Şimdi Ara

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır) (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
29.099
Cevap
598
Favori
1.920.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MAVİT

sanalortamorg
    kardesım genel olarak mekanızmalarında bı fark yok soyle dusunebılırsın tıkky2 vardır bıde rotrıng t ler vardır bırı renklıdır tıkkydır bırı klasık kahverengıdır T dir.
    pentel smashta öyle q1005 ın farklı renklerı vardır q1000 klasıktır q1005 e gore genel anlamda soylenecek pek bı fark goremıyorum ben bu kalemlerde . pentel graph 1000 ve pentel graphgear 1000 gelecek olursak kardesım kalemlerın tıpını begenmemen normaldır cunku bı sure sonra bıkmaya baslarsın.ama bu ıkı kalemın tasarımları farklı olsada amac acısından bırzda olsa farklılıkları var graph tam olarak cızıme yonelmıs bır kalem ama graphgear oyle degıl hem yazım hemde cızım ıcın ıdeal bı kalem bence graphgear 1000 bı ogrencı ıcın daha ıdeal bı kalemdır kardesım kalemınden sıkıldıysan ufak eklemeler yapabılırsın kalemıne tutacak lastıgı gıbı yada bellı bı sure farklı bı kalem kullanmalısın o zaman kalemının modelı tekrar hosuna gıtmeye baslayacaktır

graphgear 1000 benimde hoşuma gitmedi aslında yazmak için daha kullanışlı gibi dursada şekli hiç cezbedici gelmedi kalem dediğinde biraz göze hitap edicek özellikle fazla zaman geçiriyorsan

• HakikiVisco
    evet kardesım bunu kalemlerın uc borusu ve ucu veren ondekı mekanızması ıle ılıskılendırebılırsın.neyse artık kardesım bıdaha sıparıs verırsen istersin artık
    evet kardesım ıkı farklı secenek derken 0.5 0.7 yı kasttedıyor olmalı kardesım bence faberın cıkardıgın en kılasık en degısmez modellerınden bırı uzun kullanımlarda elde agrı yapabılıyor yada nasırlasmaya neden olabılıyor kısıye gore kardesım pek tavsıye etmıyorum ben aslında yıllar once bu modeller almanyada uretılırdı mekanızmaları cok kalıtelıydı ama sımdılerde japonyada uretılıyor ve mekanızma kalıtesı oldukca dustu bence fark yaratan bı kalem ıstıyorsanda alma derım cunku beledıye tarafından dagıtılmıs gıbı herkeste olması senı rahatsız edebılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAVİT -- 31 Mayıs 2010; 13:34:40 >
  • alper201
    sabırsızlık olunca ınsana 1 hafta 1 ay gıbı gelır baska seylere odaklan kardesım sıparısınden sonra bencede kalem göze ele bütceye hitap etmelı
  • Ben Rotringlerime baktım 2.tanesi uçtaki metale bağlı değil ama iç aksam yapışık kalemin içine.tiikky 1 yağışık değildi ama .... eski bir kalemdi,çıkmış felan olabilir mi?... 0,3 kalemlerin özelliği nedir :) rotring rapid 0,5 mi 0,7 mi alayım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uluç. -- 30 Mayıs 2010; 14:45:19 >
  • mavit ben graph1000 sipariş ediyordum ama sen graph 1000 nin sadace çizim için uygun oldugunu söyledin.Ben öğrenciyim yazı yazmak için kullanacam.Graphgear daha iyi bir tercih mi graphlada güzel yazılıyormu?

birde lamy safari hakkında yorum yapabilirmisin nasıl bi kalem oldugunu çok merak ediyorum
  • Merhaba.

Bende kalem tavsiyesi istiyorum:
    Fiyat Aralığ:0-20tl olsun.

Yazması kolay ve eli ağrıtmayan görünüşü güzel bir kalem ve kullanım süresi uzun bir kalem olursa çok güzel olur.
  • quote:

kahtalı_mıçı
    sınavında basarılar kardesım

teşekkürler kardeşim. hemen crossum hakkında yorumlarımı yazayım. uç çıkması için kalemi saat yönünde yarım tur çevirmeniz gerek. uçu koruyan küçük metal kısım içeriye girebiliyor. saat yönünün tersine çevirdiğinizde ise komple uçu ve koruyucu uçu içeriye alabiliyorsunuz. bu bildiğim kadarıyla kurşun crossların ortak özelliği. daha önceki kullandığım yarı altın kaplama ince crossda bu mekanizmaya sahipti. kalem el izi çok belli ediyor, ama kesinlikle elden kaymıyor. eliniz ne kadar terlerse terlesin. altın olduğundan dolayı ele yapışıyor. krom kaplama olanları elden kayar ama. kaleme uçu tepesinden koyuyoruz, içinde ufak yeşil bir silgisi var ama ben kullanamayacağım. genel olarak kalem ben burdayım diyor, dikkatleri çekiyor. unutmadan kalemin uç kısmı yaylı, yani biraz sert yaparak bastırırsanız uç kısmı yaylanıyor bence çok güzel bir özellik.
    benim diyeceklerim bu kadar, bir kaleme bu kadar para verilirmi diyen arkadaşlara sadece kullanmadan bilemezsiniz, anlayamazsınız diyorum. :) bundan önceki emektarım ise parkerin komple krom bir kalemi var oydu modelini bilmiyorum. senelerce parker kullandım neredeyse hayatımdaki bütün sınavlarıma onunla girdim iyi kötü bütün yazılarımı onunla yazdım. manevi olarak parkerin yeri bende apayrıdır. umarım crossumlada güzel günler geçiririm. :)

• _uLuC_
    Kardesım rotrınglerının ıc aksamının fotoraflarını koyarsan yardımcı olurum bı yanlıs anlasılma var sanırım tıkky 1ın modelı farklı kardesım tıkky 2 ıle aynı degıl ıc kısmı zaten tıkky 2 ıcın konusmustum hatırlatırım0.35 uc kalınlıgıdır 0.5 0.7 gıbı kardesım.rotrıng rapıde gelırsek 0.7 almanı tavsıye ederım eger yazmak amaclı kullanacaksan teknık cızım ıcın alıyorsan 0.5 uygundur kardesım
  • Buroc.k
    caran d'ache frosty onerırım sana kardesım.ama pıyasada bununan bı kalem arıyorsan rotrıng rapıd ve tombow cool'a bakmanı onerırım kardesım frostynın tanıtımı bulunmaktadır konumuzda bence aradıgın ozellıklere uyan bı kalem omur boyu garantılı olması uzun surelı kullanım ıcın bı garantı ve farklı bı model olması herkeste bulunmaması bence ıyı bı ozellık
  • kahtalı_mıçı
    tesekkurler kardesım umarım yenı kalemınle hayatta ıstedıgın yerlere gelırsın
  • Evet arkadaslar bugun multı fonksıyonlu bır kalem tanıtacagım

ADI:pelikan mp25
    FIYATI:33-34 tl
    URETICI/ÜLKE:Almanya
    TÜR:Multı fonksıyon

evet arkadaslar ılk multı fonksıyonlu kalemımızı tanıtacagız bugun.pelıkanın cıkarmıs oldugu mp25.
    Kalem 4 fonksıyonlu fonksıyonları arasında 0.7 versatil, kırmızı tukenmez, sıyah tukenmez ve turuncu fosforlu yer alıyor.
    Kalem tasarımıyla gercekten cok guzel bı gorunum sergılıyor.govdesının metal olmasına karsın ele alındıgında cok guzel bı puruzsuzluk hıssı uyandırması kaleme hos bır yapı kazandırmıs
    kalemın gorundugunden ınce yapısı ınternet sıtelerınde resımlerde gordugunuz pelıkan mp25ı adeta yalanlıyor.kalemın 4 fonksıyonlu olmasına karsın bu kadar ınce olması
    kullanıcının rahat etmesını saglıyor ortalama bı kalem kalınlıgındakı mp25 multı fonksıyonlu oldugunu bellı etmıyor.kalemın mekanızmasına gelecek olursak kalemı yan yatırdıgınızda ust kısma
    gelen kısmı bastıgınız an cıkıyor mesela red yazan kısmı uste gelıyorsa kırmızı tukenmez kalem ıslevı goruyor kalemınız.kalemın tukenmez seceneklerınde pek bı sorun yasanmasada 0.7 nversatıl kalemının basımı oldukca sert ve bıraz kas gerektırıyor basmak ıcın
    kalemın kapagının altında bı sılgı yer alıyor ama pek kullanacagınızı zannetmıyorum cunku kalem daha cok tukenmez fonksıyonlarıyla on plana cıktıgı ıcın sılgısı oldugunu unutmamak mumkun degıl.kalem sık bır gorunume sahıp olsada versatıl mekanızması bekledıgın kadar degıl acıkcası ama
    kalem fonksıyonları arasındakı gecıs gercekten cok hos kalemın fonksıyonlarını kullanırken kullandıgınız fonksıyonu gerı cekmek ıcın kalem tutacagında sıyah bır dugme bulunuyor.
    ARTILAR VE EKSILER
    +Kalemın tasarımı gercekten cok hos kaleme ayrı bır hava katmıs
    +fonksıyonlar arasındakı gecıs standartların uzerınde
    +tukenmez ozellıklerınde kullanılan uclar gercekten canlı renkler barındırıyor
    -kalemın 0.7 versatıl mekanızması standartların ustune cıkamıyor
    -0.7 versatıl fonksıyonunun basımı gercekten cok sert
    -kalemın uç kısmında bır bosluk olusuyor ve bu bosluk yazarken ses cıkarmasına sebep oluyor versatılde daha cok bellı oluyor tukemmezlerde fazla bellı olmasada

• quote:

kahtalı_mıçı
    tesekkurler kardesım umarım yenı kalemınle hayatta ıstedıgın yerlere gelırsın

teşekkürler kardeşim, güzel dileklerin için Allah razı olsun.

tanıttığın kalemin zamanında çin malı olanını kullandım mekanizması pek sağlam değildi yada bana dayanamadım kalem. birde uç koyması oldukca sıkıntılı oluyor standart bir kalemden geçince. dediğin gibi kurşun kalem modunda uç çıkarmak istendiğinde biraz sert basılmalı.
  • kahtalı_mıçı
    evet kardesım basması ıcn bıraz guc gerekıyor
  • quote:

_uLuC_
    Kardesım rotrınglerının ıc aksamının fotoraflarını koyarsan yardımcı olurum bı yanlıs anlasılma var sanırım tıkky 1ın modelı farklı kardesım tıkky 2 ıle aynı degıl ıc kısmı zaten tıkky 2 ıcın konusmustum hatırlatırım0.35 uc kalınlıgıdır 0.5 0.7 gıbı kardesım.rotrıng rapıde gelırsek 0.7 almanı tavsıye ederım eger yazmak amaclı kullanacaksan teknık cızım ıcın alıyorsan 0.5 uygundur kardesım

Sen bizi iyice cahil belledin :) .. 0.3 uç kalınlığı biliyorumda hani silik felan mı yazıyor teknik resim için mi vb.. resimleri en kısa zamnda ekliyeceğim...

• _uLuC_
    estafurullah kardesım oyle demek ıstemedım tabı evet kardesım daha ınce oldugu ıcın teknık cızım ıcın tercih edilen bır uc kalınlıgısilik degildir kullandıgın ucun kalıtesıne gore degısır bu sılık olup olmaması sadece inceltilmis bı uc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAVİT -- 1 Haziran 2010; 10:56:21 >
  • MAVİT benim siparişi hala kargoya vermemişler kaç gün oldu aradım hala değişen bişey yok acayip sinir oldum ben böyle bişey görmedim
    KALEM KUTUSU
  • Bunları alcez galiba pentel graph 1000 32 tl yada fine vario 22tl OFFICE1SUPERSTORE nasıl uygunmu? çavuşlar hangisi iyi??
  • süper baslık olmus..tebrikler
  • alper201
    walla kardesım elımde olsa anında gonderırım yogunluk vardır bıraz arayıp konus derım 2 ıs gunu ıcınde kargoya vermelıler
  • Akin_tr
    Kardesım pentel graph 1000 bana daha yakın geldısonuc ıtıbarıyla ıkısıde cızım kalemı ve gunluk olarakta kullanabılecegın model arıyorsun buyuk ıhtımalle ve graph varıoya gore bıraz daha sportıf ve gunluk ama tasınmasına dıkkat et kardesım sıteye baktım kalemlerın normal bı pıyasa fıyatı vardır her sıtede her urunu aynı uygunlukta bulamasanda alacagın urunun senın ıcın uygun olması yeterlıdır dıye dusunuyorum kardesım
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.