Şimdi Ara

VW 100.000 Bakım ve İşçilik Ücreti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
30.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yine herzamanki gibi 1 hafta öncesinden 21 Nisan Çarşamba günü saat 10:45 e randevu alarak 2007 Transporter aracımı Eskihisar VW yetkili servisine götürdüm,ve yine herzamanki gibi 13:00 te bakıma alınan araç 18:00 te teslim edildi.Yapılan işlemler ve ücretleri aşağıda ancak benim aklıma takılan bu parça tutarı kadar alınan işçilik ücreti.Sadece söküp takmaya bile yığınla para alıyorlar.Ustaların işçilik ücreti alması aslında normal ama bu durum bana oldukça anormal görünüyor.Öte yandan serviste maaşlı çalışan elemanın maaşını ben vermiş gibi oluyorum,adam zaten o iş için oradan maaş alıyor birde ne bu işçilik ücreti Allahaşkına,hemde parçayla aynı tutarda!!Şimdi ben pastane işletiyorum,sattığım pastadan hariç olarak birde tartma,paketleme,sarma ücretimi alayım işçilik ücreti adı altında.Hadi alıyorum pasta 20 liraysa 15 lira da ona mı alayım!Bu durum VW servisinde çalışanlarının üstün zeka ve becerisinden mi böyle yoksa her serviste bu ücretler böyle mi merak ediyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dranov -- 22 Nisan 2010; 9:03:18 >

• Göz ucuyla baktım ve aracına baya bi işlem yapılmış gibi gözüküyor...100.000 zaten ağır bakım.

Benim passat 60.000 de 6 kere bakıma gittim her bakım ücreti 700 tl altına hiç inmedi...Bilmiyorum herkes böylemi ödüyor ama çok pahalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: playumb

Göz ucuyla baktım ve aracına baya bi işlem yapılmış gibi gözüküyor...100.000 zaten ağır bakım.

Benim passat 60.000 de 6 kere bakıma gittim her bakım ücreti 700 tl altına hiç inmedi...Bilmiyorum herkes böylemi ödüyor ama çok pahalı.

Ağır bakım ama yapılan işlemler ve ücretleri belli.Ama benim dikkati çekmek istediğim işçilik ücretleri..
  • quote:

Göz ucuyla baktım ve aracına baya bi işlem yapılmış gibi gözüküyor...100.000 zaten ağır bakım.

arkadaşım sen her 10 binde 700 tl mi ödedin şimdi , böyle değilmi yanlış anlamıyorum ben ?
  • VW' nin opsiyon listesi gibi olmuş herşeyi yazıyorlar buda ona benzemiş. Çok para...
  • Yağ su değiştirmek ne zamandan beri ağır bakım oluyor? Bujiler değişir, şanzıman yağı değişir, fren hidroliği değişir, v kayış değişir falan da ancak ağır bakıma girer.
    Benim gördüğüm burada sadece yağ değişimi ve balatalar var, gerisi hikaye.
    Yağ+yağ filtresi+hava filtresi+işçilik özelde 100 TL Balata değişimi de sanırım bir o kadar tutar.

Toyota'da başıma gelen bir şeyi belirteyim. 60.000 km bakımında bilgisayarından 'bakım' diye işaretlettirmeden bakımını ve şikayetlerimi yaptırdım. İşçilik ücretinde otomatik olarak baya bir düşüş olmuştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlkerA. -- 22 Nisan 2010; 10:57:47 >
  • araç garantiden çıkmasın diye gittiğiniz yetkili serviste tüm bakımları toplasanız motor yaptırma ücreti kadar işçilik alıyorlar.

aracım dsg şanzımanlı değilse 0 km aracı bile doğuş yetkili servisine götürmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX35 -- 22 Nisan 2010; 11:03:48 >
  • "arka fren balataları sökmek ve takmak birim fiyat: 0,66tl miktar 90" 90 ne? dakika mı, saat mi? garip bir fiyatlandırma, bu paraya günde 5 tane fren balatası söküp taksam köşe olurum
  • servisler her durumda adamı yolmaktan başka birşey yapmazlar bence sanayide iyi bir sta bulmak en mantıklı olanıdır
  • Kumanda söküldü takıldı kısmı da şoför kapısı kapısını açınca içerideki ışık yanmadığından olayı anahtara bağladılar ve onu açıp kapattılar,sorun bunda dediler.Basit bir tırnak makasıyla bile açılan bu anahtarı açıp takmanın bedeli 44 lira..Sadece söküp takmak!!VW alacaklar bakın 2 değil 12 kere düşünün
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

quote:

arkadaşım sen her 10 binde 700 tl mi ödedin şimdi , böyle değilmi yanlış anlamıyorum ben ?

Kısmen,şöyle: Aracın ilk bakımı 400 küsür tutmuştu,ikinci bakım 600 küsür tuttu ve ikinciden sonra 700 ün altına birtürlü inemedik.

• Resimleri şu an göremiyorum. Özel servis Mi yoksa yetkili servis mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

Resimleri şu an göremiyorum. Özel servis Mi yoksa yetkili servis mi?

Eskihisar yetkili servis..

Bu arada işçilik ücretlerinden bahseden olmamış
  • vw servislerininde maşallahı varmış yani

@dranov haklısın kesinlikle fazla işçilik parçadanda kazanırlar diye tahmin ediyorum
  • bu yapılanların ağır bakımla uzaktan yakından alakası yok. bir çoğu da oldukça basit işlemler. yağ da anladığım kadarıyla varilden çekilip konmuş. artık çekilen pompanın durumunu siz düşünün. bence aşırı derecede pahalı verdiğiniz paranın yarı parasına bile çok rahat yapılırdı herhangi bir özel serviste. benim dayımda 2004 transporter var. ön amortisörlerin teki için 300tl+kdv+ işçilik dediler. aynı amortisörü orjinal vw yedek parça toptancısından çifti 240 liraya aldık. indirim yapmadan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

bu yapılanların ağır bakımla uzaktan yakından alakası yok. bir çoğu da oldukça basit işlemler. yağ da anladığım kadarıyla varilden çekilip konmuş. artık çekilen pompanın durumunu siz düşünün. bence aşırı derecede pahalı verdiğiniz paranın yarı parasına bile çok rahat yapılırdı herhangi bir özel serviste. benim dayımda 2004 transporter var. ön amortisörlerin teki için 300tl+kdv+ işçilik dediler. aynı amortisörü orjinal vw yedek parça toptancısından çifti 240 liraya aldık. indirim yapmadan.

100.000 km garantisi olduğu için garantinin bozulmaması için mecbur götürmüyoruz özel servise,yoksa ben yıllardır Gimattaki Elit Oto ya götürürüm araçlarımı..Garanti yeni bitti birdahakine götürmeyeceğim zaten..

• Gerçekten yüksek, acaba dizel olması ile mi alakalı diyeceğim ama mazot pompası falan değişmemiş ki.
  • bu ne fiyatlar böyle bende megane 2 var benzinli yetkili serviste en ağır bakımı 600-700 tl arası değişiyor 3-4 ay önce periyodik bakımı yapıldı extradan bujilerde var yetkili serviste toplam 158 tl tutmuştu
  • Yedek parca 10 bin bakım 90 bin bakım fiyatlarını birde bize sorun derim İrtibat Msn: otolamp@hotmail.com
  • CASTROLMOTOR YAĞ FİYATLARI 10W-40 MAGNETEC 4 LİTRE 55 LİRA CASTROL EDGE 5W-30 4 LİTRE 75 LİRA CASTROL EDGE 0W-30 4LİTRE 90 LİRA CASTROL EDGE 5W-40 TURBO DİZEL 4LİTRE 80 LİRA CASTROL EDGE 5W-40 4LİTRE 65 LİRA CASTROL EDGE SPORT 0W-40>>( BU ÜRÜN YÜKSEK PERFORMANSLI MOTORLAR İÇİN KULLANILIR ) 4LİTRE 115 LİRA CASTROLE EDGE 10W-60 SPORT ( BU ÜRÜN YÜKSEK PERFORMANSLI ARAÇLAR İÇİN KULLANILIR ) 4 LİTRESİ 125 LİRA) CASTROL MAGNATEC 5W-30 4 LİTRE 60 LİRA CASTROL TQ DIII OTOLAMTİK ŞANZIMAN YAĞI 1 LİTRE 20 LİRA CASTROL ENDRON 10W-40 DİZEL (YÜKSEK PERFORMANS ) 7 LİTRE 115 LİRA ( BP 10W-40 3LÜ KOLİ 4LİTRELİK KOLİSİ 135 LİRA CASTROL 10W-40 MAGNATEC KOLİSİ 4LÜ 4LİTRE KOLİ FİYATI 200 LİRA İRTİBAT Msn:otolamp@hotmail.com
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.