Şimdi Ara

iPhone HD prototipinin içine yakından bakış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone HD prototipini 5000 dolar karşılığında barda bulan şanslı insandan alan ve prototipi bir süre inceleme fırsatı yakalayan Gizmodo, prototipi ameliyat masasını yatırarak parçalara ayırdı. Prototipin içi gösteriyor ki Apple, iPhone OS 4.0 ile gelen Multi-Tasking'de kullanıcıların batarya sorunu çekmesinin önüne geçmek için batarya oldukça güçlendirmiş. Ayırma işleminde Gizmodo'nun cihaza zarar vermemek için iFixit kadar rahat davranmadığını belirtelim.

Ayırma işlemindeki dikkat çeken noktalar;

• Batarya, iPhone'un neredeyse %50'sini kaplıyor

• Alıştığımız gibi batarya kullanıcı tarafından değiştirilemiyor.

• Devre levhası metal ile kaplanmış. Metalin üzerine de termal yapıştırıcı sürüldükten sonra siyah bantla kapatılmış.

• Dediğimiz gibi cihaza fazla zarar vermemek için devre levhasının altına bakılmamış. Ancak ekip, levhayı kaldırabilmenin çok zor olduğunu belirtiyor.

Prototipte 3.7V potansiyelinde 5.25 WHr'lık bataryaya yer verilmiş. iPhone 3Gs'de kullanılan batarya aynı potansiyelde fakat %19 daha az güç sağlıyor.

• bu tasarım çıkmaz bence.artık reklam oldu bu heryerde.ancak içerik aynıdır diger prototiplerde.

zaten çıkmasın bu ya çok igrenç bir tasarım
  • 3gs aldığıma pişman değilim :)
  • hayir bataryalari ayni degil.3gs deki batarya 4.7W/h lik
  • tasarım güzel...batarya ile ilgili çok gelişme olmuş...o üçüncü resimdeki uzun çip ne kameramı
  • ya arkadaşlar ben bu işi anlamadım.Gizmodo 5000 dolara barda bir adamdan almış.Acaba o adam nereden buldu bu prototipi?
    Ayrıca her yerde 4.nesil iphone un bu olduğuna kesin gibi bakılıyor?Nasıl oldu da telefonun çıkmasına aylar varken nasıl bişey olduğu ortaya çıktı?
  • Apple güzel beceriyor bu reklam işini, ortaya atıyor fake bir prototipi sonra adından bolca konuşturup 4 nesil telefonu haziranda duyurup milleti apıştıracak. Apple hiç açık verirmi böyle telefonu barda kaybettirip milletin eline düşürecek. Ben firma olsam prototipi labaratuardan dışarı çıkarmam adamlar barda unutuyor. Varmı öyle yağma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kbrdy

3gs aldığıma pişman değilim :)

+1907
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cem

Apple güzel beceriyor bu reklam işini, ortaya atıyor fake bir prototipi sonra adından bolca konuşturup 4 nesil telefonu haziranda duyurup milleti apıştıracak. Apple hiç açık verirmi böyle telefonu barda kaybettirip milletin eline düşürecek. Ben firma olsam prototipi labaratuardan dışarı çıkarmam adamlar barda unutuyor. Varmı öyle yağma.

Yine yazıp yönetmişsiniz bunun reklam hareketı olmayacağına şuradan varıyorum; cihazın çıkmasına 2 ay var.Eğer bu bir reklam hareketi ise yani dediğiniz gibi ise bunun amacı genel olarak oluşan kanıyı komuoyu yaratarak aşağı yukarı ortaya çıkartmak ve makul beklentılerı de kullanıcılardan eleştrileri vasıtasıyla öğrenebilmek..Ama Haziran ayına şurada 2 ay kaldı..Bu kadar kısa bir sürede tepkıleri değerlendirip, toparlanıp, yeni bir tasarım yapmak ve bunun üretimine girişmek bana göre 2-3 aydan daha fazla zaman gerektiren bir şey.Eğer bu olay Ocak gibi falan olsaydı tamam diyebilirdim ama şu anda pek kafama yatmıyor reklam ihtimali....

• Apple,bence tarihinde tasarım açısından ilk defa kötü bir iş yaptı.Umarım bu cihaz piyasaya çıkmaz da hepimizin yüzünü kara çıkarır.Eğer böyle çıkarsa 3GS daha da değerlenecek kanımca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi y_ahmet -- 23 Nisan 2010; 20:54:47 >
  • şöyle olabilir :) baktılar iphone satışları azaldı, ee tabi millet yeni iphone bekliyor saldılar bunu piyasaya millet baksın beğenmeyenler saldırsın eski modele :)

asıl komiği şu; apple telefonun başkasının eline geçtiğini biliyordu (sonuçta uzaktan kilitleme yapmışlar) e içinde hatta vardı herhalde ... direk suç duyurusunda bulunup prototip çalındı diyeceklerdi 5000 dolar almayı bırak adam appleda koridor paspaslıyor olurdu ...
  • batarya neden çin malı...çinlilere mi yaptırıyor apple batryayı.ve dikkatinizi çektimi bilmem ama gizmodadaki bu resimde arka yüzeyde kaç gb olduğunu yazmamışlar sadece xx koymuşlar bence yazıyor olması gerekmiyormu?vede gizmodo neden detaylı bir bilgi vermiyor.kamera kaç megapiksel.işlemcisi ne.ve hafıza kaç gb niye yazmıyorlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: volcano2K

şöyle olabilir :) baktılar iphone satışları azaldı, ee tabi millet yeni iphone bekliyor saldılar bunu piyasaya millet baksın beğenmeyenler saldırsın eski modele :)

Azalmak mı?
    2010 un ilk çeyreğinde 8,75 milyon adet iPhone satıldı.
    Bir önceki yılın aynı döneminde 3,8 milyon adet satılmıştı.

İyiki azalmış. Bir te artsaydı ne olurdu kim bilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erasmus78 -- 23 Nisan 2010; 21:18:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

quote:

Orijinalden alıntı: volcano2K

şöyle olabilir :) baktılar iphone satışları azaldı, ee tabi millet yeni iphone bekliyor saldılar bunu piyasaya millet baksın beğenmeyenler saldırsın eski modele :)

Azalmak mı?
    2010 un ilk çeyreğinde 8,75 milyon adet iPhone satıldı.
    Bir önceki yılın aynı döneminde 3,8 milyon adet satılmıştı.

İyiki azalmış. Bir te artsaydı ne oldurdu kim bilir.

geçen seneki verilere göre 5 milyondan fazla satmışlar sen buna az diyorsan

• quote:

Orijinalden alıntı: wox

batarya neden çin malı...çinlilere mi yaptırıyor apple batryayı.ve dikkatinizi çektimi bilmem ama gizmodadaki bu resimde arka yüzeyde kaç gb olduğunu yazmamışlar sadece xx koymuşlar bence yazıyor olması gerekmiyormu?vede gizmodo neden detaylı bir bilgi vermiyor.kamera kaç megapiksel.işlemcisi ne.ve hafıza kaç gb niye yazmıyorlar..

Apple'ın tüm ürünlerinin montajı Çin'de yapılıyor.

• quote:

batarya neden çin malı...çinlilere mi yaptırıyor apple batryayı.ve dikkatinizi çektimi bilmem ama gizmodadaki bu resimde arka yüzeyde kaç gb olduğunu yazmamışlar sadece xx koymuşlar bence yazıyor olması gerekmiyormu?vede gizmodo neden detaylı bir bilgi vermiyor.kamera kaç megapiksel.işlemcisi ne.ve hafıza kaç gb niye yazmıyorlar..

Prototip olduğu için dikkat ettiyseniz modelnumarası vb. de yazmıyor.

• quote:

geçen seneki verilere göre 5 milyondan fazla satmışlar sen buna az diyorsan

Ben az demiyorum zaten. Volcano2K satışlar azaldı dedi ya. Bende ona cevap verdim. Azalmak bir kenara kalsın satışları %131 oranında arttırdı demek istedim.
  • Bardaki adamin kafasi iyiydi herhalde.
  • Bence aday olan birkaç model var, bu deşifre olan da bunlardan biri ve güçlü adaylardan biri; Apple bunu bilerek deşifre edip nabız yoklaması yapıyor, tepkilere göre diğerlerinden birini de piyasaya sürebilir.
    Kameraya gelince 5MP olduğunu bir yerde okumuştum ama Gizmodo cihazı ele geçirdiğinde Apple cihazı uzaktan bloklayıp çalışırlığını kapatmış (nasıl olduğu hakkında bir fikrim yok), dikkat ederseniz hiç screenshot yok fotolarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi some_one -- 23 Nisan 2010; 23:24:30 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.