Şimdi Ara

Google 2010 mali yılı ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Google ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. 2010 mali yılının Ocak-Şubat-Mart dönemini kapsayan üç aylık ilk çeyre diliminde 6.77 milyar dolar gelir elde eden internet devi, geçtiğimiz yılın aynı dönemi ile kıyaslandığında gelirlerini %23'e varan oranda arttırmayı başardı. Net kârı 1.96 milyar dolar olarak açıklanan Google, gelirlerinin 4.44 milyar dolarlık kısmını sahip olduğu internet sitelerinden, 2.04 milyar dolarlık kısmını ise partner siteler ve AdSense programından elde etti.

İlk çeyrek sonu itibariyle 20.621 tam zamanlı çalışana sahip olan Google'da bu rakam 2009 sonunda 19,835 idi.

• bir de işletim sistemi çıkarsa windowsa oradan da kafa tutsa şöyle güzel bir rekabet ortamı oluşsa tam süper olacak da hala bekliyoruz çıkaracak diye
  • Kazanan reklamdan kazanıyor zaten. Haber için teşekkürler
  • adamlar milyarları götürsün bizde uyuyalım
  • neden böyle bir şey dedin ki şu an google sayesinde bir çok işini görüyosun sana ücretsiz onlarca imkan sunuyor. Micsrosoft, Office 2010 u internet üzerinden ücretsiz kullanma imkanı suncakmış. Bunun nedeni google docs yüzünden. Sen şuan google a bir kuruş para vermiyosun. Hadi microsof desen adamlar satın aldığın şeyi bile sana zehir ediyorlar. Zamanında xp orjinal satın alan arkadaşlar o kadar para verdiler. XP service pack 2 nin 2010 ya da 2011 olması lazım güncelleme yapamıcaksın Microsoft açıklarını bulmayacak. Service Pack 3 ün ise 2013 sonunda bitiyo onun da açıkları bulunmayacak. Sana zorla yeni işletim sistemi aldırmaya kalkıyor. Microsoft a tek kafa tutan şirket google. Yeni bir işletim sistemi çıkarıcaklardı google OS diye ne oldu bilmiyorum. O işletim sistemi de tutarsa belki microsoft bu fiyatları yarı yarıya indiricek. Ayrıca google calender google translate gibi bir sürü hizmeti var. Biz sınıf olarak google calender de bir grup oluşturduk. Hiç bir ücret ödemeden bir kontör bile vermeden telefonlarımızı tanıttık. Takvime bir şey eklediğimizde otomatik tüm sınıfa tamamen ücretsiz mesaj geliyor. Tüm vize final saatlerini ya da değişik toplantıları programları bir kuruş ödemeden telefonumuzdan zamanlarını öğrenebiliyor haberdar olabiliyoruz. Bana göre kendi menfaatlerimi düşündüğümde google benim çok işime yaran bi şirket. Ama reklam parası falan ne kadar para alıyor bilmiyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: kaptan69

adamlar milyarları götürsün bizde uyuyalım

• kaptan69
    gibi kullanacılara nankör kullanıcı diyorlar kullanır kullanır her türlü işini onun üzerinden görür konuşmaya geldimide yerden yere vurur google sağladığı kolaylıkları beyenmiyorsan kullanma hiç bir şekilde google o zaman birşey yapabiliyormusun görelim

veya daha iyisini yapabiliyorsan yap kullanalım sana sonuna kadar destek veririz biz yapamıyorsan fazla yorum yapma
  • Adamlar ne yapıyor böyle sürekli büyüyorlar ? Hayret verici birşey ! İnanılmaz !
  • Google işletim sistemi cikarirsa microsoft büyük zarar alir, Google zaten piyasaya saglam girdi ve gittikcede büyüyor. en güzelide rekabet ortamının artmasi.
  • O kadar adam ne iş yapar anlamadım??? 20bin çalışan!!!
  • yahudi ortakları ondandır
  • Microsoft a tek kafa tutan şirket google. Yeni bir işletim sistemi çıkarıcaklardı google OS diye ne oldu bilmiyorum.Micsrosoft, Office 2010 u internet üzerinden ücretsiz kullanma imkanı suncakmış. Bunun nedeni google docs yüzünden.www.cheers4all.com
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.