- x
KLASÖR ŞİFRELEME
141 Cevap413729 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

4610 Mesaj
30 Ağustos 2005; 1:17:58 

Soru: Bilgisayarımdaki bazı klasörleri pratik biçimde şifrelemek ve gerektiğinde şifre girerek açmak istiyorum. Bunun için en basit ve ücretsiz çözüm nedir?

Cevap: Bir kayıt defteri hilesiyle Windows'un şifreleme / çözme özelliğine hızlıca erişebilirsiniz. Başlangıç'tan Çalıştır bölümüne girip "regedit" komutunu verin. Daha sonra;
"HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\CurrentVersion\Explorer\Advanced" anahtarını açın ve boş alana sağ tıklayıp YENİ > Dword değerini yaratın. Adını EncryptionContextMenu koyduktan sonra değerinin 1 olarak girin ve kaydedip çıkın. Artık bir dosya üzerine sağ tıklayıp şifreleyebilirsiniz....

PCNET Dergisi AĞUSTOS 2005 Sayfa 192...

2793 Mesaj
30 Ağustos 2005; 1:25:40 

vay be saol deniyelim umarım işe yarıyordur

:)) ya işin ilginç tarafı bu yol doğrumu bende curent version yok
şimdi baktım sakın yanlış bakmışsındır demeyin resim koymak zorunda bırakmayın allala nasıl oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selenvirus -- 30 Ağustos 2005, 1:32:29 >

Dağlıca aslanlarına benden hatıra olsun yazdığım şiir, siz rahat uyuyun biz rahat uyuyoruz, uyuyoruz, uyuyoruz , uyuyoruz....
Türkiyede üç büyük uyuşturucu vardır 1- MAGAZİN 2- DİZİLER 3 - FUTBOL. UYANIN, UYANDIRIN.

ATATÜRK'ÜN TÜRK TANIMINI GÖRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ. Tarih 18.05.2007 ziyaretçi sayısı 12672 / 19.09.2007 sayı 19180 :))
"SİZE SAVAŞMAYI DEĞİL ÖLMEYİ EMREDİYORUM". Allah o emri verenden de gözünü kırpmadan ölüme gidenden de razı olsun.
Ne Avrupa'dan ne de Arabistan'dan: Atalarım Asya'dan, dinim Allah'tan geldi.
Sen sevilmeyi hak etmiyorsun çünkü düşmana sığınmadın, takiye yapmadın, sen bop'çu değil Kuvayi Milliyecisin.
Bu şarkıya bitiyorum ya, tıklayın.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Ağustos 2005; 1:37:43 

Saol dostum bilgilendirdiğin için..

4610 Mesaj
30 Ağustos 2005; 1:42:21 

Ben de daha denemedim az önce okuyunca dikkatimi çekti sabah bakacağım ama dergide yazılanların aynısını yazdım

7 Mesaj
30 Ağustos 2005; 2:00:04 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\CurrentVersion\windows\Explorer\Advanced olacak herhalde ama denedim sağ tıklayınca değişen birşey olmuyor acaba kapatıp acmakmı gerekiyor

SEN BİR EVET DESEYDİN BEN NELERDEN GEÇMEZDİM

4610 Mesaj
30 Ağustos 2005; 3:23:25 

quote:

Orjinalden alıntı: selenvirus

vay be saol deniyelim umarım işe yarıyordur

:)) ya işin ilginç tarafı bu yol doğrumu bende curent version yok
şimdi baktım sakın yanlış bakmışsındır demeyin resim koymak zorunda bırakmayın allala nasıl oluyor

bende de yok hmm acaba sorun nerede?

2793 Mesaj
30 Ağustos 2005; 4:08:39 

bence sorun derginin basımını yanlış yapanlarda yada yazan arkadaşın baskıya yanlış vermesinde sanırım oda bizim gibi uykusuz kaldı.

Dağlıca aslanlarına benden hatıra olsun yazdığım şiir, siz rahat uyuyun biz rahat uyuyoruz, uyuyoruz, uyuyoruz , uyuyoruz....
Türkiyede üç büyük uyuşturucu vardır 1- MAGAZİN 2- DİZİLER 3 - FUTBOL. UYANIN, UYANDIRIN.

ATATÜRK'ÜN TÜRK TANIMINI GÖRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ. Tarih 18.05.2007 ziyaretçi sayısı 12672 / 19.09.2007 sayı 19180 :))
"SİZE SAVAŞMAYI DEĞİL ÖLMEYİ EMREDİYORUM". Allah o emri verenden de gözünü kırpmadan ölüme gidenden de razı olsun.
Ne Avrupa'dan ne de Arabistan'dan: Atalarım Asya'dan, dinim Allah'tan geldi.
Sen sevilmeyi hak etmiyorsun çünkü düşmana sığınmadın, takiye yapmadın, sen bop'çu değil Kuvayi Milliyecisin.
Bu şarkıya bitiyorum ya, tıklayın.

3454 Mesaj
30 Ağustos 2005; 4:25:49 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced

doğrusu bu

Guest
30 Ağustos 2005; 4:42:34 

o şifreleme sandığınız şifreleme değil kardeş...

1451 Mesaj
30 Ağustos 2005; 6:05:05 

quote:

Orjinalden alıntı: cezve

o şifreleme sandığınız şifreleme değil kardeş...

açarmısın biraz konuyu?

Guest
30 Ağustos 2005; 7:23:30 

quote:

Orjinalden alıntı: perspective

açarmısın biraz konuyu?

hay dilimi ... kardeş ordaki olay efs dir o da klasorlere sifre koymak icin değil veri güvenligi içindir. neyse uzatmamak lazım klavyeden bıktım yaw. dokuman kurcalamak lazım boyle yuzeysel bakmamak lazım...

5501 Mesaj
30 Ağustos 2005; 9:02:50 

arkadaşlar bunlarla uğraşmaya gerek yok. bende çok güsel bir klasör şifreleme programı var. Gerçekten çok beğeneceksiniz...

Buyrun link burada;

http://www.inndir.com/program.php?id=20045

DH Apple Fan Club

1009 Mesaj
30 Ağustos 2005; 12:01:18 

yorumları okuyun format attıktan sonra açılmıomuş başka doğru düzgün bitane varmıdır??

tone is in the fingers, effects just do the coloring *Joe Satriani

Ibanez RG Prestige

2653 Mesaj
30 Ağustos 2005; 12:06:41 

çok gereksiz bi proğram kont arama yapıp milletin başına neler gelmiş bi baksana

l|lllll|lll||ll||lll|ll||lllll||lll ©1980-2014

1009 Mesaj
30 Ağustos 2005; 13:08:24 

arkadaşlar klasörleri şifreleyip cd ye yazdıktan sonra format atçam bi türlü doğru düzgün bi program bulamadım

Ibanez RG Prestige

4610 Mesaj
30 Ağustos 2005; 13:41:28 

quote:

Orjinalden alıntı: gururmania

arkadaşlar klasörleri şifreleyip cd ye yazdıktan sonra format atçam bi türlü doğru düzgün bi program bulamadım

faruk nickli arkadasın bir topici vardı cd şifre koyma programı forumu bir ara istersen

Uzaklaştırılmış
30 Ağustos 2005; 13:49:20 

arkadaşlar yazılanları okudum
eğer yanlış anlamadıysam klasör şifrelemek istiyorsunuz
ama bunu program kullanmadanmı yapmak istiyorsunuz
eğer böyle bir takıntınız yoksa çok güzel bir program var yaklaşık bir yıldır kullanıyorum
ister c veya d yi komple ister tek bir klasörü yada sadece o klasörün içindeki tek bir bilgiyi şifreleyip kilitleyebiliyorsunuz
ama sanırım siz program kullanmadan windowsun kendi içinde bunu halletmek istiyorsunuz

2653 Mesaj
30 Ağustos 2005; 13:55:03 

seni görmek güzel dostum proğramı bana pm atsana

1009 Mesaj
30 Ağustos 2005; 14:01:23 

off of 2 saatir 5-6 program buldum hepside işe yaramaz bitane folder access buldum baya güzel bişeye benzio 2 saniyede şifreleyip açabilio.. @ado1973 programın adını söylersen çok ii olur dosyaları şifreli halde cd ye yazıp bilgisayara format attıktan sonra cd den bilgisayara dosyayı atınca şifreyi girip açılsın başka bişey istemiorum..

folder access le şifreleyici 5.0 bulduklarımın en iisi.. hem bu şifreleyici için yükleme derdi de yok.. direk çalıştırıosun 400kb bişi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gururmania -- 30 Ağustos 2005, 14:14:01 >

Ibanez RG Prestige

5501 Mesaj
30 Ağustos 2005; 14:12:02 

valla yorumlar öyle ama ben çok memnunum.. format atmadan önce şifreleri kaldırırsınız o halde...

DH Apple Fan Club

Uzaklaştırılmış
30 Ağustos 2005; 14:16:20 

valla o kadar detaylı bilemicem
senin işine yararmı onuda bilmiyorum
programın adı pc security
istersen araştır ona göre yollarım

2653 Mesaj
30 Ağustos 2005; 14:19:05 

arkadaş kullanıyor onu pm e linki atsana

Uzaklaştırılmış
30 Ağustos 2005; 14:30:30 

quote:

Orjinalden alıntı: HARPOCRATES

arkadaş kullanıyor onu pm e linki atsana

pm ine bak

link yok zaten program bende
yada upload etmem lazım

gereksiz mesaj atmamak için editliyorum
sanırım yazdıktan sonra çıktın bekledim ama pm e dönmedin
ben çıkıyorum akşam görüşürüz artık

kardeşim askere gidiyor bu gün onu yolcu edeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ado1973 -- 30 Ağustos 2005, 15:01:55 >

327 Mesaj
30 Ağustos 2005; 17:09:08 

Evet arkadaslar microsoftta doğrudan dosya şifreleme yoktur..

Excel ve word dosyaları hariç.Bu işlem için 3th parti kullanmanızı tavsiye ederim..

Arkadasımızın bahsettiği encryption dır..Bu işlem windowsta kullanıcı hesaplarına ozgu ve tek olma ozelliğine sahip sid noları üretilir.Bu işlem sonucunda sid nosu kim tarafından olusturulursa bir dosya sadece onun tarafından acılabilir..

Ancak kullanıcı adını unutur yada sifresini unutur yani encrypt ettiğininz kullanıcıyla logon olamazsanız bu dosyaları bir daha acmanız imkansız olur...

Kolay Gelsin...

zEro[zEro]
"theRe is ChanCe evEry tiMe..."

4610 Mesaj
30 Ağustos 2005; 17:52:43 

yani herhangi bir program kullanmadan bir klasörü şifreleyemez miyiz?

5501 Mesaj
30 Ağustos 2005; 18:00:20 

maalesef...

DH Apple Fan Club

37 Mesaj
1 Eylül 2005; 2:08:59 

uzun zamandır kullanıyorum ve çokta memnunum işte link
http://www.tropsoft.com/pcsecurity.exe

3522 Mesaj
1 Eylül 2005; 10:29:22 

Bende folder access i öneririm. Çok basit bir arabirimi sahip ek özellikleri olmayana bir yazılım.

İntel Core 2 Duo E8400 Akasa K32 - MSI P35 Platinium - 256MB Palit 8600GT Sonic - A-Data 1066Mhz 2024x2 MB - Philips 190P70 LCD - Logitech Z-5300 - Logitech LX500 - Edimax 7266WRN - Coolermaster RC360 460W
HTC One 32GB - iPad2 3G 32GB

1073 Mesaj
1 Eylül 2005; 20:34:52 

Hatırladığım kadarı ile bu programlar güvenli kipte bir işe yaramıyordu.Yani bilgisayarı kullanan güvenli kipte açsa ve kendi hesabından giriş yapsa bilgilerinizi görebilir.Aman yakalanmayın...

4610 Mesaj
1 Eylül 2005; 20:39:07 

ben program kullanmadan bunu yapmak isterim windows böyle bir özelliği olması lazım yaa bulamıyoruz

1073 Mesaj
1 Eylül 2005; 21:12:33 

windowsun ntfs sistemler için böyle bir özelliği var.Erişim denetimi ve şifreleme.Farklı hesaplar için.

Sende biliyorsunya genede içimde kalmasın yazayım dedim.Belki bilmeyen çıkar..

1 Mesaj
13 Eylül 2005; 10:36:33 

usta bunu yaptımda hıc bır sey cıkmadı hatta pc yenıden bıle baslattım buna baska çözüm varmı bana acıl lazımda bır de bulamayanlar ıcın ctrl f ye basın yazıyı orya yazın ordan aratın cıkıyor : ) saygılar

RAP Yaparken Günahamı girilir

1968 Mesaj
13 Eylül 2005; 14:49:48 

bu yapılan ayar sadece kısayol yaratıyo.yani dosya özelliklerindende yapılabilir.

eline saglık bilgi için

No Pain No Gain!!!

194 Mesaj
1 Ağustos 2006; 17:25:26 

slm

win xp nin içinde klasör şifreleme özelliği yoktur.bu iş için uygun 3. parti yazılımlar var.folder guard bu işi yapabiliyor.

ama steganos security suite hem ücretsizdir.hem şifreleme yetenekleri çok gelişmiştir.Bu program ile hard diskinizin bir kısmına da şifre koyabiliyorsunuz.Oldukça pratik bir program.

saygılar

1057 Mesaj
8 Ağustos 2006; 0:25:58 

inndir com 'dan KLASÖR GİZLE diye bi program indirdim 1 aydır kullanıyorum sorun yok. hem program türkce hemde kullanısı kolay . tavsiye ederim.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

369 Mesaj
8 Ağustos 2006; 2:38:08 

HEPSİNİ BOŞVERİN!

Google.com -> "Hide Files and Folders" download

Hehe, ben kullanıyorum müthiş bi program....

Ne kadar hızlı olursa olsun, tüm bilgisayarlar AYNI HIZDA BEKLER... RAID'i BIRAKTIM, Aklım başıma geldi.
O/C YOK! Gözle görülmeyecek bi fark için riske girmeye de gerek yok.
LO/C VAR! Malum havalar çok sıcak...

1489 Mesaj
8 Ağustos 2006; 4:29:57 

Sazan gibi atladık ; ula okusana yorumları .........o değilde bunu koyam adam hiç denemedimi bunu

| INTEL Core 2 QUAD Q9300 | | Asus Maximus Formula X38 | |Kingston 2GB DDR2 HYPERX 1200MHZ | |Zotac 8800GT (256Bit) 512MB GDDR3 | | Seagate 500 GB 7200 NCQ SATA2 32MB | | Thermaltake ToughPower QFAN 500W Modüler | | Coolermaster Stacker STC-T01 |

2323 Mesaj
8 Ağustos 2006; 11:14:38 

quote:

Orjinalden alıntı: byn_ReeL

uzun zamandır kullanıyorum ve çokta memnunum işte link
http://www.tropsoft.com/pcsecurity.exe

ßunu Yükledim ama Pc'den Zor Kaldırdım Nasıl Program ßu ßölee??? Şifre gibi ßişeyler Soruyo!!!

22 Mesaj
3 Eylül 2006; 15:51:33 

ben mnakıneden kaldıramıyorum dostum nasıl yaptın anlatırmısın sıfre gırom ılk basta cıkan beyaz ekarana ama sureklı ınvalıd dıyor...acıl yardım

-- Nautilus --

Uzaklaştırılmış
3 Eylül 2006; 17:28:42 

quote:

Orjinalden alıntı: Solsubi

ben mnakıneden kaldıramıyorum dostum nasıl yaptın anlatırmısın sıfre gırom ılk basta cıkan beyaz ekarana ama sureklı ınvalıd dıyor...acıl yardım

Yukarıda yazılı olan SUCURITY gibi birşey var onu büyük harflerle aynen yaz sonra bir kutu çıkacak ona ok de daha sonra küçük bir kutu daha çıkacak unınstall tıkla hepsi bu kadar.

3 Mesaj
3 Eylül 2006; 17:48:59 

çok saoll "serseri"!..

169 Mesaj
6 Eylül 2006; 0:29:17 

quote:

Orjinalden alıntı: Ado

arkadaşlar yazılanları okudum
eğer yanlış anlamadıysam klasör şifrelemek istiyorsunuz
ama bunu program kullanmadanmı yapmak istiyorsunuz
eğer böyle bir takıntınız yoksa çok güzel bir program var yaklaşık bir yıldır kullanıyorum
ister c veya d yi komple ister tek bir klasörü yada sadece o klasörün içindeki tek bir bilgiyi şifreleyip kilitleyebiliyorsunuz
ama sanırım siz program kullanmadan windowsun kendi içinde bunu halletmek istiyorsunuz

kardes tam dedigin gibi bi program arıyodum.. bunu bana yollayabilir misin.. biraz da bilgi verirsen sevinirim..

1416 Mesaj
11 Eylül 2006; 16:14:12 

bahsettiğin programı(pc security) bulup yükledik şimdi ne silebiliyoruz ne de klasörü açabiliyoruz..ne b..k yicez şimdi..virüs gibi bi şey...
quote:

Orjinalden alıntı: Ado

valla o kadar detaylı bilemicem
senin işine yararmı onuda bilmiyorum
programın adı pc security
istersen araştır ona göre yollarım

65 Mesaj
11 Eylül 2006; 21:27:20 

abi makineye bişey olmasın

1331 Mesaj
12 Eylül 2006; 2:12:05 

Arkadaşlar "Folder Lock" isimli torrent den indirdiğim ve bayağı popüler olan bir program var.Kitlediğin dosya ayrıca görünmüyor (klsaör seçenkelerinde "gizlileri göster"i seçseniz de görünmüyor).

Saydığınız bir kaç programı kullandım ama bunun yanında onların gizliliği devede kulak kalıyor.

230 Mesaj
13 Eylül 2006; 12:38:03 

ben farklı bi yöntem kullanıyorum.. dosyayı winrar a atıyorum.. winrar da şifreleme olayı var... isteyen olursa resimli anlatabilirim...

Not: boyutu büyük dosyalarda biraz sıkıntı oluyor uzun sürebiliyor winarar'a atıp. winrar dan çıkarması ....

herkese iyi forumlar....

Bize göre değil. Yabanın bağında dal olmak gül olmak.
Bize göre değil çirkefin elinde deli olmak zuul olmak.

1416 Mesaj
13 Eylül 2006; 17:43:20 

bu verdiğin program çok güzel sağol yardımın için işe yaradı...
quote:

Orjinalden alıntı: ateş ve güneş

Arkadaşlar "Folder Lock" isimli torrent den indirdiğim ve bayağı popüler olan bir program var.Kitlediğin dosya ayrıca görünmüyor (klsaör seçenkelerinde "gizlileri göster"i seçseniz de görünmüyor).

Saydığınız bir kaç programı kullandım ama bunun yanında onların gizliliği devede kulak kalıyor.

1331 Mesaj
13 Eylül 2006; 18:06:13 

quote:

Orjinalden alıntı: kenanmavzer

bu verdiğin program çok güzel sağol yardımın için işe yaradı...

Evet çok sağlam programdır.Şifrelediğin dosyayı, şifreli dosya şeklinde göstermemesi, ortadan kaldırması çok iyi özellik.

2341 Mesaj
23 Eylül 2006; 18:49:32 

quote:

Orjinalden alıntı: cetera

inndir com 'dan KLASÖR GİZLE diye bi program indirdim 1 aydır kullanıyorum sorun yok. hem program türkce hemde kullanısı kolay . tavsiye ederim.

At yalanı öpeyim inananı

O adda bir program mı olur? Bana eğer varsa böyle bir program Türkçe lâzım. Umarım bulabilirim. :(

32 Mesaj
24 Eylül 2006; 0:16:08 

BOMBAYI PATLATIYORUM : "Folder Guard Pro" isteyen indirip kullansın süper...

6256 Mesaj
17 Temmuz 2007; 9:53:37 

Denedim ilk mesajdakini klasöre tıklayınca şifrele çıkıyor ama şifre koyamadım

312 Mesaj
17 Temmuz 2007; 10:58:17 

en kolayı folderlock sürücüleri bile görünmez hale getirir ilk ekranda şifre sorar o şifre sizin kullanmak istediginiz şifre olacak ona göre davranın

3 Mesaj
15 Ekim 2007; 14:02:49 

arkadaşlar bide bunu deneyin

buyrun arkadaşlar size farklı bir klasör gizleme
Kimse tarafından görünmesini istemediğiniz dosya ve klasörlerinizi bir klasör içine doldurun. Klasör üzerinde farenin sağ tuşunu tıklayıp yeniden adlandır (klasör seçiliyken F2 tuşuna basın) klasör ismini yeniden adlandırırken şu işlemi yapacağız ; Alt tuşu basılıyken 0160 rakamlarını tıklayacağız (Alt + 0160) böylelikle klasör ismini boş bir şekilde tamamlayacağız. Şimdi sıra isimsiz klasörümüzün üzerinde farenin sağ tuşunu tıklayıp Özellikler komutunu tıklamaya geldi ; açılan menüden Özelleştir sekmesine gelelim, açılan menüden Simge Değiştir düğmesini tıklayalım. İşte burası önemli Boş Simgeyi seçelim. Uygulamamızı sonlandırmak için uygula > tamam deyip sonucunu görelim.

alıntıdır

4198 Mesaj
16 Ekim 2007; 1:19:56 

Teşekküler

829 Mesaj
16 Ekim 2007; 23:00:29 

sonra simgeyi koyduğun yere bi taş koyasınki kaybetmeyesin.

3410 Mesaj
17 Ekim 2007; 14:05:03 

quote:

Orjinalden alıntı: sembirhu

arkadaşlar bide bunu deneyin

buyrun arkadaşlar size farklı bir klasör gizleme
Kimse tarafından görünmesini istemediğiniz dosya ve klasörlerinizi bir klasör içine doldurun. Klasör üzerinde farenin sağ tuşunu tıklayıp yeniden adlandır (klasör seçiliyken F2 tuşuna basın) klasör ismini yeniden adlandırırken şu işlemi yapacağız ; Alt tuşu basılıyken 0160 rakamlarını tıklayacağız (Alt + 0160) böylelikle klasör ismini boş bir şekilde tamamlayacağız. Şimdi sıra isimsiz klasörümüzün üzerinde farenin sağ tuşunu tıklayıp Özellikler komutunu tıklamaya geldi ; açılan menüden Özelleştir sekmesine gelelim, açılan menüden Simge Değiştir düğmesini tıklayalım. İşte burası önemli Boş Simgeyi seçelim. Uygulamamızı sonlandırmak için uygula > tamam deyip sonucunu görelim.

alıntıdır

super

3974 Mesaj
17 Ekim 2007; 16:35:21 

quote:

Orjinalden alıntı: serseri

yani herhangi bir program kullanmadan bir klasörü şifreleyemez miyiz?

quote:

Masaüstüne sağ tıklayın. "Yeni Metin Belgesi Oluştur" u seçin. Aşağıda vereceğim kod u Copy/paste şeklinde açmış olduğunuz notepad dosyasına yapıştırın

cls
@ECHO OFF
title Folder Locker
if EXIST "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" goto UNLOCK
if NOT EXIST Locker goto MDLOCKER
:CONFIRM
echo Are you sure u want to Lock the folder(Y/N)
set/p "cho=>"
if %cho%==Y goto LOCK
if %cho%==y goto LOCK
if %cho%==n goto END
if %cho%==N goto END
echo Invalid choice.
goto CONFIRM
:LOCK
ren Locker "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
attrib +h +s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
echo Folder locked
goto End
:UNLOCK
echo Enter password to Unlock folder
set/p "pass=>"
if NOT %pass%== BURAYA PASSWORD YAZILACAK goto FAIL
attrib -h -s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
ren "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" Locker
echo Folder Unlocked successfully
goto End
:FAIL
echo Invalid password
goto end
:MDLOCKER
md Locker
echo Locker created successfully
goto End
:End

Şimdi yukarıda kırmızı ile belirttiğim kısma klasörü kullanıma açmak için gerekli passwordu yazacaksınız. İstediğiniz bir passwordu ekledikten sonra
dosyayı kaydedin. Normal olarak txt olarak kaydedecek. Uzantısını bat a çevirmek gerekiyor. Bunun için ;

Başlat
bilgisayarım
C yi tıklayın
Yukarıdan Araçlar---->Klasör seçenekler--->Görünüm ---> "Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle" nin yanındaki tik i kaldırın ve Tamam deyip çıkın.

Masaüstüne döndüğümüze Yeni Metin Belgesi.txt şeklinde hazır olan dosyamıza mouse ile 1 kere tıklayarak ne isim vermek istiyorsanız verin ve sonuna .bat ekleyerek kaydedin ----> dosyaismi.bat şeklinde.

Şimdi bu oluşturduğumuz .bat dosyasını, harddiskinizde kullanacağınız yere koyun. Mesela d:

Dosyaya tıkladığınızda, koymuş olduğunuz klasörde "Locker" isimli bir klasör oluşturacak. Bu sizin gizli olarak kullanacağınız klasör. Gizlemek istediğiniz dosyaları bu klasörün içine taşıyın ve tekrar oluşturduğumuz dosyaismi.bat isimli dosyaya tıklayın. "Are you sure u want to lock the folder? y/n" şeklinde sorduğunda "Y" dedinizmi locker isimli klasör görünmez olacaktır. Tekrar kullanmak istediğinizde dosyaismi.bat a tıklayın parola soracak. Parolanızı girin ve Locker isimli klasör tekrar görünür olacaktır...

Şahsım tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır.

Eğer demokrasiye gitmezseniz, o size gelir.

829 Mesaj
18 Ekim 2007; 20:54:52 

süper olmuş. teşekkürler
quote:

Orjinalden alıntı: Algol Perseus

Şahsım tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır.

1253 Mesaj
18 Ekim 2007; 22:47:23 

ben ashampoo_privacyprotector2005 diye bir program kullanıyorum basit bir arayüze sahip klasöre sağ tıklayıp şifre koyabiliyorsun aynı zamanda şifreyi kaldıra biliyorsun isteyen arkadaşlar netten baksınlar olmazsa up yaparım
<