Şimdi Ara

KLASÖR ŞİFRELEME (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
6
Favori
448.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: Algol Perseus

quote:

Orjinalden alıntı: serseri

yani herhangi bir program kullanmadan bir klasörü şifreleyemez miyiz?

quote:

Masaüstüne sağ tıklayın. "Yeni Metin Belgesi Oluştur" u seçin. Aşağıda vereceğim kod u Copy/paste şeklinde açmış olduğunuz notepad dosyasına yapıştırın

cls
    @ECHO OFF
    title Folder Locker
    if EXIST "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" goto UNLOCK
    if NOT EXIST Locker goto MDLOCKER
    :CONFIRM
    echo Are you sure u want to Lock the folder(Y/N)
    set/p "cho=>"
    if %cho%==Y goto LOCK
    if %cho%==y goto LOCK
    if %cho%==n goto END
    if %cho%==N goto END
    echo Invalid choice.
    goto CONFIRM
    :LOCK
    ren Locker "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
    attrib +h +s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
    echo Folder locked
    goto End
    :UNLOCK
    echo Enter password to Unlock folder
    set/p "pass=>"
    if NOT %pass%== BURAYA PASSWORD YAZILACAK goto FAIL
    attrib -h -s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
    ren "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" Locker
    echo Folder Unlocked successfully
    goto End
    :FAIL
    echo Invalid password
    goto end
    :MDLOCKER
    md Locker
    echo Locker created successfully
    goto End
    :End

Şimdi yukarıda kırmızı ile belirttiğim kısma klasörü kullanıma açmak için gerekli passwordu yazacaksınız. İstediğiniz bir passwordu ekledikten sonra
    dosyayı kaydedin. Normal olarak txt olarak kaydedecek. Uzantısını bat a çevirmek gerekiyor. Bunun için ;

Başlat
    bilgisayarım
    C yi tıklayın
    Yukarıdan Araçlar---->Klasör seçenekler--->Görünüm ---> "Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle" nin yanındaki tik i kaldırın ve Tamam deyip çıkın.

Masaüstüne döndüğümüze Yeni Metin Belgesi.txt şeklinde hazır olan dosyamıza mouse ile 1 kere tıklayarak ne isim vermek istiyorsanız verin ve sonuna .bat ekleyerek kaydedin ----> dosyaismi.bat şeklinde.

Şimdi bu oluşturduğumuz .bat dosyasını, harddiskinizde kullanacağınız yere koyun. Mesela d:

Dosyaya tıkladığınızda, koymuş olduğunuz klasörde "Locker" isimli bir klasör oluşturacak. Bu sizin gizli olarak kullanacağınız klasör. Gizlemek istediğiniz dosyaları bu klasörün içine taşıyın ve tekrar oluşturduğumuz dosyaismi.bat isimli dosyaya tıklayın. "Are you sure u want to lock the folder? y/n" şeklinde sorduğunda "Y" dedinizmi locker isimli klasör görünmez olacaktır. Tekrar kullanmak istediğinizde dosyaismi.bat a tıklayın parola soracak. Parolanızı girin ve Locker isimli klasör tekrar görünür olacaktır...

Şahsım tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır.

eveet,iste bu denenmis bir program ,ben de aynisini uyguladim ve calisti, pek pratik bisey .

• bende current versiyon die bi dosya yok
  • evet gerçekten güzel yöntem ama çok basit
    şifreyi kırmak yani :D
    tek yapman gereken dosya şifrelenmişse eğer
    aynı bat dosyasından şifre satırını komple silip kaydetmen
    batı çalıştırınca şifre sormadan açıyor dosyayı
    ama yöntem güzel gerçekten teşekkürler
  • abi yeni Dosya Oluştururken ismine ALT+169 yapın, bu kombinasyon Boşluk yapar,
    Simgesinede boşlığı secin klasör gözükmez
  • microsoft private folder 1.0 kullanın çok basit ve çok kullanışlı..
    çıkarken kilitlemeyi unutmayın :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: byn_ReeL

uzun zamandır kullanıyorum ve çokta memnunum işte link
    http://www.tropsoft.com/pcsecurity.exe

bu nasıl bir program sazan gibi atladık bizde şimdi pcyi kitledi şifre kabul etmiyor.. arkadaşlar şifreyi ne olarak girip düzelttiniz bi cvp yazarsanız sevinirim..
  • kardeş hakketen napcaz şimdi klasörün içindeki herşey silindi napalım bi akıl werin
  • arkadaşlar ben çözümü buldum sakın o programı kurmayın başınıza dert alırsınız (bana göre) ama kurarsanız BAŞLAT =>programlar =>donatılar=>sistemaraçları=> sistem geri yüklemeyi seçip sisteminizi geri yükleyin herşey bitti rahatlayabilirsiniz artıkk...

• Klasör şifrelemenin en kolay yolu benim yıllarca kullandığım gibi WİNRAR dır.

Klasörü arşive ekle dersin gelişmiş ten şifre verirsin. Sadece şifreleyeceksen yani sıkıştırmasın uzun sürer diyorsan sıkıştırma ayarından --store- seçersin al sana mükemmel şifrelenmiş klasör.....

Başka yol aramayın bence
  • windows neden böyle bir seçenek koymaz anlamış değilim...Herşeye şifre koymasını biliyor bunun için de insan bir işlem üretir değil mi?
  • Arkadaşlar d:/ sürücüsünü kilitlemek istiyorum ama mesela windows a format dahi atılsa d sürücüsü kilitli kalsın bunu yapmam mümkün mü?

• ya bunun vista için olanınıda yazıversen :(
  • quote:

Orjinalden alıntı: serseri

Soru: Bilgisayarımdaki bazı klasörleri pratik biçimde şifrelemek ve gerektiğinde şifre girerek açmak istiyorum. Bunun için en basit ve ücretsiz çözüm nedir?

Cevap: Bir kayıt defteri hilesiyle Windows'un şifreleme / çözme özelliğine hızlıca erişebilirsiniz. Başlangıç'tan Çalıştır bölümüne girip "regedit" komutunu verin. Daha sonra;
    "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\CurrentVersion\Explorer\Advanced" anahtarını açın ve boş alana sağ tıklayıp YENİ > Dword değerini yaratın. Adını EncryptionContextMenu koyduktan sonra değerinin 1 olarak girin ve kaydedip çıkın. Artık bir dosya üzerine sağ tıklayıp şifreleyebilirsiniz....

PCNET Dergisi AĞUSTOS 2005 Sayfa 192...

Arkadaşım Sen Arada Bi Bölümü Atlamışsın
    Microsofttan Sonra Windows Gelmesi Gerekiyor CurrentVersiyon Deil Bu Şekilde Yani
    "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced"
    Hadi Onuda Geç Bu Klasör Şifreleme Olayı Değildir "EFS" (Encyrpted File System)'dir.
    Bunun içinde Ta Buralara Girmeye Gerek Yok Zaten.
    Klasöre Sağ Tıkla Özellikleri Seç Açılan Pencereden Gelişmiş Düğmesine Bas Açılan Penceredeki En Altta
    Bulunan Veriyi Korumak için içeriği Şifrele Bölümünü Aktif Hale Geitirrsen Zaten
    Windows RegEdit içinde Yaptığın Bu Bölümün Aynısını Yapar
    Yapılan iş Aynı Yani Birini Kod Girerek Yapıyorsun Diğerinide Arayüz Kullanarak :))))

• dosya şifreleme diye bir program var türkçe
  • Saol Hocam ;)
  • Slayer_ sormuştu! Bu durumlarda önerilebilecek en iyi çözüm TrueCrypt kullanmak. Tamamen ücretsiz ve mükemmel bir program!
  • Folder Security Personal

Şifrelemekle kalmıyor, bilgisayarda tamamen (hem görünüm hem de boyut olarak) yokmuş gibi gösteriyor. Ayrıca başlangıçtan Güvenlik de açarsanız da işlevini yitirmiyor bazı programlar gibi.

Kullandıklarım içerisinde en babası.
  • güzel program
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.