Şimdi Ara

5800v50 Kurulumu [01.05.2010]|Resimli Anlatım| |Format|Hack|Modifiye|

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.320
Cevap
3
Favori
141.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5800v50.0.005 |BLuE||RED||BLACK| Navi (Yeni)

5800v50.0.005 Yazılımını Resimli Anlatımla Telefonunuza Çok Kolayca Kurabilirsiniz.

Kurulum için Telefonunun Product Code değiştirmenize gerek yoktur! Orjinal Product Code'nuz ile kurabilirsiniz! Önceden Değiştirdiğiniz orjinal olmuyan Product Code ile de kurulum gerçekleşmektedir.
    Bu konudaki anlatımla Hem orjinal v50 hemde Modifiye edilmiş Hackli v50 kurabilirsiniz!

5800v50.0.005
    YENİ ÖZELLİK ve Yeni Sürümleri İle Değişen Programlar

- Browser 7.2 (Web Programı)
    - Lifecasting (with Maps 3.0T SR3.0) (Ovi Maps yazılımı)
    - Flash Video Phase-3 - Flashlite 3.1.7.x (Flash Player Yazılımı)
    - Delici Touch 2,2 (Dokunmatik Ekran Yazılımı)
    - Kinetic scrolling in Appshell (Menu Grid) (Kinetic scroll Menü içine uyarlanması)
    - OVI Sync 2.0 ( Ovi Senkranizazyon Yazılımı)
    - Hurriganes Music Player ( Müzik Çalar yazılımı)
    - Swipe UI (Takvim/Alarım/Saat işleyişindeki kilitli ekran sorununun giderilmesi)
    - Windows 7 Device Stage Desteği (USB aygıtı tanıma problemlerinin giderilmesi 32&64bit)
    - OVI mağaza 1.5.6 (Ovi mağza yazılımı)
    - Quick Office v4.2 (Ofis yazılımı)
    - OVI Müzik (Ovi web üzerinden müzik aktarma yazılımı)
    - Cherry v2.1
    - Rihanna service launcher
    - OVI rehber 1.50.8 (Ovi Web üzerinden rehperin yedeklenmesini sağlayan yazılım)
    - Workaround Niagara (SMD) (DFS52.50 tabanlı ürünler için ekran modülü)
    - Artırılmış video ve Ses Çıkışı
    - İşlemci Hızı 444Mhz
    - Video ve Fotoğraf kalitesinde iyileştirme (Malesef Yeteri değil)
    - 65MB kullanılabilir ön bellek sunulması (Malesef daha çok yer açılabilirdi)

Yazılım geliştirme ve Düzeltmeler:
    * CTA / OTC hataları: 34 (eski versiyonlara göre 34 hata düzeltilmiş)
    * Showstoppers: 175 (175 ek geliştirici kodlama yapılmış)
    * Genius: 4 (4 ek geliştrime)
    * Critical errors: 99 (Eski versiyonlarda ortaya çıkan Kiritik 99 düzeltme yapılmış)

ÖNCE GEREKLİ PROGRAMLARI İNDİRİN.

1-JAF 1.98.62 (Telefona Firmware yazılımını kaydetmek için pc kuruluyor)
    http://hotfile.com/dl/33630772/031b593/JAFSetup1.98.62.exe.html

2-OGM JAF PKEY Emulator v5 (USP üzerinden Firmware atmak için pc kuruluyor)
    http://hotfile.com/dl/33615317/7a1fca8/OGM_JAF_PKEY_Emulator-v5.rar.html
    Bu Programı indirirken bazı virüs programları Sorun çıkartmaktadır! Bu program Emulator olduğu için trojen olarak görmekte Emulatorlerin görevide trojenler gibi çalıştırılınca başka sistem ve programların dosyalarına erişip çalışmasını sağlarlar. Bu Emulator programı ile İLK İNDİRDİĞİMİZ JAF programını çalıştırıyoruz bu sorun o yüzden kaynaklanıyor! indirmede veya kurmada Sorun yaşıyanlar virüs programlarını kapatıp indirsinler kurmayı denesinler bu dosya Virüs ve trojen değildir! Bir zararı yoktur!

3-RM-356_EMEA_50.0.005v13a_5800 ( 5800xm v50 versiyon Frimware dosyalarının paketlenmiş haliyle pc kurmanızı sağlıyor sonra bunları diğer 2 programla telefona yazıcaz)
    http://hotfile.com/dl/38845086/d565dd0/RM-356_EMEA_50.0.005_v13a_5800.exe.html

4- Modifiye edilmiş Yazılım dosyaları! (Orjinal v50 kuracaksnız bu dosyaları indirmeyiniz!)
    (*)PAKET1http://hotfile.com/dl/40623454/fc67092/5800_v50FullMod.rar.html
    (Diğer paketten farkı Tuş ışıkları ve tuş kilidi titreşimi KAPALI özelliklerini içerir)

PAKET2http://hotfile.com/dl/40624385/b6c1fd9/5800_v50NormalMod.rar.html
    (Tüm özellikler bu pakettede aktif Sadece Tuş ışıkları ve tuş kilidi titreşimi AÇIK Standartındaki gibi)

1nciADIM
    - JAF 1.98.62.EXE dosyasını çalıştırıp PC kuralım...

2

3

XP dışında bir widnows işletim sitemi kullanıyorsanız muhakkak aşağıdaki işlemi yapınız...
    "C:\Program Files\ODEON\JAF\JAF USB Driver" bu dizinindeki dosyaları
    "C:\WINDOWS\system32" ve "C:\WINDOWS\system32\drivers" dizinlerine kopyalayın.

2nci ADIM
    RM-356_EMEA_50.0.005v13a_5800.exe Pc kuruyoruz!

1

2

3

3NCü ADIM (orjinal v50 kuracaksanız bu işlemleri yapmayınız!)
    - Telefona yazılım olarak atacağımız tüm Dosyalar bilgisyarımıza kuruldu. Şimdi bu yazılımın içine modifiye edilmiş dosyaları atmada.Tüm dosyaları orjinali ile değiştirip yada üzerine yazıp bu işlemide tamamlıyoruz
    indirdiğimiz Modifiye dosyasının içinden çıkan"RM-356_50.0.005_prd.rofs2.V02" "RM356_0559373_50.0.005_001.vpl" "RM356_0559373_50.0.005_001_signature.bin" Bu dosyaları
    1

C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-356
    bu klasör dizinine KOPYALIYORUZ ve bizden değiştir veya üzerine yazılsın mı derse onaylayıp yeni dosyalarımız ile değiştiriyoruz.
    2

SIRA GELDI TELEFONA YAZILIMI ATMAYA...

TELEFONDAKI TÜM BİLGİLERİNİZİ KAYBEDİCEKSİNİZ YEDEKLERİNİZİ ALIN VE TEMIZ BİR KURULUM İÇİN HAFIZA KARTINA VE TELEFONA FORMAT ATMAMIZ GEREK.
    TELEFON AÇIKKEN *#7370# Tuşlayın ve güvenlik kodunuzu girin orjinal güv kod 12345 Telefon kapanıp açılacak.
    Telefon açılınca bölgenizi belirtiniz diyecek ülke listesi çıkacak AMA BİZ telefonu açmayacaz DİREK KAPAMA(POWER) tuşundan kapatın ve Hafıza kartını çıkarın!!!

TELEFON KAPALIYKEN Şimdi USB kablosu ile telefonu PC bağlayın!!!

3ncu ADIM (SON İŞLEM)
    - OGM JAF PKEY Emulator v5.exe programı XP ve XPden önceki işletim sistemlerinde düzgün çalışmakta ama Vista ve Windows7 de sorun çıkarmakta o yüzden wista ve windows 7 kullanıcıları
    programı sağ tıklayıp özelliklerden uyumluluk modunu xp servis3 aşağıdaki resimdede görüldüğü gibi değiştirmelidirler.

2 OGM JAF PKEY Emulator v5 programı çalıştırıyoruz.Resimdeki gibi seçenekler aynı olucak "GO" tıklıyoruz.

3 OGM JAF PKEY Emulator yardımıyla J.A.F programı açılacak aşağıdaki resimdeki gibi olmalı seçenEkler.Adımları Lütfen sayı numarasına göre uygulayın

BB5 bölümü açılınca ilk başta işaretli seçeneklerin hepsini kaldırın!!! Resimdeki işaretlemeleri takip edin...
    -Phone Mode: OFFLINE getirin
    -Dead USB
    -Manual Flash
    -User INI (Tıkladığımız yeni bir pencere açılacak ortada)
    -- Açılan pencereden Resimdeki Gibi Listeden "RM-356 NOKIA 5800 D-1" seçiniz.
    --OK tıklıyarak onaylayın...

4 Resimdeki gibi işaretli alanda Telefonunuzun KENDİ RENGİNE uygun "Euro 2 Turkey" dosyasını seçin FLASH butonuna basın.

5 Uyarı ekranı çıkacak EVET tıklayın ve EN FAZLA 4-5saniye içinde telefonun açma tuşuna (POWER) bir kez basın! Bu noktada uzun süreli basılı tutmayın.

Bu kısımda USB Bağlı olduğu halde Telefonu PC tanımazsa JAF programında "not found" HATASI ALIRSANIZ!!! aşağıdaki dosyayı indirin ve Telefonu USB'den ÇIKARIN JAF ve OGM JAF PKEY Emulator PROGRAMLARINI KAPATIN. kurulum işlemine baştan başlayın. yeniden usb bağlayın cihazı, OGM JAF PKEY Emulator ÇALIŞTIRIN o Program JAF programını çalıştıracak seçimlerinizi işaretlemeleri resimlerdeki gibi yeniden yapın!!!
    quote:

FLASH butonuna basınca "not found" Hata ile karşılaşmadıysanız aşağıdaki dosyayı indirmenize gerek yok...
    Orijinalden alıntı: blade22tr Teşekkürler
    http://www.4shared.com/get/64389258/d81e711d/ufs_drivers_last_v10606.html
    aradaki tireyi kaldırın arkadaşlar.
    buyrun box driverınız bunun içindekileri "C:\WINDOWS\system32" ve "C:\WINDOWS\system32\drivers" nin içine atın sorununuz ortadan kalkacaktır...

6 Kurulum bitince Programın Statu listesinin sonunda DONE! yazısı çıkacak. Ve Telefonunuzun Ekranında da "LOCAL MODE" yazması gerek.

7 Phone Mode: NORMAL seçince Telefon kendini açıcaktır NOKIA yazısını görünce USB kablosunu çıkarabilirsiniz.
    KURULUM BİTTİ.

KURULUM BİTİNCE HİÇ BİR İŞLEM YAPMADAN İLK BAŞTA CİHAZI FORMATLAYINIZ.
    Ancak *#7370# şeklnde değil!
    YEŞİL KIRMIZI KAMERA TUŞU ve TELEFONUN AÇMA/KAPAMA tuşuna basılı tutarak nokia yazısını görene kadar bırakmayın telefonunuz formatlansın!

"ROM Patcher+" Programının formattan sonra çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz!
    Dediğim şekilde atılan Formattan sonra Telefon hafızasındaki boş alan 81-82MB olucak!
    GÜLE GÜLE KULLANIN

v50 yeni yazılım olmasına rağmen Nokia s60 Geliştiricileri yazılımın içinde mevcut değil!
    Bu Başlıktan indirip kurabilirsiniz!

5800v50.0.005 Hacked

Hack ve iyileştirmeler (01.05.2010)
    - Rompatcher+ yazılıma eklendi yamaları yine E:\ (Hafıza kartından okuyacak) Formattan sonra Rompatcher+ özelliğini kaybetmiyor.
    - İlk kurulumda ve her format sonrası çıkan My Nokia Ekranı ve Nokia SMS gönderimi kapatıldı.
    - Açılış animasyonu nokia birleşen eller kaldırıldı açılış ve kapanış hızlandırıldı.
    - Fotoğraf kalitesi artırıldı v50 de yine ciddi bir iyileştirme yoktu v40 uyguladığım iyileştirmeyi bunada uyguladım.
    - internet ön belleği hafıza kartına taşındı. internete girip çıktıkça telefon hafızasında boşyere yer kaybı olmuyacak.
    - Gereksiz dil dosyaları ve yamaları yazılımdan çıkarıldı Telefon sadece TÜRKÇE ve İNGİLİZCE
    - Ekran tepkileri ve sensörler iyileştirildi. Dik yatay geçişlerindeki uzun süreli beklemeler düzeltildi.
    - Bluetooth ile gönderilemiyen uygulamalar sis,sisx,jar,jad gibi dosyların yasağı kaldırıldı telefondan telefona veri aktarımı yapılması sağlandı ve artık MMS ilede yollanabiliyor bu sistem dosyaları.
    - Tuş takımı titreşimi kapatıldı.(*)(Full Mod)
    - Tuş takımı ışıkları Gelen arama,Alarım,Yapılan Aramalarda AÇIK, Menüde gezerken, Müzik Player/Radyo açıkken, Oyun oynarken Video izlerken,intrnette gezinirken,Video ve Fotoğraf çekerken KAPALI olucak şekilde ayarlandı.(*)(Full Mod)
    - 6icon ve navi bar Ev ekranları eklendi
    - Tema efeckleri aynen v40 olduğu gibi yine dönen efeck.
    - GPS ve Wifi Çekimi arttırıldı.
    - Dokunmatik ekran titreşim seviyesi düzeltildi 1-2-3 kademeler farklı şiddetlerde.
    - Boş hafıza HARD FORMAT SONRASI 82MB.
    - Program uygulama açılış kapanışları, program kurulum ve kaldırma hızları iyileştirildi.
    - Orjinal v50 ram değerleri 45-50mb'tı. Şuanda dinamik RAM uyguladım.
    - Basic Ev Ekran Teması Eklendi
    - Sesli Komutlar Sorunu Giderildi.
    - RAM ilk açılışta 60mb dan 67mb çıkartıldı (QuickInfo.wgz programı ile ölçebilirsiniz)
    -- Ofis 6 ve 5800 uygun crack dışardan kurmanız için dosyanın içine eklendi. Crack yapınca Tam sürüm oluyor ve çalışıyor.

Önemli: Navigasyon programı veya ovi maps PIP 1.7 kurmadan çalıştırınca PIP 1.7 sorun çıkarıyor. Bu durumda yeni versiyonu deil PIP 1.6 kullanmanız gerek, GPS programı ve ovi maps PIP 1.7 sonra kurduysanız yada çalıştırdıysanız hiç problem çıkmayacaktır.

Diğerinde çok tepki aldığım için bu yazılımın içindeki açılış ekranını orjinal tuttum ama şimdi size açılışa ek olarak birleşen eller yerine güzel animasyon ekleyebileceğiniz yazılım kodunu dışardan veriyorum bunu dilediğinizce değiştirebilirsiniz istediğiniz resim ve mp3 ile Benim örnek verdiğim dosyalarla aynı ismi taşyacak şekilde değiştirin açılış resmi ve melodi sizin istediğiniz tarzda olsun.
    BONUS (Açılış resmi ve melodisi ekleme özelliği) (Birtek Hackli cihazlarda çalışır)
    http://hotfile.com/dl/40159607/65a35dd/ACILIS_EKRANI.rar.html

TELEFONUN TEMA EFEKTLERİNİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN Bu Konuyu inceleyiniz!!!

- FİRMWARE YÜKLEMESİNDEN SONRA TELEFONUN ŞARJINDA CİDDİ BİR DÜŞME OLUCAKTIR.BU FİRMWARE KURULUMUNDAN KAYNAKLANIYOR MERAK ETMEYİN.
    - YENİ FİRMWARE KURULUMUNDAN SONRA TELEFONUN ŞARJI FULL BİTENE KADAR KESİNLİKLE SARJ ETMEYİN!!!
    - TELEFONUN SARJI FULL BİTTENE KADAR (KENDİNİ KAPATANA KADAR) KULLANIN SONRASINDA TELEFONU KAPALI ŞEKİLDE FULL ŞARJ EDİNİZ! (ORJİNAL ŞARJ ADAPTÖRÜ İLE "Tahminen" KAPALI 2 SAAT, AÇIK 2 BUCUK SAATTE DOLUCAKTIR)!
    - FULL KAPALI ŞARJDAN SONRA BİRDE BİTMEDEN ŞARJ ARA ARA DOLDURMA YAPMAZSANIZ 1-2 PİL DOLUMUNDA (KAPALI 2 TAM ŞARJ İŞLEMİ) PİL DENGELENİCEK!
    - AÇIK YAPILAN FULL ŞARJDAN SONRA BİRDE BİTMEDEN ŞARJ ARA ARA DOLDURMA YAPMAZSANIZ 2-3 PİL DOLUMUNDA (AÇIK 3 TAM ŞARJ İŞLEMİ) PİL DENGELENİCEK!

DIŞARDAN DEĞİŞTİREBİLECEĞİNİZ BAZI AYARLAR

Orjinal Kineticscrool ayarı
    http://www.upload.gen.tr/d.php/s11/5y7yknf7/private.rar.html
    Bu yukardaki dosyayı önce PC üzerinden HAFIZA KARTINA E:\others içine atabilrisin sonra x-plorer programı ile direk C:\ içine attıp telefonu kapatıp açman gerek.
    Yamalarının çalışıyor durumda ve x-plorer ayarlarınında gizli ve sistem dosyalarını göster seçeneğinin aktif olduğuna dikkat edin.

Not: Beğenmezseniz geri almak için...
    x-plorer programı ile aşağıdaki işlemi yapıcaksın.
    C:\private\10202be9\ "20021192.txt" dosyasını silip telefonu kapat aç

Ekranı Dik Yatay Hassasiyetinin Orjinal Ayarı
    X-plorer tarzı bir programla önce gizli ve sistem dosyalarını görünür hale getirin ve verdiğim dosyayı Pc üzerinden E:\others (Hafıza kartına) içine atın daha sonra x-plorer veya benzeri dosya yönetim programı ile C:\ (Telefon hafızasına) atmalısın.
    Cihazı kapatıp açınca ekran sensör ayarların değişecek.

Sorun çok ince hassasiyetinden kaynaklanıyormuş düzelttim ama Biraz orjinalindeki gibi ekran geçişleri kasıntı çalışıyor bu ayarda da.
    Yapacak bişe yok ya öyle ya böyle olması gerek.Beğenmezsen son verdiğim dosyayı C:\private\10202be9 içinden silersen eski ayara dönecektir.

http://www.upload.gen.tr/d.php/s11/ztv397n8/private.rar.html

Dip notlarım:
    Diğer v40 ile ilgili konumda KURULUM paketi olarak verdiğim bazı programlar v50 ile uyumsuzluk gösterebilir. Uyumlu uyumsuz olduğunu anlamanız zor çünkü Telefon hackli olduğu için yinede o programları kurulacaktır.Kurduğunuz programlar sonucunda telefonda yavaşlama ve kasılma hissettiğinizde son yüklediğiniz uygulamaları siliniz! Her kurulumu tek tek yaın yüklenen bir program sonrasında telefonu kapatıp aç tepkisini ölçün programı çalıştırın daha sonra işlevinde bir değişiklik olmadıysa telefonun diğer kurmak istediğiniz programa geçin. Bu şekilde tek tek kontrollü yüklerseniz telefonunuzda sorunlar çıkmaz çıkan sorunları tespit edip gerekli programı kaldırabilrisiniz.

Rihanna ve Ofice kurulumla beraber geliyor ama format atılınca siliniyor. Kurulumdan sonra siz format atıcağınız için menüde göremiyeceksiniz bu uygulamaları. Ofisin demsonu dosyaların içine ekledim oradan kurun.Her formattan sonra rompatcher ile ön belleği çakıştığından ovi store ait ön bellek dosyası siliniyor v40 olduğu gibi Ovi store kaldrımadan direk indirdiğiniz dosyalar içinden Ovi Store kurulum dosyası var yeniden kurunuz!

yine V40 konusunda bahsettiğim gereksiz dosya ve dizinlerin silinmesi hakkındaki bilgiler ve işlemler bu versiyonda geçerli değil!!!
    silinecek dosyaları inceledikten sonra ben bu konuda tekrardan belirticem yapılması gereken işlemleri. şuan için v40 yazılım dosyaları ve dosya yollarının bire bir yazılımla uyuşup uyuşmadığını bilmiyoruz ordaki bilgilerle v50 yüklü cihazınızda sakıncalı işlemler yapmayınız!

-------- side_effect -----------------
    ***********BAŞTAN BU YANA KULLANDIĞIMIZ VE KULLANABİLECEĞİMİZ 5800 HACK'Lİ SİSTEM İÇİN UYGULAMALAR VE AYARLARI (Güncellendi 04.05.2010) :

1. Patches (ROM Patcher yamaları):

http://rapid-share.com/files/382798472/1.Patches___Yamalar_.rar

Bildiğiniz gibi, Birol arkadaşımızın oluşturduğu firmware'i hackli olarak kullanmak için ROMPatcher altında olması gereken bazı yamalar var. Bunları bir araya toparlayıp, tek başına veriyorum. Ayrıca içerisinde yeni bir patch daha var, çok kullanışlı. Power butonuna uzun süre basıldığında telefon kapanmadan reset atıyor. Yeni yüklenen uygulamarın denenmesi sırasında çok faydalı. Normal kapatma için ise Power düğmesine bir kere basıp, gelen ekrandan Kapat'ı seçmek yeterli oluyor.

Patch'lerin çalışması için, E:\Patches klasörü altında olması gerekiyor. (H.kartı), ROMPatcher'i çalıştırdıktan sonra, gelen ekrandan istediğiniz patch'i aktive edip, yeşil olarak görüyorsanız hiç bir sorun yok demektir. Kullandığınız patch'leri menüden tekrar otomatik olarak ayarlarsanız, telefonu restart etseniz dahi hepsi çalışmaya devam eder.

2. Symbian Geliştiriciler:

http://rapid-share.com/files/382799937/2.Gelistiriciler.rar

Gene Birol arkadaşımızın bizlere armağanı olan bu uygulamar telefon için olmazsa olmazlardan. İllaki yüklenmesi gereken 3 tane uygulama var. Fakat bunlardan PIPS olan GPS ve telefonla konuşma esnasında birazcık arıza çıkartabiliyorlar.

O yüzden yapmanız gereken, kendi telefonunuz için uygun olan sürümü tercih etmenizdir. Ben 1.6 ve 1.7 sürümlerini beraber koydum. Birol arkadaşımın söylediğine göre de, 1.6 daha verimli bir çalışma sağlıyor. Deneyebilirsiniz. Yükleme yaparken eski sürümü kaldırıp diğer sürümü yüklemeniz yeterli olacaktır. Ya da tam tersi, yeniyi kaldırıp 1.6 yükleyebilirsiniz. Yüklemelerden sonra restart etmeniz faydalı olacaktır.

-----

Ekleme: Son yaptığım yüklemeden sonra, ayarlamaları şu sırayla gerçekleştirdim:

1. Yazılımı yükleyip formattan hemen sonra GPS ayarlarını sadece "tümleşik" olmak üzere ayarlardım.
    2. "Konumlama sunucusu" kapalı olacak şekilde ayarlardım
    3. Arkasından Geliştirici paketini PIP 1.6 ile yükledim.
    4. Son olarakta aşağıda verdiğim OVI MAPS'in son beta versiyonunu yükledim.

Sonuç çok güzel

3. Python ve JAVA Runtime paketi:

http://rapid-share.com/files/382803429/3.Python__JAVA_Pack.rar

Gene olmazsa olmazlardan...Forumda bazı arkadaşlar Pyhton uygulamalarını yüklerken sorun yaşadıklarını yazmışlardı. Bu paketleri yükleyerek telefonunuzda böyle bir sorun olmasını engelleyebilirsiniz. Aslında nette okuduklarıma göre Pyhton için 2.0.1 sürümü çıkmış deniyor, 2.0'da bazı sorunlar oluyormuş. Ben bulamadım. O yüzden bende bunu yüklüyorum.

4. Normal Temalar:

http://rapid-share.com/files/382836488/4.Normal_Temalar.rar

Telefonu hack'lemeden önce kullandığım normal yollu 3-4 tane tema dahilinde Birol arkadaşımızın verdiği Stripes temalarınıda bu paketin içerisine dahil ettim. Hepsini denedim ve kullandım. Tercih sizindir. Beğendikleriniz olursa kullanabilirsiniz. Ayrıca Birol arkadaşımızın verdiği Stripes temalarından Black olanını kullanıyorum. Düğmeler şeffaf oluyor...

5. Tema Geçiş Efektleri:

http://rapid-share.com/files/382837944/5.Tema_Gecisleri.rar

Birol arkadaşımızın bize sağlamış olduğu en güzel olaylardan bir taneside bu paket. Telefonumuza istediğimiz tema geçiş efektlerini uygulayabiliyoruz. Hatta bu konu ile ilgili olarak Birol arkadaşımız bir başlık açmıştı, isteyenler detaylar için orayı inceleyebilir. C2Z Maker bu paketin içinde vardır.

http://forum.donanimhaber.com/m_39415488/mpage_1/f_/key_//tm.htm#39447125

Ben genede açıklamalarını buradan yazayım:

1. c2z maker ile kurulum yapılır,
    2. Program çalıştırılıp generate yapılır ve gerekli c2z patch dosyası h.kartına kaydedilir.
    3. H.kartındaki bu dosya gene h.kartındaki patches klasörüne atılır ve aktif edilir.
    4. Kullandığınız temanın ayarlarına girerek, tema efektleri kapatılır.
    5. Full efects paketi içerisinden dilediğiniz bir tanesini seçip, içerisindeki effects klasörünü tamamiyle kopyalayıp h.kartına alın,
    6. sonrasında x-plore gibi bir program kullanarak bunları C:\Resources altına kopyalayın
    7. Telefonu restart edin.
    8. Tema ayarlarından Tema efektlerini aktive edin.

Yeni geçiş efektleriniz karşınızda....

Bu olayı tema paketinde gördüğünüz KastorUI temaları için kendi içerisinden çıkan yama dosyasını h.kartındaki (E:\Patches) içine atarak, yamayı aktif hale getirip aynı yolları izleyerek yapabilirsiniz.

6. v50 HACKED FIRMWARE'LAR (NORMAL VE FULL-YENİ SÜRÜMLERİ):

http://rapid-share.com/files/382845459/8.Firmware__Full_ve_Normal.rar

Birol arkadaşımızın hazırlamış olduğu Normal ve Full Mod'ların son versiyonları. Ellerin dert görmesin Birol hocam Sadece bazı arkadaşların sonradan hoşuna gitmeyen Kinetic Scroll vs. ayarları burda listeye alınmadı. Onlarıda konunun en başında bulabilirsiniz...

7. KULLANDIĞIM VE ÇALIŞAN FULL UYGULAMA PAKETİ:

Programların tamamı:

http://rapid-share.com/files/382840253/6.Full_Programlar.rar

Sizlere göz bebeği oluşturmaya başladığım arşivimi sunuyorum arkadaşlar. Ayrıca aşağıdaki listede programların ne işe yaradıklarını ve tek tek download linkleri var, belki full çekmek istemeyen olur diye onlarıda veriyorum. Buyrun paket içerisindekiler;

1. 3 Ekstra Buton:

http://rapid-share.com/files/382407465/3_Ekstra_Buton.rar

Ev ekranına 3 buton koymak için gerekli olan bilgilerin hepsi dosya içerisinde. Quick Info dosyasıda paketin içinde. Genede eklemekte fayda var, bazı arkadaşlarımız sorun yaşadılar:

1. Telefonunuza QuickInfo.wgz dosyasını yükleyin ve çalıştırın,
    2. Listeyi aşağıya doğru kaydırdığınızda telefonunuzda kullandığınız gizli ve bilinen uygulamaların adlarını ve karşılarında UID'lerini göreceksiniz (0x101F4CD2 gibi).
    3. İstediğiniz UID'leri yani uygulamarı bir yere not edin.
    4. Bilgisayarınızda 10275102.txt dosyasını açın,
    5. Aşağıdaki iki satırı bulun:

0x102F string "localapp:0x101F4CD2" 0 cap_rd=alwayspass cap_wr=alwaysfail
    0x1035 string "localapp:0x100058F8" 0 cap_rd=alwayspass cap_wr=alwaysfail

Bunlardan 0x102F olan sol ikon, 0x1035 olan sol ikondur.

6. Tırnak içerisinde yazan localapp:0x101F4CD2 kısmından numaralı kısma istediğiniz uygulamanın UID'ini yapıştırın. Yani 0x......... olacak şekilde. Tırnaklar kalacak.
    7.10275102.txt dosyasını telefonunuzun h.kartına istediğiniz bir yere kaydedin.
    8. X-plore programını çalıştırın ve kaydettiğiniz 10275102.txt dosyasını alarak:

C:\Private\10202be9 altına kaydedip, telefonunuzu restart edin.

Ekranda istediğiniz uygulamaları olan Ekstra 3 buton göreceksiniz...

-------

Ekleme: Son denemelerimde, quick info kullanmama rağmen, ve yeni mesaj ikonunu butonda görmeme rağmen, malesef açılmıyor. 6 ikondan birisi olursa yeni mesaj çalışıyor, ama aşağıdaki 3 butondan birinde açılmıyor...

Hepsi bu kadar!!! Güle güle kullanın :)

****NOT: Dilerseniz verdiğim sis dosyasını yükleyerek direk C:\Private\10202be9 klasörü altında o txt dosyayı oluşturabilir, oradan alarak üzerinde gerekli işlemleri yaparak tekrar kaydedebilirsiniz. Aynı yol, aynı mantık...

2. Adobe Reader:

http://rapid-share.com/files/382845815/Adobe.Reader.LE.v2.5.496.S60v5.SymbianOS.Cracked.rar

Quick Office v6.2 ile tamamen uyumlu çalışan sürüm. Telefonunuzda Temel paket yoksa, bunun içerisinde var. Temel paketi yükleyip, Adobe Reader'i yükleyip direk kullanabilirsiniz. Cracklenmiş sürüm olduğundan Trial version 11 milyon küsür gün olarak kullanıma devam ediyor :)

3. Bright Light:

http://rapid-share.com/files/382845877/Bright_Light.rar

Ovi Store'dan da bulabileceğiniz Kamera flaşını el lambası olarak kullanan program.

4. Ekran Görüntüsü alma (Screen Snap):

http://rapid-share.com/files/382845948/Ekran_Goruntusu.rar

Telefonunuzun o anki ekran görüntüsünü alabilen kullanışlı bir program.

5. Flip Fonts (Cizbudak arkadaşımızın katkılarıyla):

http://rapid-share.com/files/382856715/Flip_Fonts.rar

Telefonunuza başta ana programı yükleyip, içerisindeki gif dosyasından bakarak beğendiğiniz font dosyasını yükleyip, uygulamayı çalıştırıyor ve font'u seçiyorsunuz. Telefonu restart edip yeni fontlara meraba diyosunuz..

6. G-Force (Birol arkadaşımızın katkılarıyla):

Ayrıyetten vermedim bu programı, zaten Birol arkadaşımızın ana paketinde var. Yoksa da burdaki ana paketi indirip alabilirsiniz. Ram ve hafızaları anlık olarak temizlemekte kullanılan yararlı bir program.

7. Handy Taskman 2.02:

http://rapid-share.com/files/382846032/Handy_Taskman_2.02.rar

Telefonda anlık olarak kullanılan RAM değeri H.kartı ve Tel. Hafızası değerlerini görmek, çalışan uygulamaları görmek ve kapatmak için kullanılabilen yararlı bir program.

8. Manuel Font değiştirme ayarları:

Flip Fonts olduğu için bunu ayrı olarak vermiyorum, ana paket içerisinde var. Program yüklemeden kendimde yaparım diyenler için açıklamalar içinde mevcut.

9. Nokia Diagnotistics (Beta değil, daha deney aşamasında olan bir uygulama):

http://rapid-share.com/files/382846100/Nokia_Diagnotistics.rar

Nokia'nın Beta Labs'ından indirdiğim oldukça kullanışla olabilecek bir uygulama. Wireless sinyal ölçümü, GSM sinyal ölçümü, telefon hoparlör ve kulaklık testleri, şarj testi gibi şeyler var.

----

Ekleme: Yükledim ve baktım, ekran görüntülerini koymuyorum, çünkü tahminimden basit bir program çıktı. Wireless çekim gücü, Hat çekim gücü, Hoparlör sesleri, Ahize sesi gibi şeyleri bir kere test edip, geçti diyor. Hepsi bu kadar. Test için bir kere yüklenip kaldırılabilir...

10. NullDell (Birol arkadaşımızın katkılarıyla):

Ayrıyetten vermedim bu programı, zaten Birol arkadaşımızın ana paketinde var. Yoksa da burdaki ana paketi indirip alabilirsiniz. Telefonda kullanılmayan sistem ve diğer klasörlerin temizliğini yapıyor. Gerekli açıklamalar içinde var.

11. OVI MAPS beta v3.04 (beta):

http://rapid-share.com/files/382846689/OVI_MAPS_beta_v3.04.rar

--------

Ekleme: Kesinlikle yüklemelisiniz... Çok daha hızlı ve çok daha stabil çalışıyor. Ayrıca, Konumlama seçenekleri içerisine yeni bir ayar koyuyor, "wi-fi/ağ" kullan diye. Ayrıca haritada genel bakışta bazı büyük ve önemli binalar 3 boyutlu olarak haritaya konmuş. Zoomlamalarda çok daha hızlı ve sorunsuz.

12. OVI Store son güncelleme (Birol arkadaşımızın katkılarıyla):

Ayrıyetten vermedim bu programı, zaten Birol arkadaşımızın ana paketinde var. Yoksa da burdaki ana paketi indirip alabilirsiniz. Son firmware'de Birol arkadaşımız güncellemeye gerek yok demişti ama, Ovi'ye bağlandığımda yeni bir güncelleme var diyerek beni uyardı telefon. Sonrasında bu güncellemeyi kurunca bir daha sormadı...

13. Quick Office v6.2.184:

http://rapid-share.com/files/382847012/Quickoffice_Premier_Upgrade_v6.2.184_S60v5_SymbianO_S9.4Unsigned.rar

Birol arkadaşımızında Mod paketinde verdiği Office sürümüyle sanırım aynı. Bu da çalışan bir Office uygulaması. Reader'la uyumludur. Sorun çıkartmıyor.

14. Smart Settings (Dehşet bişey: )

http://rapid-share.com/files/382847219/Smart_Settings_v3.03_S60_v5.rar

KESİNLİKLE EN BOMBA PROGRAMLARDAN BİRİSİ...

Xpress Music kısayolunda sadece galeri, müzik çalar, web, video vs. görmekten sıkıldıysanız... İşte size en güzel çözüm...

Telefonun sağ üst köşesindeki kısayol'a istediğiniz uygulamaları ve sık kullandığınız kişileri ekleyebilirsiniz...

Kesinlikle arka planda çalışmıyor ve RAM yemiyor...

Kullanıyorum ve çok memnunum. Tavsiye olunur.. :))

15. SymRDP:

http://rapid-share.com/files/381154292/SymRDP.v1.00.47.S60v5.SymbianOS9.4.Unsigned.Cracked.rar

Öncedende verdiğim bir programdı. Uzak Masaüstü bağlantısı için kullanılabilecek prof. bir program. Açıklamarlı içerisinde var.

16. V Menü (güzel bişey):

http://rapid-share.com/files/382847279/V_Menu.rar

Telefonunuzda menülerinizin Iphone şeklinde görünmesi için harika bir program.

Bizzat denedim ve çalışıyor.

Sadece bizim kullandığımız home screen temalarında soldaki menü tuşuna basınca olmuyor, ama fiziksel olarak ortadaki menü tuşunu kullandığımızda vmenü devreye giriyor ve bütün menüleri açılmış olarak iphone şeklinde gösteriyor.

-------

Düzenleme: V Menü'yü Handy Taskman ile kullanmak isterseniz, malesef çakışıyor. Çünkü V Menünün çalışabilmesi için Menü tuşuna basmak yeterli oluyor. Fakat V Menü'yü ediltlemek için Menü tuşuna uzun basmak gerektiğinden Handy ile çakışıp, hata veriyor.

İkisinden birisini feda etmek durumundayız malesef... V Menü ile sorunsuz çalışabilen bir Task Manager bulursanız lütfen paylaşın...

Oldukça havalı bir yazılım...

İmzalanmış durumda...

17. Windows Live Messenger (Birol arkadaşımızın katkılarıyla):

Ayrıyetten vermedim bu programı, zaten Birol arkadaşımızın ana paketinde var. Yoksa da burdaki ana paketi indirip alabilirsiniz. Çalışan bir uygulama. Tavsiye ederim.

18. WinRAR:

http://rapid-share.com/files/382847330/WinRAR.rar

Telefonunuza sıkıştırılmış dosyalar alırsanız kullanabilirsiniz. Yalnız bir handikapı var, sadece RAR dosyalarını açıyor. Zip'leri açmıyor. İkisinide açan stabil bir uygulama bulamadım.

19. X-plore v1.43 Cracked:

http://rapid-share.com/files/382847415/X-plore_1.43_Cracked.rar

Birol arkadaşımızın paketinde yer alan sürümden yüksek bir sürüm, araştırırken bunuda buldum netten. Kullanımı az bişey daha rahat gibi. Kullanımla ilgili olarak açıklamalar paket içerisinde mevcut.

20. Quick Info.wgz:

http://rapid-share.com/files/382945838/Quick_Info.rar

Bu tool'u da ayrıca tekrar veriyorum. Bir kaç sayfa önce Birol arkadaşımız vermişti zaten. Telefonunuzdaki uygulamarın gizli olan veya olmayan, tamamının UID'lerini görebilmenize yarayan çok faydalı bir ufaklık. Widget olduğundan, Menüden Internet'e girerseniz (Web değil) kısayolunu görürsünüz.

Ekrandaki 3 ekstra buton' a istediğiniz uygulamaları atmanız için oldukça gerekli

21. MyPhone Uygulaması (emkgks arkadaşımızın katkılarıyla):

http://http:/rapid-share.com/files/383033352/My_Phone_v2.50.rar

Bu uygulamada V Menu gibi bir Iphone menü uygulaması. Fakat daha gelişmiş versiyonu diyebiliriz. İçerisinde hava durumu, RSS okuyucu, Flash oyun gibi ekstra uygulamalar var. Ayrıca istediğiniz uygulamayı kısayol olarak menüye ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca SMS için kendi arayüz'ünü kullanabiliyor.

Iphone'lar daki gibi Slide Unlock olayını seviyorsanız bir denemenizde fayda var. Gördüğüm en büyük dezavantaj, V Menü gibi, ortadaki menü tuşuna atanamıyor olması. Yani başlı başına bir uygulama olarak çalıştırmanız gerekiyor.

22. Epocware Handy Black List v3.02 TR-Arama Engelleme Uygulaması(Unsigned):

http://rapid-share.com/files/383392993/Epocware.Handy.Blacklist.v3.02.rar

Program Handy Taskman ile aynı yere kuruluyor. Hack'lenmiş sürüm ve Türkçe. Kara liste ve Beyaz liste olarak iki tane listesi var. Kara listeye eklediğiniz her numaraya meşgul tonu gönderiyor. Takılma teklemesi yok. Karşı taraf direk meşgul tonu alıyor.

Log tutabiliyor. Ekranda arama bilgisini gösterip göstermeme özelliği var. Yani tamamen gelen aramayı gizli tutabiliyor. 30 gün'e kadar kayıt tutuyor.

Bizzat denedim ve çalışıyor.

23. WebGate Advanced Call Manager v2.72 (Unsigned-Hacked):

http://rapid-share.com/files/383409711/WebGate.Advanced.Call.Manager.v2.72.230.S60v3.v5.SymbianOS9.x.Unsigned.Cracked-DiL.sis

5800'da bizzat denedim ve kullanıyorum.

Bir önce verdiğim Arama engelleme programının daha gelişmiş bir program. Handy Black List'e göre çok artısı var, sadece bir dezavantajı var.

Malesef Handy gibi arka planda sessizce çalışmıyor. Telefonu restart ettiğinizde arka planda çalışmadığı için kendiniz açmak durumundasınız. Ortalama 4mb RAM tüketiyor.

Fakat buna değecek özellikleri var

1.İstediğiniz gibi liste oluşturup yönetebilme (kara liste beyaz liste vs.vs.),
    2. Bilinmeyen numaraları direk reddedebilme,
    3. Bir sürü karşılık verme şekli, (bütün aramaları kabul, bütün aramaları red, sadece rehber kabulu, listelerde reddetme, sadece beyaz listeden kabul, kişiselleştirilmiş listeden red)4. Bir sürü red şekli (meşgul tonu, mesaj ile cevap, sesi kısma, yönlendirme, birde en güzeli cevaplama makinesi var)
    5. Cevaplama makinesi için istediğiniz sesi telefondan kaydedip, karşı tarafa dinletebiliyorsunuz. Resmen karşı tarafta salaklık yapıyor, sanki açmışsınız gibi.
    6. Karşı tarafın konuşmasını, o farkında olmadan sesli mesaj olarak kaydetmesi
    7. Zamanlama ayarı.

Gördüğünüz gibi Handy'e göre bir çok fazlası var.

Güle güle kullanın.

24. Tam Ekran Arama Görüntüsü- Sky Caller Pro v2.02 (emkgks'nin katkılarıyla):

http:/rapid-share.com/files/384355053/SkyeStream_SkyeCaller_Pro_v2.02.rar

emkgks arkadaşımız programı kendi telefonunda denemiş ve çalıştığını onaylamıştır.

25. Fotoğraf Çekim Kalitesi Artırma-enCam v1.0.2 (emkgks'nin katkılarıyla):

http:/rapid-share.com/files/384361655/enCam_v1.0.2.rar

emkgks arkadaşımız bu programı da kendi telefonunda deneyip, çalıştığını onaylamıştır
    -----------------------------------------------------

Evet arkadaşlar, gecenin 4'ü oldu. Şimdilik elimden gelenler bu kadar Umarım işinize yarar uygulamar vardır. Elimden geldiğince bulduğum ve kullandığım şeyler olursa eklemeye devam edicem. Bu uygulamalardan kullanıp deneyenler olursa yorumlarını ve bilgilerini bizlerle paylaşsın lütfen...

Ayrıca,

Birol arkadaşımızın oluşturduğu Hack'li firmware'da ŞU ANA KADAR KARŞILAŞTIĞIM HİÇ BİR SIKINTI YOKTUR! Şüpheniz olmasın.... Hepimizin başta yapması gereken, adımları uygularken kendimizi kontrol etmek ve bilmediğimiz bir şey varsa başta ARAŞTIRMAKTIR...

Kalın sağlıcakla... Saygılar

10.05.2010
    Orijinalden alıntı: side_effect

Bir iki gündür toparladığım bazı şeyleri paylaşayım istedim :
    1. Tema paketleri

İki farklı tema paketi hazırladım. Bunlardan bir tanesi 5800'a tam oturan ve uyan temalar. Renkler ve ikonları ile. Diğeri ise Normal Tema paketi. Bu temalar ise malesef
    renk ve ikonlar olarak tam 5800'a uyum sağlamıyor. Tabi benim düşüncem, zevkler ve renkler tartışılmaz ben hepsini veriyorum. Dilediğinizi kullanırsınız.

Tema paketlerinin birinin içerisinde Nokia X6 orj. temaları var, diğerinde ise Nokia 5230 orj. tema paketleri var. Kimi temalar kendinden ikonlu kimileri normal.

Adlarında DI yazanlar ikonsuzdur arkadaşlar. DI, yani Default Icon aman karıştırmayın.

İyi temalar :

http://rapid-share.com/files/385642100/IYI_TEMALAR.rar

Şifre
    forum.donanimhaber.com

Normal temalar :

http://rapid-share.com/files/385642606/NORMAL_TEMALAR.rar

Şifre
    forum.donanimhaber.com

2. Duvar kağıtları

Çok fazla değil ama bazıları, bazı tema paketleri için üst tarafları modlanmış halde. Eğer ki temanızı seviyor ama ev ekranında, saat ve logo'nun beyaz olmasından şikayetçiyseniz bu duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz. Arkaları siyah olarak ayarlanmış.

http://rapid-share.com/files/385643201/Wall_Papers.rar

Şifre
    forum.donanimhaber.com

3. Flash oyunlar

Direk flash oyun dosyaları, yapmanız gereken tek şey h.kartınızda istediğiniz yere kopyalamak ve dosya yöneticisinden çalıştırmak. Hepsini denedim ve çalışıyor. Bazı oyunlar ilk açılıştan sonra net bağlantısı isteyebilir, reklamsal içerik var girişlerde, no deyip geçin arkadaşlar.

http://rapid-share.com/files/385643766/Flash_Games.rar

Şifre
    forum.donanimhaber.com

Güle güle kullanın beyler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biroltr -- 14 Mayıs 2010; 17:02:43 >

• Öncelikle teşekkürler emegin ödenmez allah razı olsun

Deneyen varmı ? Riske atmak istemiyorum teli 2 gün oldu alalı v40 ı kurdum şimdide v50 i yükliyecez inş
  • NaviFirm'den ham halini de çekebilirsiniz. Editlenmiş dosyaları versen yeter sanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reis-i Eagles

NaviFirm'den ham halini de çekebilirsiniz. Editlenmiş dosyaları versen yeter sanıyorum.

audiocontrol.ini
    bluetooth.ini
    vs
    bu gibi önemli firmware yüklemesinde telefona yazılması gerekli olan dosyalar paketin içinde geliyor ayıklayıp dışardan verilebilir ama akıl karıştırmasın diye
    paketi full indirmek en mantıklısı çünkü JAF programı bunlara ihityac duyuyor eksik dosyada sorunlu bir kurulum ortaya çıkaracaktır.
  • telefon üstünden update ettim.quick office rihanna vs gibi bişey gelmedi.bu bir sorun mu?ama telefon v50 oldu herşeyide çalışıyo..
  • S.A ,

NSU ile sizin verdiğiniz güncelleme arasında ne fark var? Sizinkisii hackli mi olyor?

Neyle güncellemek daha iyidir ?
  • Telefonu nsu ile güncelledim. Tam incelemedim şu anda yedeklemeleri geri yüklüyorum. Ama baktığım kadarıyla güzel gidiyor şu anda.Birol herşey için teşekkürler ama senin verdiğin kırmızı kod la yaptım güncellemeyi ama navi temalı güncelledi :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfastarx -- 20 Nisan 2010; 16:55:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaD_PLay_Boy

S.A ,

NSU ile sizin verdiğiniz güncelleme arasında ne fark var? Sizinkisii hackli mi olyor?

Neyle güncellemek daha iyidir ?

NSU ile bu güncellleme aynı!
    Ben konuyu hack ve modifiye edilmiş hali olarak değiştirecemo yüzden paketli bir şekilde kurulumu anlattım şuan bu şekilde de kurulum yapılabilir! Sizin telefon üzerinden yada NSU üzerinden yapmanız arasında hiç bir fark yok. Konuda bahsi geçen yazılım v50 ve hacksiz!
  • biroltr ,,

pmdede sormustum bunları yapmak ıcın ılk once v50 ye gecıp mı yapmam lazımdı yoksa v40 ın uzerıne mı yapcaktım.. unuttum ya

ve uzerıne tekrar fw cıkaracakmısın ona göre yuklucem cunku format atıp tekrar dosyaları yerlestrmek cok zaman alıyor
  • hımm tamam cevabı vermişinizz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gilth

telefon üstünden update ettim.quick office rihanna vs gibi bişey gelmedi.bu bir sorun mu?ama telefon v50 oldu herşeyide çalışıyo..

Aynen bende telefon uzerinden update yaptım office rihanna falan gelmedi.. Birde O müzik çalarda harf gözükor bazılarında arama seçenegi yok onu nasıl yapıyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jebote

biroltr ,,

pmdede sormustum bunları yapmak ıcın ılk once v50 ye gecıp mı yapmam lazımdı yoksa v40 ın uzerıne mı yapcaktım.. unuttum ya

ve uzerıne tekrar fw cıkaracakmısın ona göre yuklucem cunku format atıp tekrar dosyaları yerlestrmek cok zaman alıyor

23 msjım var PM de msjlara çok geç bakabiliyorum
    Bunu kurarsan bu v50 orjinal hali nokianın serverarında şuanda bu paket var! dilersen bu orjinal olduğu için telefondan yada NSU danda kurabilrsin.
    Ben hackli ve modifiye edilmiş olarak konuda değişiklik yapacam ön hazırlık olsun diye açtım altarnatif v50 yükleme yöntemi şuanda konudaki analtım. Ancak hack dosyları ile yeni bir yazılım olucak baştan kurulum işlemleri yapmak gerekicek dosyları indirip hack dosyalrını bekliyebilrisin v50 orjinalini kurup inceleyip daha sonra v50 hackli versiyonuna geçebilrsin sana kalmış

• ben yükledim bunu ama dediğiniz hiç bir uygulama ek olarak gelmemiş neden acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk_murat

ben yükledim bunu ama dediğiniz hiç bir uygulama ek olarak gelmemiş neden acaba

Bunu yükledim derken sanırım v50 bahsettiniz!
    Burdaki konuda bahsi geçen tüm işlemler paketin içinde mevcut birde bu paketi indirip deneyiniz!
  • ACİLLLLL!!!!!!!
    Detected P-KEY: 90009699
    P-key nokia module version 01.02
    Init usb communication...
    PRESS POWER ON NOW!
    Searching for phone...Not found!!!

UYARISI ALIYORUM LÜTFEN YARDIM EDİN.
  • ŞİMDİDE BU UYARI:
    Error reading phone init data...
  • V50 iyileştirilmiş halini bekliyoruz üstad
  • quote:

Orijinalden alıntı: mpolat85

ACİLLLLL!!!!!!!
    Detected P-KEY: 90009699
    P-key nokia module version 01.02
    Init usb communication...
    PRESS POWER ON NOW!
    Searching for phone...Not found!!!

UYARISI ALIYORUM LÜTFEN YARDIM EDİN.

Bilgisayarınızda USB driver eksikliği var.
    Orjinal CD içindeki ovi suite ve ek programları kurmanız gerek.
    Kurulu olduğu halde sorun yaşıyorsanız.

http://rapid-share.com/files/348443207/ufs_drivers_v10606.rar
    dosyaları "C:/windows/system32" klasorune kopyalayınız.

Not: rapid yazısındaki aradaki çizgiyi kaldırın...
    Daha önce bu gibi aksaklıklar yaşıyanların msjlarını inceleyin
    - Bu sayfadaki bilgileride gözden geçirin!
    http://forum.donanimhaber.com/m_37648095/mpage_1/f_/key_winscard%2Cdll%2Chatasi//tm.htm#37710192

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biroltr -- 20 Nisan 2010; 19:13:51 >

• Ne Zaman Gelir Hackli versiyon?????
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre0144

Ne Zaman Gelir Hackli versiyon?????

Test ediyorum şimdilik problem yok ama yinede ben şuan için eklemeyi düşünmüyorum. Biraz daha kurcalayıp denemem gerek.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.