Şimdi Ara

Samsung SGH-i300 ; 3GB sabit diskli yeni MS Smartphone

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
7.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cep telefonu pazarında oldukça hızlı yüsekelen ve Nokia'dan sonra en çok pazar payı sahibi 2. firma olan Samsung'un neredeyse her ay çıkacak ve ya çıkmış yeni modelleri ile ilgili haberler kullanıcılara ulaşmakta. SGH-i300 Smartphone'da firmanın merakla beklenen yeni telefon modellerinden biri. 2005'in 4. yarısında satışa sunulacak olan SGH-i300, 320x240 yüksek çözünürlükteki 262,000 renk ekranı, Windows Mobile işletim sistemi, 1.3 megapiksel kamerası, stereo hoparlörleri yanında 3GB yerleşik hafızası ile kullanıcıların iştahını kabartıyor.

Piyasadaki en büyük yerleşik hafızalı telefon olan Nokia N91'den sonra gelen SGH-i300, kullanıcılara 3GB hafızayı taşınabilir depolama alanı olarak kullanma imkanıda sunuyor. Ortalama 800 ile 1000 arası MP3 dosyası depolayabileceğiniz telefon, MP3, WMA, AAC, AAC+, OGG ses dosyalarını ve MPEG4, H.263, H.264, WMV video dosyalarını tanıyıp çalabiliyor. Kablosuz erişim için Bluetooth ve IrDA destekli olan Samsung SGH-i300, bilgisayar ile USB 2.0 portundan da bağlantı sağlayabiliyor. Dosya transferi sırasıdan kablolu hızlı bağlantı kullanıcıların işini oldukça hızlandıracaktır. Ek hafıza genişleme yuvası olarak TransFlash kullanan SGH-i300, eğer 3GB hafıza size yeterli gelmez ise limitleri aşmanıza izin veriyor. (TransFlash yuvası en fazla 256MB lık kapasiyeye sahip kartlara destek vermekte)

Windows Mobile işletim sisteminin olanaklarından yararlanan telefon çoklu ortam dosyalarını oynatabilme yetenekleri yanında gelişmiş Internet araçlarıda barındırıyor. Mobile Internet Explorer, Outlook, MSN Messenger gibi uygulamalara sahip SGH-i300 ile web sayfalarında gezinme, e-posta alıp gönderme ve ya anında mesajlaşma olanaklarından yararlanmak mümkün. İstenirse sonradan yüklenebilecek 3. parti yazılımlarla telefonon yeteneklerinin arttırılmasıda mümkün.

113 x 48 x 20 mm boyutlarında ve 130 gram ağırlığında olan SGH-i300, GSM 900/1800/1900MHz bandlarında çalışabilmekte. Internet bağlantısı için EDGE ve ya EVDO gibi destekleri bulunmayan telefon GPRS üzerinden veri alış verişi yapmakta. Windows Mobile for Smartphone 5.0 işletim sistemi içeren SGH-i300, SRS 3D ses gibi gelişmiş seçenekleride kullanıcısına sunacak. Kontrol tuşları bakımından yön kontrolü için daire şeklindeı yerleştirilmiş yön tuşları ortasında seçim tuşu bulunan telefonun sağ ve solunda ses açıp kapama, kameraya hızlı ulaşım ve ya kaydırma gibi fonksiyonları üstlenen tuşlarda bulunmakta.

Ocak ayında yaklaşık 700$ fiyat etiketi ile satışa sunulacak olan telefon, smartphone telefonlara ilgi duyan kullanıcıların mutlaka almak isteyecekleri bir ürün. Çoklu ortam oynatım özellikleri oldukça ön planda tutulan telefon ile istenirse bluetooth destekli kablosuz kulaklıklar kullanmakta mümkün. Fakat Mobile-review.com 'da yapılan incelemede telefonun MP3 dinlerken 5 saat tam yük altında da 1 saat 30 dakika içinde şarjının bittiği görülmüş. Bu tüketim değerleri belki telefon çıkana kadar düzeltilir fakat eğer bir düzeltilme olmaz ise 3GB kapasite ile çoklu ortam dosyalarının oynatımı için kullanılacak bir telefon için oldukça kötü değerlere sahip.

Sayfanın Linki : http://www.samsung.com/PressCenter/PressRelease/PressRelease.asp?seq=20050311_0000102071

• symbianın modası geçti bence
    windovsun kralı da bu olacak sanırım,samsung i300
    fiyatı ise n serisinin yanında çok uygun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gren -- 29 Ağustos 2005, 19:04:01 >
  • symbian zaten dağıtmıştı SE işletim sistemleri bile symbian dan daha hızlı durumdalar ... windows işletim sistemlerinin en büyük güzelliği pc kendi yazmış olduğumuz uygulamaları telde kullanabilmemiz ... yanlız bu telefonun çok eksik yanı var bir sonraki modelde umarım düzeltirler :

1) 3GB dahili hafızası var fakat sadece 256 lık kart destekliyor , 3GB nin yanında saçma durmuş

2) bu kalınlıkta bi telefona hangi akla hizmet 1.3 mp kamera konulmuş anlamadım , boyle bi alette 2mp den daha iyi bi kamera konmalıydı , hatta
    bu kadar kalınlığa optik zoom bile rahatlıkla konurdu

3) böyle bi telefona göre video çekim boyutu çok küçük artık yeni telefonlarla 640x480 videolar çekilebilinmesi lazım
  • karizmatik telefon yapmışlar.
  • Pil ömrü bu düzeylerde olduğu sürece Symbian'ların modası asla geçmez. Bir alan bunun gibi 2-3 saat pil ömürlü telefonlardan bir daha almaz. Şu pil olayına kesin hızlı bir çözüm gerek insanın böyle güzel aletler alası gelmiyor sırf pil stresine girmemek için.
  • quote:

Orjinalden alıntı: WaRniE

symbian zaten dağıtmıştı SE işletim sistemleri bile symbian dan daha hızlı durumdalar ... windows işletim sistemlerinin en büyük güzelliği pc kendi yazmış olduğumuz uygulamaları telde kullanabilmemiz ... yanlız bu telefonun çok eksik yanı var bir sonraki modelde umarım düzeltirler :

1) 3GB dahili hafızası var fakat sadece 256 lık kart destekliyor , 3GB nin yanında saçma durmuş

2) bu kalınlıkta bi telefona hangi akla hizmet 1.3 mp kamera konulmuş anlamadım , boyle bi alette 2mp den daha iyi bi kamera konmalıydı , hatta
    bu kadar kalınlığa optik zoom bile rahatlıkla konurdu

3) böyle bi telefona göre video çekim boyutu çok küçük artık yeni telefonlarla 640x480 videolar çekilebilinmesi lazım

inşaallah

• kesinlikle katılıyorum pil olayına acilen bi el atmak zorundalar yoksa bu bole olmaz nedir ya hergün şarjamı takılır
    quote:

Orjinalden alıntı: gun

Pil ömrü bu düzeylerde olduğu sürece Symbian'ların modası asla geçmez. Bir alan bunun gibi 2-3 saat pil ömürlü telefonlardan bir daha almaz. Şu pil olayına kesin hızlı bir çözüm gerek insanın böyle güzel aletler alası gelmiyor sırf pil stresine girmemek için.
  • hem symbian hemde büyük hafıza.samsung işi biliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KeanuReeves

hem symbian hemde büyük hafıza.samsung işi biliyor.

symbian değil Windows Mobile for Smartphone 5.0
  • arkadaşım bu telefon symbian değil Windows Mobile 5.0 kullanıyor. Bence symbian'dan çok daha iyi. Samsung bu telefonla çok şey yapar.
  • Windowsum iyisin hossun ama cok masraflisin bea guzelim su makyaj malzemelerini biras az kullansan

Telefon icin Linux war mi tel den server kuracam artik ben
  • bu telefon N91 den çok daha güzel,kullanılışlı ve de çok daha ucuzdur eminim!
  • windows mobile ve mükemmel özellikler,,,
    işte hayal ettiğim telefonnnn.
    mpx den bşzş vazgeçirecek telefonnnn...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedeparted -- 29 Ağustos 2005, 23:42:30 >
  • BENCE SAMSUNG BİRAZ DAHA GÜZEL YAPABİLİRMİŞ BU TELİN GÖRÜNÜŞÜNÜ NE BİLEYİM BÖYLE KAPAKLI OLSA BENCE DAHA İİİ OLURDU...
  • kapaklı olursa bu sefer telefon çok büyük olur!
  • Samsung'un şu an kullandığım Motorola mpx200'den daha iyi bir telefon yaptığına inanıyorum. 3 GB hafıza mükemmel bi olay. Pil olayı zaten şu anda da aynı. Hergün şarj ederseniz bi sorununuz kalmıyo. Eee her güzelin bi kusuru bulunur, smartphoneların da kusuru batarya ömrü.
    Yalniz biraz pahali giriyo piyasaya.. 700'e düşünce alırım artık...
  • bence hiçbir özelliği yok..3gb hafızaya sahip olmasıda bin anlam taşımıyor...tasarımı sayesinde sınıfta kalır...hiç kimse böyle kazma bi alete 700$ vermez...
  • quote:

Orjinalden alıntı: MyStİCaL

kesinlikle katılıyorum pil olayına acilen bi el atmak zorundalar yoksa bu bole olmaz nedir ya hergün şarjamı takılır
    quote:

Pil ömrü bu düzeylerde olduğu sürece Symbian'ların modası asla geçmez. Bir alan bunun gibi 2-3 saat pil ömürlü telefonlardan bir daha almaz. Şu pil olayına kesin hızlı bir çözüm gerek insanın böyle güzel aletler alası gelmiyor sırf pil stresine girmemek için.

+
    o kadar para verip şarj aletyle hergün uğraşk ve mobility i azaltmak akıllıca değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: korncu21

quote:

Orjinalden alıntı: MyStİCaL

kesinlikle katılıyorum pil olayına acilen bi el atmak zorundalar yoksa bu bole olmaz nedir ya hergün şarjamı takılır
    quote:

+
    o kadar para verip şarj aletyle hergün uğraşk ve mobility i azaltmak akıllıca değil

ya ne çok mu zor bi sarja takmak zaten 1 saat sürüyo

• quote:

Orjinalden alıntı: ysn89

ya ne çok mu zor bi sarja takmak zaten 1 saat sürüyo

ya kim çıkardı şarjının kısa gittiğini , nerden biliyorsunuz. Mpx220 için de şarjı kısa diyolardı, alet 4 gün rahat gidiyor orta kullanımda....
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.