Şimdi Ara

iPad'in uluslararası satışı ertelendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
3.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Amerika satışı kısa bir süre önce başlayan iPad'in uluslararası lansmanı ertelendi. Başta Avrupa olmak üzere Amerika dışındaki diğer pazarlarda Nisan sonu gibi satışa çıkması beklenen iPad'in bir aylık bir öteleme ile Mayıs sonuna ertelendiği bildirildi.

Apple'dan yapılan açıklamaya göre, ertelemenin arkasındaki neden; iPad'in Amerika pazarında yoğun ilgi görmesi. Uluslararası satış fiyatlarının 10 Mayıs'ta açıklanması beklenen iPad'in takip eden günlerde ön-sipariş çıkması ve hemen ardından satışa sunulması bekleniyor.

• Haziran Sonu WiFi + 3G Turkiye Fiyati Belli olsada Amerika dan ona gore alsam:D
  • şimdi türkiye fiyatına euroya çevirip üstünede bir kdv koyarlar, en zengin ülke türkiye ya o nedenle. amerikadaki zavallı fakir halk ucuz fiyattan alsın aylık gelirleri ne ki onların , türkiye gibi zengin ülkeler öder onların payını.
  • Aklıma birşey takıldı şimdi 16GB iPad 499$, kontratsız 16GB iPhone 3gs 599$ şimdi iPhone iPad'dan pahalı mı?
  • ya inanır mısınız, daha Türkiye'ye gelmeden çakmaları Çanakkale'ye gelmiş
  • çookk üzüldüm yaaaa...
    sankime bu sefer çayna markalar ipadden daha iyi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

Aklıma birşey takıldı şimdi 16GB iPad 499$, kontratsız 16GB iPhone 3gs 599$ şimdi iPhone iPad'dan pahalı mı?

Evet iPhone daha pahalı. Çünkü telefon özelliği, kamera vb bulunuyor.
  • bu aletin çalışma sıcaklıkları arap ülkelerine müsait değil... ancak gece vakti açılır büyük ihtimal alet..
  • bula bula o kotu yanini mi buldun :)
  • Nasıl yani şimdi yurtdışına herhangi bir yere gitsem oradan iPad alıp Turkiyeye getiremez miyim?
  • Sadece ABD'de satılıyor evet. Yüksek taleb nedeniyle zaten ABD'de bile bir ara çıktıktan sonra ön siparişe düştü tekrar.

Yıl sonuna kadar milyon satar mı satmaz mı tartışmasıda 5 günde 450.000 satınca yalan oldu tabii.

Bundan sonra iPad tutar mı tutmaz mı tartışması değil rakibi olur mu olmaz mı tartışması olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gun
    Sadece ABD'de satılıyor evet. Yüksek taleb nedeniyle zaten ABD'de bile bir ara çıktıktan sonra ön siparişe düştü tekrar.

Yıl sonuna kadar milyon satar mı satmaz mı tartışmasıda 5 günde 450.000 satınca yalan oldu tabii.

Bundan sonra iPad tutar mı tutmaz mı tartışması değil rakibi olur mu olmaz mı tartışması olacak.

Peki ABD'den alıp getirebilir miyim Türkiye'ye?
  • evet.forumda centauri isimli arkadas almis USA'den
  • ben floridadan yaziyorum bugun aleti test etme firsatim oldu gercekten cok pratik bir alet acaba turkiyeye kargo ile yollasam gumrukte sorun olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖLÜCÜ

ben floridadan yaziyorum bugun aleti test etme firsatim oldu gercekten cok pratik bir alet acaba turkiyeye kargo ile yollasam gumrukte sorun olur mu?

kuvvetle ihtimal olur..200 tl'den pahalı aletler için gümrük vergisi vs gerekiyor diye biliyorum..emin değilim tabi..
  • ben hala hayretle bu cihazın nasıl bu kadar satabildiğini anlamaya çalışıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: realbrutal
    ben hala hayretle bu cihazın nasıl bu kadar satabildiğini anlamaya çalışıyorum...

50 milyon iphone nasıl kullanılıyor ise bu da öyle alınır ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: realbrutal

ben hala hayretle bu cihazın nasıl bu kadar satabildiğini anlamaya çalışıyorum...

Basit aslında, tam bir Amerikan satış, pazarlama taktiği sonucudur bu. Bakın internet sitelerine her tarafta şişiriyorlar ürünü....güzel ürün ama insanlar(ABD'dekiler) manyakçana kendilerini kayb ediyorlar bazen. ABD'lilerin satıştaki etkileme taktikleri çok meşhur ve başarılı. Ha ürününde etkisi var kuşkusuz ama neticede ABD yeniden keşf edilmedi...

Sürü psikolojisininde etksi büyük bu bağlamda...

Ürün güzel ama 2. veya 3. nesili bekleyip ona göre alıp almamaya karar vereceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tube Screamer -- 15 Nisan 2010; 0:07:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kbrdy

quote:

Orijinalden alıntı: ÖLÜCÜ

ben floridadan yaziyorum bugun aleti test etme firsatim oldu gercekten cok pratik bir alet acaba turkiyeye kargo ile yollasam gumrukte sorun olur mu?

kuvvetle ihtimal olur..200 tl'den pahalı aletler için gümrük vergisi vs gerekiyor diye biliyorum..emin değilim tabi..

Hediye(gift) adı altında gönderince sorun olmuyor diye biliyorum, örneğin, gittigidiyor'da amerika'dan o şekilde getirtip satan satıcılar var.. Yanlış mıyım???
  • istediğin kadar gift yaz açıyorlar paketi bakıyorlar yok bu kesin 200 dolardan pahalıdır diyip basıyorlar gümrük vergisini artı kdv vs. cihazın yarı ücreti kadar para ödüyorsun sonra, benim başıma geldi ordan biliyorum. bazıları şanslı olabilir ama benimki gibi ürününün gümrükde takılma olasılığıda var .
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.