Şimdi Ara

Sharp AQUOS LE820 serisi HDTV'ler 1080p DivX desteği aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
5.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sharp ve DivX yeni bir iş birliğine imza atıyorlar. AQUOS serisi yeni nesil televizyonlarıyla HDTV arenasında çıtayı yükseltmeyi hedefleyen Sharp, yeni iş birliği ile DivX formatındaki 1080p videoları, HDTV'ler üzerinden kolayca erişilebilir kılmak istiyor. İş birliği kapsamında Sharp'ın yeni modellerinden DivX sertifikalı AQUOS LE820 TV serisinin DivX formatlı 1080p videoları, PC veya USB aracılığıyla (LE820 serisinin tamamında var) oynatabilecek.

DivX'den yapılan açıklamaya göre, kullandıkları sıkıştırma teknolojisi sayesinde, iki saate yakın HD video, bir USB belleğe depolanabilecek ve bu sayede Sharp'ın yeni nesil HDTV'lerinde oynatılabilecek. 

• SHARP 2010 Model Seriler>>> "UV2A" Modüllü(Sakai-City Plant üretimi)

4-Primary Colour(bu dünyada ilk defa uygulanıyor-1 Trilyon renkten fazla) RGB+Yellow !!!
    Baclit Ultra Brillant Edge-LIT

USA pazarı yaklaşık çıkış tarihleri>>>Availability LE920 Serisi
    Seri 8xx/9xx olarak devam ediyor

The LC-68LE920UN will be available in May, pricing is TBD
    The LC-60LE920UN will be available in May, pricing is TBD
    The LC-52LE920UN will be available in May, pricing is TBD
    The LC-60LE820UN will be available in March for an MSRP of $3,999.99
    The LC-52LE820UN will be available in March for an MSRP of $2,999.99
    The LC-46LE820UN will be available in March for an MSRP of $2,399.99
    The LC-40LE820UN will be available in March for an MSRP of $2,199.99
    The LC-60LE810UN will be available in March for an MSRP of $3,499.99
    The LC-52LE810UN will be available in March for an MSRP of $2,599.99
    The LC-46LE810UN will be available in March for an MSRP of $2,099.99
    The LC-40LE810UN will be available in March for an MSRP of $1,799.99

+

• mkv oynatmasımı iyi acaba yoksa dvix oynatmasımı, bilen arkadaşlar söyleyebilirmiki, ben bunları oynatmasına deger veriyorumda
  • Hangi video formatı 4 kanal renk destekli ki?? anca algoritmalar ile suni renk üretilecek.. bu şekilde gerçek trilyon derinliğinde renge ulaşılamaz.. şöyle düşünelim..diyelim elinizde 16renk bulunduran bir resim olsun.. bunu 16milyon renk gösteren bir monitörde izlemeniz sizin renk derinliğinizi 16 milyona çıkarmaz.. çünkü gerçekte sadece 16 renk var resimde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

Hangi video formatı 4 kanal renk destekli ki?? anca algoritmalar ile suni renk üretilecek.. bu şekilde gerçek trilyon derinliğinde renge ulaşılamaz.. şöyle düşünelim..diyelim elinizde 16renk bulunduran bir resim olsun.. bunu 16milyon renk gösteren bir monitörde izlemeniz sizin renk derinliğinizi 16 milyona çıkarmaz.. çünkü gerçekte sadece 16 renk var resimde...

Bunu öyle değerlendirmeyin,şöyleki secondary Yellow buradan alınıp Primary yapılıyor ki bunun geçmişte bir örneği daha vardı
    Pany nin 70/80 lerdeki bazı üst seviye CRT lerinde olan "Quintrix" renk sistemiydi ve o zaman bu TV lerdeki renk doğruluğu çok iyi
    idi,Sharp ınki sistem olarak eski sadece panelde uygulanması yeni

Colour-Gamut bu yeni Sharp ta daha büyük bir üçgen veriyor!!

Yinede paneli çıkınca görmek lazım ve uzman test yorumlarından nasıl bir eleştiri alacak bunada bakmak lazım!

Ancak Seri USA için NTSC den bana göre yine tam oturmayabilir,ancak Avrupa PAL da daha doğru renk oturması olacağını tahmin ediyorum!

Bu arada Sharp maalesef hala Reddish/Pinky/Orangey tonlarda "sıkıntı" veren paneller çıkarıyor(yine NTSC de daha fazla sorunlu ama
    PAL dede durum aynı gibi!)

Sharp bence Default değerlerde SM den artık adam gibi doğru seviyelere yakın colour-setting yapmalıdır,USA da prof.ISF ile bunu çoğu
    kullanıcı hallediyor ama Avrupada böyle bir şansımız yok

++

• izmir'deki bestbuy'da paneller için kalibrasyon yapılıyor hatta 42inç PQ6000 vardı yanyana birine kalibrasyon yapılmış digerine kalibrasyonsuz yazıyordu .400tl sudan ucuz
  • 400TL bir kere ucuz değil!!

A-yapılan işlem sadece harici test cihazı ile UM den yapılan settings tir!!! ve 400 kağıt değildir bunun karşılığı,sanırım bu uyanıklar
    bu yaptıkları işlemin ne olduğunu kimse bilmiyor sanıyorlar!!

B-Prof.ISF Calibration ise dünyada sadece USA/Canada/UK de yapılmaktadır(SM den tabiki!!!) ücreti panel ebatına ve bir kısım
    özel durumlara göre $ 250/300 ile $ 500/600 arasıdır

Ancak ISF ile BestBUY un yaptığı işlem kesinlikle farklıdır ve fiyat farkıda bundan dolayıdır ama bizdeki rakam çok yüksektir bunu özellikle
    belirteyim!!!

++

Ayrıca her panelde siz böyle ext.bazı Calibration aygıtları ilede aynı başarıda paneli set edemezsiniz,çünkü SM den girilemeyen bir Calib.zaten
    tam netice vermez+UM den yaptığınız bir calib.ise panelin S/W nin size sunduğu imkanlar dahilinde paneli set.edebilirsiniz!!!

BestBUY un yaptığı işlemi ben biliyorum ve benzer başka sistemlerde vardır ama bunların ISF ile alakası yoktur!!!!!

Kaldıki her panelde gelişmiş settingsler aynı değildir ve bazı değerleri giremezsiniz yada düzeltemezsiniz v.s v.s

Ancak yinede normal çıplak gözle veya basit bir usülle yapacağınız setting ile bunların yaptıklarıda elbette farklı olacaktır ve daha iyi olacaktır
    ancak bunun ücretide 400 kağıt olamaz

++

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

400TL bir kere ucuz değil!!

A-yapılan işlem sadece harici test cihazı ile UM den yapılan settings tir!!! ve 400 kağıt değildir bunun karşılığı,sanırım bu uyanıklar
    bu yaptıkları işlemin ne olduğunu kimse bilmiyor sanıyorlar!!

B-Prof.ISF Calibration ise dünyada sadece USA/Canada/UK de yapılmaktadır(SM den tabiki!!!) ücreti panel ebatına ve bir kısım
    özel durumlara göre $ 250/300 ile $ 500/600 arasıdır

Ancak ISF ile BestBUY un yaptığı işlem kesinlikle farklıdır ve fiyat farkıda bundan dolayıdır ama bizdeki rakam çok yüksektir bunu özellikle
    belirteyim!!!

++

Ayrıca her panelde siz böyle ext.bazı Calibration aygıtları ilede aynı başarıda paneli set edemezsiniz,çünkü SM den girilemeyen bir Calib.zaten
    tam netice vermez+UM den yaptığınız bir calib.ise panelin S/W nin size sunduğu imkanlar dahilinde paneli set.edebilirsiniz!!!

BestBUY un yaptığı işlemi ben biliyorum ve benzer başka sistemlerde vardır ama bunların ISF ile alakası yoktur!!!!!

Kaldıki her panelde gelişmiş settingsler aynı değildir ve bazı değerleri giremezsiniz yada düzeltemezsiniz v.s v.s

Ancak yinede normal çıplak gözle veya basit bir usülle yapacağınız setting ile bunların yaptıklarıda elbette farklı olacaktır ve daha iyi olacaktır
    ancak bunun ücretide 400 kağıt olamaz

++

Aşağıda ufak bir sorum vardı bakabilirmisin??? Konu birkaç günlük olduğundan görmeyebilirsiniz buradan hatırlatıyım istedim.. orada cevap verirseniz memnun olurum...

http://forum.donanimhaber.com/m_38978858/mpage_1/f_/key_//tm.htm#39070590

• sharp iyi düşünmüş ama mkv filanda oynatabiliyormu onu merak ettim. 1080p divx ne demek onuda anlamış değilim acaba 720/1080p mkv 'den mi bahsediliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alito

sharp iyi düşünmüş ama mkv filanda oynatabiliyormu onu merak ettim. 1080p divx ne demek onuda anlamış değilim acaba 720/1080p mkv 'den mi bahsediliyor?

Galiba..
  • sharp gibi firmadan gereksiz haraketler
    sen görüntü kalitesini arttırdım diye reklam yapacağına yok dvix yok usb foto
    gereksiz hareketler bunlar panel hatalarını gider ilk önce göz boyama
  • İlk defa bir lcd veya led tv alıp kullanacağım, daha önce hep crt tv kullandım.. Lcd veya led tv hakkında çok bir bilgim yok. Biraz araştırma yaptım oda forum sayfalarından.. Bu sayfalardada sharpın yeni teknolojisi hakkında çok bilgi ve kullanıcı yorumları bulamadım.. LC-40LE810 SHARP LED TV almak istiyorum.. Bu modeli önerirmisiniz?
  • LC-52LE820E modelini almayı düşünüyorum, bu alınırsa pişman olunacak bir modelmidir, burdaki üstadlara sormak istedim.
  • ben sharp 40le810 a flash bellek takıp denedim. hem divx hem mkv şıkır şıkır oynatıyor. sadece mkv de ses sorunu oldu. oda formatla alakalı bir durum. aynı flash belleği sony nx700 e taktım filmleri hiç görmedi. birde panasonic in bir modeline taktım (model numarasını hatırlamıyorum ama son modellerden biriydi) oda birini gördü diğerini görmedi. sharp ı aldım :). usb den okuyabilme formatlarına önem veren arkadaşlara tavsiyem tv almaya giderken yanınızda flash bellek bulundurun. tabii içinde çeşitli film ve resim formatları bulunsun.
  • Muhtemelen denediğin ses codec i dts dir ondan ses verememiştir.
  • 500 gb lık harddiski takıp mkv izlemeyi deneyen oldu mu bu tvde. samsung bu konuda başarılı. sony en fazla 200 gb ı görüyormuş sharp ta durum nasıl?
  • arkadaşlar mayıs 2011 de sharp 40le824e modeli tv satın aldım görüntü kalitesi 10 üzerinden 11.. gerçekten isterseniz bir satıcı mağazaya gidin ve görün bana hak vereceksiniz..8 gb hafızasına yayın kaydetme 8 bit panel (rgb+y) yani 4 renk ultra dolby dijital ses dahili hd uydu alıcısı dahili karasal alıcı dahili kablolu yayın alıcısı 4 hdmı daha neler neler + çok şık bir panel görüntüsü 2011 in en iyi led tv si seçilmiş...+ hatırlatmakta yararlı olucak tek eksikliği diyebileceğim dahili uydu alıcı çok yavaş kanal geçişleri 5 saniyeyi zorluyor bence başka hiçbir eksisi yok + tv içersinde kullanılan her parçası çok kaliteli malzemeden yapılmış can koruma panelini bile carl zeisse yaptırmış bu firma daha ne diyeyim inceleyin samsung gibi plastik malzemeden yapılmış tv ler almayın bence + tv nin arka şaşeşi dahil çelikleme şaçdan yaplmışyani çok sağlam heybetli bir tv....alacaklara duyurulur...

• internet ayarlarını yapamıyorum kablosuz kurdum ama hazır olmadığını söylüyor ne yapmalıyım?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.