Silinen Dosyaları Kurtarma Anlatımları - File Recovery
51 Cevap127375 Görüntüleme19 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1430 Mesaj
21 Nisan 2010; 19:17:15 

Öncelikle herkese selamlar, dilim döndüğünce recovery programlarını kullanmayı anlatmaya çalışacağım ve beğendiğim programları zamanla ekleyeceğim. Anlatımlarımı altıntı adı altında dahi başka sitelerde ve forumlarda paylaşılmasını istemiyorum.

Şartların eşit olması için ilk testten önce hafıza kartını biçimlendirdim, daha sonra tüm dosyalarımı hafıza kartıma kopyaladım ve shift+delete yöntemi ile sildim. Şimdi teker teker elimden geldiğince programları inceliyorum.

Kullandığım ekipmanlar:
Kodak 128Mb Class2 Sd Hafıza Kartı
Sd Kart Okuyucu

Kurtarmaya çalıştığım dosyalar
Fotoğraf (.jpg .bmp .gif .png)
E-kitap (.pdf)
Müzik (.mp3 .wma)
Slayt (.ppt .pptx)
Metin dosyası (.doc .txt)
Mobil uygulama (.sis .sisx)
Sıkıştırılmış dosya (.rar .zip)
Video (.flv .avi)

Not: Fotoğrafların her dosya türünden 2’şer adet var ve dosyanın birinde Türkçe karakterler yok diğerinde ise Türkçe karakterlerde yazılı. Diğer dosyalarda Türkçe karakterler kullandım.
Not2: Kullandığım program sürümleriyle verdiğim linkler farklılık gösterebilir, elimden geldiğince tam sürümleri kullanmaya çalıştım çünkü demo sürümlerde belirli sayıda dosya kayıt gibi sorunlar çıkabiliyor.

Piriform Recuva v1.37.488
Recuva bilgisayarınızdan silinen dosyaları kurtarmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir program.. Dijital kamera veya mp3 player için de kaza sonucu sildiğiniz dosyaları kurtarmada kullanabileceğiniz Recuva küçük boyutu ve ücretsiz olmasıyla tercih edilebilir

Bilgisayarıma Kaydet

Tüm menülerin kullanımı aynı olduğu için sadece bu bölümü resimli anlatıyorum.

Programı ilk açtığımızda ki karşılama menüsünden resimleri seçip ilerliyoruz
0

Sonra arayacağımız sürücüyü de belirleyip ilerliyoruz
0

Derinlemesine taramayı da açıp işlemi tamamlıyoruz.
0

Son ekrandan kurtarmak istediğimiz resimleri seçip kurtar’a tıklıyoruz.
0

Resimlerin kaydedileceği konumu seçip bitiriyoruz.
1

Sonuç
Tüm fotoğrafları kayıpsız kurtardı. Yanlışlıkla silinen fotoğrafları kurtarmak için tercih edilebilir.
-1

Ayrıca
Resimler – Başarılı
Müzikler – Başarılı
Belgeler – Başarılı
Görüntü(Video) – Başarılı
Sıkıştırılmış – Başarılı
Diğer – Dosya türü fark etmeden silinen her şeyi buluyor - Başarılı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ugur851 -- 22 Nisan 2010; 2:05:22 >

Kafalarda hesaplar yapılır ve mesafeler konur, fakat bu kalp unutmaz, unutamaz ki zaten her kalp yıkılır ancak yenisi bulunamaz bir mesken, her anım birini özler, rüyada yolunu gözlediğim, düşünceler ve benliğimle canlanır tüm hatıralarım, bitince yalnızım, gözümü açtığımda kalmışım yanımda ailem ve birde arkadaşlarım....
Canon EOS 40D, Tamron 17-50mm F/2.8 Di-II XR IF AF, Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II, Canon EF 50mm f/1.8 II, Helios 44m-7 58mm f/2.0, Super Paragon 135mm f/2.8
Canon 60D'm çalındı seri no:2021202816

1430 Mesaj
21 Nisan 2010; 19:19:41 

Recover My Files v3.9.8.6053
Silinen belgelerinizi, grafiklerinizi, dijital kamera, fotoğraflarınızı, zip dosyalarınızı, e-postalarınızı, müzik, video ve diğer tüm dosya biçimlerinizi geri getirmenizi sağlayan üstün özellikli bir programdır.
Recover My Files, Geri Dönüşüm Kutusu'ndan silinmiş dosyaları, formatlanmış sürücülerdeki verileri ve hatta hiç kaydedilmemiş geçici sistem klasörlerini de geri getirebilme özelliğine sahiptir

Bilgisayarıma Kaydet

Programı açtığımızda karşılama ekranından “Fast File Search”ü seçip ilerliyoruz
0

Tarama yapacağımız birimi seçip ilerliyoruz
0

Kurtarmak istediğimiz dosya türlerini seçiyoruz, isterseniz hepsini de seçebilirsiniz
0

Ayrıca tek tek bir dosya türünü de seçebiliyoruz
0

“File type view” bölümden kurtarmak istediğimiz dosya türlerini işaretliyoruz. Ayrıca “other files” bölümünde diğer kurtarılabilecek dosyaları göstermesi bir avantaj bence.
0

“Save As”e tıklayıp dosyaların kaydedileceği yeri seçiyoruz
0

İşlem tamam
1

Her dosya türünde ayrı ayrı tarama yapılabilmesi bir avantaj. Programın arayüzünün inglizce olması ve ücretli olması birer dezavantaj. Tüm dosyaları kayıpsız bir şekilde kurtardı.

Kafalarda hesaplar yapılır ve mesafeler konur, fakat bu kalp unutmaz, unutamaz ki zaten her kalp yıkılır ancak yenisi bulunamaz bir mesken, her anım birini özler, rüyada yolunu gözlediğim, düşünceler ve benliğimle canlanır tüm hatıralarım, bitince yalnızım, gözümü açtığımda kalmışım yanımda ailem ve birde arkadaşlarım....
Canon EOS 40D, Tamron 17-50mm F/2.8 Di-II XR IF AF, Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II, Canon EF 50mm f/1.8 II, Helios 44m-7 58mm f/2.0, Super Paragon 135mm f/2.8

1430 Mesaj
21 Nisan 2010; 19:23:12 

Pc Inspector File Recovry v4.0
Pc Inspector File Recovery FAT 12/16/32 ve NTFS veri sistemlerini destekleyen bir veri kurtarma programıdır.
Boot Sektör veya FAT silinmiş ya da zarar görmüş olsa dahi sürücüleri otomatik olarak tespit eder
Dosyaları orijinal saat ve tarih ile yeniden yapılandırır
Yeniden yapılandırılmış verilerin kaydedilmesi için ağ sürücülerini de destekler
Herhangi bir indekste yol göstericiye sahip olmayan dosyaları yeniden yapılandırır. Ayni tarzdaki diğer rakip ürünler ise bu tür dosyaları yeniden yapılandıramamaktadır.

Bilgisayarıma Kaydet

Programı ilk açtığımızda açılan ekrandan “Recover Deleted Files”ı seçip ilerliyoruz
0

Dosyaların bulunduğu bölümü seçip onaylıyoruz
0

Dosyalarımız bulundu
0

İstediklerimizi seçip (mesela Ctrl+A) sağ tıklıyoruz ve “Save To” diyoruz ve istediğimiz yeri seçip kaydediyoruz
0

Sonuç
Tüm dosyaları kayıpsız kurtarmayı başardı. (Hatalar sebebiyle birkaç kez uygulamayı tekrar başlattım)

- Kullanımı çok karışık, daha basit bir ara yüz kullanılabilirdi.
- Farklı dosya türleri ayrı ayrı aranamıyor.
- Bir çok dili desteklemesine rağmen Türkçe bulunmuyor
- Bulduğu dosyaları kaydetmek çok uzun sürüyor. Bazı dosyalarda hata verip sistem donuyor. Ne zaman hata vereceği belli olmuyor. Tavsiyem 5er 5er dosya seçip kaydetmeyi deneyin.
+ Program ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

*Sanırım diğer programlarla sorunumu çözemezsem en son bununla denerim

1430 Mesaj
21 Nisan 2010; 19:25:16 

O&O MediaRecovery 6.1 Build 6182

Silinmiş Fotoğraflarınızı, Videolarınızı ve MP3'lerinizi Kurtarın. Düğününüzün, çocuklarınızın veya son tatilinizin yeri doldurulamayacak fotoğrafları silindi mi? Sakin olun - çaresi çok yakınınızda. O&O MediaRecovery silinen resim, video, ve müzik dosyalarınızı, tek bir tuşa basmanızla geri getirebilir.Silinen dosyalarınönceden kayıtlı olduğu cihazı (örneğin dijital kameranızı) bilgisayarınıza bağlayın. O&O MediaRecovery'i bilgisayarınıza yükleyin ve programı başlatın. Dosyayı bulmanızda asistan size adım adım yol gösterecek.

Önemli Özellikler:
Kurtarmadan önce dosyaları önizleme olanağı
Dijital görüntülerin ve MP3'lerin zahmetsizce kurtarılması
80 dosya türünü tanımlama ve kurtarma yeteneği
Yazılımın hatalı çalışması sonucu zarar gören veya silinen dosyaları bile kurtarma özelliği

Bilgisayarıma Kaydet

Programı çalıştırıp gelen ekrandan ileriyi seçiyoruz
0

Hangi bölümden dosya kurtaracağımızı seçiyoruz
0

Bölümü seçtik taramayı başlatalım
0

Tarama gerçekleşiyor
0

Kurtarmak istediğimiz dosyaları işaretleyip ileri diyoruz
0

Dosyaların kaydedileceği bölüm
0

Kaydetme Ekranı
0

+ Program İngilizce olmasına rağmen kullanımı çok kolay bir arayüzü bulunuyor
+ Dosyaları bulması ve kaydetmesi uzun sürmüyor
- Uygulama 30$ karışılında satın alınabiliyor.
- Dosyaları kendi adıyla bulamıyor file01 file02 şekline isimlendirme yapıyor
- Yaptığım aramada sadece fotoğraf, video ve müzik dosyaları bulabildi, diğer dosyaların hiçbirini bulamadı.
DN: Çok çok eski 4 adet fotoğrafımı buldu.

1430 Mesaj
21 Nisan 2010; 19:27:19 

Smart Flash Recovery v2.0
Smart Flash Recovery, Windows işletim sistemleri için veri kurtarma aracıdır. FAT 16/32 dosya sistemlerini destekler. Bu program ile herhangi bir depolama ortamından (flash sürücüler, USB sürücüler, dijital kameralar, PC kartı, multimedya kartı, güvenli dijital kart) kolayca veri kurtabilirsiniz.

Bilgisayarım Kaydet
Fat
Ntfs

Programın arayüzü çok basit ve kullanımı kolay. Full sürümünü aramama rağmen bulamadım bu yüzden kurtardığı dosyaların başarısı, kayıt süresi, bulma performansı ile ilgili resimli anlatım yapamıyorum

Kısaca anlatmak gerekirse programı açtığımızda dosya taraması yapmak istediğimiz sürücüyü seçip arama butonuna basıyoruz. Tarama tamamlandıktan sonra istediğimiz dosyayı seçip restore(öyle hatırlıyorum)’ye tıklıyoruz ve dosyaların kaydedildiği konuma gidip kontrol ediyoruz.

- Program 44.20$ ödenerek sınırsız kullanılabilir ama önce ücretsiz programları denemek gerekir.
- Fat ve Ntfs için iki ayrı program indirmemiz gerekiyor. Tek program bünyesin bulunsa kullanım açısından daha kolay olurmuş.
+ Kullanımı ve program arayüzü basit.

1430 Mesaj
22 Nisan 2010; 1:51:38 

Card Recovery v5.10.0121
CardRecovery, dijital kameralar tarafından kullanılan hafıza kartları için bir veri kurtarma yazılımıdır. Program hafıza kartlarından silinmiş, biçimlendirilmiş, kaybolmuş ya da bozulmuş resim, ses ve video dosyalarını kurtarabilir.

Sd, Cf, Xd, Memory Stick, MicroDrive, SmartMedia kart, MMC, MicroSD, MiniSD, SDHC gibi hafıza kartlarını tanır ve tarar.

Program sade bir arayüze sahiptir. Tek bir pencere içinde adım adım hafıza kartlarından kaybolmuş (ayrıca sabit diskleri de tarar) resim, video ve ses dosyalarını bulup, kurtarabilir. 1.adımda sürücü, kamera üreticisi, resim, film ve ses dosyalarını seçip, hedef klasörü de ayarladıktan sonra tarama işlemi başlatılır. Kayıp ya da silinmiş dosyaları bulduktan sonra dosyaları kurtarabilir.

Fazla ayar, ayrıntı içinde boğulmadan basit ve hızlı bir şekilde veri kurtarma işinizi yapabilirsiniz.

Bilgisayarıma Kaydet

Açılan ekrandan next’e tıklıyoruz
0

Sürücüyü, kurtarmak istediğimiz dosyanın türünü ve kayıt yapan cihazı seçiyoruz (istersek generic camera olarak bırakabiliriz)
0

Next’e tıklayıp aramayı başlatıyoruz
0

Sonuçları preview’e tıklayarak görebilir ve istediklerimizi seçebiliriz.
0

Next’e tıklayarak kaydetme işlemini başlatıyoruz.

+ Kullanımı kolay ve konusunda bir o kadar başarılı
+ Video, fotoğraf ve ses dosyaları için ayrı ayrı tarama yapılabiliyor.
+ Fotoğraf makinesi ve video kameraların silinen dosyalarını kurtarmak için üretilmiş ve bence kesinlikle ilk tercih edilmesi gereken programdır.
- 39.95$ ödemek suretiyle sınırsız olarak kullanabiliriz.

1430 Mesaj
22 Nisan 2010; 1:53:43 

UnDeleteMyFiles v2.6
UndeleteMyFiles ile yanlışlık sildiğiniz dosyaları (harddisk, usb bellek, flash disk vb. aygıtlardan) geri getirebilirsiniz. UndeleteMyFiles silinmiş medyalarınızdan veya dijital aygıtlarınızdan dosya kurtarmanın en hızlı ve en kolay yollarından biri.

Bilgisayarıma Kaydet

Ana ekrandan “File Rescue”yi seçiyoruz
0

İstediğimiz bölümü seçip “scan” diyoruz
0

İstediğimiz dosyaları seçip recover diyoruz
0

Dosyaların kayıt edileceği yeri seçip
0

Onaylıyoruz
0

İşlem Tamam
0

+ Tüm dosyaları sorunsuz kurtardı
+ Kullanımı kolay
+ Deneme sürümünde bile 10 kere kullanım hakkı var, dosyalarımızı kurtarmak için yeterli bir sayı
+ Media recover bölümüne hayran oldum diyebilirim, resimleri gösterip müzikleri çalabiliyor.
+ İsterseniz kısa yol olarak programı açınca “Deleted File Search”ü kullanabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ugur851 -- 22 Mayıs 2010; 23:44:44 >

1430 Mesaj
22 Nisan 2010; 1:56:13 

FileResque Pro v2.9.455
Herhangi bir nedenle kaybettiğiniz dosyaları geri getirmenizi sağlayan bir program... Program FAT12, FAT16, FAT32, NTFS ve NTFS 5 dosya sistemlerini destekliyor. Programın geri dönüştürme sihirbazı ile dosyalarınızı geri dönüştürebilirsiniz...

Programı çalıştırdığımızda zaten bölümler taranıyor istediğimiz bölümü seçip “Analyze”e tıklıyoruz

Recover’a tıklayıp kaydetmek istediğimiz bölümü seçiyoruz
0

Kaydediliyor
0

İşlem tamami OK diyoruz
0

+ En eski dosyaları bulma konusunda en başarılı yazılımlardan biri bence.
+ Kullanımı kolay, kurtardığı dosyalar sorunsuz
- Lisans ücreti 49.95$

1430 Mesaj
22 Nisan 2010; 1:58:27 

UnDelete Plus
ndelete Plus ile kaza sonucu sildiğiniz, çöp kutusundan kaldırdığınız veya bilinçli olarak shift tuşuyla kalıcı olarak sildiğiniz tüm dosyaları kurtarabilmeniz için hazırlanmış bir programdır.

Undelete Plus tüm Windows işletim sistemlerinde(Win 95/98/Me/NT/2000/XP/2003) ve tüm dosya sistemleriyle (FAT12/16/32,NTFS/NTFS5) kullanılabilmektedir ve taşınabilir hafıza sürücülerinden de (Flash Disk, Dijital Kart vb.) veri kurtarabilmektedir. Tabii şunu unutmamak lazım ki hiçbir veri diskten üzerine yeni veri yazılıncaya kadar silinmez. Bu nedenle dosya kaybından hemen sonra kurtarma işlemlerine girişilmelidir.

Bilgisayarıma Kaydet

Programı çalıştırıp, istediğimiz bölümü seçiyor ve “scan”e tıklıyoruz
0

Dosyalar bulundu, kayıt konumunu belirleyip “start undelete”ye tıklıyoruz
0

Programın deneme sürümünde bile dosyaları kayıt edemediği için başarısı konusunda yorum yapamayacağım, sadece dosyaları detaylı ve hızlıca arıyor.

1430 Mesaj
22 Nisan 2010; 2:01:20 

Active@ UNDELETE v7.3.003
Active@ UNDELETE, sabit sürücüler, disket sürücüler, çıkarılabilir sürücüler ve tüm RAID sistemlerindeki formatlanmış veya silinmiş verileri kurtarmanıza yarayan oldukça güçlü ve kapsamlı içeriğe sahip bir Veri Kurtarma Programıdır.

Bu program ile yukarıda saydığımız tüm medyalar yanında artık dijital kameralarda sıklıkla kullanılan Secure Digital, CompactFlash, SmartMedia, MemoryStick gibi tüm akıllı kartlardaki silinmiş veya formatlanmış verilerinizi de geri getirebilirsiniz.

Artık verilerinizin yanlışlıkla silinmesi, virüs tarafından yapılan formatlar veya yetkisiz kullanıcıların sisteminizde yarattıkları veri kayıpları bir sorun oluşturmayacaktır. Active@ UNDELETE ile tüm kaybolan bilgilerinizi geri getirebilecek, hiçbir dosyayı yanlışlıkla sildikten sonra da üzülmenize gerek kalmayacaktır.

Bilgisayarıma Kaydet

Programı çalıştırıyoruz, arama yapmak istediğimiz birimi seçiyoruz ve sağ tıklıyıp “scan” diyoruz
0

Dosya türlerini istersek belirleyip “scan”e tıklıyoruz
0

Arama ekranı
0

Sonuç
0

Gördüğünüz gibi çok fazla dosya var ve hangisi hangi dosya belli değil. “MEMORYTEST 0” a sağ tıklayıp “scan” ediyoruz. Ve souç
0

Kurtarmak istediğimiz dosyayı seçiyoruz ve sağ tıklıyıp “recover” diyoruz
0

+ Kurtarma başarılı ama kayıt yaparken hepsini aynı anda kayıt etmeyi başaramadım
- Fiyatı 40$-80$ arasında değişiyor

186 Mesaj
11 Mayıs 2010; 0:52:44 

Güzel çalışma. Tebrikler...

m.t

5 Mesaj
8 Haziran 2010; 17:11:01 

Ellerine kollarına sağlık üstad.Bende bizim iş yerindeki pc yi çökerttim içinde yedeklemediğim önemli microsoft office access dosyaları vardı hepsi gitti bugun google de ararken konuyu gördüm recover my files v4.6.0(786) indirdim 9 tane access dosyası buldu ama isimleri vs numaralardan olusuyor benim koydugum isimler degil bu dosyaları kaydedemiyorum serial mi istiyor crack ı flaan varmıdır bunun veya ne yapmam lazım üstad bi yardımcı olursan sevinirim şimdiden Teşekkür ederim .

Karanlık olmadan aydınlık değersiz bir pırlanta..

2845 Mesaj
18 Eylül 2010; 14:07:18 

Merhabalar yararlı bir konu olmuş eline sağlık dostum flash diskimden 2 adet rar dosyası silmiştim şimdi Recuva adlı programla taratıyorum inşallah geri getirebilirim.

Gears of War : 6500/6500 G
Seriously...
Seriously 2.0 , Seriously 3.0
Seriously Judgmental

See you on Xbox One !

1430 Mesaj
18 Eylül 2010; 18:21:12 

@trane1
Umarım kurtarabilirsiniz, konu aklıma gelmişken vakit bulunca yeni eklemeler yapayım

@tr-ance
Kusura bakmayın çok geç cevap verdim, mesajı yazdığınız dönemde bazı sebeplerden dolayı internete giremiyordum. Eğer hala çözemediyseniz sorunu, yardımcı olmaktan mutluluk duyarım

411 Mesaj
1 Ocak 2011; 9:50:02 

elinize saglık.güzel paylaşım

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
LANCER 1.5 İNFORM

1415 Mesaj
1 Ocak 2011; 13:36:58 

bende böye takılı kalıyor. Sandisk ultra kartım, laptopun dahili okuyucusuyla da, harici bir kart okuyucuyla da aynı problemi yaşadım Recuva ile. Nasıl aşabilirim bu problemi. Dosya 3-4 gb arası bu arada.

0

Ekteki dosya (1)

[Audio Technica AD900-Razer Goliathus-Logitech MX Revo]Ps3-Xbox 360-Z5500-Sony 40W4000 / Ex:Toshiba A200-1AH / Sony Vaio F11S1E
Pentax K-r 18-55 50-200
PSN: onnossadida

20689 Mesaj
22 Ocak 2011; 3:22:35 

Ücretsiz olanları deniyorum ama sonuç hüsran.

Şu anda Recover My Files 4.6.8(1012)'nin seriallini arıyorum ama lanetki yok ortalarda. Sadece bu program buldu ama bu da kaydederken register istiyor kafayı yemek üzereyim.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1707 Mesaj
20 Ağustos 2011; 2:32:19 

Çok Teşekkürler paylaşım için. Ancak kurtarılan video dosyalarını tekrar oynatmıyor o sorunu nasıl halledeceğiz?

Yalnız bu konu ile ilgili pm ime cevap verirseniz sevi

386 Mesaj
20 Ağustos 2011; 3:05:45 

Peki sildigimiz bir oyunu geri getirebiliyormuyuz?

1430 Mesaj
20 Ağustos 2011; 3:49:49 

@india_ipekyolu
Pm'i şimdi gördüm hemen yanıtlıyorum.

@heredot_t
Ben zor olacağını düşünüyorum açıkçası. Tekrar indirmek daha kolay olur en azından. Eğer save dosyaları varsa tabi, onları kurtarmak denenebilir bence.

1707 Mesaj
20 Ağustos 2011; 4:19:42 

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

788 Mesaj
1 Eylül 2011; 2:21:51 

üstad sence hangisi en iyi ?

588 Mesaj
1 Eylül 2011; 3:42:25 

teşekkürler paylaşım için

Ne Mutlu Türk'üm Diyene..

29 Mesaj
30 Eylül 2011; 13:39:58 

Merhabalar , Çok güzel bir çalışma eline sağlık ben gösterdiğiniz programlar ile bazı word ve excel dosyalarını kurtardım ama açmaya çalıştığımda sorun veriyor ve açılan dosya anlamsız karakter şekilinde oluyor mesela excel dosyasını şöyle açtı

̪âøro·ns¡²ö¿±neí!×ÍpÌ·îoİøQ&-Œ2ÉØb :ÎÒ¿ÚÆäm°í¶Á6¶ßۈ·Á6¦lƒmÿÅ60–ÌK&¾¢ ¸ |¾1î–õû~¾}Ó"t
§Nµô+ù¯™Ë¥_®±ñrº$©øàe:’ƔÙßæ7×íîı·[¨İbËݲå¦(^Îø“q‚RÑ"ù}£²ıYÉöۇÜ~{²}.vş¡!ŠJ­ÁÀ6Ÿ%kù¹Õm.Z=Ô6¡zÛ|ÙßæÑyÙæ݆¦|«¸Íåï¡îX]¾Mn‡öVîoö%I?~™A †ÙC[>9¦-ñ·%”¶©µüõVUWÓüÔæºÛ8ºM!~}
‡"ªŒ

tarzında gözüküyor sanırım kod ile ilgili önemli kişisel dokumanlarım vardı bu kurtarılan dosyaların düzgün gözükmesini nasıl sağlıyabilirim fikir verebilir misiniz?

76 Mesaj
30 Eylül 2011; 14:36:52 

quote:

Orijinalden alıntı: spearhead

Merhabalar , Çok güzel bir çalışma eline sağlık ben gösterdiğiniz programlar ile bazı word ve excel dosyalarını kurtardım ama açmaya çalıştığımda sorun veriyor ve açılan dosya anlamsız karakter şekilinde oluyor mesela excel dosyasını şöyle açtı

̪âøro·ns¡²ö¿±neí!×ÍpÌ·îoİøQ&-Œ2ÉØb :ÎÒ¿ÚÆäm°í¶Á6¶ßۈ·Á6¦lƒmÿÅ60–ÌK&¾¢ ¸ |¾1î–õû~¾}Ó"t
§Nµô+ù¯™Ë¥_®±ñrº$©øàe:’ƔÙßæ7×íîı·[¨İbËݲå¦(^Îø“q‚RÑ"ù}£²ıYÉöۇÜ~{²}.vş¡!ŠJ­ÁÀ6Ÿ%kù¹Õm.Z=Ô6¡zÛ|ÙßæÑyÙæ݆¦|«¸Íåï¡îX]¾Mn‡öVîoö%I?~™A †ÙC[>9¦-ñ·%”¶©µüõVUWÓüÔæºÛ8ºM!~}
‡"ªŒ

tarzında gözüküyor sanırım kod ile ilgili önemli kişisel dokumanlarım vardı bu kurtarılan dosyaların düzgün gözükmesini nasıl sağlıyabilirim fikir verebilir misiniz?

kurtarılan dosyayı neyle açtın ya da hangi program açıyor? dosya uzantısı görünmüyorsa, uzantı eklemeden excel üzerinden dosyayı çağırmayı dene.

A New Life

29 Mesaj
30 Eylül 2011; 14:43:58 

kuratrılan dosyaların dosya isimleri ve uzantıları aynı excel ler xls wordler doc resimler jpg , ama hiç birini açamıyorum opera ecxel word açabilecek bütü rogramlar la denedim açmaya çalıştığımda önce tanımlanmamış uzantı hatası veriyor. sonra yukarıdaki örnekteki gibi açıyor dosyaları , resimleri hiç açmıyor .....

ne yapmak lazım? 7

3 farklı kurtarma prıgramı ile kurtadım dosyaları sonuc aynı

2417 Mesaj
30 Eylül 2011; 16:54:51 

hocam hafıza kartlarında bazı programlar yetersiz kalıyor yani kurtaramıyor. bu durumda hangisi daha iyidir?

Galaxy Note 3 Kullanıcılar Kulübü
SAMSUNG GALAXY NOTE 3 - LTE [ N9005 ]
• Endüstri Mühendisliği • FENERBAHÇE • Polonya - Erasmus •
• Şimdi Çatı Katında İnziva Vakt • Her aradığınızı bulabileceğiniz mükemmel bir site •
• En son izlediğiniz film • BOŞ REKLAM ALANI • Asus N55S Serisi Kullanıcısı • Klanlar Oyuncusu •

Hey sen! Üşengeç değilsin, sadece mutsuzsun ve mutsuz insanlarda yorgun olur. Hiçbirşey yapmak istemezler...

4 Mesaj
29 Ekim 2011; 10:33:30 

arkadaşlar benimde sd kartımdaki 3gp videoar ve fotograflar silindi. bu programların bir kaçı videoları görüyor ama geri getiremiyor. aslında geri getirmek için lisan almam gerekiyor. bunun başka yolu yokmudur. veya bu programlar için serial bulabilirmiyim.. yardım edebilirmisin ?

4 Mesaj
31 Ekim 2011; 8:12:05 

Arkadaşlar ( CardRecovery ™ v6.00) bu programı serial bulabilirmiyim. veya 3gp formatındaki videolarım sd kartımdan silindi nasıl tekrar geri getirebilirim. herhangi bir fikri olan arkadaş var mı! Özel Mesajlara cevap yazamıyorum. çünkü ( GSM numaranızı onaylamadan özel mesaj gönderemezsiniz. ) böyle bir şey çıkıyor. numaramı yazıyorum, ama hala degişen bir şey olmadı.. yine özel mesaj atamıyorum. ama mesajlarınızı görebiliyorum. ilginiz için teşekkürler...

4 Mesaj
31 Ekim 2011; 14:27:27 

Arkadaşlar kimse neden yardım etmiyor....! hafıza kartımdaki silinen 3 gp formatlı videolarımı nasıl geri kurtarabilirim... ? yardım edebilecek kimse yok mu ?

1430 Mesaj
31 Ekim 2011; 15:06:24 

Pm'lere cevap veremiyorsanız buradan yardımcı olmaya çalıyışım, çünkü 2gün önce pm ile bilgilendirme yapmıştım. Dosyaları görüyor ama kurtarmak için lisans istiyor dediğiniz yazılımı buraya yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım. Bir de sürekli siteyi takip edemediğim için mesajları görmem biraz gecikebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ugur851 -- 31 Ekim 2011; 15:07:16 >

1477 Mesaj
31 Ekim 2011; 17:08:32 

eline sağlık güzel olmus.

Bugünler kötü olsa bile hep yarınlar güzel olacak derler peki bugünler dünlerin yarınları değil mi?

Büyük randevu bilsem nerede saat kaçta,Tabutumun tahtası bilsem hangi ağaçta.. ((( Necip Fazıl Kısakürek )))

4 Mesaj
2 Kasım 2011; 11:00:22 

Active@undelete 7.4

Handy Recovery 5.0

bu iki programdan en azından birinde bana yardımcı olursan çok sevinirim..

46 Mesaj
5 Kasım 2011; 14:51:49 

Merhaba arkadaslar. "O&O MediaRecovery 6.1 Build 6182 " bu programla format öncesi fotograflarımı kurtarmaya calıstım ve klasor halinde güzel bir şekilde kurtardım. Ancak klasördeyken buyuk sımgelere ayarlayıp bakıyorum fotograflara hepsi sorunsuz gorunuyor, sonra herhangı bırını acıyorum fotograflardan, resimin yarısı veya bır kısmı, hatta bazıları komple bozuk sekılde gorunuyor. Bunun sebebi ne olabılırki.. Programı crack li olarak kullanıyorum, satın almam mı gerekıyor yoksa, güncelleştirme falan mı istiyor ki?

2 Mesaj
24 Kasım 2011; 11:40:31 

Selamun Aleyküm...
Arkadaşlar ses kayıt cihazından yaklaşık 3 saate yakın bir kayıt silindi bunu kurtarabilecek olan varmı veya nasıl kurtarabilirim.Lütefen cvp yazın acil bekliyorum...Şimdiden teşekkürler...

1172 Mesaj
22 Aralık 2011; 22:03:58 

usb yada kartlarda en iyisi hangisi acaba

muhabbetten Muhammet oldu hasıl, Muhammetsiz muhabbetten ne hasıl

1430 Mesaj
23 Aralık 2011; 23:22:51 

quote:

Orijinalden alıntı: kişi

usb yada kartlarda en iyisi hangisi acaba

En iyi program bence budur
Link

288 Mesaj
1 Şubat 2012; 1:37:55 

Mesajımın bulunmasında fayda var.

307 Mesaj
13 Mart 2012; 16:15:53 

ARKADASLAR MERHABALAR,

daha ONCEDEN YANLISLIKLA SILDIGIM VIDEOLAR VARDI.

RECUVA ile COGUNU KURTARDIM ANCAK ASIL BANA LAZIM OLANLAR SORUNLU .

MESALA BIR AVI DOSYAM varDI BOYUT 2 GB VE 48 DAKIKA SURESI VARDI.

DOSYAYI BU SEKILDE KURTARDIM .OZELLIKLERDE 2 GB VE 48 DAKIKA YAZIYOR ANCAK VIDEO 4.DAKIKADA KESILIYOR...

BUNU DUZELTMENIN BIR YolU VAR MI ACABA...

ESKIDEN M.PLAYER ILE ACARDI SIMDI ACMIYOR VE VLC ILE ACILIYOR AMA 4.DAKIKADA KESILIYOR..

VAR MI BIR ÜSTAT TESEKKURLER YARDIM ICIN.......

2. ELİ VAR DİYE GİDİP CLİO SEMBOLEMİ BİNELİM...

46 Mesaj
13 Mart 2012; 16:20:32 

Çok güzel bir paylaşım. Ellerine sağlık. Emeğe saygı.

Bugün Allah için ne yaptın ?

307 Mesaj
13 Mart 2012; 16:26:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Ugur851

Öncelikle herkese selamlar, dilim döndüğünce recovery programlarını kullanmayı anlatmaya çalışacağım ve beğendiğim programları zamanla ekleyeceğim. Anlatımlarımı altıntı adı altında dahi başka sitelerde ve forumlarda paylaşılmasını istemiyorum.

Şartların eşit olması için ilk testten önce hafıza kartını biçimlendirdim, daha sonra tüm dosyalarımı hafıza kartıma kopyaladım ve shift+delete yöntemi ile sildim. Şimdi teker teker elimden geldiğince programları inceliyorum.

Kullandığım ekipmanlar:
Kodak 128Mb Class2 Sd Hafıza Kartı
Sd Kart Okuyucu

Kurtarmaya çalıştığım dosyalar
Fotoğraf (.jpg .bmp .gif .png)
E-kitap (.pdf)
Müzik (**** .wma)
Slayt (.ppt .pptx)
Metin dosyası (.doc .txt)
Mobil uygulama (.sis .sisx)
Sıkıştırılmış dosya (.rar .zip)
Video (.flv .avi)

Not: Fotoğrafların her dosya türünden 2’şer adet var ve dosyanın birinde Türkçe karakterler yok diğerinde ise Türkçe karakterlerde yazılı. Diğer dosyalarda Türkçe karakterler kullandım.
Not2: Kullandığım program sürümleriyle verdiğim linkler farklılık gösterebilir, elimden geldiğince tam sürümleri kullanmaya çalıştım çünkü demo sürümlerde belirli sayıda dosya kayıt gibi sorunlar çıkabiliyor.

Piriform Recuva v1.37.488
Recuva bilgisayarınızdan silinen dosyaları kurtarmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir program.. Dijital kamera veya mp3 player için de kaza sonucu sildiğiniz dosyaları kurtarmada kullanabileceğiniz Recuva küçük boyutu ve ücretsiz olmasıyla tercih edilebilir

Bilgisayarıma Kaydet

Tüm menülerin kullanımı aynı olduğu için sadece bu bölümü resimli anlatıyorum.

Programı ilk açtığımızda ki karşılama menüsünden resimleri seçip ilerliyoruz
0

Sonra arayacağımız sürücüyü de belirleyip ilerliyoruz
0

Derinlemesine taramayı da açıp işlemi tamamlıyoruz.
0

Son ekrandan kurtarmak istediğimiz resimleri seçip kurtar’a tıklıyoruz.
0

Resimlerin kaydedileceği konumu seçip bitiriyoruz.
1

Sonuç
Tüm fotoğrafları kayıpsız kurtardı. Yanlışlıkla silinen fotoğrafları kurtarmak için tercih edilebilir.
-1

Ayrıca
Resimler – Başarılı
Müzikler – Başarılı
Belgeler – Başarılı
Görüntü(Video) – Başarılı
Sıkıştırılmış – Başarılı
Diğer – Dosya türü fark etmeden silinen her şeyi buluyor - Başarılı

ARKADASLAR MERHABALAR,

daha ONCEDEN YANLISLIKLA SILDIGIM VIDEOLAR VARDI.

RECUVA ile COGUNU KURTARDIM ANCAK ASIL BANA LAZIM OLANLAR SORUNLU .

MESALA BIR AVI DOSYAM varDI BOYUT 2 GB VE 48 DAKIKA SURESI VARDI.

DOSYAYI BU SEKILDE KURTARDIM .OZELLIKLERDE 2 GB VE 48 DAKIKA YAZIYOR ANCAK VIDEO 4.DAKIKADA KESILIYOR...

BUNU DUZELTMENIN BIR YolU VAR MI ACABA...

ESKIDEN M.PLAYER ILE ACARDI SIMDI ACMIYOR VE VLC ILE ACILIYOR AMA 4.DAKIKADA KESILIYOR..

VAR MI BIR ÜSTAT TESEKKURLER YARDIM ICIN.......

2. ELİ VAR DİYE GİDİP CLİO SEMBOLEMİ BİNELİM...

1788 Mesaj
8 Nisan 2012; 0:03:07 

bende recuva yı denedim sd cardda evet çoğu fotoğrafı buldu ama önzileme yok diyo yinede seçip kurtar dediğimdede resmi açmıyor ne yapmam lazım yada bu resim artık kurtarılamıycak durumdamıdır?

158 Mesaj
13 Nisan 2012; 1:06:06 

kardeşim emeğine sağlık...

6 Mesaj
1 Temmuz 2012; 18:24:16 

quote:

Orijinalden alıntı: brkbrk34

hafıza kartındaki dosyamızı sildikten sonra diski tamamen doldurup sonra o dosyaları da silsek ilk baştaki dosyaya ulaşma şansımız olur mu?

Hafıza kartları için çok mümkün değil bu dediğiniz, hafıza kartları için sizin dediğiniz işlemden sonra dosyaların %100 kurtarılma şansı yoktur. Maksimum dönüş oranı %10 olacaktır.

Bunun yanında, bu %10'luk bölümde resimlerinde bir çoğu yarım açılacaktır. Bizzat benim başıma geldide :) yazmadan geçemedim...

Başarı oranı en yüksek olan program Recovery My Files'ın sondan bir önceki sürümüdür.

0

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardabeyaz -- 1 Temmuz 2012; 18:25:13 >

http://www.iddaamacsonuclar.com
http://www.quartzbeautyclub.com
http://www.ardabeyaz.com
http://www.askiaparati.com

6 Mesaj
13 Temmuz 2012; 13:28:49 

quote:

Orijinalden alıntı: garcia1905

bende recuva yı denedim sd cardda evet çoğu fotoğrafı buldu ama önzileme yok diyo yinede seçip kurtar dediğimdede resmi açmıyor ne yapmam lazım yada bu resim artık kurtarılamıycak durumdamıdır?

Dostum ben programları denedikçe yazıyorum burada... SD kartlar için en yararlı program sanırım bu...

Active Undelete Data Recovery V8.0.99

0

Recovery files deleted partition diye bir bölüm var, oradan %50'sini kurtardım ben sd carddaki resimlerin.

Bu arada bozuk olan resimleri açmanın bir yolunu bulamadım henüz... Sanırım bu çok mümkün gözükmüyor. Saygılar.

Saygılar.

http://www.iddaamacsonuclar.com
http://www.quartzbeautyclub.com
http://www.ardabeyaz.com
http://www.askiaparati.com

3395 Mesaj
20 Temmuz 2012; 17:58:50 

Arkadaşlar Dragon Age Origins Save'mi sildim galiba.Şöyle bir programa ihtiyacım var,isme göre arayacak.Mesela DeaThKiss di hesabımın adı DeaThKiss yazdığımda sadece o dosyalar çıkacak böyle bi program var mı?

Brace Yourself.
You don't have to endure to Skyrim sh1t.

1515 Mesaj
18 Ağustos 2012; 14:15:30 

takip

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3633 Mesaj
18 Ağustos 2012; 21:45:09 

genel olarak hangisini tavsiye edersin

Lumia 820 BLACK

346 Mesaj
29 Ağustos 2012; 17:46:39 

Uğur Bey pm attım...

3 Mesaj
11 Ekim 2012; 15:27:42 

l Yesterdata kullanıyorum, ve her zaman iş yapılır. I like it. Fotoğraf veya görüntü üzerine bir kez Evet, verileri geri gelmeyecek.

Herkes bir veri kurtarma yazılımı istiyorsanız, Yesterdata data recovery düşünülmelidir

442 Mesaj
15 Ekim 2012; 23:09:58 

Geçende telefonu bilgisayardan donanımı kaldır yapmadan kabloyu hemen çektim ve haafıza kartı hasar gördü. Mecbur format istedi. Şimdi Recuva ve Recover my files v5'i kullandım işe yaramadı :( hepsini tek tek mi deneyeceğim ? hangisidir hafıza kartı için en iyisi**

Karacaahmet/Kurtköy/Fatsa

1378 Mesaj
14 Kasım 2012; 23:13:59 

konuyu açan arkadaş eline sağlik işimize yaradi.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

...
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Silinen Dosyaları Kurtarma Anlatımları - File Recovery
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön