- x
AÇIK ÖĞRETİMDEN MEZUN OLANLAR NASIL İŞ BULABİLİR.
42 Cevap13200 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Nisan 2010; 18:17:11 

BEN BU SENE AÇIK ÖĞRETİME BAŞLADIM MEZUN OLDUKTAN SONRA KPSS GİRİP NERELERDE İŞ BULABİLİRİM
ingilizceM VAR İYİ DERECEDE,MESLKE LİSESİ MEZUNUYUM BİLGİSAYAR BİLGİMDE FENA SAYILMAZ.PROGRAMLAMA DİLİ BİLİYORUM.OKUDUĞUM BÖLÜM KAMU YÖNETİMİ,SAYGILARIMLA :=)

Uzaklaştırılmış
13 Nisan 2010; 18:30:41 

İdari hakimlikten kaymakama kadar birçok mesleğe girebilirsin..

Uzaklaştırılmış
13 Nisan 2010; 18:32:41 

Arkadaş, biraz açarmısın konuyu nasıl giriliyor ? Abimde giricek onun için soruyorum.

Edit: Açık öğretime yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PETTIBONE -- 13 Nisan 2010; 18:34:20 >

Uzaklaştırılmış
13 Nisan 2010; 18:37:17 

quote:

Orijinalden alıntı: MİY1988

Ben de Allah kısmet ederse Halkla İlişkiler ve Tanıtım'ı bitirdikten sonra bir ajansın veya en kötü ihtimalle belediye ve hastane gibi yarı resmi yarı özel kuruluşların Halkla İlişkiler veya İnsan Kaynakları departmanında çalışmak istiyorum.Paraya ihtiyacım var ve düzenli bir para kazanıp hobilerime yatırım yapacağım inşallah.

Açık öğretime nasıl kayıt olunduğuna dair biraz bilgi verebilir misin ?

Uzaklaştırılmış
13 Nisan 2010; 18:41:07 

quote:

PETTIBONE ;

dostum 2 sene önce ÖSS adlı sınava girip barajı aşıp tercihlerde AÖF Halkla İlişkiler'i seçmiştim.Yerleştirildim.Sonra ilk sene sınıfta kaldım.Şimdi 2.senem ama 1.sınıftayım daha.Bu sene finalde veya bütünlemede kurtarırsam 2.sınıfa gireceğim.ÖSS'ye girmeden AÖF'ye giremiyorsun diye biliyorum.

Anladım, teşekkür ederim.

Uzaklaştırılmış
13 Nisan 2010; 19:03:43 

quote:

Orijinalden alıntı: PETTIBONE

Anladım, teşekkür ederim.

Öss de bölüm seçme yerinden seçiceksin diğer üniversiteleri seçer gibi sonra yerleştirilirsin anadolu üniversiteli olursun merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Uzaklaştırılmış
13 Nisan 2010; 19:15:25 

quote:

Dostum,biliyorum örgün eğitim diploması ile AÖF diploması arasında hiçbir fark yok ve hatta diplomanda AÖF'li diye de yazmıyor ama şöyle bir şey soracağım;

çevrende AÖF Halkla İlişkiler'i bitirip çalışan birileri var mı acaba ? Veya Halkla İlişkiler'i bitirdikten sonra o diploma ile farklı ne gibi işler yapabilirim ?

Gerçi Türkiye şartlarında bir diploman olsun etiketin olsun yeterli ama hangi bölümü bitirdiğimizde bence önem taşıyor.

Halkla ilişkiler yok genelde kamu yönetimi ve işletme var onlarda herkes gibi kpss ye girip diğer mezunlarla yarışıyor devlet açısından odtü'lü veya aöf'lü olman farketmiyor alanın dışında düz memurlukta puanının tuttuğu heryere girersin özelde ise herşey patrona bağlı..

32 Mesaj
13 Nisan 2010; 19:27:23 

İnsanları umutlandırmayın.Açıköğretim mezunu olupta kaymakam olan kimse yok.Açıköğretim mezunu en fazla vergi denetmeni,gelir uzmanı olur,o da en uç noktadır gelebilecekleri..

Uzaklaştırılmış
13 Nisan 2010; 20:17:28 

quote:

Orijinalden alıntı: stramanti

İnsanları umutlandırmayın.Açıköğretim mezunu olupta kaymakam olan kimse yok.Açıköğretim mezunu en fazla vergi denetmeni,gelir uzmanı olur,o da en uç noktadır gelebilecekleri..

Bilip bilmeden konuşmassan sevinirim

3269 Mesaj
13 Nisan 2010; 20:33:47 

quote:

Orijinalden alıntı: garnet54

BEN BU SENE AÇIK ÖĞRETİME BAŞLADIM MEZUN OLDUKTAN SONRA KPSS GİRİP NERELERDE İŞ BULABİLİRİM
ingilizceM VAR İYİ DERECEDE,MESLKE LİSESİ MEZUNUYUM BİLGİSAYAR BİLGİMDE FENA SAYILMAZ.PROGRAMLAMA DİLİ BİLİYORUM.OKUDUĞUM BÖLÜM KAMU YÖNETİMİ,SAYGILARIMLA :=)

hiç bir yere giremessin açıköğretim mezunlarının diplomasında anadolu ünüversitesi işletme fakültesi işletme mezunu yazar
asıl işletme mezunlarında ise
anadolu ünüversitesi iktisat-işletme fakültesi işletme mezunu yazar
yani aöf de işletme fakültesi yazarken,asıl anadolu 4 yıllık ünüversitede iktisat-işletme fakültesi yazar
yani seni işe alan adam diplomayı aldığı an anlar ve şansın sıfır olur
çünkü senden çooookk üstün olan bir sürü ünüversiye giderek okumuş işletme mezunları var
ama sen yinede şansını dene diğerleri gibi ya tutarsa de,bakarsın işe yarar

3269 Mesaj
13 Nisan 2010; 20:35:57 

quote:

Orijinalden alıntı: stramanti

aöf sınavına girmeden önce geçmiş yıllardaki sorulara bakıp sınavda aynı soruları çözüp 50 puan alarak mezun olması ve diğer gerçek işletmeciler kadar bilgi sahibi olmamalarına göre iyi örnek vermişsin
quote:

vergi denetmeni,gelir uzmanı olur
buda çok iyi olmuş oluyor

Uzaklaştırılmış
13 Nisan 2010; 20:39:09 

konuyla pek alakası yok ama mühendislik okurken açıköğretimden işletme okumanın işe alınırken faydası olur mu?

Uzaklaştırılmış
13 Nisan 2010; 21:11:48 

quote:

Orijinalden alıntı: baris195

hiç bir yere giremessin açıköğretim mezunlarının diplomasında anadolu ünüversitesi işletme fakültesi işletme mezunu yazar
yani aöf de işletme fakültesi yazarken,asıl anadolu 4 yıllık ünüversitede iktisat-işletme fakültesi yazar
çünkü senden çooookk üstün olan bir sürü ünüversiye giderek okumuş işletme mezunları var

ünüversite ne ki ?

127 Mesaj
13 Nisan 2010; 21:12:22 

quote:

İktisat-İşletme fakültesi diye bir fakülte Türkiye içinde yok.
Örgün öğretim mezunlarında iktisadi ve idari bilimler fakültesi yazar.
Kamuda örgün veya açık öğretim ayrımı yapılması söz konusu olamaz. Özelde zaten diplomanızında ilk andan sonrası için önemi yoktur. İş hayatı tecrübe ister.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChaosFİre -- 13 Nisan 2010; 21:13:18 >

2118 Mesaj
13 Nisan 2010; 21:15:30 

açıköğretim diplomalarında ben de kelime oyunu ile farklılık olduğunu biliyorum.

açıköğretim yazmıyor ama bire bir aynısı da değil.

3269 Mesaj
13 Nisan 2010; 21:39:47 

quote:

Orijinalden alıntı: löpçük

açıköğretim diplomalarında ben de kelime oyunu ile farklılık olduğunu biliyorum.

açıköğretim yazmıyor ama bire bir aynısı da değil.

iktisadi-işletme fakültesi gibi yazdım ama galiba iktisadi ve idari bilimler fakültesi de olabilir uzun zaman oldu hatırlayamadım ama ordaki bu deiğim yere bak çünkü aöflilerde sadece anadolu ünüversitesi işletme fakültesi diye yazıyor yani orda açık şekilde bellidir çünkü fakülteni yazıyorlar

Uzaklaştırılmış
13 Nisan 2010; 22:24:05 

Aöf'tekiler normal işletmede okuyan kadar bilmiyormu sen 1. sınıfta hayta adamlarla tanışmışsın sanırım aöf kadar kaliteli ve kpss formatına uygun 10 tane iibf say bana birçok gereksiz ve tabela üniversitesinden aöf daha iyidir ve işi bilen bir patron dersleri sadece okuyarak anlayarak biyerlere gelmiş öğrenciyi tercih eder işin ehilleriyle konuşmanızı tavsiye ederim ayrıca kaymakam olan ve diğer kamu kuruluşlarında üst düzey yönetici olan tanıdıklarım var çoluk çocuğun lafına bakıp şevkinizi kırmayın arkadaşlar

3215 Mesaj
13 Nisan 2010; 23:25:42 

quote:

Dostum,biliyorum örgün eğitim diploması ile AÖF diploması arasında hiçbir fark yok ve hatta diplomanda AÖF'li diye de yazmıyor ama şöyle bir şey soracağım;

çevrende AÖF Halkla İlişkiler'i bitirip çalışan birileri var mı acaba ? Veya Halkla İlişkiler'i bitirdikten sonra o diploma ile farklı ne gibi işler yapabilirim ?

Gerçi Türkiye şartlarında bir diploman olsun etiketin olsun yeterli ama hangi bölümü bitirdiğimizde bence önem taşıyor.

Emin ol kimse sana diplomanı da getir demeyecek iş görüşmelerinde.Diplomanda ne yazıyor önemli değil tıp okumadınız sonuçta diplomanız geçerli olsun.Kendini geliştiren iyi pazarlayan iş bulabilir..

1430 Mesaj
13 Nisan 2010; 23:27:36 

Birader adı üstünde kamu yönetimi okumuşsun git kamuyu yönet işte..

3219 Mesaj
13 Nisan 2010; 23:58:50 

quote:

iktisadi-işletme fakültesi gibi yazdım ama galiba iktisadi ve idari bilimler fakültesi de olabilir uzun zaman oldu hatırlayamadım ama ordaki bu deiğim yere bak çünkü aöflilerde sadece anadolu ünüversitesi işletme fakültesi diye yazıyor yani orda açık şekilde bellidir çünkü fakülteni yazıyorlar

Barış sen ermişsin sanırım yada inanılmaz yeteneklerle donatılmışsın :) Türkiyede odtüde okuyan bi adamdan bile bok çıkmazken işletmeyi örgünde öyle bi anlatmışsınki nerdeyse nasada çalışan adamların işletme mezunu olduguna inanacam hemde Türkiyede okumuş olduklarına inanacam :) ben İktisat son sınıftayım açıköğretimde ve şu an özel bi hastanenin yöneticisiyim arkadaşlarım çok fazla var örgün okumuşlar tek farkımız sabah ben işe onlar okeye gidiyor arada pek fark yok açıkla örgün arasında,iş hayatı tecrübeye bakar iyi bi üniversite bitirip işe girmen bile bence daha kötü iş hayatı anlatılmaz öyle bi çelme takarlarki sana direk gider o diplomayı denize atarsın emin ol kimse bakmaz orda diploma olayına sen neden Türkiyede kızların üniversite mezunu olduktan sonra 1 hafta bi işte çalışıp hemen çıkıp evinin kadını olmalarını neden dolayı sanıyorsun.Ben çok zor zamanlar geçirdim iş hayatımda hem okudum hemde çok azar işittim okadar hastanın önünde patronlardan ama çok şey öğrendim ve şimdi fena bi yerde değilim iyi kazanıyorum senin kazandığın örgün diplomayla ancak gider sevdiğin kızı alırsın dostum başka bi işe yaramaz zaten size diplomaları kıvırarak veriyorlar:)

Üsküdar Üniversitesi
Elektronörofizyoloji

1164 Mesaj
13 Nisan 2010; 23:59:44 

günümüz türkiyesinde üniv diplomasının tuvalet kağıdından farkı yoktur. 4 senelik üniv mezunu eniştem iş bankasında çalısıyor, komik gelecek size biliyorum ama bankada çalışan ilkokul mezunu temizlik görevlisi&çaycı bayan ondan fazla maaş alıyormuş.

S.S.S

.- Evet benim

Uzaklaştırılmış
14 Nisan 2010; 0:01:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

Barış sen ermişsin sanırım yada inanılmaz yeteneklerle donatılmışsın :) Türkiyede odtüde okuyan bi adamdan bile bok çıkmazken işletmeyi örgünde öyle bi anlatmışsınki nerdeyse nasada çalışan adamların işletme mezunu olduguna inanacam hemde Türkiyede okumuş olduklarına inanacam :) ben İktisat son sınıftayım açıköğretimde ve şu an özel bi hastanenin yöneticisiyim arkadaşlarım çok fazla var örgün okumuşlar tek farkımız sabah ben işe onlar okeye gidiyor arada pek fark yok açıkla örgün arasında,iş hayatı tecrübeye bakar iyi bi üniversite bitirip işe girmen bile bence daha kötü iş hayatı anlatılmaz öyle bi çelme takarlarki sana direk gider o diplomayı denize atarsın emin ol kimse bakmaz orda diploma olayına sen neden Türkiyede kızların üniversite mezunu olduktan sonra 1 hafta bi işte çalışıp hemen çıkıp evinin kadını olmalarını neden dolayı sanıyorsun.Ben çok zor zamanlar geçirdim iş hayatımda hem okudum hemde çok azar işittim okadar hastanın önünde patronlardan ama çok şey öğrendim ve şimdi fena bi yerde değilim iyi kazanıyorum senin kazandığın örgün diplomayla ancak gider sevdiğin kızı alırsın dostum başka bi işe yaramaz zaten size diplomaları kıvırarak veriyorlar:)

Harikasın arkadaşım

2137 Mesaj
14 Nisan 2010; 0:04:33 

Aslında örgün işletmeyle pek fark yok ama aöf'e karşı ön yargılar var.Aöf genellikle örgünü kazanamayanların gittiği bir yer.Ben aöf 4.sınıftayım ayrımcılığı çok yaşadım ek olarak 2 yıllık deniz-liman okuyorum.Bence aöf daha zor.Herkes kolaylıkla girebildiği için kıymeti yok.Sokaktaki simitçi bile aöf'e giriyor.Kaliteli bir üniversitede işletme bölümüne herkes giremiyor o yüzden kıymetli.
Üniversiteye yeni başlayanlar genellikle aöf'ü muhattap bile almıyorlar.Okul bitince şirketler kendilerini kapışacaklar sanıyorlar galiba.İşin doğrusu örgünde okuyan hiç kimsenin iş garantisi yok.Okul bitiminde herkes sağa sola cv gönderecek.Ben yıllarımı biraz boş geçirdim yabancı dile pek önem vermedim mesleki iş tecrübem oldu.Aöf bitimi özel üniversitede tezsiz yüksek lisansa başvurup aöf diplomasının üzerini kapatacağım.Yabancı dili ve tecrübesi olmayan birinin hangi üniversiteyi bitirmiş olursa olsun hiç şansı yok.

3219 Mesaj
14 Nisan 2010; 0:08:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

Aslında örgün işletmeyle pek fark yok ama aöf'e karşı ön yargılar var.Aöf genellikle örgünü kazanamayanların gittiği bir yer.Ben aöf 4.sınıftayım ayrımcılığı çok yaşadım ek olarak 2 yıllık deniz-liman okuyorum.Bence aöf daha zor.Herkes kolaylıkla girebildiği için kıymeti yok.Sokaktaki simitçi bile aöf'e giriyor.Kaliteli bir üniversitede işletme bölümüne herkes giremiyor o yüzden kıymetli.
Üniversiteye yeni başlayanlar genellikle aöf'ü muhattap bile almıyorlar.Okul bitince şirketler kendilerini kapışacaklar sanıyorlar galiba.İşin doğrusu örgünde okuyan hiç kimsenin iş garantisi yok.Okul bitiminde herkes sağa sola cv gönderecek.Ben yıllarımı biraz boş geçirdim yabancı dile pek önem vermedim mesleki iş tecrübem oldu.Aöf bitimi özel üniversitede tezsiz yüksek lisansa başvurup aöf diplomasının üzerini kapatacağım.Yabancı dili ve tecrübesi olmayan birinin hangi üniversiteyi bitirmiş olursa olsun hiç şansı yok.

Calpi ordamısın bişey diyecem sen bunları aşan birisin ya aöf diplomasından utanmıyorsun demi üstünü kapatacam dedinde bide hangi üniv düşünüyorsun bende yurt dışını düşünüyorumda.

Üsküdar Üniversitesi
Elektronörofizyoloji

2137 Mesaj
14 Nisan 2010; 0:13:52 

quote:

Burası çok doğru sen süper üniversitede okumuş olsanda iş hayatında herkes ayağını kaydırmaya çalışıyor zaten.Senden üst pozisyonda birinin eğitimi senden düşükse adamın düşmanı oluyorsun.Seni tehdit olarak görüyor.Yükselmemen için herşeyi yapıyor.İş hayatı bambaşka normal yaşamda görmediğin ayak oyunları yapılıyor.Terfi ve patronun gözüne girme durumlarında 10 yıllık arkadaşın olsun aynı iş yerinde sana düşman olur.

3219 Mesaj
14 Nisan 2010; 0:14:03 

quote:

Orijinalden alıntı: ÖzgürTutsak

Harikasın arkadaşım

teşekkürler efem :)

Üsküdar Üniversitesi
Elektronörofizyoloji

2120 Mesaj
14 Nisan 2010; 0:16:00 

Açıköğretim dışardan kolay gözüküyor olabilir. Ben 2 yıllık örgün eğitim bitirdim, dikey geçişle aöf işletmeye geçtim. Şunu diyebilirim ki aöf, örgün etiğimden çok daha zor. Ama açık öğretimde, örgün eğitimde öğrendiğimden çok daha iyi öğreniyorum.

Başta kısa dönem askerlik için girsemde şuan ciddi ciddi bu alan üzerinde çalışmayı düşünmeye başladım.

2137 Mesaj
14 Nisan 2010; 0:18:26 

quote:

Calpi ordamısın bişey diyecem sen bunları aşan birisin ya aöf diplomasından utanmıyorsun demi üstünü kapatacam dedinde bide hangi üniv düşünüyorsun bende yurt dışını düşünüyorumda.

Diplomadan utanmıyorum da millete kendimi anlatmaktan bıktım.Milletin gözünde ikinci sınıf vatandaş olmuşuz ne kadar anlatsam boş.Ekonomi üniversitesini düşünüyorum kendi şehrimde olduğu için güzel,kaliteli bir üniversite.Yurtdışı benim için zor akrabalarım var ingilterede ama orası çok pahalı.Yurtdışı için vereceğim paranın karşılığını burada alabileceğimi sanmıyorum.

976 Mesaj
14 Nisan 2010; 0:34:39 

ya aslında aöf çok kötü birşey değil ama devletin plansız projesiz politikaları yüzünden yol geçen hanına dönmesi işi biraz bozuyor.Geçen aöf sınavına bi gittim adamlar okulun bahçesinde çakılı.Çok afedersiniz dışarda görsen adam hesabına almıyacağın kişiler sınava gelmişler.Hepside 1. sınıftı.Çoğunun okulu bitiremeyeceğine eminim yani.Belki bir sınır getirilse iyi olur mesela herhangi bir puan türünden 300 alamayan kaydolamayacak gibi.

1118 Mesaj
14 Nisan 2010; 0:47:38 

quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

harfi harfine katılıyorum arkadaşım. millet aof diyince hemen önyargısını kullanıyor. aslına bakılırsa aof'a girmek kolay ama geçmek öyle kolay değil.
örgünde napıosun vize haftası geliyo sınavlara çalışıyorsun geçiyorsun. ee aofte de aynı. aof okuyan kendine erkenden iş tecrübeside edinebiliyor. örgünde okuyan çoğu üniversiteli gençlerimizde gece gündüz içip gezmekle meşguller. hiç pişman değilim aof seçtiğime, diplomamda aof yazacak değil ya. kimsenin iş garantisi yok. firmalar diplomaya değil yeteneğe bakıyor. karşılaştırılırsa aof okuyan biri zamanını verimli kullandığı sürece üniversite bitene kadar örgünde okuyandan daha çok tecrübe edinir. sözüm malum bölümler için, aofte her bölüm yok

2137 Mesaj
14 Nisan 2010; 0:55:51 

quote:

Orijinalden alıntı: erdenar

ya aslında aöf çok kötü birşey değil ama devletin plansız projesiz politikaları yüzünden yol geçen hanına dönmesi işi biraz bozuyor.Geçen aöf sınavına bi gittim adamlar okulun bahçesinde çakılı.Çok afedersiniz dışarda görsen adam hesabına almıyacağın kişiler sınava gelmişler.Hepside 1. sınıftı.Çoğunun okulu bitiremeyeceğine eminim yani.Belki bir sınır getirilse iyi olur mesela herhangi bir puan türünden 300 alamayan kaydolamayacak gibi.

3-4. sınıfta o dediğin tipler azalıyor ve yok oluyor.Birinci sınıfı geçerlerse ikide takılıyorlar.Kontenjan sınırı keşke gelse o zaman aöf'ün giriş puanı 300'e yakın olur.İngilizce öğretmenliğinin puanı uçuyor kontenjanlı olduğundan.2-3 saat ders dinleyeceğiz diye üniversiteye gitmek yabancı bir şehirde geçinmek için dünyanın parasını harcamak zor bir durum.Kendi şehirimde açık öğretimden okumak güzel bir imkan ancak herkes girememeli.Kamyoncu bile felsefe bölümüne girmiş sanki bitirecek taban puanıyla almasalar bu durumlar olmayacak.

3219 Mesaj
14 Nisan 2010; 8:54:00 

Günaydın arkadaşlar,günaydın calpi ha ha ne salağım arkadaşlar günaydın derken zaten bu calpi arkadaşımızıda kapsıyor örgünde olsam bunu bilirdim şaka bi yana kanka kamyoncuyada ancak felsefe okumak yakışır be :),kamyonların arkalarındaki yazılar tamamen felsefik zaten

Üsküdar Üniversitesi
Elektronörofizyoloji

2205 Mesaj
14 Nisan 2010; 10:57:20 

sözde bu yenı aöf dekanı sistemi tamamiylen değiştirip avrupadaki uzaktan eğitim sistemini getirecekti herhalde caydı

3219 Mesaj
14 Nisan 2010; 12:34:55 

quote:

Orijinalden alıntı: TIGERSHARK

sözde bu yenı aöf dekanı sistemi tamamiylen değiştirip avrupadaki uzaktan eğitim sistemini getirecekti herhalde caydı

Ne gibi bi değişiklik benim bildiğim açıköğretimin bi ara örgüne geçmesi gündeme gelmişt onumu diyiyorsun ?

Üsküdar Üniversitesi
Elektronörofizyoloji

2205 Mesaj
14 Nisan 2010; 14:09:45 

sınav sisteminin tamamen değişeceğine dair bir beyanda bulunmuştu göreve ilk geldiğinde

Uzaklaştırılmış
8 Mayıs 2010; 5:19:31 

2137 Mesaj
8 Mayıs 2010; 6:23:59 

quote:

Ne gibi bi değişiklik benim bildiğim açıköğretimin bi ara örgüne geçmesi gündeme gelmişt onumu diyiyorsun ?

Not ortalaman 80'in üzerinde olacak ve öss puanın örgün eğitime yetecek.Aöf'te 80 ortalama yapmanın ne kadar zor olduğunu okuyanlar bilir.

644 Mesaj
8 Mayıs 2010; 8:18:22 

çember sakal bırakıp cemaate katılırsan iş bulursun yoksa hangi okulu bitirip bitirmemen önemli değil

39 Mesaj
25 Aralık 2010; 11:09:54 

quote:

PETTIBONE ;

dostum 2 sene önce ÖSS adlı sınava girip barajı aşıp tercihlerde AÖF Halkla İlişkiler'i seçmiştim.Yerleştirildim.Sonra ilk sene sınıfta kaldım.Şimdi 2.senem ama 1.sınıftayım daha.Bu sene finalde veya bütünlemede kurtarırsam 2.sınıfa gireceğim.ÖSS'ye girmeden AÖF'ye giremiyorsun diye biliyorum.

dostum bende halkla ilişkiler 2.sınıf okuyorum. hangi derslerden borçlu geçtin acaba?

PC'min Özellikleri:

Intel Core 2 Quad Q8300 2.50GHz Dört Çekirdekli İşlemci,
MSI G31M3-L LGA775 Anakart (Max. 4GB Ram),
4GB Elixir DDR2 - 800Mhz Ram,
1GB ASUS nVidia GeForce EN210 Silent 64 Bit PCI-Express Ekran Kartı,
640GB Western Digital Hard-Disk 7200rpm,
Siyah ATX Kasa (230Watt)
Windows 7 Home Premium 64 Bit İşletim Sistemi

1114 Mesaj
25 Aralık 2010; 11:17:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Lose_your_self

çember sakal bırakıp cemaate katılırsan iş bulursun yoksa hangi okulu bitirip bitirmemen önemli değil

aynen hatta universite okumustan zengin olursun xD

"Lady Luck is Smiling"

LoL Nickname: Cremiesto
Server: EU-West
League of Legends Wallpaper Editor Tıkla!

Uzaklaştırılmış
25 Aralık 2010; 11:22:32 

İngilizce, Yüksek Lisans.

Ya da bunları unutup, iyi bir özgeçmiş.

20626 Mesaj
25 Aralık 2010; 11:23:57 

http://www.aofsitesi.com/adalet_mesleki_egitim.htm

Bu bölümden mezun olup icra müdürü olan çok kişi bilirim.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

502 Mesaj
25 Aralık 2010; 13:33:39 

KONU farklı bi tarafa kaymış bende paylaşıyım makina mühendiliği bana göre değil dediğim
2002 senesinden sonra bi fakülte bitir dedikleri için aöfyi seçtim puanım düşünce zaten zor yerleşemedim onunda katkısı oldu açıkçası bulundugumuz ilde iş güç yoktu internet kafelerde kasiyerlik kurulum filan yapıyordum cevremiz vardı ama iş yoktu,
2003 te ehliyetim olunca heh dedim bunla iş bulurum yok oda olmadı bi fırına girdim yazları simit satıyordum çünkü gel simit satma burda çalış dedier peki dedim 1 senem fırın ve dershanede geçti ama bu arada aöfyede yazılmıştım,1 sınıftım 3 bi arada gitmiyordu 2004 senesinde baktık olmuyor babam erkenden emekli oldu ve büyükşehire akrabalarımızın oldugu bir sehre göç ettik,
2004 2009 seneleri arasında bir fabrikada adım adım yükselerek çalıştım
agır metal sanayi pres torna derken sevkiyat bölümümn başına geçtim ama konunun özüne geliyorum.

hem çalışıp hem okumak zor oldu açıkçası sonrası askerlik
şunu unutmayıb sadece askerlik için okunur bi kaybınız olmaz diplomnız olur
açıköğretim için şu kesin bir kanı var en dandirik bir örgün öğretimi okuyun
ananız babanız size kayıt parası ikmal destek yapsın bizim oglan taa vanlarda okudu 4+2
6 sene kolay değil

tabii kolay değil ne okumuş su ürünleri,ilerde ne olucak hiç

balık çifliği kurucak alabalık satıcaz"hayal kurmak güzel tabii

açıköğretim mezunu napıyor hem çalışıyor hem kendi kayıt parasını hem geçmek için
sadece 2 sene oda 1 ders için gittim dershaneye dershane parası,ödüyor

tamam eyvallah gurbette olmak var gelip gidememek var onlara bi dediğim yok

ama şu aöfyi adam eden biri çıkmıycakmı güzelim ülkemde ,herkes okuyunca böyle oldu deniliyor
ben şu an malimüşavirlik iin çalışıyorum bir firmada asker sonrası muhasebci oldum

ama kpssden umudum her zaman var,

bu bölümü okuyan arkadaşlara kısaca tavsiyelerim geçen sene mezun olmuş ve askerliği yapmış
13 yaşından beri ticaretle içiçe her yaz adam gibi çalışan 14 yıllık meslek yaşamımla diyorumki

okumak lasım ama açıköğretim okuyorsan daha fazla didinmem gerekiyor,
ve ara eleman olun ülkede hep mühendise ihtiyaç yok teknisyende lazım
okudugunuz bölüm hem para kazanmanıza yardımcı olucak hemde zevkle çalışmanız gereken bir bölüm olmalıki ömrünüz o meslekte tükenecek çünkü

ben bilgisayarla haşır neşir olmayı hep sevdim ama açmak için denediğim teknik servis bana
çok şeyler öğretti macera aramayın

ya bi deniyelim demiyin bir işi

sabittir 7 kattan atlarsan ölürsün aha bina istersen dene
yaşanmış tecrübeleri tekrar denemek akıllı işi değildir,

ilerki yaşamınızda üzülmek istemiyorsanız çalışın Allah c.c. kimseyi nasipsin yaratmadı nasibinizin bi yerlede gizli ve o sizi bekliyor,
almassanız orda öle durucak

eğitim deniyor herşey,doğrudur eğitimsiz kişiler başarılı olmuyormu oluyor,

genç üniversiteli arkadaşlara,ve genç girişimcilere kosgeble şimdiden tanışmalarını okul bitmeden fikirlerini işletmelerini kurmaları gerektiği sölerim

bakın bu son örneğim bitiriyorum türkiye nüfusu 75milyon kaçtane ufak ölçekli diğer adıyla kobi var

? 1,3 milyon tane JAPONYA herkes tanır ileri teknoloji üreten bir ülkedir,125milyon nüfusu var
peki kaçtane kobisi var 8,5milyon işte aradaki fark 6 milyon

ülkemizde girişimcilik problemi var herkes garanti para peşinde koşuyor buna bende dahil
devlet kapısı ohh ayda 1500 tl döner sermaye filan 2000 tl allah bereket versin
teşvik edilmiyoruz oda ayrı ailedende kaynaklı batarsın olum bu kaçıncı yidiğim bilezikler yetmedimi, fikir yol haritanızı çıkarmanız gerekiyor,paranız kosgebten inceleyin web sayfasını
fikriniz olsun

Kötü bir söz sölediysem affola saygılarımla

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » AÇIK ÖĞRETİMDEN MEZUN OLANLAR NASIL İŞ BULABİLİR.
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.279