Şimdi Ara

Vodafone 'CEPNET PAKETİ' 13 TL'ye Sınırsız İnternet! (Abone Alımı Bitmiştir) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.918
Cevap
27
Favori
1.162.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Arkadaşlar merak etmeyin 96 kpbs bağlantıyı aynı anda 100.000 kullanıcı bile kullansa sorun olmaz, zaten vodafone internet hattını yurtdışından alıyor, yurtdışı hat fiyatları oldukça ucuz olduğundan vodafone için hiçbir sorun teşkil etmez, turkcell gibi firmaların altyapısının büyük kısmı yurtiçindeki telekom altyapısını kullandığından hat fiyatları daha pahalı bu yüzden pinglerde düşük ama fiyatlar fahiş, vodafone hattını yurtdışından getirdiği için bu kadar bola döke paketleri kullanabiliyoruz, tabi her güzelliğin bir kötü tarafı var kötü taraf ise ping değerlerinin yüksek olması ama gülü seven dikenine katlanır. O yüzden yok işte vodafone iflas eder bu kampanyaları devam ettirirse, sınırsız sınırsız bir yere kadar gibi sersenişleri bırakalım, vodafone bu paketleri ve çıkacak olan maliyetleri aylar öncesinden tespit etmiştir. Ayrıca milyonlarca abonenin telefonlarını sadece alo demek için kullandığını unutmayalım.

sorun 96 kbps değil zaten kimse bu hızda kullanmaz EDGE'ye çevirp 256 kbps tercih edilecektir.bu durumda 2g alt yapısı kullanılacak.bu da baz istasyonlarına aşırı yüklenmek demek.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_(87)

quote:

Arkadaşlar merak etmeyin 96 kpbs bağlantıyı aynı anda 100.000 kullanıcı bile kullansa sorun olmaz, zaten vodafone internet hattını yurtdışından alıyor, yurtdışı hat fiyatları oldukça ucuz olduğundan vodafone için hiçbir sorun teşkil etmez, turkcell gibi firmaların altyapısının büyük kısmı yurtiçindeki telekom altyapısını kullandığından hat fiyatları daha pahalı bu yüzden pinglerde düşük ama fiyatlar fahiş, vodafone hattını yurtdışından getirdiği için bu kadar bola döke paketleri kullanabiliyoruz, tabi her güzelliğin bir kötü tarafı var kötü taraf ise ping değerlerinin yüksek olması ama gülü seven dikenine katlanır. O yüzden yok işte vodafone iflas eder bu kampanyaları devam ettirirse, sınırsız sınırsız bir yere kadar gibi sersenişleri bırakalım, vodafone bu paketleri ve çıkacak olan maliyetleri aylar öncesinden tespit etmiştir. Ayrıca milyonlarca abonenin telefonlarını sadece alo demek için kullandığını unutmayalım.

sorun 96 kbps değil zaten kimse bu hızda kullanmaz EDGE'ye çevirp 256 kbps tercih edilecektir.bu durumda 2g alt yapısı kullanılacak.bu da baz istasyonlarına aşırı yüklenmek demek.

Evet baz istasyonu açısından düşünürsek sorun olabilir ben merkezde oturuyorum bağlantı doğal olarak çok yüksek değil ama hiçbir zaman 1 mbit altına inmedi, yani ona göre bir ayarlama yapılmıştır. Yani en azından her baz istasyonunda 100 kişi 1 er mbit trafik taşıyabilecek kapasitededir diye düşünüyorum, neyseki ülkemizde 3g halen herkesin kullandığı bir teknoloji değil o açıdan şanslıyız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 30 Nisan 2010; 22:44:17 >

• pingler ne olması gerekir maksimum?
    ben şimdi test yaptım,böyle çıktı,nasıl sizce?
     Vodafone 'CEPNET PAKETİ'  13 TL'ye Sınırsız İnternet! (Abone Alımı Bitmiştir)
  • donanımcı123
    arkadaşa katılıyorum çünkü mobilvizyonu sınırsız yapan tek operatör vodafone... avea ve turkcell in saat sınırlaması var ama vodafone da yok
  • Baz istasyonlarını motorolla yapıyor yoğun çalışıyorlardı geçen sene merak etmeyin birşey olmaz sömürün
  • hattimi mobil modeme takinca sebekeyi bulamiyor ilginc...
  • Valla kim ne derse desin Vodafone bu internet hamlesiyle gönüllerin operatörü oldu... Bence Avea bu hamleye karşılık veremez, verirse Türk Telekomu ve TTNet'i topuğundan vurmuş olur. Turkcell zaten karşılık vermeye tenezzül etmez, her zamanki lider operatör, çekim gücü ayaklarıyla burnu havalarda dolaşmaya devam eder.

Ben bile hayatımda ilk defa Vodafone hat aldım, üstelik çevremde 1 tane bile Vodafone kullanan olmadığı halde... Ama yol yapmaya başladım şimdiden, yakında 3-5 tanıdığı daha Vodafone ailesine katacağız.

Kırmızı hakikaten fark yaratmaya başladı son hamleleriyle. Bu şekilde devam ederse çok puan toplayacaktır...
  • 96kbps pek yeterli bir hız degil keske 128kbps ile sınırlasalarmış,ama cepten girenler için ideal olmuş.inşallah bu paketler uzun soluklu olur ve faydalanmayı sürdürürüz.ne turkcell nede avea böyle hizmet sunmayı göze alamaz. Herşeye bir sınır koyuyorlar olmuyor.aveanın altyapısı yetmez 3g abonelerine saglıklı hizmet veremiyor,turkcellde lider operator havalarında ve fahiş fiyat. şu an en ideal vodafone. Karşı bir atak olmadığı sürece vodafone fazla abone çekeceğe benziyor..
  • Arkadaşlar ilk günüm gayet performanslı geçti. Günlük paketi seçtim birazdan zaman dolacak. Benim sorum şu. Telefonu pc'ye bağlayıp pc'den neti kullanabilir miyiz deneyen oldu mu acaba? Tel nokia ve suite ile bağlanan oldu mu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dEs_

Arkadaşlar ilk günüm gayet performanslı geçti. Günlük paketi seçtim birazdan zaman dolacak. Benim sorum şu. Telefonu pc'ye bağlayıp pc'den neti kullanabilir miyiz deneyen oldu mu acaba? Tel nokia ve suite ile bağlanan oldu mu...

Evet cepnet ve vodemnetin tüm paketlerini 3g destekli herhangi bir telefonu modem olarak kullanıp bilgisayarda kullanilirsin. Ben cepnet 5 mb ve vodemnet 1 günlük paketleri kullandım gayet başarılı. Tabi cepnet 5 mbtan sonra 128 kpbs biraz ağır oldu :) Vodemnet 1 günlüktede 350 mb kullanım yaptım sonra hız 256 kbps civarına düştü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 1 Mayıs 2010; 0:08:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

Orijinalden alıntı: besyom2

arkadaşlar sınırı geçtiğim halde devam ediyor. sadece soru soruyor sınırı geçtiniz, devam edelimmi diye. yani bir sorun yok. kusura bakmayın biraz heyecan yaptım:)
    bazı arkadaşlar bağlantı hızını beğenmiyor! fazla uzağa eğil bundan 8-9 sene önce 56k modemlerle yani 5,6kb larla nete girerdik. (webbee ptt nin 200 hatları:) şu an bağlantı 18 ile 23kb arasında gidip geliyor. fiyat performansa baktığımız zaman bu çok iyi.
    peki napılabilir bu hızla;
    msn den görüntülü sohbet= evet denendi. sorunsuz
    gazete dergi siteleri= evet denendi sorunsuz.
    email yollama= evet denendi sorunsuz.
    online oyun; warrock, knigt= evet sorunsuz.
    tivibu= evet denendi ara sıra takılma oluyor:)
    ttnet ve sabit ücretlerden kurtuluyoz!
    cebinde navigasyon olanlar bende garmin yüklü bi deneyin süper oluyor internetde. (hava durumu online vb)
    eksi yönleri;
    cep şarjını çabuk bitiriyor
    youtube vb. yerlerde takılma oluyor.

siemens c35i de, turkcell wap için +90 532 757 71 11 ile bağlantı kurduğum günler geldi aklıma...
    sıfır kontörle, wapta sınırsız gezinirdik :))

tamam da beyler 90larda değiliz. icq devri kapandı yani. yahoo'dan başka siteler de var artık..
    herhalde bu fiyat için 96kbps iyidir ancak 2010'da bu hız, insanı frenlemiyor değil. kum saati sendromu ediyor adamı =)

yine de vodafone bu hamlesi ile sadece burada bile kaç abone kazandı. benim voda kullanan bi tanıdığım yok gittim direkt aldım. helal olsun bu paket devam ettiği sürece burdayız..

• quote:

quote:

Arkadaşlar ilk günüm gayet performanslı geçti. Günlük paketi seçtim birazdan zaman dolacak. Benim sorum şu. Telefonu pc'ye bağlayıp pc'den neti kullanabilir miyiz deneyen oldu mu acaba? Tel nokia ve suite ile bağlanan oldu mu...

Evet cepnet ve vodemnetin tüm paketlerini 3g destekli herhangi bir telefonu modem olarak kullanıp bilgisayarda kullanilirsin. Ben cepnet 5 mb ve vodemnet 1 günlük paketleri kullandım gayet başarılı. Tabi cepnet 5 mbtan sonra 128 kpbs biraz ağır oldu :) Vodemnet 1 günlüktede 350 mb kullanım yaptım sonra hız 256 kbps civarına düştü.

Peki bendeki sorun ne olabilir acaba? Ben nokia pc suite ile bağlandı yazısını gördüm fakat nette hiç hareket olmadı. Çok önceleri normal girebilmiştim. Bi ayar mı yapmak gerekli?

• quote:

Orijinalden alıntı: TürküDiyarı
    96kbps pek yeterli bir hız degil keske 128kbps ile sınırlasalarmış,ama cepten girenler için ideal olmuş.inşallah bu paketler uzun soluklu olur ve faydalanmayı sürdürürüz.ne turkcell nede avea böyle hizmet sunmayı göze alamaz. Herşeye bir sınır koyuyorlar olmuyor.aveanın altyapısı yetmez 3g abonelerine saglıklı hizmet veremiyor,turkcellde lider operator havalarında ve fahiş fiyat. şu an en ideal vodafone. Karşı bir atak olmadığı sürece vodafone fazla abone çekeceğe benziyor..

Aynen katılıyorum, bugün vodafone dan Data bolumunden aradılar ayrıca TSK lerimi ilettim bu kampanyalar için. Kendisi de iletecegini söyledi. Bu kampanya yi kırk yıl düşünsem olmaz derdim yapmazlar ama vodafone yaptı helal olsun. Ama fazla somurmeyin dogru kullanalım ki kampanya devam etsin.

• Başta bende inanamadım tekrar tekrar okudum tüm bilgileri... Gerçekten helal olsun diyorum. Birde telefonu pc'ye bağlayıp pc'den kullanabilsem tamam olacak.
  • Ben iphone dan bağlanıyorum. 3g hızı ile baglaninca 15kbs . Edge ile 25 kbs civarı. 3g neden daha düşük. Edge ile yüksek ? Normalde 3g daha yüksek olmasi gerekmiyor mu?

Osmaniye-merkez
  • quote:

quote:

quote:

Peki bendeki sorun ne olabilir acaba? Ben nokia pc suite ile bağlandı yazısını gördüm fakat nette hiç hareket olmadı. Çok önceleri normal girebilmiştim. Bi ayar mı yapmak gerekli?

Nokia suite ile cihazı bağlayıp, yukardan internete bağlan denildiğinde çalışması lazım ama bağlanmıyorsa. Yine nokia suite ile telefonu bilgisayara bağladıktan sonra alttaki adresten vodafone mobile connect programını indirip kurabilirsin, eğer telefon nokia suite ile bigisayara bağlı durumdaysa program telefonu algılıyor ve ordan bağlantıyı yapabilirsin. Eğer bilgisayar telefonu görmüyorsa telefonu yeniden başlatıp dene yada nokianın sitesinden son versiyon nokia suite indirip dene.

• Sağolasın... Cihazım maalesef serviste olduğundan denemeyi cafe bilgisayarı ile yapacam sabaha. Aslında bunu en çok abim için istiyorum. Adamın pc var fakat sabit hat olmadığından net bağlatamadı. Eğer bu normal net kullanımını pc'de yaparsam bi cep gönderip bağlanmasını sağlayacam. O yüzden de benim deneyip kesinleştirmem gerekiyor. Inşallah cafede becerebilirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frk_Plt -- 1 Mayıs 2010; 2:27:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaTeeH

quote:

Orijinalden alıntı: fuatturkrap

arkadaşlar adil kullanım hakkı dolduktan sonra netten radyo dinleyebilir miyiz 96kbps ile? radio eksen mesela. aranızda adil kullanım hakkı dolmuş olan varsa bi deneyebilir mi?

Sorunsuz dinlersiniz. Ben rock fm i rahatça dinleyebiliyordum hız düşüşü olunca.

Bilgisayarı bilmem ama ben cepten dinliyorum bi çok radyoyu, hemde kesintisiz. Şu anki kullanımım 300 mb civarı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noxco

quote:

quote:

arkadaşlar adil kullanım hakkı dolduktan sonra netten radyo dinleyebilir miyiz 96kbps ile? radio eksen mesela. aranızda adil kullanım hakkı dolmuş olan varsa bi deneyebilir mi?

Sorunsuz dinlersiniz. Ben rock fm i rahatça dinleyebiliyordum hız düşüşü olunca.

Bilgisayarı bilmem ama ben cepten dinliyorum bi çok radyoyu, hemde kesintisiz. Şu anki kullanımım 300 mb civarı :)

meraktan soruyorum cep telefonunuzda radyo özelliği yok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_(87)

quote:

Orijinalden alıntı: Noxco

quote:

quote:

meraktan soruyorum cep telefonunuzda radyo özelliği yok mu?

kendi adıma cevap vereyim, bahsettiğim radyo istanbul radyosu. diğer şehirlerde fm bandında yayını yok..

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.