Şimdi Ara

Panasonic TX-P42G20E

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.357
Cevap
6
Favori
136.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    # İnfinite Black Kontrast(5 mil:1 STATİK)
    # 1080P Çözünürlük
    # Dvb-t
    # Viera Cast(İnternet)
    # Viera İmage Viewer(avchd/jpeg/sd-video/divxHD,mp3/AAC)
    # THX Mode
    # DCC
    # 6144Adım
    # Tonlama
    # Viera Link
    # PIP/PAP/PAT
    # DLNA
    # DİVX
    # V-Audio Pro-Surround
    # 4HDMI/PC/LAN

+

Televizyon Tipi Plazma
    Ekran Ebatı 106 cm / 42 "
    Ekran Formatı 16:9
    Görüntü Tarama Hızı 600 Hz.
    Görüntü Çözünürlüğü 1920 x 1080 Piksel
    Ekran Özellikleri
    Tepki Süresi 0 mS
    Kontrast Oranı 5000000:1

fiyat olarak 2700 tl ile 2400 tl arasında geziyor garantili olarak.
    plazma ve lcd lerde çok önemli olan siyah gösterme sismine bakılırsa bu makine siyah göstermede sınırsız olduğunu savunuyor,mümkünmüdür ; doğru olabilirmi tartışılır.
    internet tv özelliği ve avchd/jpeg/sd-video/divxHD,mp3/AAC özellikleri çok iyi gerçekten.
    tepkime süresi ise "0" olarak belirtilmiş.
    100.000 saat panel ömrü biçilmiş.
    tek eksiği -eğer eksiklik olarak görülürse- bluetooth olmayışı.ancak bunca özellik içinden birde bluetooht aramak ta gerekmiyor bence...

keşke 50" ekranlı olanlarının fiyatı 42" ekrana nazaran bu kadar yüksek olmasa

ben bu panelin potansiyel bir alıcısı olarak ve illede panosonic diyen biri olarak durumu sizlere sormak istiyorum,bu fiyatı çokta geçmeyecek daha iyi bir panel tavsiyeniz varmı ?

saygılar

• vallah bu gün nerdeyse bende bu cihazı alıcaktım 2400tl ye satılıyor

Bimeskte 2400-2500 arası 3 ay ertelemeli ama stokta yok olanlar teşhir

teknosa da 2400 axsese 12 taksit

saturn de 2400 bonusa 12 taksit

cihaz gerçekten süper bana göre eksiği felan yok,

600hz + 106 ekran + full hd + 0 tepkime + 5milyon kontrast + kaliteli panel + 0 radyasyon + 100bin saat ömür 10 saat kullanıldığında 27 - 30 yıl felan diyolar hesaplamadım ama :) + az enerji tüketimi + wifi + görüntülü konuşma + usb + divx + tv den kayıt ve bir çok işe yarar özellik...

eee daha ne olsun. inşallah yakın zamanda alıcam bu cihazdan.

• oyuncular için uygun değil. 20 ms input lag değeri var....
  • G20 serisi Panasonic'in üst seviye serilerinden.
    Daha büyük ekran (50") ve uygun fiyata PANASONiC arayanlara bilgilendirme olsun diye:
    http://www.vatanbilgisayar.com/panasonic-tx-p50s20e-full-hd-127cm-plazma-tv,-1920x1080,-600-hz,3xhdmi-tx-p50s20e/productdetails.aspx?I_ID=44870
    deki Panasonic 50S20E ye de göz atmalrını öneririm.

HDTV Test: Highly Recommended! (tabii belirtmem gerekir ki; "bu sitenin testleri objektif ve güvenilir midir" bilmiyorum)
    http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p50s20b-tx-p42s20b-20100511647.htm

Full HD Plazma düşünüyor olsam bunu bir değerlendirirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 30 Mayıs 2010; 18:00:40 >

• Merhabalar,

g20 nin 46'' yada 50'' ini almayı düşünüyorum.42'' 'e göre görüntü kalitesinde bir kaybım olur mu? toplam 3500_4000 TL arası bütçem var.Uygun bir ses sistemi tavsiyeniz ne olur?

yardımcı olanlara teşekkür ederim.
  • 46g20e vatanda ve bımekste 2600 cıvarı

ve bugun suna sahıt oldum eger teknosaya vatanda 2600a satıyorlar bu makınayı dedıgınız zaman o zaman bızde o fıyatı verıyoruz dıyorlar...

eeee fıyat arastırması yapmadan teknosaya guvenıp alanlar ne olacak ?

bende 46g20e ve lg-lh5000 arasında kaldım gercı bırısı elma bırısı armut.....
  • Panasonic TX-P42G20E ile Panasonic TX-PF42G20E farklı modeller mi?
    bazı sitelerde dahili uydureciver'dan bahsediliyor var mı bu tv de?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizk. -- 2 Haziran 2010; 13:53:32 >
  • Selamlar, dün akşam 21:00 civarı kozyatağı teknosaya gitmiştim. içeri girmişken 46G20E'nin fiyatını sordum, mağazaya özel olarak 2.999 TL olduğunu söylediler. Bu tv'den almak niyetinde olduğumu fakat Vatanda 2650 tl civarı olduğunu söyledim hatta vatanın sitesinden fiyatı gösterdim. Görevli arkadaş aynı fiyata verebiliriz belki yetkili kişilerle görüşüp haber vereyim dedi.
    Az önce aradılar "vatandakiler teşhir ürünü, isterseniz teşhir ürünü olanı bizde aynı fiyata verebiliriz fakat kutulu ürün isterseniz fiyat 2999 dur." cevabını ilettiler.
    Dün forumdan bir arkadaş vatan ve bimeksde kutulu ürün kalmadığını sadece teşhir ürünlerinin kaldığını söylemişti. Muhtemelen halen öyledir.

Şuan IB'den almakla bi süre beklemek arasında kararsızım...
  • Selamlar,

Ben yaklaşık 10 gün önce Panasonix P42G20E aldım teknosadan. Benden önce bir arkadaşım almıştı, benden sonra da başka bir arkadaşım daha aldı :) Aslında bayağı araştırdık televizyonu, yabancı review sitelerinden vs çok beğendik ve aldık. Televizyonunun film ve oyun performansından çok memnun kaldım gerçekten.

Ancak bir sorun dışında, düşünen arkadaşlara bilgi vermek açısından, ben tv yi aldıktan 3 gün sonra birden kapandı ve bir daha açılmadı :) Pek rastlanan bir sorun olmadığını söyledi panasonic servisi ve teknosa televizyonu bir gün içinde yenisi ile değiştirdi, hızlılar gerçekten. Ama aynı sorun birkaç gün sonra benden önce alan arkadaşımda da oldu, şoka uğradık yani biraz.. Onunkini de değiştirdiler, pek rastlanmayan bir sorunun(!) böyle ikimizde birden olması şaşırtıcı tabiki. Bir haftadır bir sorun yok umarım bir daha da olmaz..

Ama tv ye gelince review larda anlatıldığı kadar var gerçekten, bende ps3, digital uydu receiver ve wd media player bağladık. THX modunda film performansı gerçekten inanılamz sinemaya çok yakın. ps3 oyunlarında da bence fiyat muadli birçok lcd den çok daha iyi ve hızlı.. Kablosuz lan adaptörüm yok, kablo ile internete bağladım, youtube dailymotion eurosport sorunsuz izlenebiliyor, skype da kullanılabiliyormuş ama kamera takmanızı istiyor..

• Öncelikle g20 alıp da kullana arkadaşlara hayırlı olsun, güle güle eskitin. Panelin + ve - leriyle beraber sd ve hd yayın görüntülerini paylaşır mısınız biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrSwaH

Öncelikle g20 alıp da kullana arkadaşlara hayırlı olsun, güle güle eskitin. Panelin + ve - leriyle beraber sd ve hd yayın görüntülerini paylaşır mısınız biraz.

Katılıyorum. Pek çok kullanıcı var sanırım ama henüz şöyle görsel içeren ayrıntılı bir inceleme yok maalesef...
  • bende hayırlısıyla istanbul bilişimden 46" modelini alacağım bugün. +3 yıl ekstra garantiye ,240tl, gerek var mı yok mu bilemiyorum. ne dersiniz?
  • quote:

Öncelikle g20 alıp da kullana arkadaşlara hayırlı olsun, güle güle eskitin. Panelin + ve - leriyle beraber sd ve hd yayın görüntülerini paylaşır mısınız biraz.

Daha önce kullandım. Bir kere Burn-In ve Image Retention problemi yok diyenlere aldanmayın sakın. Aynı görüntüyü ekranda biraz uzun süre bırakırsanız Image Retention oluyor(muş). Daha uzun süre kalınca Burn-In oluyor(Bende ki panelde mevcuttu). O yüzden kullanırken dikkat etmek gerekiyor. En nihayetinde bir plazma panel.

Görüntü, özellik ve fiyat olarak çok iyi bir televizyon. SD yayın performansı 1920X1080 desteklediği için diğer panellerden çok farklı değil. HD yayın izlemedim bende mevcut değil. Fakat görüntüsü kalitesi iyi film ve PS3'de denedim. Çok iyiydi diyebilirim.

USB girişi mevcut(2 adet) fakat her filmi oynatmaz herhalde. mkv desteği yok diye biliyorum. Yani bunu alınca Media Oynatıcı almama gerek yok diyemezsiniz.

TV'den kayıt özelliği mevcut. Yani harici bir hdd bağlayıp kaydebiliyorsunuz tv yayınını.

Ethernet portundan internete bağladığınız aman veira cast diye bir sistem var. Youtube'a falan girebiliyor, hava durumunu gösterebiliyor.

Aklıma gelenler bunlar.

• 46" modelini ib'den sipariş ettim.Hayırlısı bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: master_monster

quote:

Daha önce kullandım. Bir kere Burn-In ve Image Retention problemi yok diyenlere aldanmayın sakın. Aynı görüntüyü ekranda biraz uzun süre bırakırsanız Image Retention oluyor(muş). Daha uzun süre kalınca Burn-In oluyor(Bende ki panelde mevcuttu). O yüzden kullanırken dikkat etmek gerekiyor. En nihayetinde bir plazma panel.

Görüntü, özellik ve fiyat olarak çok iyi bir televizyon. SD yayın performansı 1920X1080 desteklediği için diğer panellerden çok farklı değil. HD yayın izlemedim bende mevcut değil. Fakat görüntüsü kalitesi iyi film ve PS3'de denedim. Çok iyiydi diyebilirim.

USB girişi mevcut(2 adet) fakat her filmi oynatmaz herhalde. mkv desteği yok diye biliyorum. Yani bunu alınca Media Oynatıcı almama gerek yok diyemezsiniz.

TV'den kayıt özelliği mevcut. Yani harici bir hdd bağlayıp kaydebiliyorsunuz tv yayınını.

Ethernet portundan internete bağladığınız aman veira cast diye bir sistem var. Youtube'a falan girebiliyor, hava durumunu gösterebiliyor.

Aklıma gelenler bunlar.

oluyor(muş) demişsin arkadaşım başına geldimi yoksa öyle bir bilgi mi aldın birinde...

• quote:

Orijinalden alıntı: anilozler

quote:

Orijinalden alıntı: master_monster

quote:

Aklıma gelenler bunlar.

oluyor(muş) demişsin arkadaşım başına geldimi yoksa öyle bir bilgi mi aldın birinde...

Image Retention geçici oluyor. Bir süre sonra normal görüntü verildiği zaman kalkıyor. Ben bunu yaşamadım. Bende ki panel geldiğinde Burn-In yani bildiğin yanık olmuştu. "İMPARATORUN YOLCULUĞU " diye yazı yazıyordu panelin üzerinde.

• bu yazı tv nin sizde kaldığı süre içerisinde hiç geçmedi mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: anilozler

bu yazı tv nin sizde kaldığı süre içerisinde hiç geçmedi mi acaba?

Burn-In oluşmuştu zaten. Bunun geçmesi mümkün değil. TV bende 2-3 hafta durdu belki daha fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi master_monster -- 13 Haziran 2010; 10:22:21 >
  • plazma panellerden değerlendirmeye aldığım tek seçenek bu idi ancak burn-in riski ciddi kaygı oluşturuyor bende..
    bilgisayar bağlayıp kullanmayı düşünemem bu durumda.. mecburen lcd ye kayıyor tercihim..
    ayrıca G20 nin beyaz tonlamalarını hiç sevmedim.. sarımsı tonlarda görünüyor.. almayı düşünen arkadaşların dikkatine.. mutlaka görüp alın..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.