Şimdi Ara

Sabit IP atama

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
14.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Özelliklerim şu şekilde,ancak her modem resette ipim değişiyor.Sorun pcdenmi yoksa modemdenmi kaynaklanıyor?

modem markası: Pikatel ComboMax(2).
     Sabit IP atama

dipnot: resim alıntı olduğu için köşede reklam var maruz gorunuz.

• Normalde her modeme resde ip değişir ama internet sağlayıcınıza ek para ödeyerek sabit ip hakkına sahip olabilirsiniz TTnet için +2 veya 3 tl falan diye hatırlıyorum
  • sen modemin router olarak ethernetten verdiği ip yi sabitlemişsin. ancak servis sağlayıcının (örneğin ttnet) verdiği ip nin bu ip lerle alakası yoktur.

modemi her kapatıp açtığınızda veya belirli zaman aralıklarında servis sağlayıcı otomatik olarak ip yi değiştirir. ip nin sabit kalması için gerekenleri Furkan* isimli arkadaş anlatmış zaten
  • Statik ip bence hiç alma pc korsanları için brbir olur almak istersende telekoma başvurup alabilirsin.Her ay faturana 2 Tl yansır
  • aslında ikisinde de problem yok, eger size internet servis saglayicisindan bir sabit ip tanımlanmamıssa, siz kendiniz sabit ip tanımlayamazsınız, zaten gostermis oldugunuz tabloda siz lokal deki ayarları yapıyorsunuz buna gore dhcp size bir real ip atar. vs vs
  • Biz Statik İP Leri DVR Cİhazları İçin Alıyorduk..Kameraları Uzaktan İzlemek İçin..Ama Şimdi Bütün Cİhazlarda DNS Yönlendirme Var Dyndns.org Dan Bir Üyelikle İş Bitiyor Hemde TTNEte Ücrette Vermeye Gerek Yok..Sizin Statik İP Yi Ne İçin İstiyorsunuz Ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ersin-C

Biz Statik İP Leri DVR Cİhazları İçin Alıyorduk..Kameraları Uzaktan İzlemek İçin..Ama Şimdi Bütün Cİhazlarda DNS Yönlendirme Var Dyndns.org Dan Bir Üyelikle İş Bitiyor Hemde TTNEte Ücrette Vermeye Gerek Yok..Sizin Statik İP Yi Ne İçin İstiyorsunuz Ki ?

Server kuracaktım ama yorumlar doğrultusunda vazgeçtim. Herkese tsk.
  • Vazgeçtiyseniz Sorun Yokda..Dediğim Gibi Dyndns.org Çok Güzel Bir Site Statik İP yi Bu Şekilde Halledebilrisiniz...
  • quote:

Vazgeçtiyseniz Sorun Yokda..Dediğim Gibi Dyndns.org Çok Güzel Bir Site Statik İP yi Bu Şekilde Halledebilrisiniz...

Selam bu işi nasıl yaparız basitce anlatabilirmisiniz...
  • Öncelikle Statik İP yi Nerde Kullanacaktınız.?
  • Şirket mailim için kullanıcaktım.. Ttnetin 25 nolu portu kapatmasından sonra birçok firma 587 nolu portu kullanmaya başladı..Yalnız benim çalıştıgım hosting firması hala 25 nolu portu kullanıyor..TTNETin bu portu açması içinde sabit ip gerekiyormuş.. Güvenlik açısından sabit ip almak istemiyorum..Ama bahsettiğiniz sistem ile istediğim zaman sabit istediğim zaman otomatik ip kullanabilirim..Ayrıca kamera içinde kullanabilirim..
  • Öncelikle Kullandığınız Programlarda Dyndns.org Desteği Olması Lazım.... Dyndns Size Bir Ad Verir Örneğin Kitty.Dyndns.org Diye Sizin İP Niz 88.238.1.1 İse Siz kityy.dyndns.Org Yazsanızda O Verdiğim İp Ye Gİrmiş Gibi Olur....Ama İşte Kullandığınız Programın Kayıt Cİhazının Dyndns.org Desteği Olması Lazım..Neden Derseniz Sİzin İp Nizi Sürekli Olarak Dyndns.org Serverine Yollaması Gerekiyor..Ben Güvenlikçiyim Zaten Asıl Mesleğim Bu Şu Zamana Kadar Kullandığım Tüm Cihazlarda Dydns Desteği Vardı..Cihazın Network Ayarlarına Girdiğiniz Zaman dynamic Domain Name Kısmında Bulabilirsiniz..Size Kalan İsewww.dyndns.com Adresinden Bir Üyelik Alıp Domain Name Oluşturmak...
  • quote:

Öncelikle Kullandığınız Programlarda Dyndns.org Desteği Olması Lazım.... Dyndns Size Bir Ad Verir Örneğin Kitty.Dyndns.org Diye Sizin İP Niz 88.238.1.1 İse Siz kityy.dyndns.Org Yazsanızda O Verdiğim İp Ye Gİrmiş Gibi Olur....Ama İşte Kullandığınız Programın Kayıt Cİhazının Dyndns.org Desteği Olması Lazım..Neden Derseniz Sİzin İp Nizi Sürekli Olarak Dyndns.org Serverine Yollaması Gerekiyor..Ben Güvenlikçiyim Zaten Asıl Mesleğim Bu Şu Zamana Kadar Kullandığım Tüm Cihazlarda Dydns Desteği Vardı..Cihazın Network Ayarlarına Girdiğiniz Zaman dynamic Domain Name Kısmında Bulabilirsiniz..Size Kalan İsewww.dyndns.com Adresinden Bir Üyelik Alıp Domain Name Oluşturmak...

Teşekkür ederim verdiğiniz değerli bilgiler için..En kısa zamanda deneyeceğim..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.