Şimdi Ara

Amd'nin PR değerlerini hesaplama programı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Overclock'cular için müjde zira artık değişik şekillerde ve standart olmayan işlemci kombinasyonlarınızı artık isimlendirip etrafa söyleyebileceksiniz.

Bunu bedava bir program olan uAmd ile işlemci çekirdiğinizi, bus hızını ve çarpanını girerek yapacaksınız. Programın toıplam miktarı sadece 209 Kb onun için denemenizde mutlaka fayda var.

Örnek olarak 200 Mhz bus hızında ve 10 çarpanı ile çalışan bir TBred işlemci XP 2600+ ediyor. Çoğu kişinin 2400+ diye adlandırmasının aksine çünkü kimse 166 Mhz bus hızı ile 200 Mhz bus hızı arasındaki farkı dikkate almıyor.

Sayfanın Linki : http://home.btconnect.com/barneycomputers/amd/tool2a.zip

• çok iyi oldu bu.amd'nin en büyük sıkıntısı oc ile işlemcinin hangi sınıfa girdiğini tespit etmekti.
  • oc meraklılarının bayaa işine yarar walla!!!
  • Bu program Yanlış.
    xp 2500+ carpan 166 x 11 ama bu program 2300+ oldugunu iddia ediyo :)
  • 11x200MHz de XP3200+ olur ama XP2800+ diyor. Bu kadar basit bir programda bile yanlış var yazık yani.
  • Önce CPU Type tuşuna basıp doğru çekirdeği belirleyin, sonra FSB ve çarpanı belirtin, yanıldığınızı göreceksiniz.

\\Yanlış tuştan bahsetmiştim, düzelttim.
  • Tuslara mausla geldiginde ya el yada bir hareket belirir. Bu ne ?solenmese hic farkında degilim Valla.
  • yanlış sölüo bu program şu an 1800+de 133*default, ama 2000+ 133*12.5 diye ısrar ediyor...
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by everest</i>
    <br />Bu program Yanlış.
    xp 2500+ carpan 166 x 11 ama bu program 2300+ oldugunu iddia ediyo :)

<hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    cpu type'tan çekirdek tipini bi dooru seçin o zaman düzelir
  • cpu type doğru,program garip 11 çarpanı 12.5 görmesi gibi.........
  • çok hoş
  • sözümü geri aldım.programı kurdum ve baktım
    166*12,5 olarakk ullanıorum ben ve bu program 133*12,5 olarak görüor :)) siliorum hemen
  • yaw o kadranları mouse ile tutup hareket ettirdiniz mi hiç ???
    ben de 166x10 kullanıyorum ama bende de 133x12.5 gösteriyor sanırım o default açılış ekranı(işlemci hızını değiştirip bakmadım henuz)... sen istediğin gibi değiştir kurcala....
  • helal sana usernym bak aklıma ne getirdin adamlar gerçek değerleri okumuyorlar okusalar gerçekten çok güzel olur program.

ben şahsen hiç düşünmemiştim kendiniminkine ayarlamıştım.
  • userneym çözdün olayı, şimdi bişeye bensedi program :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.