Şimdi Ara

İkinci el BMW X3 mü Sıfır CR-v mi ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
7.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2007 model temiz, 15 bin km de ikinci el BMW x3 mü (65000TL) , 2010 makyajlanmış sıfır exclusive benzinli CR-v mi (85000TL) ?

• X3
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

X3

Sayın TechZone, öneriniz için teşekkür ederim, ancak gerekçeli bir öneri olabilirse, beni biraz yönlendirebilirse daha çok memnun olurum.

Karşılaştırmada her iki aracın + ları ve - leri nelerdir ?
  • 2007 15.000 km de x3 gözü kapalı 65.000 tl ye alınabilir. 1 ay önce 75.000 tl ye biz abime aldık 48.000 km deki X3 ü. Geçen hafta bende aracımı sattım ve suv sınıfı bir araç arayışı içindeyim. Bu arayışta bir çok gel-gitler yaşıyorum. X3 mü , 2002 -2005 model arası X 5 mi , Yeni kasa Santa-Fe mi , yoksa Chevrolet Captiva mı olmadı yine eski model (2005-2006) Tuareg mi diye bir türlü karar veremedim.

X3 güzel araç ama içerde ferahlık istiyorsanız ona uygun değil. Arka koltuk arası bayağı dar. Yakıt ve performansı gayet iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: virgaba

quote:

X3

Sayın TechZone, öneriniz için teşekkür ederim, ancak gerekçeli bir öneri olabilirse, beni biraz yönlendirebilirse daha çok memnun olurum.

Karşılaştırmada her iki aracın + ları ve - leri nelerdir ?

birincisi biri alman biri japon üretimi araçlar.. honda'nın bu konuda kalitesini tartışmaya gerek yok ancak BMW'nin de bir gömlek üstün olduğunu görmemek için bir sebep yok.. öncelikle bu konuda hem fikir olduğumuzu düşünüyorum..

diğer sebeplere gelecek olursak.. honda'nın biliyorsunuz sadece crv'nin tek modelinde 2.2 i-DTEC yani dizel motor seçeneği var ve 2199cc yani vergi konusunda X3'e göre maddi açıdan sıkıntılı bir durum oluşturuyor kafadan.. hoş sizin istediğiniz benzinli olan executive modeli ancak crv'ye de benzinle binmektense X3'e dizel binmek çok daha mantıklı olacaktır..

ayrıca 15.000km'de X3 zaten sıfır sayılır, zaten temiz olduğunu belirtmişsiniz, eh %99 kazası hasarı olmadığını düşünürsek 65.000TL'ye almamak için hiçbir sebep yok..

• Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim, bu konularda çok bilgili olmayan, piyasaya çok fazla hakim olmayan ve yeni yeni araştırmaya başlayan biri olarak her türlü detaydan faydalandığımı belirtmek isterim.

Aracı tekrar sordum. Araç Ankara da . Haftaya göreceğim aracı. 2006 model düz vites dizel 13 bin km de imiş.

Netten yaptığım kısa araştırmada, 2006 model düz vites dizel x3 lerin fiyat aralığının zaten 65-75 arası olduğunu gördüm.

Sanırım benim fiyattan ziyade km avantajım olacak. 13 binde olması ile öne çıkan bir fırsat gibi duruyor ? Bilmiyorum başkaca düşünceniz var mı bu konuda, ya da başka hangi detaylara bakmak gerekir ?
  • quote:

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim, bu konularda çok bilgili olmayan, piyasaya çok fazla hakim olmayan ve yeni yeni araştırmaya başlayan biri olarak her türlü detaydan faydalandığımı belirtmek isterim.

Aracı tekrar sordum. Araç Ankara da . Haftaya göreceğim aracı. 2006 model düz vites dizel 13 bin km de imiş.

Netten yaptığım kısa araştırmada, 2006 model düz vites dizel x3 lerin fiyat aralığının zaten 65-75 arası olduğunu gördüm.

Sanırım benim fiyattan ziyade km avantajım olacak. 13 binde olması ile öne çıkan bir fırsat gibi duruyor ? Bilmiyorum başkaca düşünceniz var mı bu konuda, ya da başka hangi detaylara bakmak gerekir ?

walla benim pis bir huyum vardır burda yazmaya başladım mı anlatır dururum... dediklerim ışığında sizin için en uygunu X3 görünüyor şu anda..

• Teşekkür ederim. Peki bu araç, CR-v nin çıkacağı araziye çıkabilir mi ? O açıdan bir fark olur mu ? Yerden yükseklikleri açısından belirgin bir fark var mıdır ? Ben her sene yaklaşık 500-1000 km arası bozuk toprak yolda gezerim (Karadeniz yaylaları). Çok ağır arazi koşulları denemez ancak peugeot 206 mla giremediğim yollar sonuçta. Yolda kalıp kendimizi güldürmeyelim elaleme :)
  • X3'ün xDrive sistemi ile HONDA CRV'nin 4x4 Dual Pump sistemi karşılaştırmaya bile gerek yok.. xDrive bir adım önde!
  • quote:

X3'ün xDrive sistemi ile HONDA CRV'nin 4x4 Dual Pump sistemi karşılaştırmaya bile gerek yok.. xDrive bir adım önde!

Hocam o kadar emin konuşuyorsun ki kendinden, içimden bir ses koşa koşa git al arabayı diyor :)
  • X3 2.0 Diesel ;)
  • x3 tabikide
  • quote:

quote:

X3'ün xDrive sistemi ile HONDA CRV'nin 4x4 Dual Pump sistemi karşılaştırmaya bile gerek yok.. xDrive bir adım önde!

Hocam o kadar emin konuşuyorsun ki kendinden, içimden bir ses koşa koşa git al arabayı diyor :)

sülale genis, araba sayisida fazla olunca adi geçen cogu araci kullanma ve kendimce yorumlama imkanina sahip oldugum icin emin konusuyorum.. Ha crv ile daga mi ciktim? Hayir ama en basitinden arsaya, tepeye vurmuslugumuz vardir her ikisinide... X3 gercekten önde..
  • Arkadaşlar düştüğüm ikilemin bir başka boyutu var. X3 bu sene gövde değiştiriyor, eski kasaların değeri biraz daha düşecek, 3-5 yıl sonra sıkıldık arabadan diyelim, elimizde kalmasın, ucuza gitmesin ?

Yani 5 yıl sonra yaklaşık 75 bin km de satılacağını farzedersek, yeni makyajlı 2010model Cr-v nin mi (82tl) , yoksa yaklaşık 90 bin km de satılacağını farzedeceğimiz 2006 dizel düz vites x3 ün mü (mevcut fiyatı 65 tl) değer kaybı daha fazla olur ?

Böyle bir öngörü var mı ? Ya da ne kadar üzerinde durulması gerekli bir konudur ?
  • quote:

Arkadaşlar düştüğüm ikilemin bir başka boyutu var. X3 bu sene gövde değiştiriyor, eski kasaların değeri biraz daha düşecek, 3-5 yıl sonra sıkıldık arabadan diyelim, elimizde kalmasın, ucuza gitmesin ?

Yani 5 yıl sonra yaklaşık 75 bin km de satılacağını farzedersek, yeni makyajlı 2010model Cr-v nin mi (82tl) , yoksa yaklaşık 90 bin km de satılacağını farzedeceğimiz 2006 dizel düz vites x3 ün mü (mevcut fiyatı 65 tl) değer kaybı daha fazla olur ?

Böyle bir öngörü var mı ? Ya da ne kadar üzerinde durulması gerekli bir konudur ?

bir kere 5 sene sonra orjinal 75000kmde olan araç degil bmw, cadillac escalade olsa bile satilir..

Eger bakimlarini duzgunce yaptirir ve bakim kayitlarinida bir dosyada duzgunce tutarsaniz daha bir guzel satilir.. Ha gelelim x3 mü daha cabuk gider crv mi.. Fiyati daha fazla dusecek taraf kesinlikle honda olacaktir cunku 5 sene sonra siz benzinle binseniz bile adam sizden alacak lpg takacak vs vs, bin tane sey bahane eder kafanizdaki fiyata satamazsiniz..

Ancak x3'ü hem bmw oldugu hem de dizel oldugu icin rahatca satabilirsiniz.. X3ün kasasi yenilenecek dogru ama guncel kasanin hastalari var.. Bayanlar x3 e cok merakli.. Gencler, orta yasli kadinlar zaten bu modelin musteri profilini olusturan grup.. Yani bana sorsaniz 5 sene sonra ne ALIRDIN diye ben kesinlikle x3 derim.. Dizel bir kere..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 16 Nisan 2010; 2:17:27 >

• quote:

quote:

Arkadaşlar düştüğüm ikilemin bir başka boyutu var. X3 bu sene gövde değiştiriyor, eski kasaların değeri biraz daha düşecek, 3-5 yıl sonra sıkıldık arabadan diyelim, elimizde kalmasın, ucuza gitmesin ?

bir kere 5 sene sonra orjinal 75000kmde olan araç degil bmw, cadillac escalade olsa bile satilir..

Eger bakimlarini duzgunce yaptirir ve bakim kayitlarinida bir dosyada duzgunce tutarsaniz daha bir guzel satilir.. Ha gelelim x3 mü daha cabuk gider crv mi.. Fiyati daha fazla dusecek taraf kesinlikle honda olacaktir cunku 5 sene sonra siz benzinle binseniz bile adam sizden alacak lpg takacak vs vs, bin tane sey bahane eder kafanizdaki fiyata satamazsiniz..

Ancak x3'ü hem bmw oldugu hem de dizel oldugu icin rahatca satabilirsiniz.. X3ün kasasi yenilenecek dogru ama guncel kasanin hastalari var.. Bayanlar x3 e cok merakli.. Gencler, orta yasli kadinlar zaten bu modelin musteri profilini olusturan grup.. Yani bana sorsaniz 5 sene sonra ne ALIRDIN diye ben kesinlikle x3 derim.. Dizel bir kere..

Tamam hocam seni anladık, sen X3 fanatiğisin...Cr-v fanatikleri de çok çevremde ama, kafa karıştırıyorlar :) Önerilerin için teşekkürler, haklı olduğun yönler çok. Zaten bilinçli ve bilgili yaklaşıyorsun.

Bakalım, 2-3 gün sonra aracı göreceğim. Aracı görmeden çok da bişey söylemek zor.

• quote:

Tamam hocam seni anladık, sen X3 fanatiğisin...Cr-v fanatikleri de çok çevremde ama, kafa karıştırıyorlar :) Önerilerin için teşekkürler, haklı olduğun yönler çok. Zaten bilinçli ve bilgili yaklaşıyorsun.

Bakalım, 2-3 gün sonra aracı göreceğim. Aracı görmeden çok da bişey söylemek zor.

hiçbir konuda fanatiklik yapmam.. sempatizanlığım vardır ama bu konuda sezarın hakkı sezara!!
  • Bmwx3 - Rav4- cherokee; The winner: X3

[DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=pGp73-LERs4 ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virgaba -- 17 Nisan 2010; 13:16:42 >
  • honda crv ile bmw x3'ün euro n cap crash testlerine de göz atmanızı isterim..
  • 2006 model 59.000 binde 43.000 euroya X5 buldum ama satıc ,ı kaptı -kaçtı cinsinden demek ki verdiği telefonların hepsi de kapalı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.