Şimdi Ara

Inno3D su soğutmalı GeForce GTX 470 ve GTX 480 Black Freezer modellerini gösterdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
4.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia tabanlı ekran kartları üreticisi Inno3D, GeForce GTX 4x0 Black Freezer serisini duyurmaya hazırlanıyor. GeForce GTX 470 ve GeForce GTX 480'nin su soğutmalı varyasyonlarını içeren Black Freezer serisinin detaylı özellikleri henüz açıklanmasa da kartların hız aşırtmalı olarak gelmesi bekleniyor. GPU ve bellek modüllerinin tamamını kapsayan nikel kaplı Bakır su soğutma bloğu ile GeForce GTX 4x0 Black Freezer serisi ekran kartlarının, yük altında 95 dereceye kadar çıkan referans tasarımlı modellere kıyasla ciddi oranda daha serin çalışmaları bekleniyor.

GeForce GTX 470 modeli 1280MB GDDR5 bellek ve 320-bit bellek veri yolu desteğine, GeForce GTX 480 modeli ise 1536MB GDDR5 bellek kapasitesiyle 384-bit bellek veri yolu desteğine sahip olacak Black Freezer serisi ekran kartların çıkış tarihi ve fiyatları ise henüz açıklanmadı.

• maddi durumu iyi olupta, sessizlik isteyenler için iyi bir ürün..
  • resimler görünmüyor...
  • GTX480 resminden anlasıldığı kadarıyla PCB'ye dokunmadan fanı söküp su soğutma bloğu takmıslar. Özensiz olmus biraz.

Az sonra sayfanın yarısı bu kartı ancak böyle soğuturlar msjlari ile dolucak
  • quote:

Orijinalden alıntı: t3

GTX480 resminden anlasıldığı kadarıyla PCB'ye dokunmadan fanı söküp su soğutma bloğu takmıslar. Özensiz olmus biraz.

Bunun nedeni piyasaya çıkartacakları kart için hazırladıkları su soğutma bloğunu ön gösterim olarak sunmak ve hatta test etmek, sonuçta bu firmalar Nvidia'dan baskı devreyi almıyor, sadece GPU'yu satın alıyorlar, aptal değiller ya yeni bir baskı devre hazırlayacak kadar kafaları basıyordur. Yeni baskı devre ve devre elemanlarının yerleri ayarlanarak soğutma performansını bile arttırabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Divinity -- 14 Nisan 2010; 15:25:55 >
  • dostum 5850 toxıc var yük altında 58C aşmıyor tabiki su sogutma sart bu karta
  • ancak o kartlarla bu su soğutma çözüm olur
  • fotolardan görebildigim kadarı ile standart tasrım pcb üzerine su sogutma blogu eklenmiş gibi duruyor.Bu kartlar için su sogutma gerekli zaten özellikle yaz aylarında fan gürültüsü rahatsız edici olabilir standart sogutmada.Su sogutmalı modelde özel tasarım pcb tercih ederdim şahsen.
  • Beklediğim kart buydu. Sıra fiyatların netleşmesinde...
  • Su soğutuculara bir türlü ısınamadım.İnsan korkuyo hortum patlasa,eline alırsın gtx480 i
  • Tebrikler güzel bi model olmuş.Su soğutma sistemleri makul derecelere inip yaygınlaşabilse keşke :/
  • Bu kartlar sayesinde su soğutma üreticilere iyi para kazandıracak. :D
  • Kötü rakor adaptörü seçimi.Nikel kaplamalı serilerini seviyorum orjinal/hava soğutmalaı referans modeline göre aynı ortamda tahminen 20-25c daha serin olucaktır.
  • quote:

Su soğutuculara bir türlü ısınamadım.İnsan korkuyo hortum patlasa,eline alırsın gtx480 i

su soğutmada saf su kullanılır. Saf suda elektriği iletmez o yüzdende patlasa bile kısa devre yapmaz ekran kartı veya başka bir donanım ama sen belediye suyu koyacaksan bilemem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Divinity

quote:

Orijinalden alıntı: t3

GTX480 resminden anlasıldığı kadarıyla PCB'ye dokunmadan fanı söküp su soğutma bloğu takmıslar. Özensiz olmus biraz.

Bunun nedeni piyasaya çıkartacakları kart için hazırladıkları su soğutma bloğunu ön gösterim olarak sunmak ve hatta test etmek, sonuçta bu firmalar Nvidia'dan baskı devreyi almıyor, sadece GPU'yu satın alıyorlar, aptal değiller ya yeni bir baskı devre hazırlayacak kadar kafaları basıyordur. Yeni baskı devre ve devre elemanlarının yerleri ayarlanarak soğutma performansını bile arttırabilirler.

Çoğu firma Nvidia'dan direk kartı alıyor. GPU + PCB + fan olarak. Sadece kendi sticker'larını yapıştırıp satıyorlar.

• 2 DVI cıkısı gorunuyor sanırım 1 hdmı giriside mevcut kartta tam gorunmuyor ama
  • @t3, bu soğutucu 1 slotluk yer kaplar ama bunlar 2 slotluk plakadan takmışlar. hakikaten sadece soğutma bloğu takmışlar
  • o blok basınca dayanıklıdır umarım.. çünkü su kaynayacağından buharı bir hayli sıkıştıracaktır kabini dolayısı ile basınç oluşacak :))) lokomotiflerdeki gibi su buharını dışarı veren bir mekanizma ile buharı dışarı verseymiş.. hatta birde bir ip ile arkadan kendimiz çekerek birde düüüt düüüüüüüt diye öttürürdük fena olmazdı....
  • batuist hiç gülesim yoktu ,süpersin :D :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

o blok basınca dayanıklıdır umarım.. çünkü su kaynayacağından buharı bir hayli sıkıştıracaktır kabini dolayısı ile basınç oluşacak :))) lokomotiflerdeki gibi su buharını dışarı veren bir mekanizma ile buharı dışarı verseymiş.. hatta birde bir ip ile arkadan kendimiz çekerek birde düüüt düüüüüüüt diye öttürürdük fena olmazdı....

Aromalı su kulanırsak oda da sauna etkisi yaratabılırmıyız acaba
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.