Şimdi Ara

Fermi'de sınırlı bulunabilirlik, DX11 rekabetinde fiyatlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Resmi tanıtımları 26 Mart'ta yapılan GeForce GTX 470 ve GeForce GTX 480 dün itibariyle satışa sunuldu. Henüz tüm satış noktalarında yer almayan GeForce GTX 470 ve GTX 480 için bulunabilirlik sıkıntısının yaşanabileceği belirtiliyor. Zira gelen bilgilere göre Nvidia'nın iş ortakları, kart temini noktasında yüksek adetlere ulaşabilmiş değil. İkinci parti kart dağıtımını Mayıs ayında yapacağı belirtilen Nvidia cephesinde, sınırlı kart sayısının, kart bulma sorununa ek olarak özel tasarımlı çözümlerin daha ileri tarihlere sarkmasına neden olabileceği söyleniyor.

Türkiye piyasasında, ATi Radeon HD 5970 ile benzer bir fiyat seviyesinden listelenen GeForce GTX 480, Nvidia tarafından 499 dolarlık tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatıyla lanse edilmesine rağmen, yurt dışında 540-550 dolar seviyesinden listelenmiş durumda. Benzer şekilde 349 dolar seviyesinde anons edilen GeForce GTX 470 de 379-399 dolar arasında değişen fiyatlarla listeleniyor. Tabii benzer durum AMD için de geçerli zira HD 5850 259$ yerine 299$, HD 5870 379$ yerine 419$, HD 5870 E6 ise 479$ yerine 499$ seviyesinden listelenmiş durumda.

Editörün Notu: Marka, model ve satış notasına göre fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

• o fiyatlara bulunsa ne olur bulunmasa ne olur

nvidia fiyat politikası ile üst seviye gpu pazarını türkiye de amd-ati ye bırakmıştır.
  • Sağlık olsun hocam. Zaten bunlar beklenen şeyler, sürpriz olmadı.

Türkiye fiyatlarına da (Her na kadar haberimiz olsa da) yer verirseniz haberlerinizde, daha bilgilendirici olacaktır.
  • başlığa bittim yaw google translate gibi
  • Bu dönem,en mutlu kullanıcı HD5850 alandır...(o kadar)
  • millet yemeyip içmeyip bu kartlardan alırsa daha çok bekleriz fiyatın düşmesini
  • kullanıcı için iyi olmadı
  • Bence şuan için gtx470 ve gtx480 almak saçmalıktan başka bişey değildir.
  • gerçekten de en iyi fiyat performasn 850 de var ben zamanında 4850 yi 400 küsür tl ye almıştım şimdi onun 2 katı performasn ve yeniliklerle 550 tl ye satılıyor ama bu fiyatın üstüne de ekran kartı alınmaz gerçekten de yeni pc toplayanlar var bu fiyatlara
  • 5850 de en iyi performans eksik yazmışım önceki yorumumda
  • fermisiz şu anda oyunlar oynanıyorsa bir mahusuru yok geç çıksın
  • Nvidia çöktü zaten cidden bana bedava verseler kullanmam bu kadar ATI fanatiğiyim yani
  • Helal olsun nasıl sömürüyorlar insanları az yapalım bulunamasın piyasada fiyatlar düşmesin pahalıya satalım. Yok verimlilik sıkıntısı yok üretim problemi palavra yakında çinliler üretirse gpu yu ozaman görürüm sizin ben fiyatlarınızı.(EMPERYALİZME HAYIR)
  • nerde 2 cpulu 5970 rakip

ayni kartlari revize edip biraz yeni kart gibi satiyorlar

bence nvidia alınmaz belki daha sonra farkli kartlar cırakırsa alınabilir ne kadar atti tuttu ama ne ne oldu ne cikti belli
  • 400 400...
  • quote:

Orijinalden alıntı: War Ensemble

başlığa bittim yaw google translate gibi

• quote:

Benzer şekilde 349 dolar seviyesinde anons edilen GeForce GTX 470 de 379-399 dolar arasında değişen fiyatlarla listeleniyor.

GTX470 için, 400$+KDV'den fazla vermem. Bu rakamı geçerse gider 30-40tl daha verip ATI HD5870 alırım..
  • Piyasa güzel speküle ediliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nevi şahsına münhasır

Piyasa güzel speküle ediliyor.

owwwwww hemde ne biçim

baş süpekülatorlüğüde maşalla haber editörümüz kimseye kaptırmıyor.

kartlar çıkar çıkmaz gene fermi yok bundan sonrada zor bulunacak falan filan fişmekan haberleri hemen hortladı gene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi (((TeAcHeR))) -- 13 Nisan 2010; 20:02:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xtremee

Bence şuan için gtx470 ve gtx480 almak saçmalıktan başka bişey değildir.

Bu halleriyle saçmalık olduğuna kısmen katılıyorum. Isınma sorunun azaltıldığı bir revizyona ihtiyaç var. O vakte kadar cudalı tesseletionlı oyunlar ancak çıkar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.