Şimdi Ara

PHILIPS SHE 6000 Detaylı Kullanıcı İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
2
Favori
24.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese Merhaba, piyasada malumunuz philips kulaklıklarının kalitesizliği konusunda bir fırtına var. Son zamanlarda kulakiçi kulaklıklara karşı merağım iyice artmış durumda bir müzik sever olarak. Şu ana kadar elimden çok fazla kulaklık geçmese de en azında bir kaç tane deneme şansım oldu.

Son 1 haftadır SHE 6000 modelini biraz araştırdım. Akustik konusunda beğenildiğini gördüm. Bende merak edip en sonunda bitane sipraiş verdim; Forumda bu kulaklıkla ilgili her hangi bir inceleme bulamadığım için yazmaya karar verdim. İşte Sonuç:

Paketleme ve Kutu İçeriği:

Ürünü Kutusu çoğu üründe kullanılan sert saydam plastikten yapılmış. Kutunu boyutu makul seviyelerde.
    Kulaklık oldukça güzel ve sade bir şekilde paketlenmiş, öyle ki kulaklığı kullandıktan sonra bile tekrar ilk açtığınızdaki gibi tekrar kutusuna yerleştirebilmeniz mümkün.

Kutunun hemen altına ise bir bant yardımı ile taşıma çantası yerleştirilmiş. Çantası da kulaklık ile sarı çizgileriyle uyumu yakalamış durumda. Kutunun ön yüzeğinde silikon başlıklarıtan her bir boylarından birer tanesi ön tarafa koyulmuş, diğer eşleri ise kutunun içindeki başka bir plastik poşetten çıkıyor. Ayrıca unutmadan 4 farklı boyutta silikon başlıkları var.

Kablo kalaitesi hiç fena değil. Şöyle bir asılma denemsi yaptım kolay kolay kopacak gibi gözükmüyor. 1,2 m uzunluğunda kablo var ve içinden uzatma da çıkmıyor. Ama uzunluğu yeterli merak etmeyin. Kulaklık görünüş olarak oldukça sportif duruyor ve görünüş olarak gayet hoş. Bunların dışında değinebileceğim fazla bir ayrıntı yok.

SES KALİTESİ

Çoğu kişinin merak ettiği malum konu; açıkçası herkes gibi kötü bir kulaklık diyemeceğim. Çünkü gerçekten de kötü bir kulaklık değil hatta parasını hakeden bir kulaklık. Şu ana kadar EP-830, EP-630, EX82, AKG K324 P(hala kullanmaktayım). Şunu çok rahat söyleyebilirim ki bu kulaklıkta ses derinliği gerçekten daha fazla, hiç sıkılmadan sürekli dinlediğim şarkılarda bile bazı ayrıntıları bu kulaklıkta daha rahat duygum ve bu gerçekten çok güzel bir olay. Özellikle rock müzik dinleyenler bence bu kulaklığı baya bi sevecekler.

Bass konusunda maalesef ürünün satışındaki açıklamalarla uzaktan yakından alakası yok, Ancak hiç mi bas yok bu merette? Hayır tabiki de var ama EP-830-630 gibi serilerdeki bass ı asla beklemeyin. Bass orta seviyede var yani çok da düşük değil. Tizleri kulak tırmalamıyor son seste bile tizleri bu kadar güzel duymamıştım diğer kulaklıklarımda. Midlerdeki tonları da bu uyumun içinde alıyorsunuz. Seslerde arka plana düşen hiç bir melodi ve enstrüman yok!. Ep-630 ve 830 serilerinden daha fazla ses derinliğine sahip. Dediğim gibi aşırı bass tutkunlarını memnun edecek bir kulaklık değil(özellikle ep630 misali). Tabi kulağınıza uygun olan kulakçık başlıklarını takmanız da önemli bir ayrıntı. EX82 ye göre biraz daha zayıf ancak kalın bas vuruyor, K324P yi bu konuda hiç karşılaştırmıyorum bile. Ancak 104 dB in hakkını sonuna kadar veriyor. Üstelik son ses seviyesinde şarkılarda bozulma da olmuyor. Ayrıca sahnesi çok geniş olduğu için film izlerken geniş sahnelerde her ayrıntıyı yine yakalayabiliyorsunuz. Bir de Dolby Surround modunda izlerseniz tadından yenmiyor wallahi.

Kulaklık yalıtım konusunda maalesef zayıf. Dışardan gelen gürültüleri kesme konusunda çok iyi değil ama çok da kötü değil. Kulaklığın arka tarafındaki akustik çıkış boşluğu olduğu için otobüste vs. giderken eğer yüksek sesle müzik dinlerseniz yanınızdaki sizi çok rahat duyabilir. Yani dinlediğiniz müziği dışarıya veren bir kulaklık.

SONUÇ
    Keşke kulaklık hakkında daha fazla şeyler yazabilseydim ancak yukardakilerin dışında ekstra bir şey yazamıyorum. Kısaca belirtmek gerekirse; en yüksek seste bile sesteki ayrıntıları daha fazla ve kayıpsız şekilde duymak ve aşırı bass lı müzik istemiyorsanız bu kulaklığı öneririm. Kutusunda da yazıdı gibi "virtual surround" etkisine sahip bir kulaklık.

Ancak yalıtım konusundaki eksikliği ve dışarıya ses vermesi gibi etkenleri de unutmayın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laztronot -- 18 Aralık 2010; 12:03:48 >

• Eline sağlık, fotoğraflarla birlikte güzel inceleme olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuttFTS.

Eline sağlık, fotoğraflarla birlikte güzel inceleme olmuş

Rica ederim, açıkçası kulaklığı oldukça beğendim, üstüne basa basa söylüyorum ki ses derinliği bu kulaklıkta çok çok iyi
  • tşk ederim, çok faydalı oldu, bana dip bass'ları veren bir kulaklık lazım çünkü, bunu bildiğim iyi oldu. peki bu creative EP-830 ile 630 arasındaki fark nedir? desibelmi? hatta birde 480 modelide var, hepsinde eğer bass'lar aynı ise, yüksek ses istemediğim için 480 tercih ederim fiyatından dolayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpkop

tşk ederim, çok faydalı oldu, bana dip bass'ları veren bir kulaklık lazım çünkü, bunu bildiğim iyi oldu. peki bu creative EP-830 ile 630 arasındaki fark nedir? desibelmi? hatta birde 480 modelide var, hepsinde eğer bass'lar aynı ise, yüksek ses istemediğim için 480 tercih ederim fiyatından dolayı.

Rica Ederim. Aslında 830 ile 630 arasında öyle ahım şahım bi fark yoktur. EP-630 da çok yoğun bass vardır ve güzeldir de. EP-830 da bu bass dengesi biraz tizz ve midlere kaydırılmış. Yani 630 un iyileştirilmiş hali gibi bir şey. Ep-480 hiç elime geçmedi ancak çok da güzel yorumlar söylenmiyor ep480 hakkında.

Ayrıca yukarda da belirttiğim gibi, bu kulaklığın son ses seviyesi bile insanın kulağını tırmalamıyor. Akustik çıkışları olduğu için midir nedir anlamadım. En son EP-830 kullanırken son ses açamıyordum özellikle tizz olan şarkılarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laztronot -- 25 Nisan 2010; 21:31:30 >

• gittim ve gene eski dost SONY "MDR-EX300SL" aldım bende artık. :-) bildikten şaşmamak diye buna denir sanırım.
  • quote:

gittim ve gene eski dost SONY "MDR-EX300SL" aldım bende artık. :-) bildikten şaşmamak diye buna denir sanırım.

Düşüncelerin neler??? yani bas mid tiz konusunda ??
  • peki bu kulaklığın fiyatı nedir
  • 1 hafta önce kulaklığı deveyuku.com dan almıştım, çoğu yerden en uygun fiyata ordan bulmuştum ancak şu anda orda da stokta yok gözüküyor.

http://www.incehesap.com/philips_she6000_kulakici_kulaklik-529-13004.html?ref=akakce&v=1.19.9

Ancak bu mağazada stokta mevcut fiyatı da uygun
  • peki sizce hangisi daha kaliteli ona göre alıcam bu ürünmü yoksa SHE 9500 mı hangisi daha iyi sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: canerer

peki sizce hangisi daha kaliteli ona göre alıcam bu ürünmü yoksa SHE 9500 mı hangisi daha iyi sizce

9500 ü pek kullanmadım, ama çoğu yerde okuduğum kadarıyla parasının karşılığını veren bi kulaklık değilmiş. Tabi kullanan arkadaşların fikri de önemli burada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darbelux

quote:

peki sizce hangisi daha kaliteli ona göre alıcam bu ürünmü yoksa SHE 9500 mı hangisi daha iyi sizce

9500 ü pek kullanmadım, ama çoğu yerde okuduğum kadarıyla parasının karşılığını veren bi kulaklık değilmiş. Tabi kullanan arkadaşların fikri de önemli burada.
    evet bende okudum ama bi okadarda memnun olan var bu iki üründen birini almak istiyorum ama kaarar veremedim
  • valla buna 37 tl vericeğinize mymemory'den sennheiser cx300 alın daha iyi oda 40 tl civarına geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marine-gear -- 30 Nisan 2010; 20:18:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-testers

quote:

gittim ve gene eski dost SONY "MDR-EX300SL" aldım bende artık. :-) bildikten şaşmamak diye buna denir sanırım.

laptop vb. ortamlarda kullanırsan diğer rakiplerinden ayırt edemiyorsun, ama ipod'a taktım, gerçekten parasına değdiğini gördüm. enstrumantel chillout dinlerim, tüm eski mp3'leri şimdi yeniden dinlemeye aldım :-)
    Bende Philips SBC 200'de var, ancak bu Sony çok daha iyi Dip BASS'ları hissettiriyor. daha yeni teknoloji tabiki. dışardan sesleride duymuyorum, yalıtım çok iyi. kablosuda çok uzun. iyi bir avantaj.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpkop -- 30 Nisan 2010; 22:03:22 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: x-testers

quote:

laptop vb. ortamlarda kullanırsan diğer rakiplerinden ayırt edemiyorsun, ama ipod'a taktım, gerçekten parasına değdiğini gördüm. enstrumantel chillout dinlerim, tüm eski mp3'leri şimdi yeniden dinlemeye aldım :-)
    Bende Philips SBH 200'de var, ancak bu Sony çok daha iyi Dip BASS'ları hissettiriyor. daha yeni teknoloji tabiki. dışardan sesleride duymuyorum, yalıtım çok iyi. kablosuda çok uzun. iyi bir avantaj.

Teşekkürler..

• valla bende alıcam ya psp de müzik dinlemek için kaliteli bişeye benziyo
  • bu arada SHP-2000 içinde yorum yapmayı unuttum:

İlk çıkan versiyonu SBC-200. Yine aynı kasayı bu sefer SHB-2000 olarak çıkarmışlar. arada ciddi ses kalitesi var.
    Tizlerde pek fark yok gibi ancak Bass'lar x2 durumda.
  • quote:

valla bende alıcam ya psp de müzik dinlemek için kaliteli bişeye benziyo

eğer dışardada ipod vs. playerlara takmayacaksan SHP-2000 gayet performanslı ve ekonomik bir çözüm. 30 tl çünkü.
  • Ya bu kulaklığı dün aldığım Chip dergisinde ürün inceleme bölümünde gördüm..Çok iyi die not vermişler..Özellikle konuyu açan arkadaşında dediği gibi akustik olarak çok güçlüymüş.Bende müzikte bass a değil daha çok enstrümanları tek tek duymaya meraklıyım..Bu kulaklık bunu vaadediyorsa bende hemen alıcamda bi sorayım dedim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamboi

Ya bu kulaklığı dün aldığım Chip dergisinde ürün inceleme bölümünde gördüm..Çok iyi die not vermişler..Özellikle konuyu açan arkadaşında dediği gibi akustik olarak çok güçlüymüş.Bende müzikte bass a değil daha çok enstrümanları tek tek duymaya meraklıyım..Bu kulaklık bunu vaadediyorsa bende hemen alıcamda bi sorayım dedim :D

Kesinlikle o konuda harika bir kulaklık emin ol, bass ları kötü değil ancak diğer profesyonel izolasyonu güçlü kulaklıklar kadar derin bassları yok ancak hissettiriyor kendini.

Dediğim gibi kulaklık akustik olarak diğerlerinden çok daha ön plana çıkıyor. Şimdi çantamda 2 tane taşıyorum. bir tanesi she 6000 diğeri akg 324p. . she 6000 ile müzik dinlemenin keyfi gerçekten başka

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.