Şimdi Ara

Gtx 480 1536 Mb vs 5850 1 Gb Crossfire Oyun Performans Değerlendirmesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
0
Favori
6.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iki karta sahip biri olarak, 5850 ve gtx480i fanlarının farklı hız devirlerinde çıkardıkları sese göre nasıl konumlandırırsınız? misal, 5850nin fanı yüzde 45de iken çıkardığı sesle gtx480nin yüzde60da çıkardığı ses aynı derece de rahatsız edici mi? ya da iki kart hangi fan devirlerinde size göre rahatsız edici olmaya başlıyorlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 18 Nisan 2010; 16:18:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeFurkan

quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dellino

Test için teşekkürler.
    F/P kıyaslaması açısından bilgilendirici olmuş.
    Güç değerleri se sanırım birbirine çok yakın.
    23º de **** fan hızıyla 97º lik ısı kartın çok sıcakkanlı olduğunun bir göstergesi.
    Yaz aylarında 30º üzeri sıcaklıklarda fanı sabitlemek kart sağlığı için sakıncalı.
    480 i olupta kliması olmayanlar fan hızını kesinlikle kısıtlamasınlar. Aksi halde kart elinizde kalabilir.

480 i olupta klimasi olmayanlar bence bir doktora gorunsunler

Ulan bi sen bir de strnevardie. AMD ile ATi ağzı ile kuş tutsalar; PETA cı olur çıkarsınız.
    Nvidia ile ilgili olumsuz bir lafını göreyim hemen dişimi kıracağım. Kart **** fan hızında 97 derece sıcaklığı görüyor, sen suçu odasına klima almayan adama atıyorsun.
    Şimdi sen fanatikliği de kabul etmezsin. Sana göre kliması olmayan adam GTX480 almamalıdır.

Komedi ya.

tamam dostum sen odana klima alma

sıcaktan geber

terden öl

ama 1 milyar para bayilip ekran karti al

güle güle kullan

Kim fanatik acaba

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dellino

Test için teşekkürler.
    F/P kıyaslaması açısından bilgilendirici olmuş.
    Güç değerleri se sanırım birbirine çok yakın.
    23º de **** fan hızıyla 97º lik ısı kartın çok sıcakkanlı olduğunun bir göstergesi.
    Yaz aylarında 30º üzeri sıcaklıklarda fanı sabitlemek kart sağlığı için sakıncalı.
    480 i olupta kliması olmayanlar fan hızını kesinlikle kısıtlamasınlar. Aksi halde kart elinizde kalabilir.

480 i olupta klimasi olmayanlar bence bir doktora gorunsunler

Ulan bi sen bir de strnevardie. AMD ile ATi ağzı ile kuş tutsalar; PETA cı olur çıkarsınız.
    Nvidia ile ilgili olumsuz bir lafını göreyim hemen dişimi kıracağım. Kart **** fan hızında 97 derece sıcaklığı görüyor, sen suçu odasına klima almayan adama atıyorsun.
    Şimdi sen fanatikliği de kabul etmezsin. Sana göre kliması olmayan adam GTX480 almamalıdır.

Komedi ya.

sıcaktan geber

terden öl

güle güle kullan

cefurkan nickli arkadaşımızdan olsa olsa klima fanı olur
    baksanaza her yerde klima alın diyo

• quote:

Orijinalden alıntı: Kloroform

quote:

Orijinalden alıntı: eric13

bana göre en dürüst incelemelerden birisi ne kadar sıcak olduğu kartın belli oluyor 23 derecede bile yüzde 60 gibi fan hızında 97n yi görüyor benim 5850 60 geçince deliriyorum yüzde 50 fan hızında

Öyle deme hocam.O kart yüksek sıcaklıkta çalışmak için tasarlanmış.Sıcaklık düşük olunca çalışmıyor.Hızlarını düşürüyor.

Şaka bir yana ATİ kart almak istemeyen insanlara saygı duyuyorum.Almak istemeyebilir.Ama bu kartları da almaları mantıklı değil.En azından 2.Revizyonu beklesinler.Hele hele yaz ayında kartların sıcaklığını düşünmek bile istemiyorum.Çok restart atacak PC'ler..

ya hala saçma sapan yorum yapiyorsunuz

cok restart atacak pc ler

1 gram dogrulugu yok

ha cok gurultulu calisacak desen gene anlarim

bir ihtimal klima almadan sıcakta geberip pişen mazoşist ruhlu insanlar olabilir

ama cok restart atacak külli yalan

yani artik bunada bir dur demek lazim

tamam kartı sevmiyorsunuz aşağılayacaksınız fakat bare yalan yanlis yorum yapmayin

bu arada gtx 480 bana gore kesinlikle alinacak bir kart degildir

alanlar zaten para konusunda sıkıntısı olmayan daima en üst sistemi kullananlardir

• CeFurkan sen gtx 470 le 5870 i tokatlayacaktın hani ne oldu o iş
  • quote:

sıcaktan geber

terden öl

güle güle kullan

Ben ne diyorum sen ne anlatıyorsun?
    Çoluk çocukla muhatap olursan olacağı budur.
    Bu da bana ders olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tornado42

CeFurkan sen gtx 470 le 5870 i tokatlayacaktın hani ne oldu o iş

yalan oldu cunki tr ye giren kartlar en ucuz 800 tl
  • quote:

quote:

Sen klima aldınmı peki?

• Megailker, Gtx 480 incelemelerinin popüler konularından olan sıcaklık ile ilgili zannediyorum verdiğim bilgiler bir fikir oluşmasına yardımcı olmuştur. 5850 crossfire ve de Gtx 480 kullananlar sıcaklık konusunda evet fan hızlarını daha yüksek çalıştırmak gereği duyacaklar. Ben bu konuda her iki düzekten de memnun değilim. Ancak her iki düzenek arasında kim kimden daha sesli çalışıyor diyebilmek sadece duyduğumuzu yorumlayarak olmayacaktır diye düşünüyorum. Bunun, her iki düzeneğin soğutma ses seviyelerinin profesyonel cihazlar ile dBA olarak ölçümü sonucunda yapılınabileceğine inanıyorum.

edit: Arkadaşlar özellikle lütfen rica ediyorum karşılıklı tatlı atışmalar çok güzel olur tamam bir şey demiyorum, hatta bazen arada bana da taşlar gelmiyor değil, onada saygılıym, ancka lütfen birbirimizi kırmayalım, bilgisayarlarımızı kapattığımızda duyacağımız sesler birbirimizn sesleri olur. Lütfen özellikle rica ediyorum kimse kimseyi ne sebebten olursa olsun ne rencide etsin ne de kırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenova -- 18 Nisan 2010; 16:56:03 >

• inceleme için teşekkürler,kartınızda hayırlı olsun hocam :)
  • bilgisayarın b sinden anlamayan

sadece tüketmeyi bilenler

santimetre karelere milyarlarca transistor sığdıran mühendislerden daha iyi biliyorlar

gidin elektronikcilerden 1 tane transistor isteyin bakın boyutuna

quote:

Orijinalden alıntı: Source

quote:

quote:

Sen klima aldınmı peki?

yorum yapmayacagim ne yazdigim ap acik ortada

herkes anlayamayabilir

zaten herkes eşit yaratılmamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeFurkan -- 18 Nisan 2010; 17:08:54 >

• cenova;

Hocam Stalker Call of Pripyatın tam ayarlarını verebilirmisiniz.Aşağıdaki gibi mi yada hangi seçenekleri değişik.?

Gtx 480 1536 Mb vs 5850 1 Gb Crossfire  Oyun Performans Değerlendirmesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kloroform -- 18 Nisan 2010; 17:22:57 >
  • O mühendisler karta oc yap kanıttır diye tasarlamıyorlar kartları.Ayrıca gene ufak boyutlarda transistörler yapılıp satılır ama nerenle lehimlersin onu da açıklayıp aydınlatırsın bizi
  • quote:

bilgisayarın b sinden anlamayan

santimetre karelere milyarlarca transistor sığdıran mühendislerden daha iyi biliyorlar

powerd by demircibu
  • SSAO mode kapalı, diğerleri aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenova

SSAO mode kapalı, diğerleri aynı.

Sağolasın hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rusty

O mühendisler karta oc yap kanıttır diye tasarlamıyorlar kartları.Ayrıca gene ufak boyutlarda transistörler yapılıp satılır ama nerenle lehimlersin onu da açıklayıp aydınlatırsın bizi

ya yorum yapacaksaniz bare okuyarak yapin

ben neye ne demişim

sen bana gelmiş ne diyorsun
  • @cenova kartin hayirli olsun, gule gule kullan

Inceleme icin tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: yelkowan

quote:

bilgisayarın b sinden anlamayan

powerd by demircibu

bu hayatta en sevmedigim şeylerden bir tanesi özenti olmaktır

al bak buda powered by demircubu mu degil mi

Gtx 480 1536 Mb vs 5850 1 Gb Crossfire  Oyun Performans Değerlendirmesi

• testler güzel olmuş üstad elinize sağlık Gtx480 kasanın içinide baya ısıtmış hdd niz 42 derece :) performanslarda 5850 corsfire iyi iş çıkarmış
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.