Şimdi Ara

Megane 2 Gösterge SAATi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
7.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Gösterge tablosunun arkasından ses geliyordu.
    Servise gittim,söktüler ve sesin devir saatinden geldiğini belirlediler.
    0'ı 1000 TL civarındaymış,elektrikçide 150-200 civarında tamir edilebiliyormuş 2. elide 500 civarı.
    BEnde bugün söktürdüm ve tamire gönderdim(yetkili servis vasıtası ile).
    Yarın sökülecek ve muhtemel tamir fiyatı söylenecek,bende ona göre tamir edilsin veya edilmesin diyeceğim.
    Göstergelerde sorun yok tek sorun devir inip çıkarken(tüm vites geçişlerinde)çısur çısır ses geliyor.
    Bu sorunla karşılaşan arkadaşlar var mı?
    Bursa dayım tavsiye edebileceğiniz başka elektrikçiler olabilir mi?
    Gerçi gösterge tablosunu gönderdim fakat çıkacak fiyata göre tamir ettireceğim.
    İyi akşamlar

• Böyle bir sorunu ilk defa sizden duyuyorum.Gösterge tablosunu içindeki tozları temizlemek için sökmüştüm.Parça sıradan ve basit bir parça.Bahsettiğiniz ses mekanik bir ses dolayısıyla devir saatini çeviren mekanizmada bir sorun olabilir.Tamir için çok cuzzi bir rakam istemeleri gerekir.Servise bırakırsanız doğal olarak tüm gösterge tablosunu değiştirmek isteyecektir oda külfetli olur.Eğer uçuk bir fiyat söylerlerse bence çıkmacılardan aracınıza uygun gösterge tablosu bakın derim.
  • Netten baktım,2. eli 500 civasrında.
    Ayrıca çıkma parçadaki km ile benim orjinal km tutmayacak.
    Km düşürtmek içinde 100 tl alıyorlarmış.
    Sonuç olarak devir saatinin kadranı haraket ettikçe ses geliyor,belki içerisindeki parçayı değiştirebilirler.
    150 civarı demişti,abartı rakam çıksaydı arayacaklardı bugün.
    Muhtemelen tamir edildi.O civardaki masrafı kabul etmiştim
    Yarın gidip alacağım.Bu arada yaptığım km yazmayacak yaklaşık 50 km
  • sayın emirtetik

geçmiş olsun, aynı sorun benim aracın göstergesinde de mevcut. göstergenin neden ses yaptığını paylaşırsanız çok sevinirim.
  • bizimde başımıza gelmişti fakat benzin ibresinde problem vardı yol bilgisayarında iniyor gösteriyordu ama benzin ibresi hiç değişmiyordu ayrıca bazen uzun yolda giderken çıt çıt çıt ses geliyordu

daha sonra babam servise götürdü sorun benzin alırken kartın arabanın içinde kalmasıymış 170 lira almıştı servis
  • quote:

Orijinalden alıntı: carabull

sayın emirtetik

geçmiş olsun, aynı sorun benim aracın göstergesinde de mevcut. göstergenin neden ses yaptığını paylaşırsanız çok sevinirim.

Selam beyler,sorun aslında devir göstergesinden kaynaklanıyormuş.
    Tam olarak açıklamadı fakat taksimetre kadrab tamiri yapan tamirciler tamir ediyor.
    180 tl tuttu fakat tanıdıkla 50 tl 'YE Yaptırılabilecek bir iş.
    Birde km değiştirmede bu adamlarda olduğu için tamir işindede giydiriyorlar fiyatı.
    Aslında şimdiki aklım olsa kendim söküp temizleyip nyağlamaya çalışırdım.
    Demonte çok basit üst kısım jkendi çıkıyor,kadranı sadece 1 civata tutuyır ve sokete bağlı.
    İyi akşamlar

Megane 2 Gösterge SAATi
  • Sayın emir tetik aynı sorun bendede mevcut .Benim anlamadığım 2 şey var nasıl oluyorda yetkili bir renault servisi tamirci birine gönderiyor? diğeri ise bu gösterge saati değişince km de değişiyormu.yani bu ve benzeri bilgiler aracın elektronik beyninde olması lazım göstergede değil.yanlış ise bilgilendirirseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: +1905

bizimde başımıza gelmişti fakat benzin ibresinde problem vardı yol bilgisayarında iniyor gösteriyordu ama benzin ibresi hiç değişmiyordu ayrıca bazen uzun yolda giderken çıt çıt çıt ses geliyordu

daha sonra babam servise götürdü sorun benzin alırken kartın arabanın içinde kalmasıymış 170 lira almıştı servis

Benzin alırken kartı çıkarmak mı gerekiyormuş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: davidxxx

Sayın emir tetik aynı sorun bendede mevcut .Benim anlamadığım 2 şey var nasıl oluyorda yetkili bir renault servisi tamirci birine gönderiyor? diğeri ise bu gösterge saati değişince km de değişiyormu.yani bu ve benzeri bilgiler aracın elektronik beyninde olması lazım göstergede değil.yanlış ise bilgilendirirseniz sevinirim

Yetkili servisler tamir yapmıyor parçayı komple değiştiriyor. Bu yüzden atıyorum tamir masrafı 15-20 TL tutabilecek bir şey için komple parça değişimi yapmak daha pahalıya geleceğinden tamir olması konusunu müşteriye bırakıyor, tamiri yapabilecek bir yere yönlendirebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _@lperen_

quote:

bizimde başımıza gelmişti fakat benzin ibresinde problem vardı yol bilgisayarında iniyor gösteriyordu ama benzin ibresi hiç değişmiyordu ayrıca bazen uzun yolda giderken çıt çıt çıt ses geliyordu

Benzin alırken araç çalışmasın yeter. Kart yuvasında dursa da olur. Yakıt göstergesi 400 km de bir kendini resetler ve depodaki yakıt miktarına göre gösterge de olması gereken pozisyona geçer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _@lperen_

quote:

Ewet serviste çalışan arkadaşım anlattı bu sorun bir clio da olmuş.Aracı stop etmek gerekiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.