Şimdi Ara

Google her gün 60.000 Androidli telefon aktive ediyor; uygulama sayısı 38000'e çıktı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Başta HTC olmak üzere Samsung, LG Mobile, Pantech, Sony Ericsson, Motorola, Huawei gibi akıllı telefon pazarının önemli oyuncularının benimsediği Google'ın mobil işletim sistemi Android, yükselişini sürdürüyor.

Google tarafından yapılan açıklamalara göre firma günde 60.000, ayda 1.800.000 Android işletim sistemli modelin aktivasyonunu gerçekleştiriyor. Nexus One projesinin karlı olduğunu verdiği bilgilere ekleyen firma satış rakamları hakkında detay vermedi. Bunların dışında Android için uygulama sayısının 38.000'e ulaştığı söyleniyor. 16 mart tarihinde bu sayı 30.000 olarak belirtilmişti. Bu da bir ayda 8000 yeni uygulama demek!

Bazı analistlerin 2013 yılında Symbian'ın ardından ikincilik koltuğuna oturacağını iddia ettikleri Android bu yolda emin adımlarla ilerliyor.

• ben de Nexus One almayı düşünüyorum bu aralat. Android geleceği çok parlak bir işletim sistemi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mce07

ben de Nexus One almayı düşünüyorum bu aralat. Android geleceği çok parlak bir işletim sistemi

ben öyle düşünmüyorum ya oyunların grafik kaliteleri sıkıntılı benim açımdan,android ilk çıktığında appleı devirebileceğine inanıyordum fakat yerinde sayıyor 38.000 değil 380.000 uygulama da olsa şu an elle tutulur,ben applea rakibim diyebilecek kalitede bir uygulaması yok maalesef keşke olsaydı hero veya desire düşünürdüm.
  • 19 Mart tarihinde Appstore'daki uygulama sayısı: 183.422
    An itibarı ile Appstore'daki uygulama sayısı ise: 200.994

Yakşalık bir ayda 17.572 uygulama yüklenmiş. Anroid'in aradaki farkı kapatabilmesi için 3 kat daha hızlanması gerek.

Kaynak:http://www.uquery.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erasmus78 -- 16 Nisan 2010; 23:52:58 >
  • Yeni çıkan ve herkes tarafından bilinmeyen bir işletim sistemi için DELİ ÖTESİ rakamlar. Apple'ın ürünleri İsrail'e girmiyor, haber oluyor. Google'ın öyle bir avantajı yok işte.
  • Uygulamaların sayısından ziyade kalitesi bence daha önemli, ıvır zıvır ve aynı işi yapan uygulamalarla uygulama dükkanlarının çöplüğe dönmesinde bence sevinilecek birşey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Public_Enemy

Uygulamaların sayısından ziyade kalitesi bence daha önemli, ıvır zıvır ve aynı işi yapan uygulamalarla uygulama dükkanlarının çöplüğe dönmesinde bence sevinilecek birşey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Public_Enemy

Uygulamaların sayısından ziyade kalitesi bence daha önemli, ıvır zıvır ve aynı işi yapan uygulamalarla uygulama dükkanlarının çöplüğe dönmesinde bence sevinilecek birşey yok.

haklısın 5 para etmez o kadar cok uygulama varki
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.