Şimdi Ara

OCZ, Vertex 2 ve Agility 2 serisi SSD sürücülerini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
2.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İş akışında yeniden düzenlemeye giderek, ana operasyonları olan bellek ve depolama sürücülerine daha fazla ağırlık vereceği belirtilen OCZ, performans segmenti için hazırladığı Vertex 2 ve Agility 2 serisi SSD sürücülerini duyurdu. İlk bilgilerini CeBIT 2010 fuarında paylaştığı NAND flash tabanlı yeni nesil depolama sürücülerinde SandForce SF-1200 kontrolcüsünü kullanan OCZ, modeline göre 50GB ile 400GB arasında farklı kapasite seçenekleri sunuyor. 2.5-inç boyutunda, SATA-II destekli yeni sürücülerde MLC (Multi Level Cell) NAND flash yongalarını kullanıldığı açıklandı. TRIM desteği sunan ve 1,5 milyon saatlik hata öncesi kullanım süresiyle gelen sürücüler 285MB/saniye okuma ve 275MB/saniye yazma hızlarını destekliyor.

Vertex 2 ve Agility 2 serileri arasındaki temel farklı ise rastgelere 4k yazma performansı belirliyor. OCZ tarafından açıklanan bilgilere göre Vertex 2 serisi altındaki SSD sürücüler 50.000 IOPS rastgele 4k yazma performansı sergilerken, bu değer Agility 2 serisinde 10.000 IOPS düzeyine düşüyor. Üç yıllık garanti ile önümüzdeki günlerde satışa sunulması beklenen yeni sürücülerden 50GB, 100GB ve 200GB kapasiteli Vertex 2 modellerinin yurt dışında sırasıyla 196.40, 358.47 ve 697.21 Avro seviyesinden fiyatlandığı, Agility 2 serisindeki aynı kapasiteli modellerin ise 186,58, 337.83 ve 646.42 Avro seviyesinden listelere girdiği belirtiliyor.

• çok pahalı + artık sata3 e geç ocz yaw
  • Sadece işletim sistemi ve programları kurmak için şöyle bir disk alsam bile yeter.. Ama o bile hayal.. Türkiyedeki fiyatları çok çok daha pahalı..
  • @Batuist

Aynen dostum ben de sadece C için düşünüyorum 128 gb lik bir ssd fakat biraz zor bu durumlarda.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.