Şimdi Ara

Sony'den 7.4-inç boyutunda OLED monitör

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 11-inç büyüklüğündeki OLED televizyonu XEL-1'in Japonya satışına son veren Sony, 7.4-inç büyüklüğündeki OLED monitörünü duyurdu. Video profesyonelleri için hazırlanan PWM-740 kod adlı yeni monitör, genel görünümü itibariyle OLED televizyonlardan beklenen ince ve şık tasarımı yansıtıyor olmasa da kullanım amacı daha farklı. Film yapımcılar için hazırlanan PWM-740, 960 x 540 piksel çözünürlüğünü destekliyor.

Yansımayı en aza indirebilmek için AR kaplama kullanılan OLED monitör, 10-bit panel sürücüsü veChromaTRU teknolojisi ile renk ve gamaları CRT monitör gibi emüle edebiliyor. Flip modu sayesinde 3D kamera kullanımına ideal olduğu belirtilen OLED monitör, opsiyonel olarak sunulan montaj kiti sayesinde 10 derece ileri ve 10 derece geri eğilebiliyor. Yüksek tanımlı görüntüler için üzerinde HDMI portu da bulunan Sony PWM-740, 3850 dolarlık yurt dışı fiyat etiketiyle kullanıma sunuluyor.

• XEL-1'in amazonda 2250$a satıldığını gördüm ben, şimdi 3400$'a satıyorlar, böyle fiyat oynar mı? OLED konusunda atılımları LG firmasından bekliyorum, Sony hiç bir ürünü yaygınlaştıracak bir firma değil artık, Blu-ray kapak olsun ona.
  • eski siyah beyaz televizyonlara benziyor ..
  • Her ne kadar profesyonellerede hitap etse onlar için estetik bir anlam ifade etmiyormu ki???
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

oled teknolejisini yaygınlaşmasını japonlardan beklemek bir hayaldan öte birşey değil

bu işin hakkından koreli üreticiler gelecek ve bizler bu teknolejiyle tanışacağız

japonlara kalsa daha çok bekleriz

+1907

Samsung ve LG başı çekecektir Oled TV ve monitorler konusunda
  • Benq türkiye sorumlusu 2011 den itibaren oled lere geçileceğini söylemişti
  • Oled teknolojisi daha iyi oldugunu biliyoruz fakat neden hiç estetige önem vermiyorlar ? bana bu monitor cok sacma geliyor. yukarda arkadasta söyledi eski tv'lere benziyor.
    Bunu teknoloji magazalarina koysan kimse bu ürüne bakmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

Oled teknolojisi daha iyi oldugunu biliyoruz fakat neden hiç estetige önem vermiyorlar ? bana bu monitor cok sacma geliyor. yukarda arkadasta söyledi eski tv'lere benziyor.
    Bunu teknoloji magazalarina koysan kimse bu ürüne bakmaz

http://retrothing.typepad.com/photos/uncategorized/2008/03/25/8mmred.jpg

bu tür bir kameraya bağlanacak veya kurgu masasında harici olarak kullanılacak bir monitörde estetiğin işi ne

bunu teknoloji mağazalarına koymazlar zaten merak etme.broadcast firmaları satacak bu monitörü.

• oled ekranları şuan daha çok telefon gibi küçük ekranlı elektronik cihazlarda kullanıyorlar ondan estetik değil
  • düz bir zemine düştügünde ekran zarar görmeyecek birde o açıdan bakın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.