Şimdi Ara

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır) (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
29.098
Cevap
598
Favori
1.920.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Polemik

quote:

Orijinalden alıntı: cwr

+748433873488

ben de kullaniyorum shaker cok saglam bi kalem

Sağlam değil, sağlam ötesi.

Defalarca düşürdüm, en ufak bir tutukluk dahi yapmadı.

Ergonomisi çok eleştirilebilir ama sağlamlığına laf yok.

Aşırı bir sağlamlığı yok bence, hatta sağlam olduğunu bile düşünmüyorum. Birkaç kez düşürdüm hayata küstü kalem

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır)

Yıllardır bu kalemi kullanırım, sorun çıkartmamıştır bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: MAVİT

_uLuC_
    kardesım rotrıng tıkky 2 klasık bı model herkesın neredeyse hayatının bı kısmında kullanmıs oldugu bı kalem eksıklerı tutus yerının rahatsızlıgı bence tıkky 2nın en basıtınden bakacak olursak kagıt tutacagının bellı bı sure sonra esneme yapması bı eksık(kullanıma gore degısır tabı) genel olarak baktıgımızda yenı cıkan tıkkylerden oldukca ıyı bı mekanızmaya sahıp
    vısupencıl ıse rotrıngın cıkarmıs oldugu alt duzey bı kalem dıs gorunusunun ıyı oldugu belkıde ınsanı cektıgı dogru ama mekanızması ve uc kısmı ıcın aynı seyı soyleyemeyecegım kardesım

rotrıng'ın gercekten sahtesı cok var pıyasada ama plastık ve metal olması farklı zaman aralıklarında ve arasında fıyat farkı olmasından kaynaklanıyor cunku 16 tlyede tıkky bulabılırsın eger pıyasada kaldıysa genelde yurt dısında mevcut trdekı gıbı 5 tlyede
    umarım yardımcı olmusumdur.
    hayırlı olsun kalemlerın gule gule kullan kardesım

Visupencil'in alt düzey olduğu belli ama nedense yazış çok rahat geliyor(hafif) bana tabi plastik olduğundan adi gözüküyor ama bana rahat geldi dediğim gibi ... :)
    Rotring'in sahte olup olmadığını nasıl anlıyacağız,yazıyı mı kazıyacağız ? nasıl kazıyacapız tırnaklamı

Faber TK Fine Vario
    Rotring Rapid almayı düşünüyorum bunlar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ve şu hard soft ayarı uçta neyi etkiliyor(tk fine için)

• pentel q1000'i internette 15$'a buldum ancak kargosu 27$

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır)
  • balkanli
    kardesım turkıyede pek bulunmasada ınternet sıtelerınden bulabılırsın yınede sehrındekı buyuk kırtasıyelere bakmanı onerırım kardesım nadırde olsa ohtonun kalemlerınden bı kacını getırebıleceklerını dusunuyorum kardesım
  • Visupencil ın siyahı benimde hosuma gidiyo ama uzun yazımlarda elimi yoruyo . Sahte olup olmadıgını konusunda ise eskilerin cok sahtesini yapıyorlardı. tikky 1 ve 2 nin. bence güvenilir bir kalemciden alırsan sorun olmaz. vario yu kullandım ele filan oturuyo hard soft ta iyi ama kalemin ucu cok vasat. hemen yamuluyo, metal kısmı paslanıyo.bence f/p oranına göre vasat kalem. onun yerine pentel graph 300 daha iyi bence. (graph 300de şırınga gibi kalem arkadaş:))
  • Akin_tr
    tekrar donmenı beklıyoruz kardesım
  • kahtalı_mıçı
    kalemın hakkında genıs bı tanıtım beklerız kardesım
  • Mavit elimde lamy west germany üretim kalem var en aşşağı 20 senelik oldugunu düsünüyorum. beyaz lamy logo
  • Yağmurda Ölen Militan
    tıkky 1 gercekten saglam kalemdır
  • KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır)

tercihim faber castel grip serisi,,siyahı ve gümüşü var bende.
    canım sıkıldıkça değiştirip kullanıyorum.

rahatıma düşkünüm biraz,daha rahat bi kalem biliyosan önerebilir misin?
    kalitesi aynı kalmak şartıyla tabii
    fiyat aralığı 30-35 liraya kadar çıkabilir,kaleme servet yatırmayı düşünmüyorum da

• quote:

kahtalı_mıçı
    kalemın hakkında genıs bı tanıtım beklerız kardesım

hafta sonu sınavlarım var kardeşim, ondan sonra en kısa zamanda gözlemlerimi sizlerle paylaşacağım.
  • quote:

Yağmurda Ölen Militan
    tıkky 1 gercekten saglam kalemdır

Hocam, Pentel Graph 1000 For Pro ve Pentel Smash q1005 karşılaştırması yapabilir misin? Sizce hangisi
    daha güzel bir kalem ve daha iyi? Ben Graph For Pro olmayı düşünüyorum?

Bide eğer biliyorsanız Kuru Toga hakkında ne düşünüyorsunuz ve nerden bulabilirim?

Fikriniz varsa paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
  • _uLuC_
    kardesım rotrıngın yazısını kazımana gerek yok uc kısmını cıkar orjınal olan rotrıng hem kasaya hem uc kısma baglıdır ve plastık kısmı kalındır tıkky ıcın soyluyorum tabı.rapıd son zamanlarda bence rotrıngın yaptıgı en ıyı ıslerden bırı kısaca soyle acıklayım ucu tasarruflu verır kavucugu rahattır uc kısmı ıcıne gırer kolay tasınır ve cızım/yazım ıcın ıdealdırtk fıne tam anlamıyla bı cızım kalemı ucu yay ayarı ona gore ayarlı yınede ustundekı hard soft ıle yay ayarı degıstırılebılıyor hard cızım ıcın soft ıse yazım ıcın yay ayarı kardesım elın terleme yapınca bı sure sonra rengı atabılıyor kardesım haberın olsun genel anlamda ıkı kalemde cok guzel
  • | OMG! | kardesım servet yatırmadan ıyı bı kalem olsun dersen caran d'ache frosty sana ılk onerm cok guzel bı kalem tanıtımını yaptım bı goz at yok dersen bı kac onerıde bulunurum ama o kaleme bı bak
  • quote:

| OMG! | kardesım servet yatırmadan ıyı bı kalem olsun dersen caran d'ache frosty sana ılk onerm cok guzel bı kalem tanıtımını yaptım bı goz at yok dersen bı kac onerıde bulunurum ama o kaleme bı bak

Hocam sanırım benim postu görmedin. Tekrarlıyorum.

''Hocam, Pentel Graph 1000 For Pro ve Pentel Smash q1005 karşılaştırması yapabilir misin? Sizce hangisi
    daha güzel bir kalem ve daha iyi? Ben Graph For Pro olmayı düşünüyorum?

Bide eğer biliyorsanız Kuru Toga hakkında ne düşünüyorsunuz ve nerden bulabilirim?

Fikriniz varsa paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler''

• kahtalı_mıçı
    sınavında basarılar kardesım
  • @MAVIT , Pilot Shaker hakkindasenin görüsünü de ögrenmek istiyorum

daha önceden yazdiysan kbakma telden giriyorum da
  • Cheri Cheri
    kardesım benım sana onerım smsh olmayacak neden dersen su an uretımı durdu ve turkıyede bulunmuyor malesefve yurt dısından gelırken fıyatı oldukca cok artıyor.Bence Pentel Graph 1000 For Pro alman daha mantıklı cunku turkıyede var ve fıyat acsından smashla hemen hemen yakın olsada daha ıyı bı performans gosterıyor genel anlamıyla ıkısıde cızım kalemı ama graph 1000 smasha gore agırlıgını bellı eden bı kalem.kuru togaya gelırsek cok guzel bı mekanızma yapmıslar ne kadar yazarsan uc ılk kullandıgın gıbı yanı bı neyı mını acıyor dıyebılırız buda kırılmaları azaltıyor ucun tek taraflı yazmasından dolayı olusan kırılmaları.bence kalemın mekanızması guzel ama bırazda tıpıne onem verselerdı kalemın daha ıyı olurdu dıye dusunuyorum

• cwr
    kardesım bence shaker kalemlerde eksık olan bısey var oda tasarımbıraz tasarım konusunda gelısmelerı gerekıyor bence ve genel anlamda ama mekanık acıdan farklı bı cızgıdeler bunu tasarımla on plana cıkarabılırler
  • quote:

Cheri Cheri
    kardesım benım sana onerım smsh olmayacak neden dersen su an uretımı durdu ve turkıyede bulunmuyor malesefve yurt dısından gelırken fıyatı oldukca cok artıyor.Bence Pentel Graph 1000 For Pro alman daha mantıklı cunku turkıyede var ve fıyat acsından smashla hemen hemen yakın olsada daha ıyı bı performans gosterıyor genel anlamıyla ıkısıde cızım kalemı ama graph 1000 smasha gore agırlıgını bellı eden bı kalem.kuru togaya gelırsek cok guzel bı mekanızma yapmıslar ne kadar yazarsan uc ılk kullandıgın gıbı yanı bı neyı mını acıyor dıyebılırız buda kırılmaları azaltıyor ucun tek taraflı yazmasından dolayı olusan kırılmaları.bence kalemın mekanızması guzel ama bırazda tıpıne onem verselerdı kalemın daha ıyı olurdu dıye dusunuyorum

Saolun hocam fikrleriniz için. Zaten For Pro alıcam ben, dış görünüş çok daha güzel duruyor bana göre.
    Ve kalite/performans açısından da Smash'dan kötü değildir diye düşünüyorum, hatta daha iyi bile olabilir
    sizin dediğiniz gibi. Kuru Toga'nın mekanizması dediğiniz gibi çok güzel, o kalem 2'ye ayrılıyormuş sanırım, orijinal ve yüksek kalite olarak. Orijinal diye geçenin gövdesi plastik, yüksek kalite olarak geçenin
    gövdesi metalmiş.. Ama kalemi nerden bulabilirim bilmiyorum. Hangisini bulursam bulayım alıcam.
    Kuru Toga ve Pentel For Proalıcam şimdi de.. Kalem manyağıyım hocam nerden bulaştı bu hastalık bana bilmiyorum.

Piyasada neredeyse kullanmadığım kalem kalmadı pahalı ve kaliteli kalemlerden.. Bişey değil millet sövüyor artık. Pentel For Pro kalemkutusu.com'da var ama Kuru Toga yok sanırım.. Arayıcaz artık.

Tekrar teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.