Panasonic TX-P42G20E
1336 Cevap112034 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

398 Mesaj
17 Nisan 2010; 22:24:36 

# SFD
# İnfinite Black Kontrast(5 mil:1 STATİK)
# 1080P Çözünürlük
# Dvb-t
# Viera Cast(İnternet)
# Viera İmage Viewer(avchd/jpeg/sd-video/divxHD,mp3/AAC)
# THX Mode
# DCC
# 6144Adım
# Tonlama
# Viera Link
# PIP/PAP/PAT
# DLNA
# DİVX
# V-Audio Pro-Surround
# 4HDMI/PC/LAN

+

Televizyon Tipi Plazma
Ekran Ebatı 106 cm / 42 "
Ekran Formatı 16:9
Görüntü Tarama Hızı 600 Hz.
Görüntü Çözünürlüğü 1920 x 1080 Piksel
Ekran Özellikleri
Tepki Süresi 0 mS
Kontrast Oranı 5000000:1

fiyat olarak 2700 tl ile 2400 tl arasında geziyor garantili olarak.
plazma ve lcd lerde çok önemli olan siyah gösterme sismine bakılırsa bu makine siyah göstermede sınırsız olduğunu savunuyor,mümkünmüdür ; doğru olabilirmi tartışılır.
internet tv özelliği ve avchd/jpeg/sd-video/divxHD,mp3/AAC özellikleri çok iyi gerçekten.
tepkime süresi ise "0" olarak belirtilmiş.
100.000 saat panel ömrü biçilmiş.
tek eksiği -eğer eksiklik olarak görülürse- bluetooth olmayışı.ancak bunca özellik içinden birde bluetooht aramak ta gerekmiyor bence...

keşke 50" ekranlı olanlarının fiyatı 42" ekrana nazaran bu kadar yüksek olmasa

ben bu panelin potansiyel bir alıcısı olarak ve illede panosonic diyen biri olarak durumu sizlere sormak istiyorum,bu fiyatı çokta geçmeyecek daha iyi bir panel tavsiyeniz varmı ?

saygılar

Vay canına imzanız çok dehşet ! Ama bu kadar güzel imza kullanamazsınız,forum donanım haber ailesi olarak özür dileriz, çok üzgünüz :( || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1914 Mesaj
8 Mayıs 2010; 23:23:22 

vallah bu gün nerdeyse bende bu cihazı alıcaktım 2400tl ye satılıyor

Bimeskte 2400-2500 arası 3 ay ertelemeli ama stokta yok olanlar teşhir

teknosa da 2400 axsese 12 taksit

saturn de 2400 bonusa 12 taksit

cihaz gerçekten süper bana göre eksiği felan yok,

600hz + 106 ekran + full hd + 0 tepkime + 5milyon kontrast + kaliteli panel + 0 radyasyon + 100bin saat ömür 10 saat kullanıldığında 27 - 30 yıl felan diyolar hesaplamadım ama :) + az enerji tüketimi + wifi + görüntülü konuşma + usb + divx + tv den kayıt ve bir çok işe yarar özellik...

eee daha ne olsun. inşallah yakın zamanda alıcam bu cihazdan.

en azından benim rengim belli, sen ne ayaksın

717 Mesaj
10 Mayıs 2010; 14:03:52 

211 Mesaj
30 Mayıs 2010; 16:46:49 

oyuncular için uygun değil. 20 ms input lag değeri var....

3404 Mesaj
30 Mayıs 2010; 17:44:10 

G20 serisi Panasonic'in üst seviye serilerinden.
Daha büyük ekran (50") ve uygun fiyata PANASONiC arayanlara bilgilendirme olsun diye:
http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=44870
deki Panasonic 50S20E ye de göz atmalrını öneririm.

HDTV Test: Highly Recommended! (tabii belirtmem gerekir ki; "bu sitenin testleri objektif ve güvenilir midir" bilmiyorum)
http://www.hdtvtest.co....p42s20b-20100511647.htm

Full HD Plazma düşünüyor olsam bunu bir değerlendirirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 30 Mayıs 2010; 18:00:40 >

8 Mesaj
30 Mayıs 2010; 23:14:27 

Merhabalar,

g20 nin 46'' yada 50'' ini almayı düşünüyorum.42'' 'e göre görüntü kalitesinde bir kaybım olur mu? toplam 3500_4000 TL arası bütçem var.Uygun bir ses sistemi tavsiyeniz ne olur?

yardımcı olanlara teşekkür ederim.

30 Mesaj
30 Mayıs 2010; 23:24:06 

46g20e vatanda ve bımekste 2600 cıvarı

ve bugun suna sahıt oldum eger teknosaya vatanda 2600a satıyorlar bu makınayı dedıgınız zaman o zaman bızde o fıyatı verıyoruz dıyorlar...

eeee fıyat arastırması yapmadan teknosaya guvenıp alanlar ne olacak ?

bende 46g20e ve lg-lh5000 arasında kaldım gercı bırısı elma bırısı armut.....

225 Mesaj
2 Haziran 2010; 12:40:01 

Panasonic TX-P42G20E ile Panasonic TX-PF42G20E farklı modeller mi?
bazı sitelerde dahili uydureciver'dan bahsediliyor var mı bu tv de?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizk. -- 2 Haziran 2010; 13:53:32 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

14 Mesaj
2 Haziran 2010; 14:46:44 

Selamlar, dün akşam 21:00 civarı kozyatağı teknosaya gitmiştim. içeri girmişken 46G20E'nin fiyatını sordum, mağazaya özel olarak 2.999 TL olduğunu söylediler. Bu tv'den almak niyetinde olduğumu fakat Vatanda 2650 tl civarı olduğunu söyledim hatta vatanın sitesinden fiyatı gösterdim. Görevli arkadaş aynı fiyata verebiliriz belki yetkili kişilerle görüşüp haber vereyim dedi.
Az önce aradılar "vatandakiler teşhir ürünü, isterseniz teşhir ürünü olanı bizde aynı fiyata verebiliriz fakat kutulu ürün isterseniz fiyat 2999 dur." cevabını ilettiler.
Dün forumdan bir arkadaş vatan ve bimeksde kutulu ürün kalmadığını sadece teşhir ürünlerinin kaldığını söylemişti. Muhtemelen halen öyledir.

Şuan IB'den almakla bi süre beklemek arasında kararsızım...

57 Mesaj
10 Haziran 2010; 11:44:49 

Selamlar,

Ben yaklaşık 10 gün önce Panasonix P42G20E aldım teknosadan. Benden önce bir arkadaşım almıştı, benden sonra da başka bir arkadaşım daha aldı :) Aslında bayağı araştırdık televizyonu, yabancı review sitelerinden vs çok beğendik ve aldık. Televizyonunun film ve oyun performansından çok memnun kaldım gerçekten.

Ancak bir sorun dışında, düşünen arkadaşlara bilgi vermek açısından, ben tv yi aldıktan 3 gün sonra birden kapandı ve bir daha açılmadı :) Pek rastlanan bir sorun olmadığını söyledi panasonic servisi ve teknosa televizyonu bir gün içinde yenisi ile değiştirdi, hızlılar gerçekten. Ama aynı sorun birkaç gün sonra benden önce alan arkadaşımda da oldu, şoka uğradık yani biraz.. Onunkini de değiştirdiler, pek rastlanmayan bir sorunun(!) böyle ikimizde birden olması şaşırtıcı tabiki. Bir haftadır bir sorun yok umarım bir daha da olmaz..

Ama tv ye gelince review larda anlatıldığı kadar var gerçekten, bende ps3, digital uydu receiver ve wd media player bağladık. THX modunda film performansı gerçekten inanılamz sinemaya çok yakın. ps3 oyunlarında da bence fiyat muadli birçok lcd den çok daha iyi ve hızlı.. Kablosuz lan adaptörüm yok, kablo ile internete bağladım, youtube dailymotion eurosport sorunsuz izlenebiliyor, skype da kullanılabiliyormuş ama kamera takmanızı istiyor..

444 Mesaj
12 Haziran 2010; 1:43:20 

Öncelikle g20 alıp da kullana arkadaşlara hayırlı olsun, güle güle eskitin. Panelin + ve - leriyle beraber sd ve hd yayın görüntülerini paylaşır mısınız biraz.

Samsung Galaxy S4 Kullanıcıları Kulübü
PANASONIC TX-P42V20E
TOSHİBA L650-11F
LOGITECH Z-5500
PES2013 ID: woody_wood
PES2014 ID: woody_wood

1202 Mesaj
12 Haziran 2010; 10:54:56 

quote:

Orijinalden alıntı: MrSwaH

Öncelikle g20 alıp da kullana arkadaşlara hayırlı olsun, güle güle eskitin. Panelin + ve - leriyle beraber sd ve hd yayın görüntülerini paylaşır mısınız biraz.

Katılıyorum. Pek çok kullanıcı var sanırım ama henüz şöyle görsel içeren ayrıntılı bir inceleme yok maalesef...

2214 Mesaj
12 Haziran 2010; 11:15:01 

bende hayırlısıyla istanbul bilişimden 46" modelini alacağım bugün. +3 yıl ekstra garantiye ,240tl, gerek var mı yok mu bilemiyorum. ne dersiniz?

892 Mesaj
12 Haziran 2010; 12:03:21 

quote:

Daha önce kullandım. Bir kere Burn-In ve Image Retention problemi yok diyenlere aldanmayın sakın. Aynı görüntüyü ekranda biraz uzun süre bırakırsanız Image Retention oluyor(muş). Daha uzun süre kalınca Burn-In oluyor(Bende ki panelde mevcuttu). O yüzden kullanırken dikkat etmek gerekiyor. En nihayetinde bir plazma panel.

Görüntü, özellik ve fiyat olarak çok iyi bir televizyon. SD yayın performansı 1920X1080 desteklediği için diğer panellerden çok farklı değil. HD yayın izlemedim bende mevcut değil. Fakat görüntüsü kalitesi iyi film ve PS3'de denedim. Çok iyiydi diyebilirim.

USB girişi mevcut(2 adet) fakat her filmi oynatmaz herhalde. mkv desteği yok diye biliyorum. Yani bunu alınca Media Oynatıcı almama gerek yok diyemezsiniz.

TV'den kayıt özelliği mevcut. Yani harici bir hdd bağlayıp kaydebiliyorsunuz tv yayınını.

Ethernet portundan internete bağladığınız aman veira cast diye bir sistem var. Youtube'a falan girebiliyor, hava durumunu gösterebiliyor.

Aklıma gelenler bunlar.

2214 Mesaj
12 Haziran 2010; 14:27:32 

46" modelini ib'den sipariş ettim.Hayırlısı bakalım.

1202 Mesaj
12 Haziran 2010; 16:19:13 

quote:

Orijinalden alıntı: master_monster

Daha önce kullandım. Bir kere Burn-In ve Image Retention problemi yok diyenlere aldanmayın sakın. Aynı görüntüyü ekranda biraz uzun süre bırakırsanız Image Retention oluyor(muş). Daha uzun süre kalınca Burn-In oluyor(Bende ki panelde mevcuttu). O yüzden kullanırken dikkat etmek gerekiyor. En nihayetinde bir plazma panel.

Görüntü, özellik ve fiyat olarak çok iyi bir televizyon. SD yayın performansı 1920X1080 desteklediği için diğer panellerden çok farklı değil. HD yayın izlemedim bende mevcut değil. Fakat görüntüsü kalitesi iyi film ve PS3'de denedim. Çok iyiydi diyebilirim.

USB girişi mevcut(2 adet) fakat her filmi oynatmaz herhalde. mkv desteği yok diye biliyorum. Yani bunu alınca Media Oynatıcı almama gerek yok diyemezsiniz.

TV'den kayıt özelliği mevcut. Yani harici bir hdd bağlayıp kaydebiliyorsunuz tv yayınını.

Ethernet portundan internete bağladığınız aman veira cast diye bir sistem var. Youtube'a falan girebiliyor, hava durumunu gösterebiliyor.

Aklıma gelenler bunlar.

oluyor(muş) demişsin arkadaşım başına geldimi yoksa öyle bir bilgi mi aldın birinde...

892 Mesaj
12 Haziran 2010; 23:35:29 

quote:

Orijinalden alıntı: anilozler

oluyor(muş) demişsin arkadaşım başına geldimi yoksa öyle bir bilgi mi aldın birinde...

Image Retention geçici oluyor. Bir süre sonra normal görüntü verildiği zaman kalkıyor. Ben bunu yaşamadım. Bende ki panel geldiğinde Burn-In yani bildiğin yanık olmuştu. "İMPARATORUN YOLCULUĞU " diye yazı yazıyordu panelin üzerinde.

1202 Mesaj
13 Haziran 2010; 9:31:30 

bu yazı tv nin sizde kaldığı süre içerisinde hiç geçmedi mi acaba?

892 Mesaj
13 Haziran 2010; 10:19:05 

quote:

Orijinalden alıntı: anilozler

bu yazı tv nin sizde kaldığı süre içerisinde hiç geçmedi mi acaba?

Burn-In oluşmuştu zaten. Bunun geçmesi mümkün değil. TV bende 2-3 hafta durdu belki daha fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi master_monster -- 13 Haziran 2010; 10:22:21 >

3005 Mesaj
13 Haziran 2010; 14:27:45 

plazma panellerden değerlendirmeye aldığım tek seçenek bu idi ancak burn-in riski ciddi kaygı oluşturuyor bende..
bilgisayar bağlayıp kullanmayı düşünemem bu durumda.. mecburen lcd ye kayıyor tercihim..
ayrıca G20 nin beyaz tonlamalarını hiç sevmedim.. sarımsı tonlarda görünüyor.. almayı düşünen arkadaşların dikkatine.. mutlaka görüp alın..

MASAÜSTÜ SİSTEM: GRADO SR225İ - DARKVOICE 332 - AUDIO-GD NFB-12 - SENN HD-650 ALO JENA CABLED

TAŞINABİLİR EKİPMAN: SONY EX1000 - CREATIVE WP-300 - HIFIMAN HM-801 - HTC SENSATION - ROCKBOXED FUZE - IPOD VIDEO 5.5G.

2214 Mesaj
13 Haziran 2010; 23:35:50 

quote:

Orijinalden alıntı: fortress34

plazma panellerden değerlendirmeye aldığım tek seçenek bu idi ancak burn-in riski ciddi kaygı oluşturuyor bende..
bilgisayar bağlayıp kullanmayı düşünemem bu durumda.. mecburen lcd ye kayıyor tercihim..
ayrıca G20 nin beyaz tonlamalarını hiç sevmedim.. sarımsı tonlarda görünüyor.. almayı düşünen arkadaşların dikkatine.. mutlaka görüp alın..

valla bende dün mediamarktta hem 42 hem de 46" modelini gördüm,iyi ki sipariş etmişim dedim.

166 Mesaj
13 Haziran 2010; 23:55:02 

bu burn-in olayı kafamı kemiriyor...

3005 Mesaj
13 Haziran 2010; 23:56:17 

quote:

Orijinalden alıntı: zildjiann

valla bende dün mediamarktta hem 42 hem de 46" modelini gördüm,iyi ki sipariş etmişim dedim.

memnunsanız sorun yok..
almayı düşünen arkadaşlar bahsettiğim konuları gözden kaçırmasınlar niyetiyle yazmıştım..
güle güle kullanın..

MASAÜSTÜ SİSTEM: GRADO SR225İ - DARKVOICE 332 - AUDIO-GD NFB-12 - SENN HD-650 ALO JENA CABLED

TAŞINABİLİR EKİPMAN: SONY EX1000 - CREATIVE WP-300 - HIFIMAN HM-801 - HTC SENSATION - ROCKBOXED FUZE - IPOD VIDEO 5.5G.

444 Mesaj
14 Haziran 2010; 12:59:11 

quote:

Orijinalden alıntı: sandstone

bu burn-in olayı kafamı kemiriyor...

İnanki almayı düşündüğüm iki panelden ilkiydi ama bu olay benim de senin tabirinle kafamı kemirmeye başladı. Digeride LH9000 di ama o nun görüntüsü de bana mat geldi Yahu kafam iyice karıştı ne alıcaz biz??

Her panel hakkında insanın kafasını kurcalayan bir şeyler var ama bunların en azını bulmak. Bende de öyle bir şans var ki elektronik konusunda anlatamam.

(Geçen gün notebook umu servise verdim 22 aylık, adaptörü yanmış kesin bordu da gitmiştir, 6 haftalık c903 tel. sağ yön tuşu basılı kaldı çalışmıyor, ondan önce kırdığım d900i tel. da 6 haftalık iken servise vermiştim kızağında problem çımıştı. Hep güzel ve hassas şeyler beğeniyorum galiba)

Ben bu kısmetle ben bu televizyonu alırsam tv kesin alev alıp yanar. Onun için aylardır bu formun ve teknoloji marketlerin abonesi oldum. Ne alıcam anlayamadım daha karar vermek için 3 ayım var.

PANASONIC TX-P42V20E
TOSHİBA L650-11F
LOGITECH Z-5500

444 Mesaj
14 Haziran 2010; 13:04:36 

Herkes kullandığı tv nin resmini koyup yayınlar ama bu tv yi alan pek önemsemiyor. Ben kesin alacaktım bu paneli normalde burn-in olayını giderdiklerini sanıyordum ama demek ki oda bunların kandırmacasıymış.

Edit: Cümle hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrSwaH -- 14 Haziran 2010; 18:36:52 >

PANASONIC TX-P42V20E
TOSHİBA L650-11F
LOGITECH Z-5500

166 Mesaj
14 Haziran 2010; 13:31:08 

ben lcd seçimi yapıcam büyük ihtimal bu sorun yüzünden yoksa en güzeli plazma Lig tv izlemek için fakat bu olay yokmu işte yapacak birşey yok Temmuzu bekleyeceğim yeni modeller gelecek sanırım...

444 Mesaj
14 Haziran 2010; 18:49:08 

quote:

Hayırlı olsun yeni tv niz güle güle kullanın. Tv nizi aldıktan sonrada burada bizlerle resimleriyle beraber görüşlerinizi dilegetirirmisiniz.

PANASONIC TX-P42V20E
TOSHİBA L650-11F
LOGITECH Z-5500

444 Mesaj
14 Haziran 2010; 18:52:17 

quote:

bende hayırlısıyla istanbul bilişimden 46" modelini alacağım bugün. +3 yıl ekstra garantiye ,240tl, gerek var mı yok mu bilemiyorum. ne dersiniz?

Bence sen (aslında herkes için gerekli) evini sigortalat kökten çöz olayı. Musluğun damlatsa sigortadan karşılarsın.

PANASONIC TX-P42V20E
TOSHİBA L650-11F
LOGITECH Z-5500

37 Mesaj
15 Haziran 2010; 0:16:29 

quote:

Selam
46g20 İB'nin stoğunda yok diye biliyorum. Geçen hafta Mecidiyeköy'deki mağazasındaydım, orda da yoktu. Nereden sipariş ettiniz acaba?

2214 Mesaj
15 Haziran 2010; 15:56:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Ork46

Selam
46g20 İB'nin stoğunda yok diye biliyorum. Geçen hafta Mecidiyeköy'deki mağazasındaydım, orda da yoktu. Nereden sipariş ettiniz acaba?

dostum ben c.tesi günü internetten sipariş verdim.herhalde son ürün olabilir çünkü akşamına stoktan hemen al seçeneği kaldırılmıştı.

2214 Mesaj
15 Haziran 2010; 15:58:36 

quote:

Herkes kullandığı tv nin resmini koyup yayınlar ama bu tv yi alan pek önemsemiyor. Ben kesin alacaktım bu paneli normalde burn-in olayını giderdiklerini sanıyordum ama demek ki oda bunların kandırmacasıymış.

Edit: Cümle hatası.

kandırmaca olduğunu kim söyledi?Televizyonu kaç kişi almış ve kaç kişi de burn-in oluşmuş ki kandırmaca diyorsunuz?

3005 Mesaj
15 Haziran 2010; 18:49:23 

quote:

kandırmaca olduğunu kim söyledi?Televizyonu kaç kişi almış ve kaç kişi de burn-in oluşmuş ki kandırmaca diyorsunuz?

burn-in olayı maalesef hala çözülememiş.. forumda bununla ilgili oldukça bilgi var..
hatta bir arkadaşımız netten sipariş vererek almış.. cihaz geldiğinde ekranda bilmem ne imparatorluğu diye bir yazıyormuş...

444 Mesaj
15 Haziran 2010; 19:22:23 

quote:

Bir kişide olması yeterli benim için! Sorunun giderilmiş olması, 1 kişide bile meydana gelmesiyle ortadan kalkar. Demek ki giderilememiş!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrSwaH -- 15 Haziran 2010; 19:23:52 >

PANASONIC TX-P42V20E
TOSHİBA L650-11F
LOGITECH Z-5500

444 Mesaj
15 Haziran 2010; 19:42:02 

Yahu amacım tartışma başlatmak değil arkadaşlar bende sizin gibi kullanıcıların yorumlarını okuyarak kendi hayal kırıklığımı dile getiriyorum.

Bir dünya para verip paneli aldıktan sonra da aman şöyle yapma böyle olur aman söyle kullanma böyle olur vs. diye de niye aklımı sürekli meşkül etsin aldığım panel. İçimde en ufak bir şüphe kalmasını istemem bir şey aldıktan sonra.
Açacaksın istediğin gibi izleyeceksin, ne olacak acaba kaygısıyla olmayacak içinde.

PANASONIC TX-P42V20E
TOSHİBA L650-11F
LOGITECH Z-5500

30 Mesaj
15 Haziran 2010; 21:04:09 

ben de 46g20e aldım daha hıc sd hd yayını seyretme fırsatım olmadı ps3 de wınnıng oynadım devamlı

sunu soyleyebılırım sıze wınıng elevenı 2002 den berı oynuorum ılk defa bu kadar zewk aldım

plazmanın karsısında bır adet balkon kapısı yanında ıse kocaman bır cam var, perdeler tamamen acık oglen saat 12 de oynadım. tamam yansıma var ama yansımayı gormek ıstersen var oyunu oynarken hıssedılmeyecek bır yansıma var

sole soylıyeyım tuplu tv de yansımadan oturu perdelerı kapatırsın ama bunda ona gerek yok...

sd ve hd yayın ıcın ınceleme yaptıktan sora yazarım...

2214 Mesaj
15 Haziran 2010; 22:42:45 

quote:

Bir kişide olması yeterli benim için! Sorunun giderilmiş olması, 1 kişide bile meydana gelmesiyle ortadan kalkar. Demek ki giderilememiş!

elektronik eşyadan bahsediyoruz,bu kadar kesin konuşmak ve yargıya varmak ne kadar doğrudur?Yani yüzdeyüz sorunsuz lcd tv ya da led tv varmıdır ki?Bir şekilde alıp kullanıcaz.Temiz,düzgün kullanırsak ve yine de sorun çıkarsa artık ona da şans,kader,kısmet... ne demek istersek diyebiliriz.

444 Mesaj
15 Haziran 2010; 23:29:23 

quote:

elektronik eşyadan bahsediyoruz,bu kadar kesin konuşmak ve yargıya varmak ne kadar doğrudur?Yani yüzdeyüz sorunsuz lcd tv ya da led tv varmıdır ki?Bir şekilde alıp kullanıcaz.Temiz,düzgün kullanırsak ve yine de sorun çıkarsa artık ona da şans,kader,kısmet... ne demek istersek diyebiliriz.

Aynen öyle, söylemine katılıyorum...

PANASONIC TX-P42V20E
TOSHİBA L650-11F
LOGITECH Z-5500

197 Mesaj
15 Haziran 2010; 23:50:30 

quote:

Aynen öyle, söylemine katılıyorum...

Al benden de o kadar

Ben de almadan önce bayaa araştırdım gezdim ve hatta açıkcası Samgung 40C652 alayım geri kalan param da cebime kalsın diyordum, ama vatanda G20 yi diğer lcd ler ve plazmalar ile birlikte görünce alacağım televizyon bu dedim ve şak diye 46G20 aldım, çok da memnunum , evde bir tane de 6 serisi samsung lcd var, bir de kendi evinde lcd si olan 1-2 arkadaş bize geldi kurulumdan bu zamana kadar, tv yi her göre oha diyor , ki daha görüntülerin renklerin iyice oturduğu 100 satlik süre dolmadı bile hatta rodajı sakin geçsin diye kısık ayarlarda kullanıyorum.

Bilmiyorum ben televizyonumdan çok memnunum, sadece tam ona bakan 3 adet cam olduğu için gündüz biraz parlıyor, ama çok da rahatsız edici sayılmaz,diğer alternatifleriniz mat camlı birpanel ise bunu göz önünde bulundurabilirsiniz

Saygılarımla

444 Mesaj
16 Haziran 2010; 0:59:43 

Yahu sayfaya birşeyler yazmasam kimsenin bir şey söyleyeceği yokmuş Hepiniz sağolun. Biraz daha paylaşım arkadaşlar....

Bu paneli alacak olan kişiler sağdan soldan bilgi toplamasın. Kullanan ve bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar burada bilgi ve tecrübelerini paylaşsınlar ki bizde onların bilgi ve tecrübelerine ortak olalım.

Sn. Albani bu pdp ve panasonicler hakkında baya bir şey yazmış ve paylaşmış ama hepsi aynı çatı altında değil yazdıkları o kadar çok ki okudukça kafam iyice karışıyor. her gün yeni bir şey öğrenmeye çalışıyorum yazdıklarından. Yine kafamda panasonic g20 canlandı okuduklarımdan sonra. vt2x çok para....

Tabirlerini anlamak için farklı sayfaları açıp anlamaya çalışıyorum, kısaltmalarının ne anlama geldiğini çözmeye çalışıyorum ve sonunda ne demek istediğini anlıyorum ama tam olarak öğrenemiyorum ne anladın anlat deseniz anlatamam çünkü çok çeşit ve aldatmaca var işi bilemek lazım. Paneller hakkında doğru ve iyi bilgiyi forumda bir kaç kişi vermekte ve o kişileri gerşekten dikkate almak lazım.

Ben bu kişilerin paylaştıkları bilgiyi okurken mutlu oluyorum, sonuçta bu işten sadece hayır duası alıyorlar (bizlerden). Yarım yamalak anladığım bir şeyi buraya kim yazmak ister?

Ben yazarsam yarı yanlış yarı doğru olabilir (kesin yanlış ve eksik olur :) ) onun için iyi bilen birisinin burada pdp lerin yada plazma ların yada panasoniclerin, atık nasıl uygun görülürse nasıl kullanılmalı, nelere dikkat edilmeli, belli bir ayar yapılmalı gibi bir yazı dizinini kendi konu başlığında yazsa çok daha iyi olmaz mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrSwaH -- 16 Haziran 2010; 1:01:23 >

PANASONIC TX-P42V20E
TOSHİBA L650-11F
LOGITECH Z-5500

892 Mesaj
16 Haziran 2010; 8:20:54 

quote:

Benim panelde Burn-In oluşmuştu. Hoş ben şu ana kadar Panasonic tarafından Burn-In engellenmiş diye birşey okumadım, duymadım. Ama teknomarketlerdeki görevli kişiler insanlara bu bağlamda şeyler söylüyorlarmış.

2214 Mesaj
16 Haziran 2010; 11:16:07 

quote:

Orijinalden alıntı: iztech

Al benden de o kadar

Ben de almadan önce bayaa araştırdım gezdim ve hatta açıkcası Samgung 40C652 alayım geri kalan param da cebime kalsın diyordum, ama vatanda G20 yi diğer lcd ler ve plazmalar ile birlikte görünce alacağım televizyon bu dedim ve şak diye 46G20 aldım, çok da memnunum , evde bir tane de 6 serisi samsung lcd var, bir de kendi evinde lcd si olan 1-2 arkadaş bize geldi kurulumdan bu zamana kadar, tv yi her göre oha diyor , ki daha görüntülerin renklerin iyice oturduğu 100 satlik süre dolmadı bile hatta rodajı sakin geçsin diye kısık ayarlarda kullanıyorum.

Bilmiyorum ben televizyonumdan çok memnunum, sadece tam ona bakan 3 adet cam olduğu için gündüz biraz parlıyor, ama çok da rahatsız edici sayılmaz,diğer alternatifleriniz mat camlı birpanel ise bunu göz önünde bulundurabilirsiniz

Saygılarımla

ben thx modda kullanıyorum rodaj müddetince,gündüzleri eco modu açınca ekranda parlaklık artıyor bu zararlımıdır acaba?siz hangi modda kullanıyorsunuz ve değerlerde kullanıyorsunuz?

3177 Mesaj
16 Haziran 2010; 16:36:21 

Bir haftadır bu tv hakkında yazılan yorumları incelemeleri okuyorum. Aynı özelliklere sahip muadil bir LCD veya plazma bulamadım. Kısmet olursa haftaya alacağım.

Oyun oynamak ciddi bir iştir.

PSN: KotaN_TR

444 Mesaj
16 Haziran 2010; 19:57:03 

Valla arkadaşlar bu gün özellikle vt20'yi görmek için beylikdüzü medya markt'a gittim (orada teşirde olduğunu da vt20 başlığında okumuştum)

Samsung un 3d panelinede baktım ama vt20 çok ayrı. Bence tekkelime "mutlaka kendiniz de bir yerde bakın" Panel çok iyi, görüntü harika hatta o kadar harika ki sanki demo da oynanan bezbol macı görüntüsünde atılan top ekrandan çıkıp gözlüğünüze çarpıp kıracak sanki, insana dedirticek cinsten. Seyrederken insana ayrı bir mutluluk hissi veriyor ve seyrederken gülmeye başlıyorsunuz. tabi bunun oynatılan demo ile de çok alakası var. Aynı hissi sinemada xpan-d avatar izlerken yaşadım ama onun ekranından herhangi bir şey bana doğru gelmedi, dediğim gibi biraz da demo ile de alakalı.
Biraz pahallı bir zevk ama alma gücü olanlar için kaçınılmaz bir zevk. Şu anda öyle bir tv ye para verseniz kaç defa ve kaç kişi ile de ne izleyeceksiniz orası da tartışılır (konuyla alakasız ama yinede yazmak istedim).

Gelelim g20 lere. Ben yine burada yaz burn-in olayı, sağ olsun arkadaş baya yardımcı oldu bana. Bir tane samsung plazma görterdi (modeline dikkat etmedim) daha önce shakira nın klibini yayınlamışlar panelde ve ekranda el yazıları kalmış (kalıcı şekilde) bunların kurşunlu panellerde daha çok meydana geldiğini söyledi ve ekledi. G20 paneller kurşunsuz dur bunda da ekrana resimler yapışıyor ama kısa sürede bu yapışma yok oluyormuş. Biz burada akşama kadar aynı görüntüyü verdiğimiz demolar oluyor genelde LG demoları, bu demolar da Lg logosu'nun hep aynı noktada kaldığını oluyor ve logonun bulunduğu yerde biraz iz kaldığını, başka demo ya geçtikleri zaman 5 dak. gibi bir sürede de o logonun bıraktığı izin yok olduğunu belirtti.

Ben bana yardımcı olan arkadaşın samimi tavırlarını çok beğendim sonuçta onlara bir takım eğitim ve seminerler veriliyor. He çok şey biliyorlar mı o tartışılır ama hiç bilmiyor da değiller, benim bu paneli almam için yeterli bilgiye ulaştığımı sanıyorum aklımda oluşan şüphelerden sonra. Ayrıca G20'lere bakarken Honduras - Sili macı vardı yanıda yöresin de bir sürü çeşit vardı. İnanın en iyi görüntüyü panasonic'ler veriyor.

Sahadaki çimleri tek tek sayabilecek netlikte görüntüyü görebiliyorsunuz ama diğer tv lerde bu mümkün değil (ben hiçbirisinde göremedim) görüntü çimleri gösterdiği anlarda çimleri saymak yerine sadece alaca bulacalı rengini görüyorsunuz. Neticede alıcı gözüyle bir kere daha baktım ve kararımı noktaladım (bir aksilik olmazsa)

Yalnız şu var ki g20 teşir harici benim baktığım yerlerde tükenmiş ve 2 aydır da siparişleri gelmemiş (teknosa-media markt). İnşallah ben alacağım zaman stoklarda olur.

NOT: Yazdıklarımda yanlış veya eksik bilgi varsa bilen arkadaşlar lütfen düzeltsinler. Eksiklerim kesinlikle vardır zaten ama yanlışlarım var veya yok orasını tam bilemiyorum. Bunlar bu gün ki gördüklerim ve duyduklarımdan ibarettir. Yanlışlarımızı düzeltelim ki daha sağlıklı bir bilgiye sahip olalım.

PANASONIC TX-P42V20E
TOSHİBA L650-11F
LOGITECH Z-5500

892 Mesaj
17 Haziran 2010; 0:01:11 

quote:

Valla arkadaşlar bu gün özellikle vt20'yi görmek için beylikdüzü medya markt'a gittim (orada teşirde olduğunu da vt20 başlığında okumuştum)

Samsung un 3d panelinede baktım ama vt20 çok ayrı. Bence tekkelime "mutlaka kendiniz de bir yerde bakın" Panel çok iyi, görüntü harika hatta o kadar harika ki sanki demo da oynanan bezbol macı görüntüsünde atılan top ekrandan çıkıp gözlüğünüze çarpıp kıracak sanki, insana dedirticek cinsten. Seyrederken insana ayrı bir mutluluk hissi veriyor ve seyrederken gülmeye başlıyorsunuz. tabi bunun oynatılan demo ile de çok alakası var. Aynı hissi sinemada xpan-d avatar izlerken yaşadım ama onun ekranından herhangi bir şey bana doğru gelmedi, dediğim gibi biraz da demo ile de alakalı.
Biraz pahallı bir zevk ama alma gücü olanlar için kaçınılmaz bir zevk. Şu anda öyle bir tv ye para verseniz kaç defa ve kaç kişi ile de ne izleyeceksiniz orası da tartışılır (konuyla alakasız ama yinede yazmak istedim).

Gelelim g20 lere. Ben yine burada yaz burn-in olayı, sağ olsun arkadaş baya yardımcı oldu bana. Bir tane samsung plazma görterdi (modeline dikkat etmedim) daha önce shakira nın klibini yayınlamışlar panelde ve ekranda el yazıları kalmış (kalıcı şekilde) bunların kurşunlu panellerde daha çok meydana geldiğini söyledi ve ekledi. G20 paneller kurşunsuz dur bunda da ekrana resimler yapışıyor ama kısa sürede bu yapışma yok oluyormuş. Biz burada akşama kadar aynı görüntüyü verdiğimiz demolar oluyor genelde LG demoları, bu demolar da Lg logosu'nun hep aynı noktada kaldığını oluyor ve logonun bulunduğu yerde biraz iz kaldığını, başka demo ya geçtikleri zaman 5 dak. gibi bir sürede de o logonun bıraktığı izin yok olduğunu belirtti.

Ben bana yardımcı olan arkadaşın samimi tavırlarını çok beğendim sonuçta onlara bir takım eğitim ve seminerler veriliyor. He çok şey biliyorlar mı o tartışılır ama hiç bilmiyor da değiller, benim bu paneli almam için yeterli bilgiye ulaştığımı sanıyorum aklımda oluşan şüphelerden sonra. Ayrıca G20'lere bakarken Honduras - Sili macı vardı yanıda yöresin de bir sürü çeşit vardı. İnanın en iyi görüntüyü panasonic'ler veriyor.

Sahadaki çimleri tek tek sayabilecek netlikte görüntüyü görebiliyorsunuz ama diğer tv lerde bu mümkün değil (ben hiçbirisinde göremedim) görüntü çimleri gösterdiği anlarda çimleri saymak yerine sadece alaca bulacalı rengini görüyorsunuz. Neticede alıcı gözüyle bir kere daha baktım ve kararımı noktaladım (bir aksilik olmazsa)

Yalnız şu var ki g20 teşir harici benim baktığım yerlerde tükenmiş ve 2 aydır da siparişleri gelmemiş (teknosa-media markt). İnşallah ben alacağım zaman stoklarda olur.

NOT: Yazdıklarımda yanlış veya eksik bilgi varsa bilen arkadaşlar lütfen düzeltsinler. Eksiklerim kesinlikle vardır zaten ama yanlışlarım var veya yok orasını tam bilemiyorum. Bunlar bu gün ki gördüklerim ve duyduklarımdan ibarettir. Yanlışlarımızı düzeltelim ki daha sağlıklı bir bilgiye sahip olalım.

G20'de Burn-In olmaz demesi yanlış. Sadece zor oluyor denebilir.

G20 piyasada kolay bulunmuyor kapalı kutu olarak. Elektroworld'e olabilir.

892 Mesaj
17 Haziran 2010; 0:05:33 

Ayrıca bencede G20'nin görüntüsü, özellikleri, fiyatı ile çok iyi bir panel.

Kendi İsteğiyle Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
2 gün 19 sa. 44 dk. kadarı kaldı.
17 Haziran 2010; 0:23:24 

Beyler selamlar

-Bakınız sizin probleminizde şudur;çoğu insan bir panel alıyor ve başlık açıyor;sonrada bilgiler arada kaynıyor v.s
--Örneğin bakın TV Bölümüne;kaç tane Pany PDP başlığı var!!

-Biz zamanında bir tane Pio başlığı açtık ve hep oradan gitti!

++
En üstteki msg da bir şey dikkatimi çekti;

Tepki süresi;0 diye!!! yani yazıylada yazayım "sıfır";bu bir CRT TV değildir bu bir PDP dir ve sıfır diye LAG değeri olmaz Beyler

Genelde bir panel efsanesi lafıdır şu;PDP lerde LAG olmaz ve sıfırdır;bu külliyen "yalandır"!!

Sadece PDP lerin Input-LAG süreleri TFT-LCD lere göre oldukça düşüktür ama her Marka/Seri/Model PDP de değildir örneğin
42G1x lerde de Game Mode ortalama 20ms dir!! ama 50V1x larda 30ms dir veya 46G1 lerde 5ms dir veya G2x lerde aynı seviyelerdedir
ayrıca 50" ve üstünde LAG biraz daha yükselir!

++
Gelelim Screen/Image-retention(Burn-in) konusuna;aynen eskiden nasılsa bugünde yaklaşık aynı oranlarda oluşmaktadır!!!!
Gelişme ve ilerleme v.s laflarını ise "uyanık üreticiler" çıkarıyor yada onların yemlemeci bazı malum Siteleri!!

Pio hariç;Pany/Samy/LGE lerde aynı oranda "ekran yanıkları" dediğimiz sorunlar devam etmektedir!

Sadece bu konuda geçmişten bugüne kadar Pio lar ciddi olarak bu konuda iyidirler,ama ""dikkat etmezseniz"" Pio bile olsa elbette oluşuyor;

Çünkü bu panellerin teknik ve fiziksel yapısı buna dayanıklı değildir bu arada aynı şekilde TFT-LCD lerde özellikle Screen-retention olur/oluşur
v.s sadece süreci uzundur;örneğin bir Samsung S_PVA Modüllü paneli(Samy/Sony/Tosh) 15/20gün kadar 4;3 Formatta sürekli izleyin bakın bakalım nasıl retention
oluyor

Özellikle PDP kullananlar bu riski üstleneceklerdir!dikkat edildiği sürece bunlar olmaz hatta hiç olmaz,tedbir şart,yoksa yakarsınız panelinizi

++

3005 Mesaj
17 Haziran 2010; 1:10:08 

@albani üstad..
bir arkadaşım LG marka 1024x768 600hz. plazma panel almış.. tam modelini bilmiyorum..
oluşan image-retention ı yokedebilme özelliği varmışmış..
o özelliği kullanarak ekrandaki izleri hemen sıfırlayabildiği gibi bir durumdan bahsetti..
o da "satıcının yalancısı" tabi ki..
merak ettiğim için soruyorum.. varmıdır böyle bir durum?

444 Mesaj
17 Haziran 2010; 1:28:00 

quote:

@albani üstad..
bir arkadaşım LG marka 1024x768 600hz. plazma panel almış.. tam modelini bilmiyorum..
o özelliği kullanarak ekrandaki izleri hemen sıfırlayabildiği gibi bir durumdan bahsetti..

Evet o özellik samsung'ta da var (modelinine bakmadım ama). Bana media markt da görevli olan arkadaşın gösterdiği samsung plazma nın ekranın da kalan el yazılarını gösterdi ekranda hafif hafif kalmışlar. Bana tarama yapa yapa bu kadar temizleye bildik dedi. Bu gördüklerin de kaldı artık gitmiyor dedi, bu özellik panasonicte yok bunlar kurşunlu panasonic neo pdp infiniti black paneller kurşunsuz bunlarda o kadar olmadığı için gerek duymamışlar dedi.

konuyu Alban ustada sordun ama bende karşılaştığım bir manzarayı paylaşmak istedim kusura bakma. Sn albani ustad da eklerse daha iyi olur sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrSwaH -- 17 Haziran 2010; 1:29:39 >

PANASONIC TX-P42V20E
TOSHİBA L650-11F
LOGITECH Z-5500

Kendi İsteğiyle Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
2 gün 19 sa. 44 dk. kadarı kaldı.
17 Haziran 2010; 1:36:23 

quote:

@albani üstad..

Sallamış

Pio da bile öyle bir sistem yok!!(sadece Orbiter sistemi vardır;pixelerin hareketliliğini sağlayıp
işlem yapaması+white-wash işemi v.s ama bunlar sadece Pio da vardır)

Pany de ise

A-Menu>>Setup>>Display Settings>>Side Panel;HIGH yapın
B-Contrast-reducer effect;panelde belli bir süre aktivite olmadığı zaman,Contrast seviyesi otomatik olarak düşürülür sistem tarafından!

işlemleri yapılmaktadır

1-Kanal numaraları/Logolarının static olarak uzun süre kalması(bunun süresi belirsizdir!!)
2-4;3 Format veya 16;9* Formatta uzun süre panel izlenirse geçici/kalıcı retention olur/oluşabilir!!!

*16;9 formatta "Cinematic video" dediğimiz genelde ekranda alt-üst barlarda oluşan siyah boşluklar;FILM içerikleri çok fazla
izlendiği zaman yine retention olur/oluşabilir(bu konuyu daha detaylı Pany başlığından bulabilirsiniz!)
3-Oyunların yaratacağı static veya benzer oluşumları!!!
4-PC den static yazılar ve uzun süre Desktop ta kalınması v.s gibi hareketsizlik efektleri

Bunlar PDP ler için tehlikeli işlemlerdir,süre fazla tutulmadığı sürece sorun olmaz;ama her panelde hangi sürede olduğu için net bir
bilgide yoktur!! kısaca tedbirli oluyorsunuz;yada LCD alıp kullanıyorsunuz

++

3005 Mesaj
17 Haziran 2010; 2:14:32 

quote:

Orijinalden alıntı: albani
kısaca tedbirli oluyorsunuz;yada LCD alıp kullanıyorsunuz

ben zaten sayenizde tosh 55sv685 aldım kullanıyorum üstad..
inandırıcı gelmese de size bir sorayım istemiştim..
teşekkürler ilginize..

19 Mesaj
22 Haziran 2010; 17:59:55 

Selamlar bende p50g20e satın aldım , acaba kullanım süresini servis menüsünden görmek için ne yapmamız gerekmekte ?

699 Mesaj
22 Haziran 2010; 18:59:31 

albani üstad

toshiba regza xv full hd nasıl bi cihazdır ? fiyatı 1700 tl imiş. Bi yakınım almak üzere bilgi istedi yardımcı olursanız sevinirim.

Diğer sorum;

akım korumalı priz alırken nelere dikkat etmemiz gerekir ? bi arkadaş 3240 joules likten aşağı olmaması gerekir demişti. gerçekten böylemidir ? yoksa tüm prizleri kullanıncamı toplam koruma 3240 jouldür. Yani eğer sadece plazma prize takılacaksa bile 3240 joules likmi almak gerekir yoksa daha düşük joulesli korumalı prizlerde işe yararmı ?

18 Mesaj
29 Haziran 2010; 15:37:03 

ben tesadüf eseri olarak bu paneli Ankamall electroworld de inceledem ve inanırmısınız ne LED ne LCD ordaki bütün panellerden kat kat daha kaliteli bi görüntü vardı cidden ağzımın suyu aktı diyebilirim.

Bu paneli almayı düşünüyorum acaba USB den .mkv oynatıyormu deneyen varmıdır?
Bunun yanındada Lg ht904ta Sinema sisteme alacağım. Fikir ve önerileriniz nelerdir ?

Teşekkür ederim şimdiden.

18 Mesaj
30 Haziran 2010; 16:33:26 

yokmu yardım etcek ?

444 Mesaj
1 Temmuz 2010; 15:41:03 

quote:

Orijinalden alıntı: mhmet.avci

ben tesadüf eseri olarak bu paneli Ankamall electroworld de inceledem ve inanırmısınız ne LED ne LCD ordaki bütün panellerden kat kat daha kaliteli bi görüntü vardı cidden ağzımın suyu aktı diyebilirim.

Bu paneli almayı düşünüyorum acaba USB den .mkv oynatıyormu deneyen varmıdır?
Bunun yanındada Lg ht904ta Sinema sisteme alacağım. Fikir ve önerileriniz nelerdir ?

Teşekkür ederim şimdiden.

Sinema sistemin için bir çey diyemiyeceğim ama usb den film oynatmadığını söyleye bilirim. O tip bir özellik samsung ve lg nin bağzı modellerinde mevcuttur.

PANASONIC TX-P42V20E
TOSHİBA L650-11F
LOGITECH Z-5500

18 Mesaj
1 Temmuz 2010; 16:40:58 

quote:

Sinema sistemin için bir çey diyemiyeceğim ama usb den film oynatmadığını söyleye bilirim. O tip bir özellik samsung ve lg nin bağzı modellerinde mevcuttur.

Televizyon DİVX felandamı oynatmıyo ? .mkv yi geçtim yani :D

444 Mesaj
1 Temmuz 2010; 22:28:48 

quote:

Orijinalden alıntı: mhmet.avci

Televizyon DİVX felandamı oynatmıyo ? .mkv yi geçtim yani :D

Oynatıyor ama hdd de bağzen sorun yaşayanlar oluyor nedeni ise tam bilinmemekte. bence sen bu tip araştırma ve sorularını http://forum.donanimhab...2/mpage_219/key_/tm.htm bu başlık altında yaparsan daha çok bilgiye ulaşabilirsin.

PANASONIC TX-P42V20E
TOSHİBA L650-11F
LOGITECH Z-5500

3177 Mesaj
4 Temmuz 2010; 10:05:16 

Ve nihayet TX-P42G20 model plazma tv'yi aldım. Almadan önce Philips LCD 42PFL8404H/12 modeli arasında çok gidip geldim. Vatan'da HD bir film oynatıyorlardı demo olarak, atrık ayarında mıdır nedir anlayamadım ama 42PFL8404H/12 görüntüsü rezil ötesiydi. Onu öyle görünce direkt eledim.

Vatanda TX-P42G20 stokta 2 adet vardı. Biri teşhir diğeri kutulu, kısaca sonuncusunu 2370/12 TL'ye aldım. Evdeki işler sebebiyle 2 hafta sonra teslim alacağım. İnşallah bir sıkıntı yaşamam..

Oyun oynamak ciddi bir iştir.

PSN: KotaN_TR