Şimdi Ara

AMD 6 milyondan fazla DirectX 11 ekran kartı sattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
0
Favori
8.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk çeyrek finansal sonuçlarını açıklayan ve uzun bir aradan sonra yeniden kârlılığa dönen AMD, grafik operasyonlarına yönelik detayları da ortaya koydu. Şimdiye kadar 6 milyondan fazla DirectX 11 destekli ekran kartı sattığını açıklayan AMD, giriş seviyesinden yüksek performans grubuna, mobil çözümlerden çoklu monitör alternatiflerine kadar her segmentte DirectX 11 destekli çözümleri olduğunu belirtiyor. Peki rakamlar ne diyor ?

İşte AMD Grafik Bölümü'nün ilk çeyrek sonu genel performans değerlendirmesi;

Grafik segmentinde ilk çeyrek satışları, sezonsal nedenlere bağlı olarak %3 düşüş gösterirken, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %88 artış kaydedildi. Bir yıl önceki rakamlarla kıyaslandığında güçlü bir performans sergilediğini belirten AMD'de,

• Operasyonel gelirler 47 milyon dolar olarak kaydedildi. 50 milyon dolara olarak açıklanan bir önceki dilime göre düşüş, bir önceki yılın aynı dömemine kıyasla ise benzer bir performans sergilendiği açıklandı.

• Bir önce çeyreğe göre GPU satışlarının artış gösterdiği, mobil GPU satışlarının firma adına rekor olduğu belirtildi.

• Ortalama GPU satış fiyatının bir önceki çeyreğe kıyasla arttığı, bir önceki yılın aynı döneme göre düştüğü belirtildi.

• AMD ilk çeyrek mali raporunda DirectX 11 destekli ATi Radeon HD 5000 serisini 7 yeni model ile genişlettiğine özellikle dikkat çekiyor. çoklu monitör teknolojisi Eyefinity'i farklı segmentlerde yaygınlaştırdığını belirten AMD'nin üzerinde durduğu yeni modeller ise şöyle;

Son olarak 6 monitör desteği sunan ATi Radeon HD 5870 Eyefinity6 Edition modelini pazara sunan AMD cephesinde yakın zamanda pazara sunulacak yeni bir ekran kartı beklenmiyor. Ancak AMD'nin iş ortakları özel tasarımlı modeller üzerinde çalışmaya devam ediyorlar. 2GB GDDR5 bellekli Radeon HD 5870 modellerinin yaygınlaşması beklenirken, 4GB bellekle gelen ve Radeon HD 5870 hızlarında çalışan Radeon HD 5970 modelleri de yolda. öte yandan AMD'nin 2. jenerasyon DX11 kartlarını yılın ikinci yarısında duyurması bekleniyor.

alt="AMD 6 milyondan fazla DirectX 11 ekran kartı sattı"

AMD masaüstünden sonra profesyonel çözümlerde de pozisyonunu güçlendirmek istiyor. Bu hedef doğrultusunda firmanın ilk adımı ATi FirePro V8800 oldu. Dünyanın en güçlü profesyonel grafik kartı olarak lanse edilen çözüm için kapsamlı bir haberimizi yakında yayında olacak.

• Nvidia sağolsun dahada satacak ve Nvdia yüzünden hiçbir rekabet ortamı olmadığı için bizde ATI kartları pahalı almaya devam edecez.
  • Haber çok hızlı girmiş, bazı arkadaşlar çaat diye gidebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hedevilcate

Haber çok hızlı girmiş, bazı arkadaşlar çaat diye gidebilir.

şimdiden elimiz telefonda 112`yi cevirmeye başlasın.
  • bu 6 milyonun yarısı 5850 dir
  • Hadi bu yılın ilk yarısının gpu şampiyonusun, 2011'in cpu şampiyonu olmazsan yazık artık Amd.
  • quote:

bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %88 artış kaydedildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666

quote:

bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %88 artış kaydedildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Nvidia sağolsun dahada satacak ve Nvdia yüzünden hiçbir rekabet ortamı olmadığı için bizde ATI kartları pahalı almaya devam edecez.

pahali olsa 6 milyondan fazla satmazdi
  • Operasyonel gelirler ne demek? Normalde 6 milyon karttan karı çok çok daha fazla,belkide yarım milyon dolardan da fazladır.

Düzeltme:Yarım milyar dolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _AMADEUS_ -- 16 Nisan 2010; 14:03:56 >
  • HELAL OALSUN ATI DEVAMINI DILIYORUM... AMA BI YANDAN DA ÇOK KORKUYORUM TEKEL OLUCAKSIN DIYE
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AMADEUS_

Operasyonel gelirler ne demek? Normalde 6 milyon karttan karı çok çok daha fazla,belkide yarım milyon dolardan da fazladır.

Yarım milyar dolar diycektin herhalde çünki yarım milyon dolar 500.000 dolar eder...500.000 doları sırf forumdan arkadaşlar vermiştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALBAY -- 16 Nisan 2010; 14:05:45 >
  • birazda indirim yapsa da hem biz faydalansak hem nvidia nın belini iyice bi kırsa
  • Aslında düşününce çokta büyük rakamlar değil bu firmalar için,avatar 1 milyar dolardan fazla gişe yaptı hatırlatırım.
  • O değilde ben firepro V8800'ü merak ettim.. nvidianın üstün olduğu bir alan çünkü o...
  • call of duty 6 oyunu yapımcıları 2 milyar dolar kazanmışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tècnics

HELAL OALSUN ATI DEVAMINI DILIYORUM... AMA BI YANDAN DA ÇOK KORKUYORUM TEKEL OLUCAKSIN DIYE

Tekel olsa nolur ki? Nvidia tekel değilde çok mu ucuza satıyo? Karşısında ATI olduğu halde bu kadar pahalıysa ya olmazsa nolurdu?
  • @_AMADEUS_, Avatar dünya genelinde 2.7 milyar dolar hasılat elde ederek en yakın rakibi Titanic'e ki o da bir James Cameron filmidir, yaklaşık bir milyar dolar fark attı. Yakında çıkacak, CD-DVD-Blu-ray gibi ek ürünlerle birlikte Avatar'ın 3 milyar doları geçmesi beklenebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

O değilde ben firepro V8800'ü merak ettim.. nvidianın üstün olduğu bir alan çünkü o...

AMD FirePro V8800 Quadro fx4800 den daha ustun br kart...

http://www.pcper.com/article.php?aid=893&type=expert&pid=1
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx57

@_AMADEUS_, Avatar dünya genelinde 2.7 milyar dolar hasılat elde ederek en yakın rakibi Titanic'e ki o da bir James Cameron filmidir, yaklaşık bir milyar dolar fark attı. Yakında çıkacak, CD-DVD-Blu-ray gibi ek ürünlerle birlikte Avatar'ın 3 milyar doları geçmesi beklenebilir.

O kadar oldumu yahu,ben enson 1.250 lerde bırakmıştım hesap yapmayı.İnanılmaz rakamlar,ufak bir devlet kurabilirsin o paraya.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.