Şimdi Ara

MSI, Hydra teknolojili P55-GD88 anakartını hazırlıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Big Bang Fuzion ile Hydra teknolojili ilk anakartı pazara sunan MSI, düşük maliyetli yeni çözümleri pazara sunmayı planlıyor. 870A-GD60 Hydra ile ATi & Nvidia kombinasyonunu AMD platformuna taşımaya hazırlanan MSI, Big Bang Fuzion'a ek olarak P55-GD88 (P55A Hydra) modelini duyurmayı planlıyor. Big Bang Fuzion gibi Intel P55 çipsetini kullanan ve LGA1156 formundaki Core i3, i5 ve i7 işlemcileriyle uyumlu olan anakart, farklı olarak üç yerine iki adet PCIe x16 slotuyla geliyor ve ikili SLI, ikili X-Mode (ATi + Nvidia) ile ikili Crossfire X desteği sunuyor.

Lucid'in Hydra teknolojisi sayesinde ATi ve Nvidia ekran kartlarını aynı sistemde ve bir arada çalışmasına olanak tanıyan P55-GD88, Big Bang Fuzion'da yaygın olarak kullanılan yüksek kaliteli Hi-c Cap kapasitörlere sadece işlemci etrafında sahip. APS adı verilen aktif faz yönetim teknolojisi ile sistem yük durumuna göre kullanılmayan fazları kapatarak enerji tasarrufu da sağlayabiliyor. Yeni nesil MSI anakartların önemli bir kısmında yer alan OC Genie teknolojisiyle tek tuşla hız aşırtma olanağı sunan anakart, dört adet DIMM slotu üzerinden yüksek hızda DDR3 bellek kullanımına olanak tanıyor.

Diğer özellikleri arasında bir adet eSATA, iki adet SATA-III, iki adet te USB 3.0 portuyla birlikte Gigabit Ethernet, 7.1 kanal ses desteği ve kart üstü güç/reset/cmos butonları ile donanımsal voltaj okuma noktalarına sahip olan P55-GD88'in 300 Avro'nun altında bir fiyatlandırma ile sunulması bekleniyor.

• özellikler iyi...
    300 evra pahalı...600tl+kdv pahalı
  • Bu hydra teknolojisinn tutucağını pek zannetmiyorum...
  • Çok pahalııı
  • hydra girişi kötü yaptı yeni sürücüler lazım...gta 4 e yeni pacth geldi süper oldu böyle bir atak lazım
  • "Kara dul" gibi, siyah ve seksi bir kart. Hydra teknolojisinin de iyice duyurulması gerekiyor ayrıca.
  • Bu teknoloji hiçbir işe yaramıyor o yüzden almaya değmez.
  • 300 € çok pahalı pek tutulacagını zannetmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: AL[e]N

300 € çok pahalı pek tutulacagını zannetmiyorum
  • Her ne kadar iyi olursa olsun bu saatten sonra kullanıcı için lga 1156'ya boş bir yatırım olur. Ancak 1155 için deneyim kazanırlar, o da ayrı MSI'ın konusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertacaygun

"Kara dul" gibi, siyah ve seksi bir kart. Hydra teknolojisinin de iyice duyurulması gerekiyor ayrıca.

resmin siyah-beyaz olduğundan olmasın o
  • Tutmazzz tutması ıcın denenmesı lazım nasıl verılecek o kadar para ona ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

Orijinalden alıntı: sertacaygun

"Kara dul" gibi, siyah ve seksi bir kart. Hydra teknolojisinin de iyice duyurulması gerekiyor ayrıca.

resmin siyah-beyaz olduğundan olmasın o

:) harbıden foto nıye sıyah beyaz cekılmıs acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEATH71

hydra girişi kötü yaptı yeni sürücüler lazım...gta 4 e yeni pacth geldi süper oldu böyle bir atak lazım

+1. İlk testlerinin hepsi CF ve SLI dan dahi kötüydü. Herkes kart başına %100 e yakın performans artışı bekliyordu. Şuanki 3 lü ve 4lü SLI/CF ler benchmark tan başka hiçbir yerde işe yaramıyor.
  • arkadaşlar bide merak ettiğim bişi var, şimdi bu nvidia moboda non-nvidia kart gördüğü zaman otomatikman phsyx özelliğini kapatmıyor mu? E bu kart napiyor o özelliği aktif hale getiriyor mu? (ki bunu yapan modlar var). Bu mobo'nun avantajı ne orayı anlayamadım, phsyx olmadan nvidia kullanma imkanı tanıyorsa gerçekten başarısız bir teknoloji olmuş bu.
  • internette ufak bir araştırmadan sonra sorumun cebavını buldum, burdan da paylaşayım.
    şimdi hydra çipini x mode'ta çalıştırdığımızda yani ati + nvidia combosu yaptığımızda nvidia'nın pshyx'in den feragat ediyoruz. Aynı zamanda eğer kartlarımızdan biri dx10 destekliyse, diğeri dx11 destekli olsa bile dx11'den de feragat ediyoruz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.