Şimdi Ara

OFFICIAL GEARS OF WAR 3 (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.083
Cevap
4
Favori
121.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ghostliving

quote:

Orijinalden alıntı: R.Rondo9

@ghostliving,

tamamdır, eklerim, yarın denk gelirsek oynarız

saat belirleriz pm atarım gireriz. Öğleden sonra 3 ten sonra uygun benim içinde Update gelirse napıcaz ?

update gelince noluyor ki ? oyunu oynayamıyor muyuz...
  • quote:

quote:

quote:

@ghostliving,

saat belirleriz pm atarım gireriz. Öğleden sonra 3 ten sonra uygun benim içinde Update gelirse napıcaz ?

Bu yeni updatede fw ler gidebilir yani içeriğinde ne var bilmiyoruz, Dashboard ın ap25 koruması güncelleşebilir,yani yeni update in içinde neler var net öğrenmeliyiz

• quote:

quote:

quote:

quote:

@ghostliving,

Bu yeni updatede fw ler gidebilir yani içeriğinde ne var bilmiyoruz, Dashboard ın ap25 koruması güncelleşebilir,yani yeni update in içinde neler var net öğrenmeliyiz

neyse gelince öğreniriz

• quote:

Orijinalden alıntı: RushComeBaby

quote:

Orijinalden alıntı: Infection

Bilmiyorum belki ben geç görmüşümdür ama Geow 2 deki oyuncu bulma problemi de kalkmış ortadan. Artık her modda hemen oyuncu buluyor. Geow 3 beta oynadıktan sonra 2 gerçekten sıkıcı geldi. BETAda ki KOTH Annex olmuş.

DMC bombayı sen patlatmıyorsun. Diyelim Locoustların belli geldiği bir nokta var orada duvar vs var ise oraya kuruyorsun bombayı. Duvara gidip B'ye basıyorsun. Yaklaşan olunca da otomatikman patlıyor

Herhangi bir ayar yapmışmıydınız GEOW2 için port açma vs. gibi? Bir ara denediğimde 15dk falan beklemiştim oyun bulması için, en sonunda da sıkılıp çıkmıştım.. Live'a girişte mtu hatası alıyordum, o yüzden modemi fabrika ayarlarına çekince düzelmişti. Port ayarları ile oynayınca yine aynısı olabilir diye korkuyorum açıkçası..

Hayır hiç bi ayar yapmadım. Aldığım günden beri neyse o. Port açma olayını da modem kendi yaptı. 3074 port'unu otomatikman açtı. Oyuncu bulma problemleri olduğu zamanlarda denediğimde bulmuyordu ama son bi kaç gündür o problem kalktı sanırım. Çünkü arkadaşta hiç bir ayar yapmadı ve onda da çok rahat şekilde adam buluyor.

• bugünde tavşanız
  • mapler bi banamı çok kötü geldi? yani 4üde mp için uygun değil.. aynı sorun geow 2 dede vardı.
  • Thrashball-Trenches berbat,fakat Checkout-Old Town fena değil.Mercy diye piyasaya verilmeyen map da iyi görünüyor.

• Betanın bitimine son 13 gün kaldı. Ne çabuk geçiyor zaman yahu. Daha 50 maç çıkaramadım. :/

Geceye kasmam lazım acilen. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Affliction

Betanın bitimine son 13 gün kaldı. Ne çabuk geçiyor zaman yahu. Daha 50 maç çıkaramadım. :/

Geceye kasmam lazım acilen. :)

benimde 4 tane daha king of the hill edip yanlış hatırlamıyorsam thor denilen locust u açmam lazım
  • Şimdiden kolay gelsin o zaman.
  • BETA'yı oynayan, hatta suyunu çıkartmış olan arkadaşlarımızın JOSEPH gibi genel bir değerlendirme yapmalarını rica ediyorum. En azından ikinci oyuna göre gelişen detayları ve yeni detayları yazmaları herkes için yararlı olur. Hatta yazıların çoğunu ana sayfaya ekleriz, merak edenler toplu halde oradan okurlar. Malum, ben oynayabilseydim eğer sıkı bir makale hazırlardım şahsen...

Bu arada ana sayfada bulunan imzaları tekrar ekliyorum. İsteyen herkes bu imzaları kullanabilir, kodları imza bölümüne yapıştırmanız yeterli.

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

GEARS TEAM
    Brothers to the End

[center][url=http://forum.donanimhaber.com/m_39012916/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/ec/68/5e/ec685e3ea67bbba198a4713507352bc2.png[/image][/url] 
    [b]GEARS TEAM
    Brothers to [color=#CC0000]the End[/color][/b][/center]

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

GEARS TEAM (MARCUS FENIX)
    Brothers to the End

[center][url=http://forum.donanimhaber.com/m_39012916/tm.htm][image]http://img69.imageshack.us/img69/6489/clubmza1.png[/image][/url] 
    [b]GEARS TEAM (MARCUS FENIX)

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

GEARS TEAM (ANYA STROUD)
    Brothers to the End

[center][url=http://forum.donanimhaber.com/m_39012916/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/d0/b8/3a/d0b83a4042ea9376eb353a62d52243f9.png[/image][/url] 
    [b]GEARS TEAM (ANYA STROUD)

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

GEARS TEAM (DOM)
    Brothers to the End

[center][url=http://forum.donanimhaber.com/m_39012916/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/45/61/a8/4561a88ca0b707d67d946a44ee37eeff.png[/image][/url] 
    [b]GEARS TEAM (DOM)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidRises -- 2 Mayıs 2011; 15:33:23 >

• Ben mp. olarak büyük değişikliğe gidileceğini ve şu andakilerin uyduruk map lar olduğunu düşünüyorum.Favori karakterlerim Anya ve Kantus müthiş hareketli ve hızlı modeller.Sawed-off shutgun silahı ,tek atış ile kesin ölümü sunarak,oyunu piyasa oyunu haline getirmiş. GEOW2 nin hamurunu epic bu oyunda tutturamamış ki ,sadece görsel anlamda GEOW3 den söz edebiliyoruz. Haritalarda gezin dolaşın ,dokulara hayranlıkla bakın. GEOW2 nin merkezdeki: karakter model büyüklük oranı ,Gnasher shutgun ile oyuncunun bütünleşmesi ve ortaya koyduğu kendi kimliği ,GEOW3 de tamamen silinmiş-unutulmuş GEOW3 amatör bir oyun kalmış,sıradan vurdulu kırdılı oyun olarak hafızalara yerleşiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B3N3T0 -- 2 Mayıs 2011; 21:44:45 >
  • İmzayı ekledim de resim ekleyemedim malum 2 resim kuralı var imzalarda.
  • O zaman o görevi ben alıyım, öncelikle oyunun tek kelime ile mükemmel olduğunu belirtiyim. Oyunu açtığınızda yine 1 ve 2. oyundakiler gibi bir ana menü ile karşılaşıyoruz, fakat bu sefer kırmızı yerine siyah tonları kullanılmış ve açıkçası benim hoşuma gitti, oyuna bir ağırlık koymuş. Beta olduğu için şu anda menü hakkında detaylı birşeyler söyleyemiyoruz ancak kullanımının çok karmaşık olmadığını belirtelim. Oyuna ilk başlayacaklar biraz karıştırabilir ne nerede diye. Oyun içi grafikleri ise gerek kaplamalar gerek ışıklandırma olsun, diğer iki oyuna oranla çok daha canlı gözüküyor. Fakat ilk 2 oyunda ki o karanlık, yeni oyunda hakim değil, daha canlı renk tonları kullanıldığından, kasvetli bir ortam oluşmuyor. Bu kimileri için güzel kimileri için kötü bir haber. Benim şahsi görüşüm, bu seferki grafikler çok daha gerçekçi bir görünüm katmış oyuna...

Oyuna girip start tuşuna bastığımızda karşımıza VERSUS, STATS & AWARDS, EVENT CALENDAR ve RETURN TO DASHBOARD menüleri çıkıyor...

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

RETURN TO DASHBOARD

Üzerine gelip tuşuna bastığınızda Dashboard'a dönüyorsunuz. Ne kadar gerekli bir düğme tartışılır...

EVENT CALENDAR

Epic Games tarafından bazı bilgilendirme ve duyuruların bulunduğu kısım. Silah skinlerinin nasıl açabileceğinizi, hangi hafta hangi oyun türlerinin oynanacağı tarzı bilgiler bulunuyor.

STATS & AWARDS

Burası ise mp ı oynadıkça, kazandığımız maç ve vurduğumuz adamlara göre birçok açılacak challengelerin bulunduğu bölüm. Kendi altında, SUMMARY, CHALLENGES, MEDALS ve LEADERBOARDS olmak üzere 4e ayrılıyor.

Summary kısmında kendi profilimiz hakkında bilgilere ulaşıyoruz... Kaç level olduğumuz, kaç maç oynadığımız, kaç maç kaç maç kaybettiğmiz, Executionlarımız (infaz), kaç defa revives (takımında ki oyuncunu yere düştüğünde kaldırma) uyguladığımız, kaç adam öldürdüğümüz, yaptığımız asistler ve adamları kaç defa düşürdüğümüz yazıyor. Kısaca hemen hemen her türlü bilgiye buradan ulaşabiliyorsunuz...

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

Challengeler se biraz daha karışık, o da kendi içerisinde 4 e ayrılıyor ve bunların ilki olan ribbons ta; 84 adet şerit bulunuyor. Oyun içerisinde ki rolünüze göre bu şeritleri kazanıp, hem ekstra puan toplayıp hemde bu şeritleri açabiliyorsunuz. Örnek vermek gerekirse Personal Asistant şeritini almanız için, bir round içerisinde 5 adet asist yapmanız gerekmekte ki bu en basit alınabilen şeritlerden biri. Bir diğer bölüm ise Weapon Skins, yani silah ciltleri... Beta modunda yanlış görmediysem 5 adet skin bulunuyor, bunları açmanız içinde sizden istenen miktarda maçlar yapmalısınız. 4 skin, sırayla, urban, flame, gold, omen ve chrome.... Belli bir modda yapacağınız 5 maç size flame skinini açmanızı sağlıyor. Gold'a erişmek içinse beta süresince 100 maç yapmanız gerekiyor.. 3. bölüm olan Characters kısmında oyunda kullanabileceğiniz karakterleri açmanız için neler yapmanız gerektiği belirtilmiş. Örneğin Anya'yı açmanız için sizden 10 adet TDM maçı yapmanızı istiyor. Sonuncu bölüm ise oyunun size zevk verdiği Executionları içeriyor. Sizden istenilen öldürme sayısına ulaştıkça yeni yeni infaz çeşitleri ortaya çıkıyor ve bunları oyun içerisinde kullanabiliyorsunuz...

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

Medals kısmında, oyun içerisinde ki madalyalar bulunuyor. Buda tıpkı challengeler gibi, sizden bazı görevleri yapmanızı istiyor. Örneğin 10 Headshot, 50 Asist, 10 Execution tarzı görevler, Bunları gerçekleştirdiğiniz taktirde madalya sizin oluyor.

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

STATS & AWARDS kısmının son bölümü ise LEADERBOARDS oluyor. Burada tüm dünyadaki sıralamanızı Public ve Ranked derecelerinde görebiliyorsunuz...

VERSUS moduna geçmeden önce kısaca START menüsündende bahsedelim, tuşuna bastığımızda bizi direk Options menüsü karşılıyor, ve burada GAME, VIDEO, AUDIO, MULTIPLAYER, CONTROLLER, STORAGE LOCATION ve MATURE CONTENT var. Game menüsü altında fading hud, tooltip icons, weapons tutorials gibi oyun içi arayüzlerini açıp kapama tuşları bulunuyor. Video kısmında ise sadece Brightness değer ile oynamamıza izn verilmiş. Oyunu audio menüsünde, müzik, efektler ve diyalog sesleri mevcut, istediğiniz gibi oynama yapabiliyorsunuz. Gelelim options menüsündeki en önemli kısım olan multiplayer sekmesine; buradan oyunda kullanacağınız karakteri ve silahı seçip üzerinde oynamalar yapabiliyorsunuz... Oyun içerisinde yanımıza alabilmek için 5 adet silah sunulmuş, bunlar gears of war'un fenomen haline gelmiş silahı LANCER, zoom özelliği bulunan ve yarı otomatik olan HAMMERBURST, RETRO LANCER, pompalı sınıfına giren SAWED-OFF ve GNASHER oluyor. Burada bahsettiğim 5 silahında skin seçenekleri mevcut ve skinleri açtığınız taktirde değişiklik yapabiliyorsunuz...

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

Multiplayer sekmesinde seçim yapabileceğimiz bir diğer bölüm ise karakter kısmı: insanlar kısmındaki karakterler, MARCUS FENIX, DOMINIC SANTIAGO, ANYA STROUD, AUGUSTUS COLE, DAMON BAIRD ve COLE TRAIN. Locustlarda ise, DRONE, SAVAGE GRENADIER, FLAME GRENADIER, KANTUS ve SAVAGE THEROn. Ben hepsini açamadığım için maalesef detaylı bir bilgiye sahip değilim sınıfları hakkında. Açmış bir arkadaş yardımcı olabilir sanırım

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

Gelelim oyunun en önemli modu olan, VERSUS kısmına, yani oyunu oynayacağımız bölüme...

Betada versus (karşılaşma) kısmına girdiğmizde karşımıza 3 oyun türü çıkıyor, bunlar ;

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

TEAM DEATHMATCH

FPS veya TPS oynayan çoğu oyuncuların bildiği gibi 2 takım karşıya karşıya gelip birbirini öldürmeye dayalı oyun türü. Gears of war 3ün tüm oyun modlarında 5e 5 yani toplamda 10 kişiye kadar destek veriyor. TDM modunda, kazanmanız için maç boyunca 2 el almanız gerekiyor. Round limitleri 15ten başlayarak her adam öldürdüğünüzde bu sayı aşağıya iniyor. 15lik limiti tamamladığınızda ise göstergelerde 5 kişinin ufak resimleri çıkıyor ve Respawn (tekrar doğma olayı) o takım için kapanıyor. Son 5 kişiyide öldürdüğünüz vakit round sizin oluyor ve maç boyunca ilk kim 2 roundluk galibiyete ulaşmışsa maçta o takımın oluyor.

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

KING OF THE HILL

Bu oyun modu da TDM gibi klasikleşmiş oyun türlerinden biri, round boyunca haritanın çeşitli yerlerinde beliren alanı ele geçirip, korumaya dayalı. Bölgeyi elinizde tuttuğunuz sürece takımınıza puan kazandırmış oluyorsunuz. Ve 200 puana ulaşan takım round u kazanıyor, bu modda, TDM deki gibi 2 round kazanan takım maçı kazanmış oluyor.

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

CAPTURE THE LEADER

Bu oyun türünde ise, her iki takımında bir lideri oluyor ve maçı kazanmanız için lideri 30 sn boyunca elinizde tutmanız gerekiyor. Bu oyun moduda diğer modlar gibi 2 round kazanmaya dayalı. Oyunculara göre, oyun süresi tamamen farklılık gösteriyor. Örneğin takım oyunu oynadığınız zaman lider zor ele geçirildiği için çok daha çekişmeli ve uzun geçiyor, ancak bireysel bir şekilde oynadığınız vakit 1-2 dakika da bile bitebiliyor. Lideri ele geçirmeden önce biraz mermi sıkıp, yere düşmesini sağlmalısınız, yere düştükten sonra yanına koşup tuşu ile onu esir alabilirsiniz. Esir aldığınız andan itibaren süreç geriye doğru işlemeye başlıyor. Bu süre içinde destek kuvvete ihtiyacınız oluyor çünkü, esir lider rahat durmayıp çatışma sırasında sizi dürtebiliyor ve bu şekilde iken maalesef bir süre ateş edemiyorsunuz. Bir diğer dihttp://img638.imageshack.us/img638/450/pic0028k.jpgkkat edilmesi gereken nokta ise siz düşman lideri ele geçirdikten sonra sizin liderinizin ele geçirilmemesi, aksi taktirde süre duruyor. Takım oyunu için ideal bir mod.

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

grafiklere değinecek olursak serinin en güzel kaplama ve ışıklandırmalarına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Kameram her ne kadar kaliteli çekim yapmasada, mutlaka oyunu deneyip kendi gözlerinizle görmelisiniz. Işıklandırmalar gerçekten harika, ışığın olduğu yer ile gölge bir alan arasında ki fark çok başarılı olmuş. Etrafta etkileşime geçebileceğiniz pek fazla bir nesne olmasa da, arada bir şişe, tavuk gibi ufak tefek detaylara ateş edip neler olduğunu görebilirsiniz. Tabiki yere saçılan locust parçalarını da görmezden gelmeyelim. Tüm duvarlar olmasada bazı duvarlar ve tezgahlar parçalanabiliyor. Aşağıda iki adet resimden söylemek istediğimi daha detaylı bir şekilde görebilirsiniz... Grafikler konusunda benim söyleyeceklerim bu kadar. Oyun hakkında diğer arkadaşlarında görüşlerini bekliyoruz...

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

OFFICIAL GEARS OF WAR 3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MantarTheGreat -- 2 Mayıs 2011; 15:27:10 >

• Ellerine sağlık R.Rondo9, okuduktan sonra derhal ana sayfaya ekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidRises -- 2 Mayıs 2011; 14:20:23 >
  • Bence artık karanlık ortamlar yerine güneşli olması daha iyi olmuş ki hem Güneş in efektlerini görebiliyoruz hemde grafikleri daha iyi görebiliyoruz.

Ve Gears of War 3 serinin en iyi grafiklerine sahip.
  • kendimce birşeyler hazırlamaya çalıştım, anlatamadığım bir çok nokta var, silahlar haritalar gibi... henüz tüm haritalarda yeterince oynamadığım için ve tüm silahları kullanmadığım için, pek değinmek istemedim. diğer arkadaşlarda bu konulara değinirse güzel olur
  • Silahlar hakkında 1,2 şey yazabilirsin
  • İncelemelerinizi ana sayfaya ekledim arkadaşlar, beta hakkında fikir sahibi olmak isteyenler ana sayfadan bütün detayları okuyabilirler. Tabii daha çok inceleme yazısı bekliyorum konuya. Tekrardan ellerinize sağlık.
  • ICO eline sağlık bro,sayfa çok iyi olmuş
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.