'nın. Gerçi olmayacak bir şey değil. 8800'lerde 384 bit ve 320 bit'lik kartlardan oluşurken 256 bit'lik bir kart efsane olmuştu. Benzerlik açısından diyorum bunu. Sürpriz yapsın Nvidia ilk alıcısı benim. Not: Kartın oc potansiyelinin iyi olmasına gerek yok. Az ısınsın 200w altında güç çeksin yeter.
  • 8800gt varken karşısında rakip yoktu, şimdi durum farklı, ikinci bir 8800gt vakası yaşatamaz bu şekilde ama orta üstde tansiyonu arttıracağı kesin
  • GTx260 dan %15 %25 daha performanslı olur sanırm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orc123456

8800gt varken karşısında rakip yoktu, şimdi durum farklı, ikinci bir 8800gt vakası yaşatamaz bu şekilde ama orta üstde tansiyonu arttıracağı kesin

fiyatı uygun performansı rakiplerine göre uygun olursa neden yaşatmasın ?
  • 5850'den yavas olacagi kesin, hangi dx10 kartla(275,4890) ayni performans olacagi tartisilan bu kartin satabilmesi icin fiyatinin 5850 karsisinda komik olmamasi gerekir.bunu niye soyluyorum cunku 470'den kirptik fiyati da daha dusuk diye 500 liradan gelirse mesela ulkemize o zaman dedigim olur.rekabetci bir fiyatinin olacagini zannetmiyorum bosuna 8800gt gibi olur mu hayali kurmayin bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

5850'den yavas olacagi kesin, hangi dx10 kartla(275,4890) ayni performans olacagi tartisilan bu kartin satabilmesi icin fiyatinin 5850 karsisinda komik olmamasi gerekir.bunu niye soyluyorum cunku 470'den kirptik fiyati da daha dusuk diye 500 liradan gelirse mesela ulkemize o zaman dedigim olur.rekabetci bir fiyatinin olacagini zannetmiyorum bosuna 8800gt gibi olur mu hayali kurmayin bence.

belki performans 470'e yakın olur ? çünkü zamanında 8800 gt g80 8800 gts'den daha ucuza çıkmıştı ve daha performanslıydı.
  • GTX 260 ayarında bir kart olacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: foreverkinqs

quote:

Orijinalden alıntı: aLcat[R]aZ

quote:

Bencede..

+1

+1905
  • quote:

belki performans 470'e yakın olur ? çünkü zamanında 8800 gt g80 8800 gts'den daha ucuza çıkmıştı ve daha performanslıydı.

tahmin klubu buyuculuk okulu tarih klubu filan mi burasi bak yazmis adam nasil olacagini.470'in ozelliklerini bul karsilastir nasil yakin kaliyormus bana bir anlat.

quote:

256bit GeForce GTX 460'ın 384x paralel işlem birimiyle gelmesi bekleniyor. 48x doku ünitesine ve 32x ROP birimine sahip olacağı belirtilen kartın, 1GB GDDR5 bellekle gelmesi de olası görünüyor.
  • bnm nvidianın bu kartını almam için mafia 2 de harika sonuç vermesi gerekli bu bir.Ati ağustos ayında ikinci nesil dx 11 getirecek bu iki yani mafia 2 de harikalar yaratabilir ati kartlar bu durumda phsyx de nvidia yı kurtarmaz 450 500 liraya piyasayı elinde yine ati bulundurursa bu sene nvidia kart filan satamaz tr de saygılar
  • gf100 ile yapıldığı sürece karttan fazla bir şey beklemeyin.. büyük ihtimal elde kalan 480 470 olamayan sakat(!) gpulardan yapılcak bu kart.. atinin 5830u gibi düşünün.. ama ondan daha performanslı olcak.. büyük ihtimal 5870 kadar güç tüketir.. gf104ler bu açıdan daha umut verici, yeni bir çip daha az transistör, daha fazla texture işleme ünitesi ve bu çipe göre ayarlanmış daha verimli 256bit bant genişilği daha hızlı ramlar, daha düşük güç tüketimi vs vs.. eğer illa bunlardan birine 8800gt sıfatı konulacaksa gts450(?) daha yakın gibi duruyor..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.