Şimdi Ara

ARÇELİK BULAŞIK MAKİNESİ KURUTMA PROBLEMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
25.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar geçen hafta Arçelik bulaşık makinesi aldık. Kurutma performansı B kalite. Eski makinemiz 15 senelikti ve bulaşıklar kupkuru oluyordu. Bu makineyi açtığımızda, makinenin içindeki dönerek su püskürten parçanın üstü, sepetin tellerinin üstü damla damla su oluyor. Bardakların ağız kısımları, kapların içleri hafif ıslak oluyor. Servis çağırdık ama servis artık yeni makinelerin hepsinin en fazla bu kadar kuruttuğunu söyledi.

Kurutma performansının böyle olması normal mi? Yeni bulaşık makinesi almış olan var mı? Sizin makinenin kurutma performansı nasıl? Yardımlarınız için teşekkürler.

• Merhabalar,

Konuya "su damlacığı" merkezli yaklaşırsak forumumuzda da bir çok kez dile getirildiği gibi yeni bütün marka ve ürün serilerinde bu durum ortak...

Bu durumun (bakınız sorunun değil) kaynağı firmaların başta tüketiciyi merkezli yaklaşımlarıyla beğeni bulurken daha sonra A+, A++, A+++ etiketlerini ürünlerine yapıştırabilme yarışı nedeniyle ürünlerinin kurutma/ısı oluşturma gibi elektrik tüketimi düzeyi fazla olan özellikleri kısarak bu standart düzeye indirmesidir...

Bu durum aslında yeni bir şey olmadığı için, deterjan/parlatıcı üreticileri tarafından epeydir işlenip; "DRY" temalı hale getirilmiş ürünlerin daha fazla piyasaya sürülmesiyle tüketici olarak yakından gözlemlenilebiliniyor...

Makinede su damlacığı olayında genel gözlem sizinde dediğiniz gibi "makinenin içindeki dönerek su püskürten parçanın üstü, sepetin tellerinin üstü"nde olmasıdır...

Yalnız sizin ürününüzün seri kodu olmadığı için bilgilenememiz anlamında Kurutma da B sınıfı olmasına rağmen, "Bardakların ağız kısmında" ve belki bu anlamda içinde bile nem olması bir sorunun göstergesimidir bunu bilebilecek arkadaşlardan forumumuzda en bilgilerin arasında candogan62 arkadaşımız gelir...

Yine kendisi tahmin ediyorum Parlatıcı ayarları konusunda sizi bilgilendirerek sorunu biraz daha azaltmanıza yardımcı olmaya çalışacaktır...

Kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 13 Nisan 2010; 13:04:15 >

• ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_emre34 -- 1 Haziran 2010; 15:59:29 >
  • Siemens Zeolit.
  • arkadaslar ihlasın aura cleanmax temizlik robotuna ihtiyacı olan lütfen arasın beni her türlü yardımcı olurum evlerinize gelir tanıtımını yaparım 0536 728 69 23
  • Forumda okuduğum kadarıyla yeni nesil makinelerin bazıları bu sorunu yaşatıyor.Sanırım A sınıfı performansı yakalayabilmek içim böyle oluyormuş. 12 yıllık Bosch bulaşık makinemiz kupkuru yapıyor. Sadece hızlı programda biraz ıslak çıkıyor.Yanılmıyorsam bizdeki makine C enerji sınıfı ama memnunum.
  • SGS5302 ise C sınıfı enerji, B sınıfı yıkama ve C sınıfı kurutmalı. Ama gelin görün ki eko 55'C programında power55' programı ile aynı elektriği kullanarak (1,44kw elektrik ve 16lt su)83 dakikada şimdiki A sınıfı cihazlara fark atacak şekilde yıkar, durular ve kurutur. Beyaz eşya piyasasının saçma bir rekabete girmesinin sonucu bu oluyor maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

SGS5302 ise C sınıfı enerji, B sınıfı yıkama ve C sınıfı kurutmalı. Ama gelin görün ki eko 55'C programında power55' programı ile aynı elektriği kullanarak (1,44kw elektrik ve 16lt su)83 dakikada şimdiki A sınıfı cihazlara fark atacak şekilde yıkar, durular ve kurutur. Beyaz eşya piyasasının saçma bir rekabete girmesinin sonucu bu oluyor maalesef.

Şimdiki cihazları ben pek beğenmiyorum.Sırf bu rekabetten dolayı ve A sınıfı diyorlar ama kurutmada su damlaları kalıyor, kurutma 1 saate yakın sürüyor, vs...Biz makineyi gün aşırı çalıştırırız ama hiç öyle fazla bir elektrik faturası falan gelmiyor.Üstelik 65 derecede kullanıyoruz. Makinemiz SGS 4002/7 mekanik saatli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

SGS5302 ise C sınıfı enerji, B sınıfı yıkama ve C sınıfı kurutmalı. Ama gelin görün ki eko 55'C programında power55' programı ile aynı elektriği kullanarak (1,44kw elektrik ve 16lt su)83 dakikada şimdiki A sınıfı cihazlara fark atacak şekilde yıkar, durular ve kurutur. Beyaz eşya piyasasının saçma bir rekabete girmesinin sonucu bu oluyor maalesef.

Şimdiki cihazları ben pek beğenmiyorum.Sırf bu rekabetten dolayı ve A sınıfı diyorlar ama kurutmada su damlaları kalıyor, kurutma 1 saate yakın sürüyor, vs...Biz makineyi gün aşırı çalıştırırız ama hiç öyle fazla bir elektrik faturası falan gelmiyor.Üstelik 65 derecede kullanıyoruz. Makinemiz SGS 4002/7 mekanik saatli.

benim Bulaşık makinemde sadece hassas programda oluyor diğer tüm programlarda böyle bir sorun yok yoğunlaştırmalı kurutma sayesinde bulaşıklarım kupkuru çıkıyor..

• yahu kurutmada mı varmış bulaşık makinelerinde, bak bunuda yeni öğrendim. bizdeki bulaşıklar ıslak çıkıyor!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.